• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarská poznávačka budov

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Toren Darkness

Kolemjdoucí
takový dotaz na organizátory u zpráv co mám k odeslání je tato věta
"Tato zpráva čeká na schválení moderátorem..." je to jen ohledně toho aby to neviděli ostatní nebo fakt čekám na schválení že je to ne/správně
 

Toren Darkness

Kolemjdoucí
dobře díky chtěl jsem se jen ujistit zda tu nemusím být na foru nějakou dobou abych se mohl zúčastnit, založil jsem si účet na foru právě kvůli soutěži teprve nedávno :)
 

Mescal

Znalec fóra
Úkol č. 4 byl nechutně těžký, ale když už jsem nevěděl co si počít, tak jsem si obrázek pořádně zvětšil a pak mi došlo, na co se to vlastně dívám. Skoro by šlo použít jedno úsloví: "Ďábel je skrytý v detailu." :cool:
 

Hexik

Znalec fóra
nahodou jsem mela podezreni docela rychle rikam si ze na to lidi zapominaji kdyz to nemaji na ocich

a kdyz to vemu obecne co je pro me nejhorsi jednoznacne cloveci budovy neni tak tezke poznat ze je cloveci jako prijit na to co to je ... proste elfak
 

12alfa

Pokročilý žák
@Toren Darkness Jak tu jsi, tak se můžeš účastnit. :)
@Mescal Ďábel skrytý v trávníku, chce to upgradovat... :-D
@Jirinazel Přidávám se k tobě, dvojka pro mě byla děs a tiše jsem záviděla těm, co tu juchali, že srandička. A nejhorší bylo, že mi to bylo povědomé a furt ne a ne si vzpomenout odkud. :-D
 

Sir Vil-Ven

Kolemjdoucí
Rád bych se zúčastnil soutěže,ale bohužel jsem zde úplný nováček,tak se musím zdržet. Bohužel... Snad příště až se trochu zavedu do hry.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Sir Vil-Ven
A proč by ses musel zdržet? Nebo to se nesmí hrát jako nováček? Prostě si otevřeš naší Wiki a hledáš, alespoň uvidíš, co tě čeká. :)
@12alfa
Kvůli té dvojce jsem prolistovala úplně všechno, a když už jsem myslela, že to nedám vůbec a zavřela počítač, tak mě něco ťuklo do hlavičky a pak už jsem hledala na správných místech. Je dobře zamaskovaná - chválím tvůrce - vlastně jsem celou dobu hledala budovu úplně jiného vzhledu.
 

Mescal

Znalec fóra
@Sir Vil-Ven nevidím jediný důvod, proč by jsi se nemohl právě probíhající soutěže účastnit; prostě jen zpětně zodpověz otázky č. 1 - 4 a otázku č. 5 již budeš zodpovídat s námi všemi v jeden čas.

Soutěžinky jsou čistě jen o náhodném tipu. :)

Jiná situace je s klasickými soutěžemi.
1. Odpovědi se dají vyhledávat na naší Wiki, tudíž není nutné hledat po spoluhráčích. ;)
2. Bonusová otázka je nutná. Dost často je dost shodných bodů a několik vítězů, Není jiná možnost jak rozhodnout o pořadí vítězů než tipem.
ad bod 2 (bonusová otázka) - kladu si otázku, zda-li bonusová otázka vůbec musí být? Jestli by v budoucí soutěži nebylo možné celkovou sumu za 1. místo spravedlivě rozdělit mezi ty, kteří by dosáhli na první místo. Například celková suma vyhrazená na 1. místo by byla 1200 dia a první místo by obsadilo 8 hráčů --> 1200 / 8 = 150 dia --> každý z hráčů, kteří obsadí 1. místo by dostal 150 dia.
U druhého a třetího místa by se postupovalo podobně.
A ano, mohlo by se nakonec i stát, že když bude hodně hráčů na prvním pořadí, může být na absolutní počet rozdělených dia lepší obsadit druhé nebo třetí místo. Je to podobně spravedlivé, jako když o celé odměně za 1., 2. nebo 3. místo rozhodne bonusová tipovačka, jeden ze všech bere všechno a ostatní nemají nic.
---
Osobně mám k bonusové otázce silnou antipatii, protože když pominu nějakou hráčskou nepozornost nebo školáckou chybu v otázkách 1 - 8, které samy o sobě nejsou lehké a dost často jejich splnění zabere spoustu námahy a času, vše stejně rozhodne bonusová tipovačka.
 

Hexik

Znalec fóra
@Mescal tak v tomto mas pravdu je to takove nanicovate v tom ze proste se snazis odpovedet spravne a bez chyby a pokud se to zadari nekolika a ty pak budes mit jenn "smulu" tak vlastne nemas nic popravde nez hadat cosi jako tipovacku tak se mi libil ten rozstrel ale bylo to celkem jednoduche takze naka otazka trebas obtiznejsi aby to nebylo jen o tom kdo ma rychlejsi prsty ... taky tajne doufam ze se zadari minule jsem uvazovala ci se nebudu ucastnit tech osadniku, ale po pravde do nich vubec nebyla chut ale budovy jsou zatim fajn
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Mescal
Já bych to zase nebrala tak dramaticky. Hledám, protože mě to baví a pokud mám nakonec "smůlu" a nic nevyhraju, není to pro mně nic nového. Ostatně, viděla jsem tu i trapnější způsoby, jak si pomoci k :diamond:, třeba se domluvit se svojí partou, která mě prohlásí za "hvězdu č. 1" a bereme všechno a nikdo po spravedlnosti nevolá. Takže asi tak. Rozdílení první ceny přijde mi "takové nanicovaté". ;)
 

Toren Darkness

Kolemjdoucí
Já osobně též preferuji že vítěz je jen jeden a to z několika důvodů
1. pro organizátory je jednoduší udělit odměnu jednomu až třem hráčům někdy rozdělení odměny je komplikované protože musíš kontaktovat tvůrce hry/firmu aby udělili uvedený počet bodů nevím zda to tak platí v elvenaru ale může tomu tak být.
2. nezastávám myšlenky zapojil jsi se do soutěže dostaneš cenu ve sportu máš taky vítěze a poražený dám ti příklad poběžíš maraton, trasa je dlouhá že málo kdo ji uběhne ty trénuješ roky na tento turnaj dáš tomu vše a ve výhře je 1 000 000,- a máš 2 druhy výherců
a) vyhrají všichni co maraton uběhnou = ty jsi to doběhl jako první druhý začal trénovat minulý týden a uběhl maraton 2 hodiny po tobě a dalších 8 doběhne po 10 hodinách => vyhráváš 100 000,- jako všichni ostatní co to doběhli po tobě
b) vyhraje ten co to doběhne první = doběhl jsi první => vyhráváš 1 000 000,- takže jsi v plusu o 900 000,- no neber to
3. ten pocit když věnuješ přípravě a opravdu se snažíš aby jsi soutěž vyhrál a pak samotnou soutěž vyhraješ je rozhodně lepší když víš že jsi nejlepší protože jsi obsadil 1. místo a teď si představ že by vás vyhrálo 20 no myslím že pocit že jsi v tom nejlepší by zmizel

za mě první místo by mělo být opravdu nadsazený čím více získá vítěz tím lepší pocit si odnášíš že jsi vyhrál ale nemělo by to být všechno nebo nic to by se moc lidí nezapojilo proto musí být i 2 a 3 místo a i kdyby to bylo všechno nebo nic tak je to stále lepší než cenu rozdělit mezi 20 lidí
jinak můj příklad rozpočet by byl 2 000 gemů
1. místo 1 500
2. místo 400
3. místo 100
takto to funguje od nepaměti a po pravdě je mi zle z nového trendu který se praktikuje na dnešní dítě aby nebrečel protože prohrál tak mu dáme cenu útěchy tak to ho moc na život nepřipraví a bude si myslet že mu vše padne do klína
to je můj názor nechci tím nikoho urazit a nemusíte s tím ani souhlasit jen jsem to tu přidal k zamyšlení :)
 

FLYGHT

Šéfkuchař
ad bod 2 (bonusová otázka) - kladu si otázku, zda-li bonusová otázka vůbec musí být? Jestli by v budoucí soutěži nebylo možné celkovou sumu za 1. místo spravedlivě rozdělit mezi ty, kteří by dosáhli na první místo. Například celková suma vyhrazená na 1. místo by byla 1200 dia a první místo by obsadilo 8 hráčů --> 1200 / 8 = 150 dia --> každý z hráčů, kteří obsadí 1. místo by dostal 150 dia.
U druhého a třetího místa by se postupovalo podobně.
A ano, mohlo by se nakonec i stát, že když bude hodně hráčů na prvním pořadí, může být na absolutní počet rozdělených dia lepší obsadit druhé nebo třetí místo. Je to podobně spravedlivé, jako když o celé odměně za 1., 2. nebo 3. místo rozhodne bonusová tipovačka, jeden ze všech bere všechno a ostatní nemají nic.
---
Osobně mám k bonusové otázce silnou antipatii, protože když pominu nějakou hráčskou nepozornost nebo školáckou chybu v otázkách 1 - 8, které samy o sobě nejsou lehké a dost často jejich splnění zabere spoustu námahy a času, vše stejně rozhodne bonusová tipovačka.
Ale přeci když už tu budovu najdu,pak je to nejmenší připojit onu doplňující otázku :)
 

Jirinazel

Znalec fóra
Tak já dosud předpokládala - a stále ještě předpokládám - že ti tři, co vyhrávají, jsou všichni z těch, co splnili na jedničku - třeba podle pořadí v jakém odpověděli na bonusovou otázku - nikoli že by bylo třeba 8 prvních míst, 4 druhé s jednou chybou a 3 třetí s dvěma chybami, z nich se vybíralo po jednom z každé skupiny, tedy druhou a třetí cenu by nakonec dostal ten, co v soutěži neobstál. To by bylo asi dost proti zdravému rozumu, asi jako kdybys vybíral vítěze závodu z prvního, druhého a třetího pelotonu. :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru