• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarové

Silversnake

Mistr slova
Zdravím přátelé, je někde řešení jak se dostanu z "nekonečné smyčky" ? Co tím chci říci = nastane u mne okamžik, kdy denní produkce živého zboží bude stejně velká jako její rozpad v noci. Takže se zastavím cca na hodnotě 175 000 jednotek zboží. Jak se dostanu na požadovaných 275 000 abych mohl "odkrýt" technologii. Řešení nevidím ve výstavbě dalších budov, protože se to zasekne na produkci semen.....
 

karhol

Znalec fóra
Předpokládám, že produkce semínek Ti pokryje náklady na výrobu ve třech manufakturách - tzn. postavit potřebnou manufakturu a jednu "nepotřebnou" schovat teleportem, nebo jen nechat bez výroby. Další možností je na tržišti tzv. výměna křížem. A další možností je zvýšení produkce semínek, např. vycraftěním festivalového obchodníka. Taky džin z věže dává poměrně dost semínek. Za pár dní mně čeká stejný problém, uvidím jak se mi podaří takové množství nashromáždit.
A pak je tu možnost, která se mně netýká - a jsou diamanty..
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Výrobu můžeš dočasně podpořit magickou výrobou a pak postavit Simia Sapiens pro snížení rozpadu a časový skok pro zvýšení produkce, jinou šanci nemáš :)
 

Silversnake

Mistr slova
skok mám na 11 levelu.... Simiou si nejsem jist, ten procentuální rozpad je zanedbatelný.... jediná kombinace asi bude nakrmený Bouřný Fenix a zkracovače času....

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

iDavis

Legenda
Ja mám permanentne živoucí manufaktury okouzlené, momentálne 1xT4, 1xT5 a 2xT6 a so semienkami nemám žiadne problémy, práveže ich mám stále prebytok (a tak staviam druhú T4 aj T5). A jediným zdrojom semienok mám tržiště (karnevalový set a polárny medveď sú zanedbateľné zdroje). Takže utiahnuteľné to je, ale ak by mali byť semienka veľký problém, možno by padlo do úvahy postaviť na ne nejaký div, prípadne ísť po nejakej eventovej budove.
 

ElfNostradamus

Veterán
Poznámka k Portálovým bonusům: některé výzkumy technologií se nepřekrývají respektivě vzájemně nedoplnují = za některou technologii utratíš více jednoho osadnického zboží jinde druhého...a při doplnování holt musíš doplnit/přeplnit do ztráty/ již plný sklad jednoho z toho ...finále je, že těch portál bonusů bude třeba trochu více než se jeví jen na první pohled matematický součet ...doufám, že si rozumíme :)
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Abys taky měl problémy se semínky, když máš v divech 3x tolik bodů co já. Ale v poslední kapitole jsou i hráči, kteří mají 1/5 toho mého a ti už problém se semínky mají - uživit cokoliv nad 1-1-1 je pro ně velký problém (a to vůbec nemluvím o ušetření semen na vylepšení budov v této kapitole).
On je dost rozdíl jet s bonusem ve sběru přes 7000, 5000 nebo kolem 1600. A ani kulturky na semínka to nedokáží vyvážit.
Já se svým 5577 bonusem už nemám problém uživit 1-1-2, ale na vylepšení budov moc zásobu nemám - aktuálně asi 33k - to je tak na vylepšení jedné zbrojnice / T1/ T4. Asi taky budu muset přibrat pár semenných hybridů.

@ElfNostradamus To by neměl být problém, než dokončíme kapitolu tak bude zimní event a s ním další portálové bonusy.

Jinak nezapomeňte, že na časový skok / simiu potřebujete taky semínka (a ne ve zrovna malém množství), a když jich máte sotva na výrobu prošlého zboží, tak na nějaké vylepšování Simie/Skoku můžete do konce kapitoly více méně zapomenout.

Asi se v zimním eventu půjde hromadně po semínkových budovách. Doufejme, že tam nějaké slušné budou.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Silversnake se Simou se naprosto a hluboce mýlíš :), ty procenta nejsou zanedbatelné a když máš udržet hodně zboží kvůli vylepšování (což v elvenarech je na denním pořádku), tak je rozpad hodně citelný. Já se snažím už 3 dny postavit Simiu na 21 level a jediné co tři dny dělám, že se snažím udržet na skladu 230k houbiček a 136k mýdla a zároveň do vyrobit bismut 61k, který mám bonusový a vyměňuji ho za ty ostatní suroviny. Celkový rozpad mám jen 4,4% (díky levelu 20) a i tak každou noc ztrácím dohromady ze skladu 19k surovin, které musím nahradit.

Zatím mám jen jednu T6, ale už pomalu finišuji druhou, protože by to bylo jinak dost zdlouhavé čekání.
 

Ludi

Veterán
@Silversnake - Jasně Simia Sapiens, Skok, ale moc mi pomáhá Elvenarské obchodní centrum. Živoucí manufaktury mám permanentně okouzlené a div EOC prodlužuje účinnost kouzla a procentuálně ho zesiluje. Takže 1 kouzlo už mi vydrží 19:30 hod a zesiluje produkci o 75%. Navíc EOC produkuje semínka. Na semínka mám kulturku ve 2 setech, Stonehenge a pak hlavně tržiště a EOC a jsem za vodou :) (manuchy živoucí: 1-1-2, nemám snížený rozpad semínek a na skladu cca 330K semínek). Ale nejvíc v produkci semínek pomůže dostatek získaných provincií a pak to, že můžu vybírat tržiště často.

@Lovec Krys - měl jsi ve všem pravdu. Zbourala jsem Bludiště a přistavila další manuchu na živoucí T6 ;)

@ElfNostradamus - na stránkách https://elvengems.com/ je kalkulačka, kde se dá zjistit, jestli má hráč dostatek portálových bonusů na celou kapitolu. Určitě máme z minulých eventů nějaké ty kupecké základny, navíc i Fénixe, takže v průběhu kapitoly si něco ještě vyrobíme. Opravdu nemám obavu, že mi bonusy dojdou.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 513035

Guest
Ludi precitaj si ešte raz co elfnostradamus píše, ide tam o to, že veľakrát použiješ kúzlo na doplnenie len jednej, dvoch alebo troch surovín a zvysna/e nedoplnis lebo sklad je plný a tak potrebuješ viac kúziel...
 

Lovec Krys

Legenda
@citellus Jak už jsem psal výše, ono je to jedno, do prosince a velkého eventu s dalšími portálovými požehnáními není zase tak daleko. A pochybuju, že někdo z nás kapitolu dokončí ještě letos (ty, co to odklikají za použití statisíců diamantů nepočítám).
 

Ludi

Veterán
@citellus Já vím o čem je řeč. Kalkulačka na elvengems.com dá základní přehled, jak na tom člověk s portálovými bonusy je. Podstatné je, že možnost získat portálové bonusy je poslední dobou snadné. Mám jich hromadu, ještě vyrábím a na skladu mám další výrobny. Takže toho bych se opravdu nebála.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 513035

Guest
...tak ja nemienim dat na vyskum ani 1 DIA, no mam v plane este do vianoc kapitolu uzavriet :) Bude ma to stat par urychlovacov, kedze po zburani osadnickych budov postavim, resp. odklikam este jednu T6 budovu a potom to bude iba o ziskani potrebneho mnozstva T6 surovin...
 

Lovec Krys

Legenda
@citellus Tak jestli dokážeš vyrobit do vánoc 5,8M T6, tak pak jo (já to nepočítal, tak třeba to možné je (ale nezapomeň na rozpad, ten to zpomalí)).
 

ElfNostradamus

Veterán
T6 tři kusy s předvýrobou okolo 0,5mega od každého...sklizen s permanentním kouzlem 3hod 9072 na jedné tj 27126 živého T6 a 3hod...stíhám asi 6x denně = 162756 denně živoucího T6. rozpad 4% ...cca - 6,5k = přibližně 155k denně T6.... x 40dní = 6,2 mega + 3x 0,5mega ta předvýroba..... do Vánoc to bude :)
ten rozpad bude asi větší z většího balíku, ale stejně tam je dost rezervy
 

Deleted User - 513035

Guest
ja mam rozpad len 2,8%, uvidime, ci sa podari, na papieri by som to mal dat :)
 

Ludi

Veterán
Když s tím tak spěcháte, tak se nedivím, že máte obavu, jestli vám budou stačit portálové bonusy :D. To mě se nestane. Hraju v klidu a bonusy mi tak budou v klídku stačit. A pokud bych toho neměla dost, v pohodě v mezičase vyrobím. ;)
 

Deleted User - 513035

Guest
...portalove bonusy mi osobne vystacia, len ich pouzijem viac ako hovori kalkulacka :), este aj ostane...
 

ElfNostradamus

Veterán
Je to takový ,,standartní spěch,, :) nic navíc, bonusů je dost a dost a ode mne to byla taková matematická zmínka pro ty, co jich mají poskrovnu.....a spíše tedy, aby se vytvořilo místo po osadnících na Giny, studny, knihovny, kupce a stačit vyždímat ty bonusové budovy :) ....protože pak přijde i velký zimní event a určitě i nějaké DS atak podobně. :)
 

Deleted User - 513035

Guest
:) "standartni spech" to si zapamatam, ale presne ako pises, ja ryzujem DIA zo studni a tak cim skor si uvolnim miesto tym lepsie + kopec budov na VB, co treba tiez vynicit a napchat VB do divov...
 
Nahoru