• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarové

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Naše města již 17. října navštíví nová spřátelená rasa! Jak se na Elvenary těšíte?

Povídejte, protože jako vždy budeme rádi za vaše připomínky a názory, které nám pomáhají hru neustále vylepšovat!
 

Lovec Krys

Legenda
Těším se na ně hrozně - zvláště na ten dvacetinásobek T6, co je potřeba na výzkum (oproti konstruktům).
Nějak už to zvládnu projet, uvidíme, jak dlouho to bude trvat.
Nového místa málo - 2+1, tak v nejhorším zbourám ty 2 divy, které už mi tam více méně spíše zabírají místo (to jsou další 2 rozšíření k dobru).
Naopak nepovinné všechny výzkumy oddílů jsou fajn.
Tzn., že Helloweenská budova bude už v nové kapitole, teda za předpokladu, že změním svůj záměr se na to vykašlat a překousnu ten úkol na sady nástrojů.
 

iDavis

Legenda
Moje nadšenie asi nemôže byť vačšie, keďže nová kapitola prichádza do hry presne jeden deň po vypršaní zbierky mojich 45 studní. :) Bude to zároveň deň konca podzimního zvířetníku (konečne), takže miesto si urobím aj presunutím eventových dielní do inventára (na halloween si vystačím s kouzelnými).

Nároky sú vysoké, to sa musí nechať, ale práve o to sa mi táto kapitola páči viac - a hlavne o to, že portálové bonusy sú prd efektívne! :)

Začiatok výskumu chce osadnícke suroviny, ktoré nemajú limit (čiže na tie sa portálové bonusy ani neviažu) a na tie limitované, v technológiach neskorších, to je cez 50% na jednu (vo väčšine asi okolo 80-90%). Takže otázka znie, či sa ich vôbec oplatí používať - za mňa určite nie, radšej pôjdu na úlomky, ktorých cez 300000 pribudne, než by som ich mal vyplácať do kapitoly, po ktorej stejne zas budem mesiace čakať na novú.

Z nových divov postavím zrejme len tú fontánu, i keď náklady, ktoré vyžadujú tieto dva divy na vylepšenie, sú trochu vysoké (najmä VB), síce chápem, že hráči v takto vysokej kapitole majú ich príjem vyšší (z viacerých zdrojov), ale efekty to nijak neodrážajú. Budem teda rozhodne preferovať vylepšovanie predchádzajúcich divov, pred novými.
 

ElfNostradamus

Veterán
Těším se, těším ...ale netěší mne výzkumy technologií, které právě chtějí pouze osadnické suroviny bez účasti portálu/proč jsou tedy hojně tyto bonusy na portál nabízené a v řemeslné výrobě i vysoko ceněné?/...a to z důvodu, že tu roky získáváme kvalitní budovy + sety i rozvýjíjící se budovy v těžkých eventech a vzhledem k místu jsme nuceni určitou část zbourat, rovněž řazení setu osadníků není ideálně pro stavbu do menšího prostoru, přesto je to výzva a nutné se s tím poprat......div postavím určitě ten na % zisk obyvatelstva, kde se dá potom zpětně vyzískat určité místo skrze takto možné ušetřené obytné budovy.
 

nataly111

Velmistr písma
ElfNostradamus právě proto je tu kouzlo teleport, já ho tedy hodlám použít, je škoda cokoliv bourat. A jinak si myslím, že spousta z nás má nasysleno dost bonusů na portál, tak nás asi chtějí trochu přibrzdit. :)
Jinak se těším moc. Už několik dní šetřím živoucí zboží, ani věži nevěnuju pozornost. ;)
 

ElfNostradamus

Veterán
...s teleportem počítám, ale je tu teprve krátce a i 20 je málo :) prostě mi je líto některých budov, ale prokoušu se tím to jasně :)
 

Prealiena

Velmistr písma
No, to jste mne nepotěšili. Zrovna jsem dokončila konstrukty a doufala jsem, že budu mít trochu času na levelování divů.:(
Zase, jak jsem viděla osadnické budovy na wiki, s tím designem se opět překonali. Další plus pro game artisty.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@athlan nenech se zmást co napsal iDavis, portálové bonusy, i ty nejmenší stále šetří minimálně desítky (nemám možnost to teď přepočítat přesně, ale myslím, že dokonce stovky) hodin výroby živoucího zboží. Takže jsou stále hodně efektivní a IDavis se v tomto směru mýlí.

Ve výsledku to jsou zase jen budovy co překáží ve městě a většinu času nebudou nic dělat, protože náklady na výrobu jsou opravdu velké. Tato rasa, jak je již běžné, opět zabírá hodně prostoru a navíc Elvenarové mají charakter dračí kapitoly, kdy si člověk nemá jak vybrat a musí ten stavební Titanic postavit, tak jak je návaznost budov nadefinovaná.

Na druhou stranu. kdyby člověk, nechtěl hrát jiné aktivity, kterých je více než příliš, tak by to byl příjemný relax.

Stylizace do antického Řecka není vysloveně špatná, i změna barvy bude příjemná změna.
 

iDavis

Legenda
@Fjorgyn iste že to hráčovi prechod kapitolou skráti, ale nedá sa spoliehať na to, že nimi preskáče kapitolu celú. V druhej časti výskumu, kde začínajú byť užitočné, by ich človek potreboval až tak veľa, že zvážiť, či sa viac neoplatí rozobrať ich na úlomky, je podľa mňa na mieste. (A to som ešte nezapočítal fakt, že rovnako (ak nie viac) bude brzdiť živoucí zboží).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@iDavis - doporučuji si projít výzkum ještě jednou. Portálový bonus je platný již od první pětiny vývoje. A jen vytvořením top suroviny (která vznikne přes portálový bonus), které se tvoří skrz výrobní proces Elvenarů spotřebuje hodně živoucího zboží a portálové bonusy to umožní výrazně přeskočit a živoucí zboží si ponechat na samotný výzkum v technologickém stromě.

Rozebrat portálové bonusy na úlomky je čisté sebemrskačství, dovoluji si říci, že až bláznovství ;).

Mám ve skladu přes 2200% portálů a nebojím se je použít na celý průchod. V celém stromě je okolo 50 technologií (pokud si to vybavuji správně), takže i kdyby každý stál 100% skladu portálu (a to nestojí), tak udělám 22 technologií. Z mého pohledu je portálový bonus stále velice rentabilní komodita, které se vyplatí použít na zisk surovin v rase Elvenarů.
 

iDavis

Legenda
@Fjorgyn výskum som si prešiel znova a vidím, že obsahuje asi 38 technológií, kde prvýkrát až v 14. technológii sa objavuje "top surovina". Kde predtým, vyžadujú iba tie osadnícke suroviny, ktoré nemajú určenú kapacitu, teda sú nezískateľné portálovým bonusom. Čo je surovina s obmedzenou a čo s neobmedzenou kapacitou je zreteľne vidieť na tomto obrázku.

Môžem sa zároveň spýtať, vďaka čomu vidíš taký veľký zmysel nasypať portálové bonusy do technológií? Môj pohľad je asi taký, že, ušetrím hodiny výroby osadníckych surovín, ale vzápätí budem hodiny stáť na zboží živoucím, zatiaľ čo tieto 2 produkcie by si vzájomne pekne vypĺňali čas (keďže sa produkujú súčasne) a ja tak ušetril požehnání. = kapitolu spravil za zhruba rovnaký čas a k tomu získal stotisícky úlomkov kouzel.
 

ElfNostradamus

Veterán
Já tam rovněž vidím + v portálových bonusech, kdy neutrácím suroviny /výroba osadnickych surovin žere snad i živé zboží?? /ale živé utratim pak pouze ve výzkumu jednotlivých technologií a i čas na výrobu všeho ostatního, a tím tedy pouze použiji portál bonusy, tím se rovněž dozajisté zrychlý průchod kapitolou a umožní dříve uvolnit místo ve městě na další pokračování ve hře /DS,eventy...postavit studny apod./
Otázka tedy zní z čeho všeho se vyrábí jednotlivé zboží osadniku?! Pak je tam ještě možnost jedné skuliny, ale tu si ověřím až s rozbehnutim nové rasy. :)
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
U budov na mezi produkty se na wiky píše například toto:

Ateliér: V ateliéru vaši umělečtí návštěvníci za pomocí spojení královského sametu a nápadu vytvoří živé obrazy a kombinací měsíčního kamene a pracovní síly vzniknou překrásné sochy.

A takto využívají i ostatní budovy zbylé živoucí zboží. Jen nevíme jaké množství :)

V akademie: V této budově získáte nápady za mince a manu, nebo pracovní sílu za zásoby a orky. Produkce této budovy je základním stavebním kamenem všech zdrojů Elvenarů.

A toto musíme pak nacpat do pokladnice vědění, kde z toho uděláme manifesty a sbírky.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
I já počítám s tím, že až nějak upižlám výzkum, kde je potřeba výroba vedlejších osadnických budov, pak pojedu jen na portálové bonusy. Ono mě prostě už nebaví pořád vyrábět dokola v různých budovách věci a nakonec z toho složit výsledný produkt. Portálových bonusů mám dost a ještě je vyrábím. A než vyrobím dostatek živoucího do výzkumu, zase si vyrobím další portálové bonusy, takže o to se nebojím. Nepříjemné je, že studny mám ještě na dlouho funkční a bourat je rozhodně nebudu. Takže start u mě bude pomalý. Ale ono se to nějak poddá :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Pokud správně chápu zveřejněné video, pak takto musí vypadat povinné schéma Elvenarů. (přesněji ten dotyk budov, jisté posuny jsou možné). Chápete to z videa stejně tak?
upload_2019-10-15_12-1-12.png
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Proč ničit zrovna portálová požehnání? V inventáři je spousta jiných věcí, které lze zničit přednostně. U mně jenom kouzla a artefakty dají dohromady více než 150 000 úlomků, takže i kdybych portálová požehnání nevyužil, tak je tam prostě můžu nechat hnít (co kdyby se hodila později).

@Fjorgyn Možná proto nejsou nároky na T4 a T5 na úrovni 20 násobku konstruktů, když je máme ve výrobě na ty Elvenaří ptákoviny.
Každé portálové požehnání, které mi ušetří prošlé zboží bude dobře využité portálové požehnání.
To schéma chápu jako trošku složitější variaci na čaroděje (tam se budovy pouze dotýkaly portálu, tady to je kombinace čarodějů se setem). Ale podrobněji to zatím neznám - na betě jsem v Amunech, tak nebyla zatím možnost to zkoušet - snad to doženu do příští kapitoly.
 

papap

Mistr slova
Tak já bych teda v žádném případě nerozkládal požehnání na bonusy portálů,to je podle mne docela cenná věc ve hře a kor když jsem si jich tolik našetřil a i spousta v craftu,tudíš by byla blbost je za menší částku opět rozcraftit.Mám skoro 1000 kouzel na zásoby a kolem 400 kouzel darů a každým turnajem přibývají jelikož jedu okolo 30 provincií někdy i víc,takže craftím je.
Na novou rasu jsem zvědav,ale mám ještě 80 dní studny,tudíš nezačnu hned,ale zase aspoń se to rozjede a bude se pak lépe obchodovat.
Ale na co se těším nejvíc,že budu moci vylepšit různé budovy a sety a odklikat úkoly. :)
 
Nahoru