• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvarianský karneval

Lovec Krys

Legenda
Ty 3 měsíce přežije a koneckonců studny se stavějí hlavně kvůli dia.
@Thuria Vůz ti zůstane tak 1-2 kapitoly, pak bude slabší než kulturka z výzkumu dané kapitoly (ale to už bude další event).
 

Saux

Znalec fóra
@Thuria Jak píše Lovec Krys - Trolí vůz klidně postav, a za pár měsíců ho s klidem zbouráš a vyměníš za lepší budovu, která ti toho dá víc. A vůz orků nedává lidi a mince, ale lidi a kulturu (což je ale podle mě lepší, protože jako pokročilejší hráč budeš mít mincí prakticky pořád plný sklad, zato kultury bude málo :) ).
 

Deleted User - 584607

Guest
Tady mi ještě ten vůz orků nepadl, ale zkusil jsem ho na tom druhém světě, a jako nováčkovi mi moc nesedí, protože ze začátku ty mince docela potřebuju. Zabere dost místa a nedá se vylepšovat za mince a kladiva, takže i když má lepší poměr na políčko, bez těch mincí je nevýhodný.
Takže je asi výhodnější až v části, kdy je zlaťáků dost, já mám zatím spíš přebytek kultury, i když ta s vylepšováním klesá.
A ten trolí vůz nepotřebuju, dává málo nástrojů, navíc až po 12 hodinách, a kultury mám dost z Valentýnského vozu a dvou studní.
 

Showstall

Pokročilý žák
@Thuria
Pokud chceš mince, dej si do statusu (popisu) mince prosím a lidi ti v pomoci budou klikat na pomoc hlavního sídla. Další mince ti padnou na mapě, pokud pomůžeš ostatním sousedům. Vylepšováním hlavního sídla na max kapitoly pak můžeš v eventu brát truhly s kouzlem déšť mincí s doplňovat stav kouzlem.
 

Deleted User - 520124

Guest
Dá mi někdo informaci kolik cukrovinek je za 85. úkol? Je to od nějakého úkolu zastropované, nebo pak snížené?
 

Deleted User - 584607

Guest
Tak jsem ten trolí dům postavil, protože s vylepšováním budov šla kulturka hodně dolů a s tím i suroviny. Navíc je pěkný na pohled, jak si tam vyšlapuje :)
 

Showstall

Pokročilý žák
za dnešek 4x30VB, a 4x20 knížek, docela úspěch. Škoda že mi nepadlo 500 cukrovinek na další točení. Točil jsem skoro vše na 161.
Teď počkám na 18. den, kdy budou zase 30VB, nebo na studny, pokud ještě nějaké budou.
Takže zatím spokojenost, knížky na těch 161 cukrovinek dost posouvají výzkum.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ksnehulak

Kolemjdoucí
Abych řekl pravdu, tak poslední 2 události nestojí za to. Pokud se hráč snaží a nemá možnost stavbu dokončit, tak vůbec nemá cenu se účastnit. Stavba jako taková má cenu v podstatě jen na 10. úrovni, kdy produkuje VB. Jinak celkově je efektivita stavby nízká, přínos lidí, kultury a zboží zanedbatelný, pokud není stavba na nejvyšší úrovni. Postupně se u hry vytrácí její zábava a stává se z ní loterie, kdy hráč, který chce hrát a ne kupovat, si nezahraje. Proč neběží úkoly znovu jako u Mořských pannen. Proč by si někdo nemohl postavit 2 budovy. Taky pokud si losujete v truhlách, co za denní odměnu by se mohlo hodit, tak nevíte, jestli vám nebudou cukrátka chybět za 2 dny na ještě lepší věc nebo provázané budovy. Když se dalo hrát pořád, tak si člověk mohl pomoci k zajímavým budovám, množství kouzel, která ho ve hře posunula. Teď po 5ti dnech konči, Postupně se z hra mění ve stereotypní trotlení. Už posledně, kde byly úkoly omezeny a pak byly těžší za málo bodů nebylo moc dobré, ale toto, škoda mluvit. Každopádně bych navrhoval udělat univerzální artefakty, aby se s nimi dala upravovat libovolná budova a hráč mohl sbírat artefakty na více událostech a vybrat si je třeba na třetí budovu. Ne každý má dost času hrát každý den a prostě by si vybrali, kterou budovu rozvine.
 

Showstall

Pokročilý žák
rozvinutí stačí na 8 lvl, další dvě pak bývají v následném dobrodružství, tedy pokud se dá hrát dobrodružství bez společenství.
 

Lovec Krys

Legenda
@showstall Bez společenství se dobrodružství hrát nedá. A malá společenství obvykle nezvládnou ani 1-1-1 (každé kolo 1 cestu). Ve 25 lidech není zase takový problém alespoň to minimum dát, ale v takových 10, kdy navíc ještě mají minimum místa je to už úplně o něčem jiném (šance minimální).

@ksnehulak Hlavní budova je na 2 věci (na nic a na víte co). Ale není to jediná věc, která se dá získat z eventu. Ale to už je na rozhodnutí každého hráče, zda mu ty ostatní věci v eventu stojí za námahu nebo ne.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Lovec Krys - Hlavní budova je na 2 věci (na nic a na víte co)
Během loňského roku jsem uhrála 8 prvních kapitol, což není tak špatné, mám všechny rozvinutelné budovy a brzy půjdou do kopru, a jelikož se nedají uklidit, nezbude po nich ani ta nálepka do alba, jako vzpomínka, že jsem ty eventy dokončila. Se sadami se dalo alespoň trochu zacházet, tohle mi přijde jako pro hlupáčky "tady máš vyváženou dávku ingrediencí, pro jednou ti to stačí". Mám výhrady i proti hlavním cenám. Dostat v každém eventu za postup několikrát 1-3 VB denně, no já vím, že jsou důležité, ale dají se získat běžnou hrou, a tohle je, alespoň pro mě nekonečná nuda. Tak se mi zdá, že s rozvinutelnými budovami eventy docela pohřbili. Trochu jsem doufala, že se po Novém roce proberou a zase to nevyšlo. :confused:
 

babulka62

Znalec fóra
Prosím, dá se sehnat valentýnský vůz ještě během hry?? myslím, že byl první denní výhrou v karnevalu, já jsem si pořádně nepřečetla úvodní slova a rozčarovala jsem ho. děkuji za info
 

Deleted User - 500563

Guest
Babulka62 Pokud jsi si ho rozčarovala hned na začátku, tak jediná možnost, jak získat Valentýnský vůz je v Akademii kouzel, v řemeslnické výrobě. Pravidelně prohlížet nabídky...Ale kdy se ti tam objeví, to ti nepovím..Můžeš to mít za týden, měsíc, či za delší čas....
 

Ludi

Veterán
Já pořád doufám, že nám přidají pár úkolů, 85 je málo. V malém městě postavím hlavní budovu, tam je to pro mě dobré. Ve velkém městě je pro mě nevýhodná, ale nějaké ty denní odměny se hodí. Každopádně pár dalších úkolů by se hodilo.
 

DeletedUser7076

Guest
Pochybuji, že nějaké úkoly přidají.
a) lidi moc kafrají, že je DS k ničemu, takže teď to bez DS rozvinout na level 10 (zadarmo) nepůjde
b) evidentně jsme dostávali moc denních odměn, takže nám to tímhle omezením úkolů zkrouhli
c) asi se málo utrácelo za dia, takže kdo bude chtít rozvinout na L10 hned, je nucen si to zaplatit

Tím neříkám, že se mi to takhle líbí. Chci být slušný a tak jsem z tohoto eventu "silně rozladěn".
 
Nahoru