• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze o verzi 0.35 a kouzlech

Sindri

Guest
@Grepsis: Strategické hry jsou o tom, že si musíš najít to, co budeš preferovat, promyslet u každého jednoho prvku hry, jak ho využiješ, v jaké míře a jestli vůbec, a to v návaznosti na všechno ostatní. Osobně jsem rád, že se do Elvenaru začíná více promítat i tato stránka, protože strategie tu dosud příliš nebylo, neberu-li v potaz tahový boj. Určitě se můžeš dostat do relikviové krize, jestli budeš relikvie spotřebovávat neúměrně k tomu, jak plynule získáváš nová území. Nicméně i zde je to o dovednostech hráče. Troufám si říct, že vhodně použité kouzlo ti pomůže tyto relikvie vybojovat/vykoupit zpět formou nového území.
 

luterina

Veterán
Myslím že jde o správně zvolenou strategii, mám všeho dostatek, volné místo - teď např na Prastaré divy - mám jedno s předstihem, kulturu nad maximum i bez sousedské výpomoci, denně mám minimálně na splnění úkolů v provincii a na další její otevření, denně přispívám deset i více vědomostních bodů sousedům na Prastaré divy a i zbývají za úkoly z provincie další body na můj postup ve výzkumu, co nemám a v poslední době nepoužívám je zbrojnice a vyjednávání bojem, vyhovuje mně vyjednávání za suroviny, o co mně ve hře nejde je o rychlý a rázný postup k výšinám, prostě hru mám pro zábavu, relax a pro pokochání se krásnějšími budovami a města celkově - místem a jeho vzhledem, řekla bych že "makat a honit tržby" se má v práci, ne ve hře, hra má být a vždy by měla zůstat hrou. :)
 

DeletedUser467

Guest
Jaká by měla být cena ?
Třeba :
1 relikvie + 2 000 nářadí + 5 000 mincí + 200 drahokamů + 50 kouzelného prachu = 1 kouzlo
Relikvie a suroviny se mění z možností kouzla.
1 relikvie + 2 500 nářadí + 2 000 mincí + 500 prken + 20 elixírů = jiné kouzlo.
Návrh pěkný, ale když ti to má zvýšit produkci nářadí a zboží, tak je celkem nežádoucí na to tyhle suroviny plýtvat. Navíc to bereš jen z pohledu sebe, tj. člověka, co zevluje u trpaslíků, ale je to dostupné už od první kapitoly... Pro člověka co má všeho plno a je ve výzkumu daleko je aktuální akademie určitě nesmyslná budova. Na co si taky zvedat produkci kladiv a zboží, když ho mám tolik, že ani nevím co s ním. Pak by spíš bylo na místě říct u čeho by jsi ve městě potřeboval helpnout těmi kouzly? Co třeba s nakopnutím výroby žuly a mědi (resp. výroby surovin, které přijdou obecně s novými osadníky), když jsi u trpaslíků? Pak by byla i ta cena, co uvádíš, ok. Hmm? Nebo co třeba kouzlo co zrychlí výcvik v kasárnách, případně kouzlo co dá tvému vojsku nějaký bonus na nějakých x následujících bitev, vzhledem k náročnějším bitvám?

Souhlasím, že kdyby chtěl někdo nepřetržitě vyrábět kouzla a žít na nich, tak se ty relikvie rychle vyčerpají a nestačíš je vybojovávat. Ale osobně mám z akademie spíš pocit, že to má být možnost si kouzla vyrobit dopředu (do toho pytlíku :D) a pak je jen v případě nouze využít a né na nich být závislý. To je pak podle mě ok. Navíc slibují, že bude nový způsob jak získávat relikvie, tak se nechejme překvapit :)

A samozřejmě upozornili na to, co by se podle vás mohlo zlepšit či upravit.
Kdesi jste psali, že ta budova je tak velká, aby nezapadla v pozdější fázi hry. Ok, to chápu. Ale je to dostupné už od první kapitoly, tak nechápu proč i pro hráče, co začínají má být budova tak velká. Pro ně je tuplem náročné si na takovou velkou potvoru udělat místo :) Akademie by se měla klasicky vylepšovat a tím postupně zvětšovat tak, jak je tomu u jiných budov (samozřejmě za suroviny, ne další bonusové relikvie).

Všude se píše jak je to volitelná možnost a nikdo nás do její stavby nenutí. Měla by tedy u ní být i možnost smazání, když se někomu nebude líbit.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
je fajn, že ve wiki ani nikde jinde zase není zmínka o tom, že ta akademie nelze prodat takže 25 polí vyplněnejch "hnojem", sorry ale zvýšená výroba kladiv na 2 hodiny, když tam každej dává 3 nebo 9 hodin a jde od PC nonsence, každé kouzlo za 2 relikvie a za měsíc nemáte za co nakupovat krom diamantů opět nonsence

opravdu se přimlouvám hlavně za to, aby to šlo prodat a to samé i u kasáren, které v pozdější fázi jsou naprosto zbytečné a jen to žere místo

Je mi líto, ale asi špatně hledáš, neboť na Wiki to napsané je, druhá věta v požadavcích.
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím,
musím zde poznamenat,že jsem z některých hráčů ( všeobecně lidiček vážně smutná).
Je to můj první pobyt na forum a to jsem před tím hrála skoro 4.roky FofE.
Je neskutečné kolik hráčů je neustále nespokojeno s hraním hry a kolik řečí nadělá u každé novinky.
To nemluvím o hráči,který se ještě naváží do moderátorů fóra ohledně hlasování a podvodů.
Přitom hra vám nabízí neuvěřitelné možnosti ohledně výstavby města. Setkání s lidmi. Psaní příběhů a zábavy .
Na forum běží jedna soutěž za druhou kde máte i možnost se vyřádit v soutěžení a získat tak diamanty.
Zpětné vazby pro vývojáře beru, ale měly by se týkat problémů hry ( zde mám na mysli , zprávy , chyby atd.)
Tím jím pomáháme vychytat chybičky.
Také je skvělé,že je ochota od nich i zrealizovat nápady ,samozřejmě když jsou reálné.
Zkrátka a dobře někdo pro Vás něco dělá , pro Vaší zábavu a Vy jeho činnost neustále haníte.
Nikdo Vás nenutí hru hrát a já to beru ,že hanění něčí práce, ať je jakákoliv, je docela neslušné.
Jak by se líbilo Vám kdyby neustále někdo remcal nad Vaší prací.
Docela se divím, že to vývojáři nezabalí.
Dokážete si představit, že to co dělají je může třeba těšit,kolik do toho musí dát úsilí a času .
A dělají to pro lidi , pro zábavu a radost.
Já jsem spokojená, líbí se mi vše.
Co se týče technických problémů věřím, že i ty se vychytají , časem :).
Vývojářům i moderátorům přeji pevné nervy,vytrvalost a více spokojených hráčů .
 

Gwedik

Guest
Osobně jsem akademii postavil už jen proto, že později bych na ni třeba špatně hledal místo. Teď už ji mám na pozemku a zapadla do města úpně normálně.
Že nevyrobím kouzla, zatím nějak neřeším (uvidíme z čím ještě přijde team) času je tady habaděj.

Grepsis : návrh není špatný, ale chtělo by to několik úprav, hlavně v surovinách.
1 kouzlo = 3 první suroviny + 1 relikvie + mince. Kladiva bych do toho netahal.
2 kouzlo = 3 první suroviny + 1 druhá surovina + relikvie + mince. Silnější kouzlo, delší čas.
3 kouzlo = 2 první suroviny + 2 druhé suroviny + runa (ano runa, ne relikvie) + mince. Jiný typ kouzla (velmi silné kouzlo + dlouhá doba trvání)
Atd.

Co se týká relikvií, tak bych si přál aby snížily počet.
2 / 4 relikvie na kouzlo mi přijdou moc, už jen proto že se jedná o ty samé relikvie.
Kdybych měl možnost relikvie vybrát sám (chceš kouzlo zaplať relikvii jakou uznáš za vhodnou) tak proč ne.

Thespia : docela bych i souhlasil.
Jenže i u tebou zmiňované teorie, je přece jen akademie určena na aktivní využívání a ne na syslení pro strejdu příhodu. Takže když budu vyrábět jen pár kouzel, akademie jako taková vlastně ztrácí smysl a mohl bych ty kouzla získávat z úkolů (nových i starých) a odpadla by nutnost zaplácnout si místo velkou budovou.

---------------------------------
Každopádně se těším na to co RT má z akademií ještě v plánu. Teď se budou ještě upravovat kouzla a dostaneme balíčky za dosažení nové etapy, tak se nechme překvapit.

Určitě bych ale upravil počet relikvií a to které použít.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1235

Guest
Ja sa na Akadémiu teším, ale momentálne ju fakt nemám kde postaviť a úžitok z nej by som tak veľký nemal. Verím, že sa to doladí (aj keď naozaj neviem či by sa také veci nemali robiť na bete a do plnej hry púšťať len hotový produkt, na druhej strane je veľmi veľmi dobré, že sa berú do úvahy aj pripomienky hráčov ;)).
Ale chcel by som sa spýtať k tým balíčkom za dosiahnutie nových etáp, som momentálne v poslednej etape, dostanem ich aj ak nebudem mať postavenú Akadémiu? Alebo ju budem musieť mať postavenú na úkor ľudí/kultúry/žuly/medi s ktorými mám momentálne väčší problém? (Aby sme sa pochopili, neviem akou formou sa tie kúzla z balíčku odovzdajú a či to nejak nebude zviazané s tým, že budem musieť mať Akadémiu aby sa niekde "uložili", je mi jasné, že ak Akadémiu nebudem mať, nebudem ich vedieť použiť, len teda či budem mať priestor na ich "uloženie" pre ich použitie v budúcnosti keď si Akadémiu postavím). Vďaka za odpoveď.
 

Gwedik

Guest
Proč nejde použít kouzlo na trpasličí manufakturu ?
Teď mi posílal kamarád soubor z fotkou.

Četl jsem jak informace z wiki, tak i zde z fóra, a nikde není zmínka o tom že na trpasličí manufaktury to nebude fungovat.
Pakliže toto není chyba a jedná se o záměr RT, ztrácí u mé osoby akademie velmi mnoho bodů.
U běžných manufaktur zvýšit produkci nepotřebuju.
Chápu že je to můj problém a nováčci určitě budou spokojení, ale beru to čistě ze svého pohledu.

Zmíněný obrázek :
image.php


Tímto bych chtěl poděkovat hráči Grepsis za to, že mi ušetřil 4 relikvie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~​
nerwen : odměnu bys měl mít normálně uloženou v "pytlíku" Ten je k dispozici i když nemáš akademii postavenou. Měl by tedy být k dispozici i její obsah, nemající na budovu samotnou jakýkoliv vliv.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Trpaslíci nemají manufaktury, nýbrž slévárnu na měď a kamenolom na žulu, proto se také tyto budovy nejmenují manufaktura.
 

DeletedUser273

Guest
Kouzelná akademie a její kouzla jsou úžasná,jsem ráda za takové posuny ve hře.Jen mám skromný dotaz,kdy budem moci využít další sloty ( ,,Již brzy" ) na výrobu lektvarů a jestli bude možné budovu vylepšovat ? děkuji
 

luterina

Veterán
Na Winyandor ještě nemám, ta je spolučlenky, ta elfí Akademie kouzel je přenádherná. :)

Elfí Akademie kouzel.JPG


..jen mě napadlo, nešlo by Akademii kouzel také motivovat k rychlejšímu dokončení výroby kouzel?
 
Naposledy upraveno:

Ladus

Znalec fóra
Budova nelze vylepšit, má a bude mít jen jednu úroveň. ;)
Další sloty budou "Již brzy" :D

Ale pôjde vylepšiť. Na beta fóre sa už vo štvrtok objavili nové patch notes, kde sa píše:
  • You can now upgrade the Magic Academy, which will allow you to queue multiple Spell productions. Also, higher levels of the Academy reduce Spell production times.
Problém ale je že sa aktuálne dá vylepšovať iba za diamanty:
sAebiEVemUIz.png


Tak isto sa tam spomína už aj nový spell ktorý pribudne do hry:

  • A new Spell has been made available: Ensorcelled Endowment. This Spell is unlocked together with the Magic Academy and the Power of Provision Spell. With this new Spell, you will be able to boost Culture buildings on which Neighborly Help has been performed. As long as the Culture building is boosted by Neighborly Help and has the Spell cast on it, the Spell will increase your total Culture Bonus percentage by 5%. This effect can stack multiple times for multiple buildings with both the Spell and Neighborly help effects applied to them.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Díky @Ladus za info, nějak mi to uteklo a omlouvám se tedy za chybné informace. :( I na Wiki jsem dostal informaci, že tato budova vylepšovat nelze, ovšem jsem nepočítal s tím, že tvůrci celkem rychle změní názor, v tomto případě ku prospěchu. :)
 

DeletedUser308

Guest
no takže je to celkem blbost stavit tuto akademii jak to tu čtu je více méně nevýhodná...
 

Zharthuru

Mistr slova
Tak ještě bych navrhl aby se relikvie přejmenovali spíše na Technologické artefakty . Relikvie nebo také relikty by měli být z principu slova cosi nesmírně vzácného . Dále bych diskutoval o pojmenování Strategie , neboť z principu slova by hra měla nabízet alternativní možnosti , chápu že zadarmo se RT moc nechce , já taky nechci své nejlepší nápady dávat jen tak . Slovo čecháček je původem z této kotliny to se nezapře .
 

Ladus

Znalec fóra
no takže je to celkem blbost stavit tuto akademii jak to tu čtu je více méně nevýhodná...
na základe prvých 2 kúziel sa to určite neoplatí. Tretie kúzlo ktoré príde z novou aktualizáciou za cca 10 dní, je už ale celkom zaujímavé. Hlavne pre hráčov ktorý si v základe udržujú úroveň bonusu nad 125%. Pre mňa ale napríklad tá budova začne byť zaujímavá, až keď vývojari pridajú nejaké kúzlo na skúmanie provincií. Či už možnosť ich skúmať viac naraz alebo rapidne znížiť čas skúmania provincií. Aktuálne mám dobitých 209 provincií a čakať na 1 rozšírenie do mesta 2 týždne je už príliš veľa
 
Nahoru