• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze o verzi 0.35 a kouzlech

Sindri

Guest
§ 3 Sdílení účtu
Hráči musí své přihlašovací údaje, hesla a přístup k datům držet v tajnosti. Zveřejnění hesla komukoliv je přísně zakázáno.
Jako hráč můžete hrát pouze za svůj herní účet. Je zakázáno se přihlašovat k cizím účtům.
 

DeletedUser180

Guest
Dceři je 13. Samotnou bych ji k PC nepustil ani omylem.
Takže § 3 Sdílení účtu si dovoluji porušovat.
 

luterina

Veterán
Mé dceři je 14, omlouvám se, nevěděla jsem že účet mé dcery je v pravidlech brán jako cizí, jak to tedy je?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Myslím že pokud to hraješ s ní, jako že jí stojíš za zády nebo vedle ní sedíš, tak to proti pravidlům nebude. Pokud tedy nějak nedotujete z jednoho účtu druhý. To by se mohlo považovat za porušení pravidel. Aspoň tak bych to viděl já...
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nikdo @Grepsis neříká, že musíš dceru nechat u počítače samotnou. ;) To, že třeba vedle ní budeš sedět v době, kdy bude u PC (pro mě osobně, je nepředstavitelné, že bych měl takto pod kontrolou svoje dítě), pravidlům nijak neodporuje. Jde o to, že se na její účet nesmíš za žádných okolností přihlašovat a ani znát její heslo.

Každý při registraci souhlasil s pravidly hry, která se vztahují na všechny, bez rozdílu! ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ono ty pravidla jsou tak stručná, že je pak asi trochu i na tom kdo "soudí" jak moc je vezme doslovně a jak o tom bude přemýšlet. Můžeš říct, že třeba tohle není ani tak porušování pravidel a dalo by se to chápat. Takže bude mít v merku právě ty dva účty a pokud se tam bude něco dít nebo porušovat pravidla, tak bez kompromisně uvalit trest. Stejně tak může říct, že pravidla jsou jasně daná a i když z části, tak prostě porušují pravidla. Hotovo, tečka. Žádné výjimky. Obě možnosti jsou prakticky správně a ani jeden by nebyl nepochopitelný. Ale samozřejmě že výjimky se nedělají. Ale často se stává, že to zajde do situace, kde je to na vážkách a na uvážení...

...což je můj osobní názor a úvaha :D Takže to tak berte. Ať si to někdo nevyloží že se to takhle dělá nebo nějaký jiný nesmysl.
 

luterina

Veterán
Když ve společenství - a nejen v něm - jeden z hráčů potřebuje dané suroviny, které já k dispozici mám, a já mu ve směně surovin vyhovím, i když požadované zboží je hodnotnější než nabídka, je to dotace nebo ne? A dodržela jsem pravidla hry? Myslím, že v tomto jasně nastavená pravidla nejsou. Jak potom posoudit, zda šlo nebo nešlo o oprávněnou dotaci?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Myslím že tam je potřeba koukat jak často se tohle dělá. Když to bude každý 3 hodiny co se vyrobí suroviny, tak to asi bude vypovídat o tom, že je tam spíš snaha o nějaký přesun surovin na úkor jednoho účtu. Ale když to bude jednou za týden nebo v nějakým rozumným intervalu, tak asi ne... Stejně to může být s dvěma tvými účty. Tam to bude asi podobně bráno....

Edit: Opět... tohle je prostě na uvážení soudícího a toho, co uděluje trest... Takže je to postě dle mýho složitější, než jen braní ohledu na pravidla.

Každopádně, já už odpovídat nebudu, ať někoho na něco nenavedu :D Tohle asi jde mimo mě, tak to přenechám kompetentním osobám.
 

DeletedUser76

Guest
No já tedy nevím , ve škole je předmět informatika už na prvním stupni , takže děti pracují s počítačem zcela běžně. Mají i Interaktivní tabule.
Ve druhé třídě jsme přidávali peníze na notebooky ( každý žák měl svůj osobní a má ho do teď) , dělali na nich různé testy. Každý učitel má jiný přístup už nejsou osnovy jako takové , ale učební měsíční plán. Já mám syna nemocného, takže máme zvláštní učební program a učím ho doma, převážná část výuky jsou odkazy učitelů na web. stránky kde jsou prezentace. Učebnice už skoro nikdo z nich nepoužívá. Díky počítači syn mrská angličtinu v šesté třídě za jedna. Rád fotí, takže používá různé programy. Daleko více nebezpečné je sledování televize, to je výplach totální a deformace člověka :D. Počítač je dobrá věc , spousta informací . Záleží na tom k čemu ho člověk používá.
Ohledně účtu je to jasně napsané v pravidlech takže není co řešit :).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Santerr

Veterán
Milá Frigg, akademie se mi dostavěla teprve včera, konečně jsem pro ní našla místo. První kouzlo se mi dodělalo teprve dnes :D
Ale i tak se mi akademie moc líbí, vážně se jim povedla. Teď jsem jen zvědavá, jaká dvě kouzla tam přibudou ;)
 

Gwedik

Guest
Chtěl jsem se zeptat, jestli má smysl dávat návrhy ohledně kouzel a jejich využití, když RT ještě pořád upravuje akademii a už se psalo že vymýšlí další kouzla.
Měl bych pár nápadů.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jen napiš, třeba se inspirují ;) A když ne teď, tak budou průběžně další a další. Tak třeba na inspiraci do budoucna...
 

DeletedUser467

Guest
Bylo zveřejněno třetí kouzlo. V čem spočívá jeho účinek? Díky němu očarujete všechny vaše kulturní budovy ve městě, přičemž pokud vám někdo udělí sousedskou výpomoc, váš kulturní bonus se rovnou zvýší o 5 %. Což znamená, že když dostanete 10 sousedských výpomocí, tak váš kulturní bonus je najednou o 50 % vyšší. A doba trvání kouzla je 2 dny, takže pro mě osobně jde o velmi užitečné kouzlo.

Mohl by mi to kouzlo prosím někdo vysvětlit? Podle toho, co se píše výše, jsem měla za to, že když použiji to kouzlo, tak se mi očarují všechny budovy a za každý klik od sousedů pak dostanu 5%. Všechna kouzla by už měla fungovat správně. Tak jsem to dnes vyzkoušela. Použila jsem kouzlo na jednu kulturní budovu a očarovala jsem jím pouze tu jednu budovu. Měla jsem tedy akorát 5% nahoru, i když mi potom spoluhráči naklikali i ostatní budovy. Použila jsem další kouzlo na další budovu a díky tomu mám teď 10%. Takže to všechny budovy neočaruje, ale musím na každou zvlášť použít kouzlo, aby mi to dalo těch 5% nahoru za každou budovu... Chápu jen blbě výše uvedený popis kouzla nebo je to pořád špatně?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, taky popravdě pořádně nevím. Já to bral tak, že to dává 5% bonus z hodnoty té kultury. Původně byl i popisek špatně, takže jsem už v tu dobu z toho byl zmatený... Ale ještě jsem tohle kouzlo nějak nezkoumal ani nezkoušel. Tak by to chtělo někoho kdo to má odzkoušené. Já osobně kulturu neřeším, takže i když mám tohle kouzlo z bedniček, tak jsem ho nepoužil (ani nebyla potřeba)
 

luterina

Veterán
Nevím jestli to souvisí, ale ve městě mám obytnou budovu na level 12, mám jich tam více též level 12, ale jen tato jedna (je to ta u hl. sídla) má jiný štít než ty ostatní a nevím co to znamená?

Obytná budova level 12 štít.JPG
 
Nahoru