• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

budovy na manu

Ludi

Veterán
@Fjorgyn určitě jsem se v této myšlence "nezasekla", ale prostě mám zkušenost s obojím. Bludiště jsem před časem zbourala a jako hlavní zdroj many mám Opatství. Mám i pár dobrých budov na manu, ale Opatství je prostě skvělé.
Reagovala jsem na určité názory, který z těchto divů je lepší. A já píšu o tom, že to záleží na celkovém přístupu ke hře. Každopádně výrobu many je dobré doplnit alespoň jedním z těchto divů.
 
bylo to na mě nebo ne? :D

ale pokud jde o divy, tak musí být propast a horsí kvůli lidem. Pak samozřejmě jehly kvůli rychlosti kasáren a bonusu na střelce - bomba. Další v pořadí jsou pro mě houby a val (oba bonusy super). A pak už je to o tom, který div bonusu je jednotky, i když druhý bonus je slabší. Potřebuju posílit svatoš a kovárnu a čekám na kapitolu konstruktů, kde jsou super oba divy. O další kapitoly jsem se zatím moc nezajímal, ale tuším, že elvenaři mají jeden nebo oba taky zajímavé. Ale zatím teprve končím mentály, takže je čas

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II :) ..na propasti se shodnem,Jehly taky super ..souhlas ,Klášter taky považuju za hodně dobrý div a D111+D222 taky dobrý a najde se jich trochu víc,ale shodnem se na většině z nich:)
 

Lovec Krys

Legenda
Simia. Sice velká a drahá a pozdě, ale bonus k produkci jednotek je takový pernamentní medvěd nežeroucí žrádlo a druhý bonus snižující rozpad prošlého zboží je taky potřebný (zejména v Elvenarech a dále, kde chtějí výzkumy statisíce a je dost velký rozdíl, zda se to rozpadá 10% denně nebo kolem 3% na vysokém levelu).

A kdo jede aktivně turnaje a nestíhá 6. kolo, tak Čas. skok mu k tomu 6. kolu pomůže (a na 30 se čas mezi turnajovými koly zmenší na 3:12, takže se dá celý turnaj odklikat v pohodě na 2 žrádla (někteří by to nejspíše zvládli i za jedno).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Hoši trošku si pletete téma. Toto téma je o maně.

@Ludi Nemyslím si, že by bylo nutné nutně postavit jeden nebo druhý div pro manu. Ale opatství je variabilnější v použití.
 

DeletedUser4336

Guest
Emhyr var Emreis II >> Já jsem v háji i s tím "malým" počtem hodnotných divů, protože neustále jich je moc a nevím co dřív vylepšovat. Natož abych stavěl každou duplicitní zbytečnost, sic i takové některé věci mám. Holt na to přerostlé bludiště není místo, a rád jsem se ho zbavil. Co si pamatuji, tak kromě té již zmiňované fontány, kterou stále provozuji, byly poslední budovy na manu, které jsem měl, dvě magické pily, které se daly ještě nedávno získat z akademie (teď už jsem je dlouho neviděl). Jinak pro zajímavost, soumračky na fazole jsem také (sic na minimální úrovni) zboural, kdyby ale byl div ekvivalentu opatství na fazole, jednoznačně bych ho měl. Ač je to mimo téma, tak to o něčem vypovídá pro srovnání s manou (univerzálnjší, a umoňující víc minimalizovat budovy na produkci souvisejícího zboží).

Fjorgyn >> Tak není to třeba, ale zpravidla se logicky lze přiklonit k jednomu nebo druhému, v době jejich vyzkoumání.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Teda upřímně...nečekal jsem, že se dokopu tímto vláknem pročíst až do konce :D
Nedalo mě to, když vidím, jak každý obhajuje to svoje, svoji vizi a pravdu. Toto nemyslím ve zlém, od toho debaty jsou. Ale co mě spíš trochu zamrzelo, že hráč @zralok73 , který je teprve u půlčíků a položil jasnou otázku s manou a jejími začátky, tak se to přes reálné odpovědí přehouplo na rozšířené odpovědi alá Bludiště a Opatství. Což o to, je to fajn. Jenže debata si to namířila hodnotami z 11.kapitoly do kapitoly 16, kde je mana téměř nepodstatná. To moc začínajícím manovým hráčům neřekne. Krom těch, kteří budou plánovat tak trochu do budoucna, kde už není mana z 90% důležitá.

Sám jsem bludiště nikdy nestavěl, mám Opatství a jsem s ním spokojený a neměnil bych.
Musím ale říct, že máš můj upřímný obdiv @hanz44 , že dokážeš obhajovat Bludiště až do konce, byť se mi to zdálo už jako z legrace a otázkou, kam to bude směřovat dál :cool: . A díky Tobě jsem na to začal koukat očima né svými z pozice end/game hráče, ale právě těch, co právě s manou začínají či se rozhodují, jak a co..

Oba divy, pokud se jim věnujeme, jsou určitě výborné. Hlavní otázka ale přece není, jakým způsobem je ten či onen div (na manu) výhodnější, ale to, jakou strategií a stylem hry hráč hraje. A už to tady někdo i psal.
Prostě, pokud je hráč ve Společenství, se kterým má dostatečný přísun kouzel ( př. z 20.provincií na 4* získá týdně jen z turnaje 34.kouzel, 277 run, 97 VB,..) , pak je určitě výhodnější si stavět Opatství. Navíc ten bonus k síle mágům je více než podstatná vlastnost právě pro turnajové hráče. A takoví tu jsme většina, neb právě být součástí takové party tuto hru u mě posiluje a motivuje ji hrát dál.
Pokud je hráč spíše samotář, turnaje ho nebaví a nemá dostatek run na kouzla z akademie, pak se vyplatí Bludiště.
Samozřejmě to proložit nějakou eventovou budovou na manu.

Dál se taky zapomíná v této debatě na to, že jsem třeba já měl cca od Půlčíku čas mezi kapitolama, které prostě noví hráči mít nebudou. A za 2-3.měsíce po dokončení půlčíků jsem měl 3-4.měsíce na to, abych si vylepšoval div, který nastoupil našlapaný do další kapitoly třeba na 16.levelu. A to už je jiná..to jde hodně věcí samo. Hráč jako @zralok73 tuto výhodu mít nebude, takže se vše bude zdát ze startu nevýhodné.

Bludiště je náročnější na obsluhu (sběry, VB, místo) , Opatství -o to se praktisky nestaráš, jen leveluješ. Level 11 je dostatečný pro většinu z nás, level 16+ je nadstandart a tam už máš many jako turnajový hráč , prakticky neomezeně v rámci výzkumu. není třeba pak mít ve městě jedinou budovu na manu, ani setovou (to je jen jako bonus)

Takže pokud nový hráč váhá, jaký div je lepší do budoucna, ne jen v 10-11.kapitole, tak ať si nejdřív položí otázku, jakým stylem hraje a chce hrát i nadále. Být aktivní v turnajích nebo se hrou jen samotářsky kochat...pak se určitě rozhodne správně
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
@BiggJOEcz píše hezky, každopádně bych rád bych doplnil, že vybírat a stavět divy je potřeba i s ohledem na další části hry. Div jako takový je dlouhodobá záležitost a je lepší VB investovat moudře. A bludiště je v aktuální hře ve stavu neperspektivního divu, který nemá smysl stavět.

Mě osobně je ho líto zbourat, právě kvůli investovaným VB, ale vědět to co vím teď tak bych ho nikdy ve městě nepostavil.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Fjorgyn děkuji za doplnění, je to k tomu, jak jsem psal o turnajových hráčích, ke kterým Ty patříš a troufl bych si říct k těm lepším z nich, neb průměr na turnaj 6000+ bodů je opravdu hodně. Tady bez debat Opatství je v Tvém případě jediná rozumná volba.

Ale jak jsem zmiňoval, je třeba se na tuto záležitost dívat opravdu i očima hráče, který není změřený na turnaje, ale není pasivní (co se přihalšují 1x za den/dva), tak si myslím, že pokud vynaloží prostředky k tomu, aby si div Bludiště vymazlil alespoň na 11.level, tak na tom by mohl být lépe, neb co dělat, když máš Opatství, ale nemáš kouzla z jakéhokoliv důvodu.

V tomto případě budu právě se přiklánět k Bludišti

Pokud hráč bude opravdu pasivní ve hře, tak pro něj nebude žádný div perspektivní.
 
Naposledy upraveno:
Dál se taky zapomíná v této debatě na to, že jsem třeba já měl cca od Půlčíku čas mezi kapitolama, které prostě noví hráči mít nebudou. A za 2-3.měsíce po dokončení půlčíků jsem měl 3-4.měsíce na to, abych si vylepšoval div, který nastoupil našlapaný do další kapitoly třeba na 16.levelu.
tohle mi připadá jako naprostý nesmysl. Nikdo tě přece nenutí hnát se kapitolami, jako urvaný. CO z toho kdo má, že je na konci výzkumu? Pamatuju, jak jsem skončil trpaslíky a pak jsem několik měsíců víly vůbec nehrál a tunil si divy. To samé doteď. Výzkum dělám prakticky jen během eventů a jednu kapitolu hraju cca 4-5 měsíců. Stihnu si dovybavit město, všechno vylepšit, srovnat se s většími oddíly atp. I tak mám předstih před vývojáři a nakonec se na ten konec výzkumu dohrabu.

Konec konců, je to vidět i v pořadí hráčů, kde jsem už před hráči, kteří dělají elvenary, ač sám teprve končím mentouše
 

hanz44

Pozorovatel
To,ale nejsou stížnosti ;) :) ..můžeme jim nastínit vícero možností jak hrát a tak je to správně,nemyslíš ?
 
Nahoru