• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

budovy na manu

zralok73

Pokročilý žák
Ahoj, mám dotaz kdy se zbavit budov na manu jako je knihovna mystických věd a podobně ....
děkuji za vaše názory a odpovědi
 
v událostech se objeví vždycky nějaká budova, která ti té many dá víc nebo zabere méně místa nebo obojí. Nemusel jsem tak stavět ani vrby u elfů, ani ty čarodějnické baráky :)
 

Lovec Krys

Legenda
Ve skončeném eventu to byly Žhavá jezírka a (na manu) o něco horší Lávové vejce. Kolik a jakých eventových budov bude v květnovém eventu se zatím neví.
Pro srovnání eventových budov lze provést jednoduchý výpočet: Vem si údaj produkce many / h a vyděl jej počtem políček budovy (např. pro 4x4 to bude 16). Která budova má vyšší produkci many/h na pole, tak je efektivnější. Pak zbývá už jen rozhodnout, zda má vhodnou dobu sběru - liší se u budov od 6h do 48h. U 6h může jejich efektivitu snížit to, že většina lidí spí déle než 6h a také z výběru těsně před spaním ukousne rozpad many.

Jinak kromě eventových budov na manu (včetně Festivalového obchodníka v kapitolách Lesních elfů a čarodějů z řemeslné výroby) je možné stavět standardní hybridy na manu z výzkumu:
Vrba v lesních elfech
Knihovna v čarodějích
Pochodňová fontána v elementálech
Aqadukt v Kontruktech
Ostatní standardní mana hybridy mají horší produkci many anebo příliš krátký čas výroby (Vinná réva u půlčíků).
Možná i ty pily budou lepší než standardní hybridy, ale spíše bych šel do eventovek.

Tzn. v tvém případě bych si nechal Knihovny a v květnu šel v eventu po maně (snad něco slušného bude).
 

hanz44

Pozorovatel
Bludiště temné hmoty snižuje rozpad a každé 3h. Ti něco i dá ..sice zabere hodně místa,ale mě se vyplatilo a vyplácí pořád :)

Taky Dračí opatství hodně pomůže ..za každé použité kouzlo Ti dá manu;):)

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II To je věc do debaty :) Sám za sebe musím říct,že od doby co mám Bludiště nemám problém s manou ..stačí mi jen fontána hýřilů a many mám pořád moc a moc ..Takže bludiště sice zabere hodně místa ,ale je to jedna budova a nemusím mít další podpůrné budvy na manu.Manu mi zajišťuje a ještě i šetří ..mě se vyplatilo už strašně moc. Zastávám názor,že se vyplatí ho mít.

//Odstraněna citace. Jumala
 

DeletedUser4336

Guest
Já zase zastávám názor, že když se vylepší dračí opatství, tak vůbec není bludiště třeba, vlastně ani budovy na manu (kromě některých setů, které také dávají manu), v nějaké kapitole jsem měl několik chatrčí, ty mi dávaly manu, ale časem jsem je zboural, protože pomocí opatství si vykouzlím kolik potřebuji, a nemá se mi ani co rozpadnout. Bludiště jsem měl, ale jen na nízké úrovni. Many mi dalo málo, vůbec nestálo za řeč, rozpad to sice ovlivnit mohlo, ale po zbourání jsem si vůbec nevšiml, že ho nemám, a navíc je to velmi velká a ani ne moc estetická budova. Vylepšení divu je díky velikosti velmi nákladné, a až přijdou kapitoly, které manu moc nepotřebují, tak prakticky téměř nic nedává, opatství navíc ještě posiluje magické útoky.
 

hanz44

Pozorovatel
Kouzla šetřím a díky tomu nemusím ani vyrábět ..mám jich 1000+ a zatím je ani nepotřebuju,ale teď u Ambasád se to změní ..kouzel Jsem navíc kvůli úlomkům do řemeslné mraky rozčaroval :) ..nedostakem many netrpím a nikdy už trpět nebudu díky bludišti a navíc mana bude tak či onak potřeba pořád ..to,ale neznamená,že nemám opatství ..to mám pro jistotu taky :) bludiště je super ..mám ho rád:D
 

luterina

Veterán
ahoj, kde najdu čas rozpadu many ?
To nenajdeš zatím nikde, alespoň jsem tedy nikde nenašla, ale rozpad many je +/- minutka ve 4:00h ráno.

Jsem též toho názoru, že bludiště je obluda co jen zabírá místo, osobně jsem si ho postavila na chvilku jen na lvl 1 než jsem si postavila Dračí opatství, ze kterého za každé použité kouzlo mana jenom lítá, kde na pár kliknutí je many tolik, že co dává bludiště, včetně snížení rozpadu many, je proti tomu jak zrnko písku ve vesmíru.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
V místech, kde spotřebováváš manu (výroba nebo vylepšení budov ve vyšších kapitolách):
1587642958611.png

Tedy, není tam čas rozpadu, ale zbývající čas do rozpadu.
Takto je to na pc verzi, jak je to v mobilní netuším (na mobilu nehraji).
Tedy informace o 4 ráno se zdá býti přesná.

Nejefektivnější z hlediska rozpadu je tedy sebrat manu těsně po čtvrté (rozpadá se pouze uložená mana, ta, která ještě nebyla sebrána se nerozpadá). Pokud nevstáváš ve 4 nebo dříve (to málokdo), tak sebrat hned ráno a pak co nejdelší dobu před spaním (dle času výroby many - pro 12h při vstávání v 5 tedy 12h před, tzn. těsně 17h (později na to stejně budeš kašlat a prostě to sebereš, kdy se ti bude zrovna chtít a na rozpad se nejspíše vůbec nebudeš ohlížet (pokud budeš mít v produkci many rezervu))).
 

hanz44

Pozorovatel
Bludiště je sice obluda co zabírá 5x6 místa,ale krom toho,že mám skoro neustále přes 2mega many mi taky ušetřilo mraky kouzel která můžu používat jen v případě potřeby a nemusím stavět mraky podpůrných budov na manu což zabere stejné místo a už mi ušetřilo a dalo tolik many,že je to až nehorázný :)
Určitě není pravda,že je k ničemu ;)
 

luterina

Veterán
Například ve stromu výzkumu, když si otevřeš výzkum vyžadující manu a najedeš si nad manu myší, ukáže se ti celkový stav, množství rozpadu a čas rozpadu.

..ve stromu je dobré se také podívat, které kapitoly manu vyžadují, v dalším pokroku jsou kapitoly, kde jsou velmi dlouhé od ní pauzy a té many když je třeba, tak jen sporadicky, což se dá za jeden dva dny naklikat přes Dračí opatství za okouzlení třeba budov jako kulturky, mnf a dílny. Ještě jednou jsem se na to dívala a i dnes jsem přesvědčená, že Bludiště temné hmoty se vyplatí jen do doby než přijde na scénu Dračí opatství.

Běžně je rozpad many 10%, to je např. z 200.000 many na 180.000 many.
Bludiště na lvl 30 (celkem 23.170 VB) snižuje rozpad many na 2%, t. j. např. z 200.000 many na 196.000, místo na běžných 180.000 (rozdíl 16.000).

Bludiště, stejně tak jako Dračí opatství (lvl 30 - 18.098 VB), produkuje manu na základě násobku získaných/dokončených provincií:

Bludiště na lvl 1 - 3 x tolik, co získaných provincií, za 3h.
Bludiště na lvl 30 - 20 x tolik, co získaných provincií, za 3h.

Dračí opatství na lvl 1 - 6 x tolik, co získaných provincií, na použití 1 kouzla.
Dračí opatství na lvl 30 - 40 x tolik, co získaných provincií, na použití jednoho kouzla.

příklad:
Bludiště,100 získaných provincií:
lvl 1 (x 3) - 300 many/ 3h
lvl 30 (x 20) - 2000 many/ 3h

Dračí opatství
, 100 získaných provincií:
lvl 1 (x 6) - 600 many/ 1 použití kouzla
lvl 30 (x 40) - 4000 many/ 1 použití kouzla

Dračí opatství je, než Bludiště, z mého pohledu nejen 2 x tak výkonné, ale mnohonásobně výkonné, když oproti Bludišti a jeho možném á 3h sběru (max 8 x za den), Dračí opatství dává dvojnásobek many za každé (bez závislosti na čase doby sběru a v neomezeném množství) použité kouzlo. Můžu za např. očarování 25 budov najednou, v rozmezí 1 dne, získat 25 x dvojnásobek many, a to najednou, než co lze získat za celé 3h z Bludiště temné hmoty.
Za mě tedy, než do Bludiště, je lépe sypat VB (i vzhledem k ceně), a prostor ve městě investovat (i vzhledem k velikosti), do Dračího opatství.
 
Naposledy upraveno:

hanz44

Pozorovatel
Ano,ale to je pro ty co získávají pravidelně kouza ve větším počtu než stihnou utratit a né pro normální hráče co nenahrají pravidelně 5000b. v turnaji.
Za mě je lepší Bludiště a zbytečně neutrácet kouzla a navíc výroba kouzel v akademii stojí relikvie díky kterým si zvedají výrobu ..Bludiště manu dává i šetří,takže dvojnásoný efekt a šetří i kouzla ,takže je efekt trojnásobný :) ..navíc v každé pozdější kapitole máš za manu hl.sídlo a nepotřebuješ jí zrovna málo a semtam ji potřebuješ i u osadníků ..,když máš Bludiště tak manu neřešíš později vůbec ..
 
Nahoru