• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

budovy na manu

DeletedUser4336

Guest
Tak ono stačí když 2x za turnaj nakrmíš Felixe, a hned máš zbytečné 20k many k dobru. Ten kdo kouzlí na manufaktury nebo jiné, tomu se to jen sype. U mě jediné co se změnilo, že už skoro nekouzlím na dílny, a kulturu také zanedbávám, sic občas si vzpomenu.
 

luterina

Veterán
Proč se vykrucuješ? ..kolik kouzel je zrovna u Tebe potřeba abys získala z nuli 1,2 mega??? ..Já už Jsem co se týče Bludiště tam,že se nemusím o manu starat vůbec ! ..rád bych @luterina přímou odpověď bez řečí kolem,děkuju.

Nijak se nevymlouvám, máš to ode mě v historii fóra..., mám Opata na lvl 8 (a daleko nižší počet násobku many, když mám prozkoumaných méně provincií v Elementálech, než ty v Ambasádách), ty máš Bludiště na lvl 11(když srovnávat 2 divy, tak na stejných levelch a my je máme rozdílné), já vyrábím manu i jinde a ty vyrábíš manu i jinde, to je další a velmi významný faktor, také manu neřeším, mám jí přes 700.000 a přibývá, stejně tak jako i ty jí máš na skladě 200k z jiných zdrojů a přibývá, než z Bludiště, a jen tedy díky Bludišti. Nedá se to tedy takto srovnávat a to i s ohledem na to, že pokud bys vzal jen čistou výrobu many z Bludiště, i s tím sníženým rozpadem, tak by ti to, než bys manu dostal z 0 na 1,2M, trvalo x měsíců a možná i roků, protože za nějakých 75 dní, bys manu vytáhl na 350.000 a čím více té many je, tím potom pomaleji přibývá, až skoro vůbec, kde za dalších 25 dní (celkem tedy za 100 dní), jí navýšíš z 350.000 jen na 358.000, kde už to s výrobou 100 many za den, téměř stojí. Tedy jen Bludištěm manu na 1,2M možná ani nevyženeš, k tomu je zapotřebí k němu dát i jiný zdroj many, např. tu Fontánu co dává 100k a aby to bylo spravedlivé, tak jí dát i do města kde Bludiště není, a ta teprve vzájemně na výrobu many porovnat.
Co se týká toho, na kolik kouzel bych s násobkem 374 a Opatem na lvl8 (ty máš Bludiště na lvl11 a násobek v něm 547) dala z 0 na 1,2M, pouze jen na kouzla z Opata, tak by mě to za jeho současného stavu vyšlo na á 1 kouzlo 5236 celkem na 229 kouzel.

Ty s přísunem 100.000 many denně (např. z Fontány) + 24.615 získaných z Bludiště lvl11 (za 5 x á3h sběrů denně), a tedy s přísunem celkem 124.615 many a sníženým rozpadem na 6,4%, vyrobíš cca 1.225.134 many za 15 dní.
Pokud bych chtěla správně porovnat tak hráč též s přísunem 100.000 many denně, se stejným počtem provincí (547) a tedy stejným počtem násobku v Opatovi jako máš ty v Bludišti, a s Opatem na lvl11, jako máš ty Bludiště, a přísunem many 100.000 za den (ochuzen o 3h produkci i z Bludiště), by bez Bludiště a rozpadem10% došel za těch 15 dní na 800.000 a 400.000 do 1,2M by 40 kouzly (á 9846) dosypal. 1,2M by hned nasypal 121 kouzly.
 
Naposledy upraveno:

hanz44

Pozorovatel
@luterina díky za odpověď ! ..jinak Jsi špatně asi četla co Jsem psal ..nemám přísun 100k,ale 151k many za den ,takže tam dolezu mnohem dříve než říkáš,ale o to nejde ..jde o to,že se už vůbec nemusím o manu starat a stačí mi k tomu Bludiště na 11lvl.
 

luterina

Veterán
přísun 100k many je jen příklad, kde těch 100k many přísunu mají obě města nastavené stejně, aby se dalo porovnat, to nebylo o tom kolik přísunu many doopravdy máš ty :) jinak kdo kam doleze dříve je už o něčem jiném, o celkové strategii, kdo má např. nacpané město budovama na manu a na skladě 2M, tak už je tam dávno před tebou, a nemusí se o manu ani o Bludiště starat, nebo ten, který má v inventáři přes 1000 kouzel a k tomu Opata, tam je daleko před tebou i několikrát :D a to bez Bludiště a jediné budovy na manu, ale co tak čtu, na vyšších kapitolách snad není nikdo, kdo by si nějak stěžoval že nemá dostatek many :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
hanz44 >> Jenže ty nestále neporovnáváš cela objektivně, vycházíš jen ze své situace. Máš víc budov na manu, popř. celý set, máš nasysleno, protože jsi na konci hry, a ještě máš i opatsví, přitom občas kouzlíš, sic píšeš, že ne, a nepotřebješ to, minimálně Felix, to ti přidává nezanedbatelně, tak pak srovnávej že můžeš pustit 1M2 + 1M5 many naráz.
 

hanz44

Pozorovatel
@Pauleo 7111 mám z Opatství za použité kouzlo ..,když myslíš,že to ovlivní výsledek:)Psal Jsem,že toto mám na skladě skoro pořád a Fénixe máš pravdu Jsem několikrát použil;):) ..to,ale výsledek neovlivní a každý se může podívat a zhodnotit si to sám 7111x dejme tomu 10 ..vícekrát a i kdyby 20x ,ale to není možný,když mám Ohnivého Fénixe teprve od skončení eventu :D ..nicméně to teda při 142 220 a dení příjem many mám 151k ,výsledek znamená,že tuto hranici dosáhnu o den později ..tudíž dnes i bez kouzel ;):) ..takto je to snad objektivní:)

Budovy co mám na manu jsou Bludiště ,2xmanovec jako součást sady knihovny ,továrnu na cukrátka o které Jsem ani nevěděl,že ji mám ( 11300 ) ,Fontánu hýřilů jako součást sady budov (stačila by mi na manu pouze tato budova a Bludiště) ,Stonehenge (jednou za 2 dny) a Valentýnský vůz (eventová budova kterou nemám kvůli maně ,ale kvůli semínkům a každý den požehnání 3VB) ..to je asi všechno co mám a dává manu ..víc Jsem u sebe ve městě nenašel :)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4336

Guest
hanz44 >> Tak ovlivní to výsledek, já mám jen set bez krčmy U Šaška, takže o 30k many za den na setu méně než ty a jeden manovec. Pořád to dá několik ne zcela zanedbatelných desítek tisíc many za den. To co kdy vykouzlíš přesně nevím, ale pokud ano, opět je to ropoznatelný rozdíl, tam pravdu znáš jen ty sám (to že máš Felixe jen 14 dnů jsem nevěděl). Když jsem se v kapitolách, kde byla dost potřeba mana, zastavil ve výzkmu, tak jsem pomocí určitého počtu chatrčí (jezírka jsem později boural, protože zabírala moc místa) běžně udržoval na 2M a nebyl problém. Pokud srovnání má pomoci běžnému hráči, tak se určitě nebude jednat o hráče na konci hry, kde s manou nemá nikdo problém, aby měl trvale nesysleno přes 2M, pokud se nezasekne ve výzkumu. Můj problém s manou byl ve fázi hry, kdy budovy na manu byly slabé, ty ultrasilné sety ještě nebyly, a měl jsem málo místa ve městě. Když píšeš čísla, tak můj přísun many je poloviční, a to ještě stále bereš bludiště jako jeden z hlavních přísunů, ale ne každý má čas vyzvedávat 3h výroby, přes týden dám sotva 12h, takže 9h po 12h.
 

hanz44

Pozorovatel
@Pauleo tím problémem s manou si prošel každý a všichni ostatní si tím též projdou ..je to budovatelská hra a je normální stavět a bourat a pořád vylepšovat své možnosti ..každý využívá pomocných budov a když přijdou jiné a lepší tak současné zbourá a postaví ty lepší.Já se celou dobu snažím pouze o to abych upozornil na to,že se dá hrát pohodlně i s Bludištěm,že to není zbytečný div a je spousta lidí kterým by se hodilo ho mít,že je to nějaká cesta která není zbytečná,ale dá se s ní komfortu co se týče many dosáhnout.To je celí co se snažím celou dobu říct.
 

DeletedUser4336

Guest
Však v pořádku, mě šlo jen o tvá čísla, ten rozdíl mezi zásobami many není pouze v bludišti, taky jsem bludiště nějakou dobu měl, mé potíže to v té době prakticky nevyřešilo, tak jsem ho časem odstranil a uvolnil místo.
 

hanz44

Pozorovatel
To Bludiště je hodně znát pokud ho vylepšuješ.Já vím ..říkáte škoda VB ,ale dle mého úsudku to zas taková škoda není ..jsou divy u kterých to škoda je,ale Bludiště není ten případ.
 

DeletedUser4336

Guest
Co já jsem se s ním natrápil při přestavbě města, ten formát, těch polí navíc, ani se mi moc grafiky nelíbí. A ve výsledku operuje jen s manou, která časem upadá, navíc se dá i snadno obejít, nevidím důvod.
 

hanz44

Pozorovatel
No vidíš a Já Jsem s ním spokojený ..co člověk to jiný názor nebo úhel pohledu ..někomu se hodí to a jinému ono ..Já taky neříkám,že by ho nutně měl mít každý ;) :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Bludiště je vážně zbytečné stavět, nemá to cenu, je to plýtvání VB. Na stejném místě je lepší postavit jinou produkční manovou budovu, pro vyřešení problému s manou. Ve první fázích vývoje kdy se hráč setká s manou, stejně lítá mana v hodnotách 0 až 500k, takže to bludiště stejně zachrání minimální množství many a v později, kdy mana není důležitá, tak se objevují jednorázové částky do 1M many, která se nastřádá z přeživších produkčního budov na manu.

Výsledek pro hráče, kterým na tím uvažuje je: Bludiště nestavit, raději další další manovou budovu, v pozdějších fázích hry je bludiště úplně bezcenné. Co stavět ze standardních (vrby, knihovny a pak ohňové fontány, doporučuji přeskočit vinné farmy). Následně si může postavit akvadukt v konstruktech a je vysmátý. Eventů je zatím přehršel, takže si tam může každý najít nějakou manovou budovu podle libosti.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Pauleo tím problémem s manou si prošel každý a všichni ostatní si tím též projdou ..je to budovatelská hra a je normální stavět a bourat a pořád vylepšovat své možnosti ..každý využívá pomocných budov a když přijdou jiné a lepší tak současné zbourá a postaví ty lepší.Já se celou dobu snažím pouze o to abych upozornil na to,že se dá hrát pohodlně i s Bludištěm,že to není zbytečný div a je spousta lidí kterým by se hodilo ho mít,že je to nějaká cesta která není zbytečná,ale dá se s ní komfortu co se týče many dosáhnout.To je celí co se snažím celou dobu říct.

@hanz44 , aby ti Bludiště bylo nějak k užitku, musíš k němu mít přísun nějakého slušného obnosu many, tedy mít ve městě další budovy na manu, to je další u Bludiště mínus oproti Opatovi, který ti jen za kouzla (Opat lvl11, 547 provincií, á 9846many - 121 kouzel =1,2M) dá manu, a není třeba k němu budovy na manu ani jediné.

Budovy co mám na manu jsou Bludiště ,2xmanovec jako součást sady knihovny ,továrnu na cukrátka o které Jsem ani nevěděl,že ji mám ( 11300 ) ,Fontánu hýřilů jako součást sady budov (stačila by mi na manu pouze tato budova a Bludiště) ,Stonehenge (jednou za 2 dny) a Valentýnský vůz (eventová budova kterou nemám kvůli maně ,ale kvůli semínkům a každý den požehnání 3VB) ..to je asi všechno co mám a dává manu

Všechny ty budovy ti dávají 151k many, z toho Bludiště nějakých 3k a rozpad od běžných 10% jen o 3,6% menší, to se to Bludiště podle mě nevyplatí mít, když jenom ty samotné budovy ti many vyrobí tolik, že by sám o sobě jí byl přebytek. Podle mě když si chceš všechny ty budovy a ne jen Fontánu ve městě držet, tak nemá cenu mít Bludiště a nebo naopak, mít Bludiště jen s fontánou, takto si držet ve městě jak všechny ty budovy a k tomu i Bludiště, mi přijde jako zbytečné plýtvání prostorem, efektivnější mi přijde buď jedno, nebo druhé, ale spíše to první. A jestli máš ve městě ještě i Opata, tak viz výše, na lvl11 je z něj 1,2M many (a jak často je potřeba tolik many na jeden zátah získat? 1 x za měsíc?) za 121 kouzel bez nulového rozpadu many, a to než stačíš říct švec. :)
 
Naposledy upraveno:
nevýhoda bludiště je hlavně v tom, že nedělá nic jiného. Ostatní divy mají dva bonusy. Ano, tenhle má oficiálně taky dva, ale více méně se navzájem tak doplňují, že je to v podstatě jen jeden. Stejný problém jsou soumračné věže. Ani ty stavět nebudu. Je to úplně stejná pitomost.

Mana i semínka se produkují průběžně a málo kdy je jejich spotřeba jednorázově obrovská. A kvůli tomu ty divy za to prostě podle mě nestojí.

PS: k čemu si dělat obrovské zásoby něčeho, s čím se stejně nedá obchodovat, normálně to není moc potřeba a co navíc mizí?
 

Ludi

Veterán
Opravdu záleží, jak kdo hraje. Kdo jede turnaje na slušné úrovni, je pro něj jasně lepší Opatství, protože kromě many posiluje i mágy. Navíc z turnaje má člověk mraky kouzel. Bludiště je opravdu moc velké, ale kdo nebojuje a nemá dost kouzel, tak mu může vyhovovat. Čili, co je pro jednoho výhoda, může být pro druhého nevýhoda.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Ludi mám pocit, že jsi se zasekla v myšlenkové rozvaze, že alternativou bludiště je nutně a jen dračí opatství pro výrobu many, čili buď a nebo. Já jsem přesvědčen, že i pro hráče, který se nezaměřuje na boj, je bludiště stále zbytečný div. Odkazuji se na své vysvětlení výše (18:00).
 
ať už je pravda kdekoli, já jsem rád, že je ve hře tolik (pro mě) méně užitečných divů. Alespoň mi stačí VB na to, dostat ty "užitečnější" na vyšší úroveň a mám dostatek místa. Pokud by v každé kapitole byly dvě naprosté pecky, tak jsem úplně v háji :D
 
Nahoru