• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zpětná vazba: Akademie kouzel a kouzla

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
2dandd0.jpg

Drazí lidé a elfové,

v posledních dnech dostáváme od vás spoustu zpětné vazby ohledně Akademii kouzel a kouzel samotných. Jelikož nás váš názor zajímá, rozhodně nad tím nemávneme rukou a nebudeme hru vytvářet jen podle našich představ. Rádi bychom vás tedy požádali o chvilku vašeho času a probrali s vámi toto téma podrobně.

Mezi mnoha zprávami, které jsme obdrželi, jsme se pokusili vybrat ty nejčastější a odpovědět na ně.

Výzkum a stavba Akademie kouzel by měla být dobrovolná.
Kouzla byla vyvíjena jako základní funkce této hry, neměli bychom se tedy dívat jen na současný stav, měli bychom vzít i v potaz, co nám nabídne v budoucnu. Vývoj této budovy není v žádném případě u konce. To, že se jedná o povinnou budovu, pro nás znamená, že od ní očekáváte velké věci. Jsme si toho plně vědomi!

Akademie kouzel by měla být menší.
Ano, budova je docela velká. Jelikož má ale jít ve vašem městě o velmi významnou budovu, museli jsme se podle toho zařídit. Mnoho z vás nám psalo, že byste si přáli budovu zmenšit, nicméně to není cesta, kterou bychom se chtěli ubírat. Místo toho chceme Akademii kouzel vylepšit tak, aby stála za ten prostor, který vám ve městě zabírá.

Kouzla nejsou silná. Naopak jsou velmi neužitečná.
To je přesně důvod, proč jsme toto téma založili. Chceme totiž, aby se pro vás kouzla stala užitečnými. Mysleli jsme si, že změnami, které jsme provedli, jsme se přiblížili k ideálu, který jste si přáli. Nicméně dle vašich reakcí se zdá, že tomu tak úplně není.

A nyní ta důležitá část: Jak nám VY můžete pomoct s vylepšením kouzel a/nebo Akademií kouzel?

Můžete nám pomoct tak, že nám odpovíte co nejpřesněji na tyto otázky:
  1. Co přesně se vám na těchto novinkách nelíbí?
  2. Máte nějaké návrhy na NOVÁ kouzla? Pokud ano, jaká kouzla byste si konkrétně přáli?

V sekci Nápady a návrhy se už nějaké výtvory nových kouzel objevily, pokud tedy chcete, můžete je zde zmínit znovu, ať je vidí i ostatní.

Abychom vytvořili co nejpříjemnější diskuzi, rádi bychom nastavili nějaká pravidla:
  • Návrh každého hráče je hodnotný, nikdo nemá špatný názor.
  • Buďte prosím konstruktivní, vaše názory bereme naprosto vážně.
Těšíme se na vaši zpětnou vazbu!

S přátelským pozdravem
Elvenar tým
 

DeletedUser76

Guest
O tom kouzle jsem také přemýšlela , také by se mi líbilo :).
Myslím, že každé kouzlo , které aspoň trochu ovlivní čas ať se to týká provincie či výstavby přijde velice vhod.
Ten časový limit než něčeho dosáhnete je vážně dle mne dlouhý . Hráči co nechtějí kupovat diamanty a jsou odkázáni pouze na dva stavitele
a postaví kulturní budovu trpaslíků, kde výstavba trvá 16 .hodin a druhého stavitele použijí na manufakturu kde ve větších lv je doba také dlouhá nemají pak do čeho píchnout . Mohou jen sklízet výrobu, kladiva a peníze . Plus k tomu bojovat jednou za dva dny když mají už hodně provincií.
Proto možná jim kouzla která jsou teď nepřijdou zajímavá. :(
 

Santerr

Veterán
nataly, to by asi neprošlo, ale nápad je to zajímavý :)

Jinak, co se týče akademie, chápu, že pro začínající hráče je problém jí postavit vzhledem k velikosti, ale asi není potřeba jí stavět hned, nebo jo? Co jí zavedli do hry, taky jsem jí nepostavila okamžitě, ale až když jsem na ní měla místo. Nemyslím si, že je to zbytečná budova a i kouzla, co jsou jsou dobrá. Třeba nedávno jsem se celkem vysypala z nástrojů a sklady zely téměř prázdnotou, bez kouzel na dílny bych je hodně pomalu nasbírala zpátky. Jde jen o to, udělat si na kouzla čas, aby se využila pořádně, ne je naházet ledabyle a vrátit se až za 24 hodin, to potom opravdu nemají smysl. Ale je to jen můj skromný názor ;)
 

DeletedUser76

Guest
Plně s tebou souhlasím Santerr, akademie není špatná, jen je potřeba se s ní naučit pohrát a započítat její využití do hry.
Já jsem obětovala finance a otevřela jsem si jí dál. Používám jí když potřebuji kladiva , suroviny ( teď se mi velice hodí) nemám vystavěné znovu manufaktury na nejvyšší možný lv a výzkum víl je náročnější ohledně surovin. Šetří mi místo ohledně kulturních budov , to využívám pořád toto kouzlo a jedu na 180 procent. Mám možnost to porovnat s dřívějším městem, které jsem měla vystavěné. Daleko více budov a méně kultury.
Kouzla jedu do zásoby a pak je využívám dle potřeb.
Je to fajn budova a našla u mne velké využití a jsem ráda , že vývojáři počítají s jejím dalším uplatněním ve hře.
Chyběla by mi holka jedna :D.
 

DeletedUser34

Guest
no hodne by pomolo ked uz je akademia povinná aby sa dal vilepsovat za suroviny a nie za diamanty
keby bola dobrovolna budiš nech sa vilepsuje za siamanty ale ked je nieco povine bolo by fajn keby mali vsetci rovnake prilezitosti povinu budovu vylepšit inak to bude diskriminačné :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jak už jsem psal někde jinde... Ona jde vylepšit na 2. stupeň za suroviny. A při délce tvoření kouzla bohatě stačí 2 sloty na vyrábění, protože i méně aktivní hráči tu budou alespoň jednou za 26 hodin (nejmenší doba tvoření kouzla je 13 hodin). Takže v tom bych problém neviděl :)
 

DeletedUser34

Guest
:D no teras nie :d to mas pravdu ale ako sa tu rozplívajú v buducnosti to môže byt celkom inak trebars bude kuzlo ktoreho bude trvat vyroba 8 hodin :) alebo 6 hodin :D
no vilepsenie na druhu uroven je za surky mas pravdu tak preco neostalo aj dalsie vylepsenia za surky :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak jak už tu bylo tisíckrát řečeno, pořád to není ani zdaleka v konečné fázi. Akademie má 5 slotů, my zatím můžeme mít 3. Jsem si jistý že se to bude upravovat ještě :) A pokud by měla být akademie součást každého města (a celkově herního příběhu), určitě jí vývojáři zpřístupní i pro "nediamantové" hráče. Stejně jako celý obsah potřebný pro normální a plnohodnotné hraní :) Případně třeba jen poslední 1 nebo 2 sloty by byly diamantové. Stejně jako je tomu u stavitelů, které hráč má od začátku. A pokud chce další, musí investovat pár korun. Ale i pokud nedají ani korunu, mohou hrát dál normálně a postaví vše, akorát za delší čas. Tím že by dali za diamanty něco, co plánují vylepšovat a stavět na tom v budoucnu, by si kopali hrob. A věřím že oni to mají promyšlené dobře a určitě si neshodí takovýhle projekt něčím takovým :) už jen kvůli nim samotným.
 

nataly111

Velmistr písma
Jak už jsem psal někde jinde... Ona jde vylepšit na 2. stupeň za suroviny. A při délce tvoření kouzla bohatě stačí 2 sloty na vyrábění, protože i méně aktivní hráči tu budou alespoň jednou za 26 hodin (nejmenší doba tvoření kouzla je 13 hodin). Takže v tom bych problém neviděl

Andílku nestačí, už mám sloty 3 a uvažuju zvednout Akademii ještě o jednu uroveň:p
Ale jasně chápu já už jsem jiný případ, já Akademii prostě zbožňuju a jsem její největší zastánce:D
 

DeletedUser76

Guest
nataly ty jsi , ale dílo :D,
třeba , když vývojáři zjistí tvé nadšení o proti jiným hráčům ,
tak zajisté dostaneš jako prémii jednu úplně malinkatou s možností jednoho slotu :D
Jako chrabrý rytíř čestného řádu a zastánce Akademie si to plně zasloužíš :D:D:D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Andílku nestačí, už mám sloty 3 a uvažuju zvednout Akademii ještě o jednu uroveň:p
Ale jasně chápu já už jsem jiný případ, já Akademii prostě zbožňuju a jsem její největší zastánce:D

Jde o to, že tu člověk stačí být než mu dojde naklikaná řada :) Jasně, pak jsou lidi co by si tam narvali 100 kouzel za sebe, ale to už je opravdu jiný případ :D Věřím že jednou za těch 26 hodin tu jsi určitě :) Čímž chci odradit hráče nadávající na tohle, protože si s tím jde poradit a vystačit :) Alespoň prozatím.
 

nataly111

Velmistr písma
Právě jsem se vrátila z grilovačky
měla jsem sebou bloček a psala a psala:rolleyes:;)
tohle mě napadlo

Kouzlo síla Rasy
Jelikož u trpaslíků a víly je produkce se kterou nejde obchodovat, napadlo mě mít možnost zvýšit výrobu, u trpaslíku na žulu a měď
u víl slunečnice, samet, kokony a nočnice, světlušky, snové ovečky (schválně nepíšu Ambrozii a Lektvar noci)

Kouzlo síla vojska
Pro ty, kdo rádi bojují, jsem vymyslela zvýšení počty vojáků, stačilo by okouzlit Kasárny, při výběru vojáku by se zvýšil počet vyrobených vojáků o 200%

Kouzlo silného bojovníka
Myslela jsem na to mít možnost okouzlit bojovníka při boji (ale nějak nevím zda by to bylo proveditelné, tak daleko moje fantazie nesahá)
Kouzlo by nemuselo být drahé jelikož boje snad netrvají dlouho (a jestli ano nebijte mě opravdu nebojuji;))
Mluvím pouze o boji v přímém střetu, ne automaticky.

a v poslední řadě mích poznámek je sídlo

Kouzlo sídla

Tak mě napadlo přehodnotit kouzlo diamantu
myslím, že to asi opravdu neprojde, ale co by se mi líbilo mít možnost okouzlit celé město.
celé město by po aktivaci kouzla zazářilo tím krásným třpytem a vy by jste měli možnost ze všech kouzel vybrat tři najednou s ještě silnějším účinkem (uznávám že toto kouzlo by bylo asi hodně drahé, ale ta vidina že se mi třpytí celé město se mi líbila) jasně že ty tři vybraná kouzla by byla více zvýrazněná, než samotné třpytkami rozsvícené město

:eek::eek:snad to co jsem napsala dává trošku smysl, jelikož sama koukám, co to ze mě vypadlo, ale buď vás to inspiruje a nebo si řeknete že už Natálka blouzní:D:D:D:D
 

CherryFlower

Guest
No mně se kouzla zrovna líbí, takže první bod odpadá :)
Návrhy na nové:
- určitě nějaká možnost očarovat a tak zvýšit trpasličí výrobu, ta je opravdu zdlouhavá a náročná, doba trvání jakákoliv, jen ať trpaslíci makají :D
- zkrácení doby průzkumu - doba průzkumu v délce dva dny, to už je opravdu hodně dlouho. Zkrácení by klidně mohlo být napolovic.
- naklonování průzkumníka a tak možnost zkoumat dvě provincie najednou.
- kouzlo na urychlení výcviku v kasárnách, nemusí se zvyšovat počet rekrutů, ale zrychlil by se výcvik v době, kdy u PC jsem a můžu nové rekruty do kasáren posílat. Doba očarování... 8 hodin? Přes noc to nemá význam, zbytečně by pak kasárna stála.
 

Zharthuru

Mistr slova
Mě by se líbilo , kdyby z názvu zmizely ty kouzla , copak vojáci a dělníci nemají právo na vzdělání ? Nechci zvýhodňovat nějaké skupiny , samozřejmě by se výuka nejdříve musela vyzkoumat , ale líbilo by se mi to .;)
 

Zharthuru

Mistr slova
Tak se trochu rozepíšu :D
Četl jsem návrh aby se kouzla vyráběla za zlaťáky byl bych určitě pro . Dále bych zavedl bojová kouzla , tím myslím kouzla která lze využít v boji proti jednotkám . Kouzla by měla být útočná , obranná a léčivá . Léčivá kouzla bych rád svěřil nově navržené jednotce Vůz Ranhojiče , ale jistě by šlo zavést i ikonu kouzla během tahu . Kouzla bych rozdělil do pěti elementů ohně , ledu (vody) , blesku (větru) , země a mysli .
 
Nahoru