• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.16

DeletedUser76

Guest
Zdravím , mám dotaz ohledně bojového systému, předpokládám, že aktualizací číslo 17 přepracování bojového systému nekončí.
Budou probíhat další úpravy ve hře , existuje nějaký časový odhad kdy bude vše přepracované ?
Tím myslím měsíc , dva atd...
Děkuji za odpověď.
 

DeletedUser236

Guest
Mám pocit, že už jsem se aspoň trochu naučila s novým bojovým systémem, tak z toho všeho mám zase trochu lepší pocit. Ale teda je to pot, krev a slzy...:D Spekulovat nad tím, koho proti komu... Dřív jsem prostě nasázela čtvery golemy, jedny čarodějnice a bylo to. Ale docela to už jde a v těch turnajích sem tam zvládám i automat. V provinciích to ale nefunguje. Bojování mě všeobecně v hrách moc nebaví, tady byl ten automat docela slušné řešení, ale ono se to nějak poddá. Na druhou stranu je fajn, že zase hráči využijí první jednotky, které do té chvíle byly naprosto neužitečné. Jak mám teď ráda lukostřelce! :D

Na lední elfy se už moc těším, co jsem tak nakoukla k hráčům, co jsou na předních místech, vypadají moc hezky. Už abych se k nim propracovala! :) Jen doufám, že s další aktualizací dojde ke zlevnění na původní ceny těch rozšíření, protože tohle mě děsí. Místo bylo vždycky velké téma. Je pravda, že mám zbytečně místa zabraného tím, že se snažím mít od každé budovy aspoň jednu, takže mám spoustu manufaktur, které jsou mi vlastně k ničemu. Nemluvě o portálech. Ale když mně se ty budovy tak líbí! :oops: Nechci se zbavovat hezkých budov čistě kvůli účelnosti. Kvůli tomu budování jsem Elvenar začala hrát a chci mít městečko v rámci možností hezké. Takhle drahé rozšíření by pro mě znamenalo konečnou... :( Už teď mám dva divy, cvičiště a cirkus, které nemám kam dát :D:eek:
 

GorGlin

Veterán
Ano, kontext je důležitý.
Jsou to tupá stvoření, která kálí kde se dá.
A my jsme ještě větší tupci, páč nás naučili, jak dělat lepší obytné budovy, techniky účinějšího trénuinku a vůbec do našeho světa přinesli pokrok a prosperitu.

předpokládám, že aktualizací číslo 17 přepracování bojového systému nekončí.
Já myslel že končí, pokud si pamatuji správně, tvrdili že budou tři fáze, ted máme druhou, takže příště by měla být konečná verze. A ta by něla přijít za dva týdny až měsíc.
Pak už jen budou změny jako že si vyzkoumáš nějakou další jednotku.

Na druhou stranu je fajn, že zase hráči využijí první jednotky, které do té chvíle byly naprosto neužitečné.

Takhle drahé rozšíření by pro mě znamenalo konečnou...

Musím se zastat Obratných šermířů, na nekromaty a golemy byli nejlepší. Je pravda, že lučištníky jsem dlouho nepoužil a ted jich mám skoro 30k a s ohledem na chrakter turnaje dělám ted vlastně jen je.

Věřím, že ta cena je chybaznamenalo by to, že budeš zkoumat rozšížení, které si nebudeš moct koupit. Navíc co jsem to tady četl, tak těch 16m tam mají lidi za rlzná rozšíření v různých fázích hry.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser236

Guest
Věřím, že ta cena je chybaznamenalo by to, že budeš zkoumat rozšížení, které si nebudeš moct koupit. Navíc co jsem to tady četl, tak těch 16m tam mají lidi za rlzná rozšíření v různých fázích hry.

Taky věřím, že je to jen chybka. Ovšem doufám, že bude brzo napravená, docela ráda bych si to rozšíření konečně pořídila... :D
 

GorGlin

Veterán
Nějaké mini úpravy, pokud vím, probíhají i mimo aktualizace.
Tak snad to bude brzy.
Taky bych rozšíření uvítal, tak pět, možná šest, nebo raději deset, s tím co nás čeká v lesních elfech.
 

Matesov

Znalec fóra
Zdar všem,
ne, tohle se opravdu nepovedlo !!!:
ach jo !!
= když už musím postavit další dvě vojenské budovy(na které jsem sotva našel místo-odnesla tu kultura), tak proč ale každá budova nemá svých 5 výrobních polí ? = proč se všechny jednotky nevyrábí v rámci kasáren(pro ušetření místa ??!!) a nebo každá budova nemá svých 5 výrobních polí ??!! = na mapě bojovat nemohu, protože vše KO, v turnaji zase stojím, protože už od třetího kola vše KO a k tomu nadělání určitého počtu od konkrétní jednotky trvá tak dlouho, že to nemá smysl, takže super hra, vybrat mince a zásoby a jinak nic = SUPER !!!
Proč jsou v obranách jednotky, které já musím teprve vyzkoumat a než se k tomu dostanu, tak to bude trvat ??!!

Vyzkoušel jsem v bojí na mapě a v turnaji co se dalo, ale vše KO ??!! - takže z hry se pro mě stala farma !!!, ale už jsem si našel náhradu, tak počkám na poslední část aktualizace, pokud se něco nezmění, tak zazdar, bazsr !! - jen mě mrzí ty peníze, co jsem do této hry nastrkal !!!!!!!!!!!! (škoda, že není nějaká cesta, ty peníze dostat zpět !!!!!!!, protože to co se z této hry stalo opravdu za peníze nestojí !!!!! (a je to škoda, protože do zavedení nového bojového systému to byla super hra, ale teď darmo mluvit !!!
 
Naposledy upraveno:

PenyMarket

Znalec fóra
Tak jsem si udělal chvilku času abych mrkl na co se s novou rasou připravit a nevidím to vůbec tak hrozně jak se tu píše. Hraji teda za lidi, možná to mají elfové jinak což nemůžu posoudit, protože na Wiki ještě není o nové rase ani zmínka. Z důležitých budov se mění rozměr jen u dílen a to z 6x3 na 4x5. Pokud má někdo 10 dílen jako já je to celý řádek, (50 políček), akorát se musí počítat s tím, že nad dílny se už nedá přivést silnice a nové kulturní budovy jí budou vyžadovat. Baráky naštěstí zůstávají na 4x3. Dobré od tvůrců je, že to co nahrazuje portál a všechny ty výrobny okolo dali ve výzkumu až na samotný konec, takže po zbourání houbičkového impéria bude na přesuny hodně místa. Zaskočilo mě, že teď budou kulturní budovy vyrábět i nějaké vrtulky, takže to znamená zbavit se jezer a plánovat u cest místa o velikosti 5x5 - vrba a 7x4 - bydliště elfů. (Nejdůležitější kulturní budovy pro ty co si nekupují diamanty). Modul 5x5 je hodně rozšířen a budou v něm i kasárny, takže to nebude žádný problém, na 7x4 se musí člověk připravit už dlouho dopředu, protože později se bude tento prostor těžko hledat. Osobně to dělám před vstupem do nové éry tak, že si v Excelu vytvořím mapu a do ní se snažím tak dlouho skládat všechny ty budovy s novými rozměry až jsem spokojen a pak si to vytisknu a jedu stavbu podle plánu. Na této hře se mi líbí, že se tu právě hodně šetří místem, takže člověk má pak vše nutné odklikané za pár vteřin. Kdyby se hra ubírala stejným směrem jako Travian apd. kdy na začátku je vše krásné a pohodové, ale po několika měsících už je to jen otročina a obsluhování desítek a stovek vesnic většina z nás by tu už asi nebyla. Další předností této hry je, že tu jsou převážně hráči co už mají pubertu dávno za sebou takže i toto přináší do hraní dost velkou pohodu.
 

DeletedUser494

Guest
Modrovous: Mně osobně přijde, že toho prostoru to bude chtít dost.


a) Dílny mění tvar a rozšiřují se - z celkových 18 políček (3x6) na 20 (4x5)
b) Kasárna se mění a zvětšuje z 28 polí (7x4 u lidí) na 35 (5x7)
c) manufaktury na ocel se zvětšují z 15 polí na 18 (3x5 -> 3x6)
D) nejdůležitějším bodem v tomto je ale asi ten fakt, že kulturní budovy budou potřebovat cesty. Mně to rozhodně donutí překopat celé uspořádání města, to je spousta políček navíc pro cestu ;) A navíc, když jsem si to počítal, kulturní budovy lesních elfů dávají na políčko méně kultury, než orčí nejlepší... (vrba dává 140/políčko, posezení 145), takže teoreticky bys měl mít ještě trošku místa navíc pro kulturní budovu.
E) Elfové budou mít vlastní výrobny surovin - něco místo portálu, nějakou přeměnárnu many na ty speciální suroviny, továrny na čištěnou ocel/mramor/prkna...

K tomu jen dvě rozšíření... Mno, jako ne že by to nešlo, ale trochu se toho bojím. Na druhou stranu, s tímhle bojovým systémem můžu zrušit přebytečné zbrojnice, až nadělám dost orků...
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Zdravím , mám dotaz ohledně bojového systému, předpokládám, že aktualizací číslo 17 přepracování bojového systému nekončí.
Budou probíhat další úpravy ve hře , existuje nějaký časový odhad kdy bude vše přepracované ?
Tím myslím měsíc , dva atd...
Děkuji za odpověď.
Ahoj Woody, verzí 1.17 přepracování bojového systému určitě nekončí. Padlo tu tvrzení, že nadcházející aktualizace má obsahovat třetí balíček. Neměla by. Tvůrci hry se tentokrát rozhodli zaměřit na úpravu schopností jednotek a vycházeli při tom z vašich názorů a připomínek. ;)
 

Eragon92

Znalec fóra
A bude to na "základě našich připomínek" :D :D

Co mělo být v tom 3 balíčku? Nové jednotky jsou mi v téhle fázi stejně k **** než se k ním dostanu tak mě to s takovou stejně přestane bavit
 

PenyMarket

Znalec fóra
Modrovous: Mně osobně přijde, že toho prostoru to bude chtít dost.



A navíc, když jsem si to počítal, kulturní budovy lesních elfů dávají na políčko méně kultury, než orčí nejlepší... (vrba dává 140/políčko, posezení 145), takže teoreticky bys měl mít ještě trošku místa navíc pro kulturní budovu.


K tomu jen dvě rozšíření... Mno, jako ne že by to nešlo, ale trochu se toho bojím. Na druhou stranu, s tímhle bojovým systémem můžu zrušit přebytečné zbrojnice, až nadělám dost orků...

Tak já mám rozšíření tři. A co se prostoru na kulturní budovy týká tak mi to taky při počítání současného stavu vychází lépe.
Vycházím z toho že mám 12 jezer (táboráky už ani budovat nebudu) a 12 jezer zabere obdélník 15x24. Do toho se ti vejdou nad sebe budovy 7x4 i z cestou uprostřed a 15 vrb (5x5) i se dvěmi silnicemi. Na kultůru to hodí 60 918 (2x 2 900, 15x 3500 a za cesty uvnitř 34x 77) U jezer to dělalo 12 x 3 700= 44 400. Navíc když nebudu počítat napojení celého bloku na silnici ušetříš ještě 45 čtverečků (3x15) a získáš 2 260 obyvatel. Pokud si ale ještě přidáš 15 čtverečků můžeš v tomto modulu postavit bydliště pro elfy 4x což přináší dalších 6 108 kulturních bodů a dalších 2 260 obyvatel.
Takže shrnutí místo 12 jezer s 44 400 bodíky získám přestavbou a investicí 15 čtverečků navíc 22 626 kulturních bodů a 4 520 obyvatel (nějakou výrobou vrtulek se teď nezabývám) a to mi příjde dost zajímavé.

Tak teď jsem to ještě přepočítal na táboráky. Do stejného obdélníku se vejde přesně 18 táboráků, takže rozdíl při přidání 15 čtverečků je 14 826 a 4 520 obyvatel.

Navíc dílny sice mění tvar, ale o dost se zvyšuje výroba v prvním lvl. to bude zvýšení o 17% a další lvl. taky něco hodí, takže se to vrátí na ušetřeném místě pokud by člověk musel budovat další budovy a to samé platí o manufakturách.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1148

Guest
Matesov .... copak jsi našel za náhradu? Také bych mrkla ráda ..... děkuji předem:)
 

DeletedUser494

Guest
Tak já mám rozšíření tři. A co se prostoru na kulturní budovy týká tak mi to taky při počítání současného stavu vychází lépe.
Vycházím z toho že mám 12 jezer (táboráky už ani budovat nebudu) a 12 jezer zabere obdélník 15x24. Do toho se ti vejdou nad sebe budovy 7x4 i z cestou uprostřed a 15 vrb (5x5) i se dvěmi silnicemi. Na kultůru to hodí 60 918 (2x 2 900, 15x 3500 a za cesty uvnitř 34x 77) U jezer to dělalo 12 x 3 700= 44 400. Navíc když nebudu počítat napojení celého bloku na silnici ušetříš ještě 45 čtverečků (3x15) a získáš 2 260 obyvatel. Pokud si ale ještě přidáš 15 čtverečků můžeš v tomto modulu postavit bydliště pro elfy 4x což přináší dalších 6 108 kulturních bodů a dalších 2 260 obyvatel.
Takže shrnutí místo 12 jezer s 44 400 bodíky získám přestavbou a investicí 15 čtverečků navíc 22 626 kulturních bodů a 4 520 obyvatel (nějakou výrobou vrtulek se teď nezabývám) a to mi příjde dost zajímavé.

Pokud mluvíš o Jezeru odpočinku z kapitoly víl, tak ano, vrby vycházejí lépe. Ale já vycházím z toho, že už mám dávno orčí kulturní budovy a posezení u táboráku dává prostě v přepočtu na políčko víc kultury, než Vrba. Plus ano, cesty ti trochu té kultury taky přidají, ale prostě zaberou místo. U mně to bude znamenat odhadem tak 30-40 políček....
 

PenyMarket

Znalec fóra
No a co obyvatelstvo? Současná budova dává 900 lidí na 12 čtverečků a to pokud budu počítat úpně stejný prostor jako zabere 18 ohnišť dělá 4 domky po 12 čtvercích.
 

Santerr

Veterán
@Ashen @Modrovous Zaregistrovali jste přátelé, že se bude měnit i velikost hlavního sídla? Bude velké 7x6 u obou ras ;)

Navíc se většina budov zvětší a to o dost... ale spíš mě děsí ten počet lidí, co to chce. Např. elfská manufaktura na mramor nutně potřebuje dalších 1100! lidí :mad: Nechápu na co, proč tolik? I tak se na novou rasu moc těším, protože vypadá fantasticky.
 

DeletedUser494

Guest
@Ashen @Modrovous Zaregistrovali jste přátelé, že se bude měnit i velikost hlavního sídla? Bude velké 7x6 u obou ras ;)

Navíc se většina budov zvětší a to o dost... ale spíš mě děsí ten počet lidí, co to chce. Např. elfská manufaktura na mramor nutně potřebuje dalších 1100! lidí :mad: Nechápu na co, proč tolik? I tak se na novou rasu moc těším, protože vypadá fantasticky.

Zaregistroval, ale minimalne u lidí to není změna velikosti, jen rozložení - lidské sídlo je 6x7 a bude to 7x6, takže jsem to jako zvětšení nebral... Jestli to mají elfové jinak, nevím.
Mramorárna bude potřebovat tolik lidí, jelikož se masivně zvětší - z 2x5 na 3x6, to je o 80% zvětšení... Takže dost možná jich pár zbouráš...
 

PenyMarket

Znalec fóra
Zaregistroval, ale minimalne u lidí to není změna velikosti, jen rozložení - lidské sídlo je 6x7 a bude to 7x6, takže jsem to jako zvětšení nebral... Jestli to mají elfové jinak, nevím.
Mramorárna bude potřebovat tolik lidí, jelikož se masivně zvětší - z 2x5 na 3x6, to je o 80% zvětšení... Takže dost možná jich pár zbouráš...
Mramorárna se změní z 5x3 na 6x3 ale výkon ze 4 373 na 5 671 a alespoň na následující lvl to chce jen 444 člověků, ale nevím jak je to u elfů, hraju za lidi.
 
Nahoru