• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Turnaje

DeletedUser4336

Guest
Sliby jsou jedna věc, to co nebylo splněno již od začátku druhá, ale zde se nejspíš jedná o lumpárny zavedené až během dávno zaběhlé hry, které se hráči roky přizpůsobují.
 

GorGlin

Veterán
Ano, řešme turnaj.
Trochu se potýkám s tou Donyho tabulkou z první stránky.
Rozložení jednotek ve střetech.
Základní suroviny mají jednu dominantní jednotku.
Vzácné suroviny jsou vždy kombinace dvou jednotek aby to odpovídalo jednotce která proti jedné bonusy má a proti druhé ne.
Magické už mají dominantní tři a je to už úplně zmatlaný.
Jsem si vědom že náhodnost přítomnosti jednotek způsobí že příprava v původním slova smyslu není možná, ale když se zaměříte na ty dominantní jednotky, co by jste na to nasadili?
 

forthefirst

Učedník
@GorGlin - Na jakoukoliv kombinaci soupeřů je universální lék - výkup ;) . Ale vážně - takhle globálně to nelze říct. Tam, kde uspěješ třeba s 5x lehký střelec v 10. provincii, tak už ti stejná kombinace nepřátel v 25. provincii ty střelce díky přesile klidně zruší. Zkušení bojovníci z bety a EN fóra psali, že převážně používáš jednotky na dálku ( lehký a obrněný střelec a mág ). V prvních dvou turnajích jsem si s tím poradil, přičemž jsem občas vypustil i psy nebo barbary. Uvidíme dál. Je potřeba si to ošahat všechno. Ale zatím trénuju jen výše uvedené a pár těžkooděnců mám v záloze.
 

GorGlin

Veterán
Já vím že to obecně říst nejde, ale zeptal jsme se, jestli třeby někopho nenapadlo něco jiného než mě.
Nechce se mi lidem v cechu psát, bojujte dokud budete mít přesilu.
Nebo jim dávat tabulku.
 
Naposledy upraveno:

karhol

Znalec fóra
Až doposud jsem se zdržoval komentářů ke změně v turnaji, ale dnešní začátek, kdy ani první boj v první provincii, která je ze všech nejjednodušší nešel vyhrát bez ztráty jednotek mluví za vše.. První kolo mám 16 provincií s nakrmeným ohnivákem a ztrát více než za kompletních 10provincií v mramoru nebo oceli.. Děsím se co přijde dále...
 

DeletedUser7161

Guest
@ElfNostradamus, hráč minmax(aspoň doufám, že se tak označuje), odvodil následující rovnici pro výpočet.
City Advancement Level Model
Červeně označené jsou proměnné, které ovlivňují výkup nebo velikost soupeřova oddílu, s tímto významem
  • maxB – maximum odemčených procent T1/T2/T3 vylepšeného zboží
  • M – celkové číslo odemčených povinných výzkumů
  • A – celkové číslo úrovni divů
  • V – počet umístěných neprémiových rozšíření (včetně úvodních 6)
  • P – počet umístěných prémiových rozšíření.
Jeho výpočty s jakousi zaokrouhlovací chybou sedí.
Odkaz zde.
Dnes na mě po delší době vyběhla výhodná nabídka 100% k nákupu :diamond:.
Nicméně vzhledem k tomu, že si za :diamond: kupuju "výhradně" jen rozšíření, tak další nákup už asi nebude :D
Přece si nebudu zvyšovat "P" a dělat si tak hru těžší...
 

Lovec Krys

Legenda
@karhol Za to nejspíše můžou Mlžné chodkyně. Vypadají jako Dryády, ale mají větší bonus proti mágům, nejvyšší iniciativu ve hře a kombinace jejich pohybu, dostřelu a iniciativy jim umožňuje střílet jako první a způsobit ztráty téměř vždy (až na pár výjimek jako je terén omezující jim pohyb).
Jakmile se Mlžné chodkyně objeví mezi nepřáteli, jsou ztráty v 99% případů zaručeny.
A můžeš si domyslet, co asi tak udělají s armádou, pokud budou mít dvoj či trojnásobnou přesilu.
 

karhol

Znalec fóra
Ano, mlžné chodkyně to je ono.. Ty nesnáším už hodně dlouho. Ta stačí jedna mezi čtyřmi těžkooděnci a zdecimuje většinu mágů, kteří jsou na těžkooděnce téměř dokonalí.
 

voyager-1

Velmistr písma
tak na 4 TO a chodkyni bych určitě nasadil dryády a ne mágy. A chodkyně si jednou vystřelí proti rovnocenný jednotce a je po ní. Proti mágům je silná.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Jak říká voyager
Ano, kdyby tam byl nějaký kamenochod, nebo podobně, tak to trochu mění situaci, ale takhle jsou libovolní střelci vždycky lepší.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Kombinace Mlžných chodkyň a těžkooděnců je téměř vždy vražedná. tady je lépe výkup. Když ale se musí bojovat, tak nasaďte Orka Stratéga a nejlépe manuální boj. Se Stratégem díky většímu pohybu(3) než mají těžkooděnci(2) a větším dostřelem se zvládne těžkooděncům chvíli vyhýbat a má +80% bonus k obraně proti Mlžným chodkyním.

btw..co se týče vlivu větší iniciativy jednotlivých jednotek pro boj, tak se to bere v úvahu jen pro dané skupiny jednotek, nikoliv různých skupin:

Iniciativa skupin spojeneckých jednotek od nejpomalejších:
* (1-4) Těžkooděnci
* (5-8) Obrnění střelci
* (9-12) Lehkooděnci
* (13-16) Mágové
* ( 17-20) Lučištníci



Iniciativa skupin nepřátelských jednotek od nejpomalejších:
* (1-3) Těžkooděnci
* (4-6) Obrnění střelci
* (7-11) Lehkooděnci
* (12-15) Mágové
* ( 17-21) Lučištníci


U ostatních nepřátelských jednotek v rámci skupiny máme možnost nasadit jednotky ze stejné skupiny s vyšší iniciativou, ale jen jediná jednotka je OP, a to právě ta Mlžná chodkyně. A jak už mnohokrát psal Lovec,...hraje vždy první a u těchto soubojů je třeba hodně zvážit, jestli vykoupit či ne.
 

Lovec Krys

Legenda
Nejlepší na výkupech je to, že skoro vždy, když zvažuji výkup to po mně chce pár milionů mincí (jako by nestačila věž), takže v tom okamžiku výkup padá ze stolu (alespoň u mne).
 

GorGlin

Veterán
A když tam nejsou mince, tak aspoň živoucí zboží kterého je celoserverovi nedostatek
Když jsem koukal na ty obrázky, tak my vycházelo, že jsou turnaje nastavené na obě orčí jednotky.
Opravdu špatný vtip
 
A když tam nejsou mince, tak aspoň živoucí zboží kterého je celoserverovi nedostatek
Když jsem koukal na ty obrázky, tak my vycházelo, že jsou turnaje nastavené na obě orčí jednotky.
Opravdu špatný vtip
co je to za žvást? Zbytečný flame... Turnaje živoucí nechtějí ;)

jinak, mě osobně nejvíc štve to požadované množství orků na výkupy. Mám pocit, že když se chcu vyhnout boji, tak ork je tam minimálně v 50 % případů
 
Nahoru