• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

hanz44

Pozorovatel
Ono je pěkný mluvit a nikdy nic neudělat,ale každej si hrajeme hru jinak a i prio máme jinde :);)

Udržet hráče ve hře aby to nevzdal a později on takhle pomohl někomu dalšímu to je výhra a to je to co za to stojí a né pořád jen kritizovat !
 
s obojím souhlasím. Já neříkám, ať se nepomáhá. Ale říkám, že v případě svitků je ve hře obrovská chyba, kterou je třeba vyřešit. Ona totiž i ta pomoc by mohla časem zkolabovat.

Kritika musí být na místě, což v tomhle případě je. Ano, jsou mezi námi takoví, kteří kritizují úplně všechno jen proto, že se to zrovna jim nehodí. Ale tady jde o chybu systémovou, která rozvrací systémové nastavení celé hry a může dojít do bodu, kdy se hra stane pro až třetinu hráčů úplně nehratelnou. A pokud by oni skončili, tak to poškodí i ty ostatní a ve finále to povede minimálně k razantnímu úbytku hráčů.

Ano, může to být horizont třeba roku, ale ona za ten rok bude ta náprava hrozně složitá, tak proč to nepodchytit, no, ne zrovna v zárodku, ale za pět minut dvanáct?
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II s tím souhlas,ale do té doby je na místě snažit se pomoct a i potom to bude stále na místě!
Noví hráči přibejvaj téměř neustále a těch kterým nikdo nepomoh a vzdali to je už taky hodně ..
Ono to nechce totiž jen čekat na to až si někdo zapláče,ale chce se to aktivně zapojit a pomáhat třeba i sám od sebe pokud je ta možnost a mám na to jim pomoct.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Emhyr var Emreis II plně s Tebou souhlasím. Díváš se na to výhledově s ohledem na tempo, jakým tento problém se svitkama roste.
@hanz44 nabízí zase řešení, které je aktuálně možné, souhlas i s tím.

Sám vyrábím svitky, tu Měsíční knihovnu jsem právě z tohoto důvodu nestavěl, neb mě už ze startu přišla zbytečná a jen by mě zabírala místo. Časem jsem si to jen potvrdil. Zatím nepociťuji větší problém s výměnou zboží za mnou nabízené svitky v poměru 1:1 . Ale díky tomu, že věž poslední dobou roste k oblibě mnoha hráčů celkem rychle, bojím se toho, co píše @Emhyr var Emreis II .

Věřím, že to je jen určitý záměr vývojářů a že se to brzy nějak vyváží. Možností je na to hodně.
Pokud by se tak nestalo, tak bych to viděl jako svitkař asi tak, že bych snížil manufaktury na svitky na minimum či zrušil úplně a postavil bych o to víc bonusovky na T3, kde teď po tom nedávném update je poměr mezi T3 a T2 minimální, takže ztráty by byly mnohem menší (mince + kladívka) a měl tak možnost získat ty nebonusové T2 suroviny. Jako co si budeme..bylo by to na prd..ale pořád by to byla lepší varianta.
 

hanz44

Pozorovatel
Ráj mořských panen = přínos zákl.surek.
Perníková chaloupka = střední surky.
Krčma u šaška = drahé surky.
Zlatý fénix = zákl. surky.
Určitě je toho mnohem víc ..neviděl bych problém v sadě knihovny ! ..budou další co budou dávat místo svitků třeba hedvábí nebo křišťál ..kdyby to měl být takovej problém tak pokud vezmete v potaz víše jmenované tak by za chvilku nebylo zapotřebí využívat trh vůbec ! Všichni by měli všecko! ..myslím,že je to příprava na to,že vzrostou mnohonásobně náklady na všecko což už je vidět ve výzkumu u Ambasád ..neviděl bych tudíž problém v knihovně ..a byla by velká chyba zbavovat se manufaktur .
Teď je problém malinko u těch co vyrábí svitky a za chvilku ten problém může být zas u něčeho jiného ! ..je to hra a je dobře,že není jednoduchá .. a že vznikají různé problémy s čímkoli ..je to tak zábavnější i když sem a tam těžší pro někoho a pak zas pro jiného.
Je jen na nás jak se s čím ppasujem a jak změny které přicházejí dokážeme zvládnout a měli bychom jak už Jsem říkal slabším pomáhat v rámci možností.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 488716

Guest
@hanz44 Ty rozvinutelné budovy dávají při plném rozvinutí všechny 3 druhy zboží dané třídy. Pokud plně rozvinuté nejsou, málokdo by je stavěl, navíc mají malou produkci, takže problém nevzniká. Krčma se dala získat snad jen jedna a bylo poměrně obtížné ji získat. Knihovna dává pouze 1 zboží, má ji mnoho hráčů a někteří i vícekrát, proto vznikl problém.
 

hanz44

Pozorovatel
@Victorious1722 tím jen poukazuju na něco a bylo toho mnohem víc,ale uniká Ti malinko důvod proč Jsem to psal ;) :)
Možností je spousta a budou další budovy nebo sady budov ..problém není v knihovně ..stavět ji nikdo nemusí ..nikdo nikoho nenutí a problém který by jakoby vznikl na nějakou chvilku se dá snadno řešit teleporty ..můžeš co se nehodí zrovna do města hodit na chvilku do shromaždiště a postavit co potřebuješ a pak v případě potřeby si to ze shromaždiště zase vytáhnout ..hra je pružná a všichni se musíme naučit reagovat na vzniklé situace ..knihovna není! problém :)
 

Vicky1177

Mistr slova
@hanz44: to je systémový problém a řešit ho musí Inno.
Tohle je hra. Systémové problémy řeší tvůrci, ne hráči. O problému se ví, ale ti kdo ho mají řešit, ho neřeší. Tohle už začíná hodně otravné, přesouvat problémy které vytvořím, k řešení jinam. A navíc za "děkuju" a tzv. "dobrovolně povinně"... :rolleyes:

Odstraněn text. Politika sem nepatří!!!!!!! Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hanz44

Pozorovatel
@Vicky1177 absolutně nechápu co to sem taháš a co se mi snažíš vložit do úst!:eek:
Jsem z toho mimo a vůbec Tvé přirovnání nechápu a odmítám přijmout !
Naštěstí si každý kdo si přečte co Jsem psal o tom může udělat svůj obrázek,ale to co píšeš je urážející !
 

hanz44

Pozorovatel
Říkám svůj názor na hru a to je naprosto si dovolím tvrdit v pořádku! ..co se týče těch budov tak poukazuju na to,že budou další budovy a hru chválím takovou jaká je a nic není dokonalí a je na každém z nás jak se s čím dokáže popasovat! ..všude se hledá jen kritika a nevidíte,že vše má řešení a že lepší hra tohoto typu není a Já nikomu nic nevnucuju a hru i lidi co ji tvoří chválím !!!
Vše může být lepší a pokud si vývojáři vezmou za svůj některý z nápadů na vylepšení hry tak to bude jen ku prospěchu věci a znova opakuju,že problém není sada knihovny ! a ty zmiňované budovy co mají jak říkáš @Emhyr var Emreis II rozdílné bonusy tak některé je dávají každý den a některé obden ,ale jsou téměř srovnatelné ..nevidím v tom nic špatně!
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II Já tvrdím,že za ten problém co zmiňuješ,že se svitkama je nemůže sada knihovny a mám pocit,že snad nikdo nečte co napíšu ..:rolleyes:, ..tudíž s Tebou zatím souhlasit ani nemůžu.
 

DeletedUser4336

Guest
hanz44 >> Jenže většina budov co jsi uvedl dává podobný počet všech surek dané kategorie, proto problém není. Set z věže dává jen jednu surovinu dané kategorie, svitky ve velkém, obživlé surky méně, ale ty jsou zase vzácnější a rozpadají se, takže se někomu vyplatí postavit víc bran, a má to takovou jednu manufakturu, proto bismuth už také nikdo 1:1 nechce. A hlavně řadu těch budov ani není postaveno, kolik je zlatých Felixů proti ohnivých a kolik krčem (já třeba ani nezískal), knihovnu vídám skoro v každém městě, někdo jich má dokonce několik.
 

hanz44

Pozorovatel
@Victorious1722 tím vším říkám,že někdo má problém ten a jiný tamten a že hra je o překonávání překážek.Když mám problém s tím,že mi nikdo nebere svitky tak je problém přímo ve společenství a taky na mapě světa kde jsou lidi s kterýma obchoduju na trhu.Svitky stejně jako hedvábí a křišťál jsou důležitou součástí hry .. a budou i dál !To je vše.
 

DeletedUser4336

Guest
Lidé ze světa mají stejný problém, že je přesvitkováno a přebismuthováno, a zbytek chybí nebo je to nedostatek. Společenství sice může pomoci, ale opět, při rovnovážně sestaveném společenství bude zase ten samý problém. Pokud vezmeš do společenství třeba jen desetinu svitkařů a bismuthistů, aby se rozdíl vyrovnal, začnou mít problém někteří hráči sehnat společenství. A nějaká dohoda nebo pomoc je jen dočasné nouzové zmírnění problému, nikoliv jeho řešením.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru