• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Spokojenost s eventy a s vývojem hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Vicky1177

Mistr slova
@flego - A jsme u toho: jak motivovat hráče za současného stavu hry a přístupu Inno? Když se zcela očividně vydali špatnou cestou, vedeni špatným předpokladem (jak píše @Jirinazel ve středu 1:37, příspěvek č.60)...
Ti, co pamatují "dřívbylolíp" už asi jen tak na něco neskočí, a nové motivovat netřeba, ti nadšeně skočí po všem, na čem je napsáno "odměna"... :rolleyes:
A navíc, Inno se do této situace dostalo samo, když se s feedbackem od hráčů pracuje tak, že se udělá pravý opak toho, co hráči chtějí??
Tady si člověk začíná připadat jak v klasické hlášce "Postavil si hospodu a oni mu tam chodili lidi..."
Hezké Velikonoce přeji. :)
 

Jirinazel

Znalec fóra
Díky Vicky 1177, za zmínku i přání. Taky jsem chtěla popřát všem hezké svátky, pokud to v téhle pohnuté době vůbec jde.
 

Deleted User - 584607

Guest
No jestli INNO zkouší co vydržím, tak vyhráli. Tohle určitě ne.
Turnajový systém fungoval doposud normálně. Páté kolo již jsem měl bezdůvodné množství porážek, ale ještě šlo občas i vyhrát. Dnes jsem zahájil šesté kolo, tu první turnajovou provincii (nejlehčí), samá porážka, bez ohledu na vybrané vojsko. Hraju automatiku. Tak jsem znova prověřil účinnost jednotlivých typů vojska, zkontroloval počty a vylepšení. Dal jsem ruční boj. Dvě kola to fungovalo normálně. Od třetího kola byli nepřátelští vojáci nezranitelní, takže i když jim to trvalo, tak mě zase porazili.
Omlouvám se všem, kdo mi tady i ve hře radili, bavilo mě to tady. Ale v nehratelné hře pokračovat nebudu.
 

baumax

Učedník
@Thuria šestá hěvzda je vždy masakr. Nepřítel má 1.8krát větší oddíly než ty a jedinej způsob jak to kompenzovat je mít lepší vojáky - bez tří hvězdovejch luků je to těžký. Případně lze využít budovy z MA a divy. Posledním faktorem je terén boje, kdy pokud úvodní salvou nesundáš mágy tak je to nepříjemný.
 

Lovec Krys

Legenda
Nezvyšování vlastností starých setových budov je dle mého velmi špatná strategie vývoje hry.
Namísto zlepšení špatných evolučních budov, jenž by také motivovala hráče, aby investovali do eventů, se zodpovědné osoby rozhodly zničit staré sety, takže ještě tak 1 - 2 kapitoly a staré sety zmizí z měst v poslední kapitole, to ale nepřesvědčí hráče, aby investovali do eventů, ve kterých budou ještě více slabé evoluční budovy, naopak, jediné, k čemu je takové změny budou motivovat, je skončit s touto hrou a jít hrát něco jiného.
Každá takováto změna bude mít tento efekt na stále větší okruh hráčů, až tuto hru bude hrát jen zlomek dnešního počtu hráčů a nakonec se hra zruší úplně - zodpovědné osoby by se měly zamyslet, zda chtějí tuto hru vyvíjet ještě dlouho, anebo s tím chtějí praštit co nejrychleji (k tomu přesně takovéto změny směřují).
 

Vicky1177

Mistr slova
@Lovec Krys: už jsem to psala Ludi ve "zprávách z Bety", tak ještě jednou pro tebe. "Zodpovědné osoby" nejsou INNO vývojáři, ale centrála MTG, dále co jsem psala jinde: ...věc se má tak, že dochází k pomalé a nenápadné přeměně aktuálního modelu hry. MTG - majitel Inno totiž za mnou, za tebou i za každým jiným hráčem vidí jen jeho peněženku a přemýšlí, jak naše peníze udělat svými penězi... To by normálně nebylo nic proti ničemu, ale ten způsob, jakým to dělá, to je slušně řečeno na facku... :mad: Nám pokročilým (a znalým minulého stavu) bude neustále házet klacky pod nohy, aby nakonec těm nohama zvolili a šli jinam a zůstali tu naivní nadšenci, co se budou třepat radostí u každého VB nebo zmrazeného plamene "za odměnu" a nebudou moc řešit... To je opravdu hodně smutné....
 

flego

Mistr slova
Taky to nechápu,hra měla všechno,co bych očekával.Jestli mám malý prodej,tak to přece nemůžu řešit takovýmto způsobem, jako že když neprodám já nevím kilový chleba,tak budou prodávat tříčtvrtěkilový a dám k němu suchý rohlík gratis,ale za stejnou cenu ?Možná v jiném obalu? Dle mého tohle je ten největší problém, proč hra jde tímto směrem :)
 

Vicky1177

Mistr slova
Mám s tím zkušenost z jiné onlajnovky. To je tak, když nový majitel nechápe, že pokud je herní model "freemium", nelze z toho nějak extra dojit peníze a už vůbec nejde si na to postavit nějaký "byznys plán". Hráč zaplatí, jen pokud se sám rozhodne, bez zaplacení hrát může. To naprosté nepochopení se totiž plně ukázalo loni při tzv. "black friday"... :rolleyes:
 

Lovec Krys

Legenda
@Vicky1177 Ten způsob je hlavně hloupý a dle mého se tímto způsobem cíl nepodaří naplnit - buď bude nový Elvenar hrát výrazně méně lidí a hra bude o dost méně výdělečná, nebo ji zničí úplně a hra skončí.
 

luterina

Veterán
Vy se mi snad jenom zdáte, tolik brblání pro trochu změny v eventech a herní strategii, která ještě nikdy co Elvenar Elvenarem stojí nezůstala stejná a ještě k tomu takové velké Vědmy a Proroci bez absolutní naděje pro nás malinkaté hráče, kteří si ještě nepřestali umět hrát a přijímat i nepříjemné výzvy! Měli byste se od nich učit jak hned při každém neúspěchu neutíkat od rozdělené práce! A to jste bojovníci tělem i duší? Za koho a za co vlastně svými příspěvky zde bojujete? :p:D
 

Lovec Krys

Legenda
@luterina My bojujeme za to, aby tahle hra zůstala hratelná a abys ty kolem sebe neměla za rok/dva samé mrtvoly, protože 90% ostatních hráčů už bude hrát něco jiného.
Příkladů, jak se hra vyvíjí při takovýchto změnách, které momentálně probíhají v Elvenaru, je více než dost. A vždycky skončí stejně.
 

Ludi

Veterán
@luterina No, být bojovníkem tělem i duší si nechávám pro reálný život. Mám k tomu denně příležitostí dost. Tady chci zábavu, zajímavé úkoly a příjemné lidi kolem sebe. Vždyť je to hra. Jenže poslední dobou hra úplně ztrácí na atraktivitě a to je problém, protože změny jsou špatné. Prostě logika tvůrců je jasná: kdo chce pokrok ve hře, musí tvrdě platit. Jenže problém je v tom, že za ty peníze, co po nás chtějí, nenabízí v poslední kapitole nic skutečně zajímavého. Hra, jak jsme ji znali, skončila. Nějaký čas ještě budeme hrát turnaj a Věž a časem postupně skončíme. Toho času co budu mít :D
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Ludi
Pro mne by byl problém, i kdyby za ty peníze (bez jiné alternativy) nabízeli něco zajímavého. Možná problém ještě větší, protože by mi bylo líto hru ukončit. ;)
 

flego

Mistr slova
@luterina - mě se líbí Tvůj absolutně pozitivní přístup. :) Myšlenka, že mám být spokojený s ohlodanou kostí,a čekat, jestli toho,kdo mi ty kosti háže jednou bude bolet břicho,a zbude na ní trochu masa ,se mi už z principu příčí...
 

Vicky1177

Mistr slova
@luterina: promiň, že to podám natvrdo. Ty jsi přesně hráč, jakého MTG potřebuje. Naopak @flego, @Ludi, @Lovec Krys nebo já (jmenuju jen poslední komentující) se jim nehodí. Vysvětlím:

"Nám pokročilým (a znalým minulého stavu) bude neustále házet klacky pod nohy, aby nakonec těm nohama zvolili a šli jinam a zůstali tu naivní nadšenci, co se budou třepat radostí u každého VB nebo zmrazeného plamene "za odměnu" a nebudou moc řešit."

Toto je směřované na MTG, které drží kasu a rozhoduje. To oni vidí za každým hráčem jen a jen peněženku, která by neměla moc přemýšlet a platit.
Už jsem to psala víckrát, že ale jaksi něco pominuli...

A taková všeobecná technická: aktualizace není totéž co vylepšení. :rolleyes: Vylepšení se sice obvykle do hry přidává v pravidelných aktualizačních termínech, ale primárně jde o reakci vývojáře na technický vývoj. Takže když tu někdo píše kolik věcí bylo zahrnuto do aktualizace, to jen vývojový tým dělá svou práci. A s celkovou velikostí aktualizovaného samozřejmě narůstá počet toho, co je nutno aktualizovat.
 

aikomi

Mistr slova
@Vicky1177 já znám taky hru od samého počátku. Možná jsem začala hrát o rok déle. Ano, eventy jsou jiné, než kdysi byly. Takže to nesouvisí s tím, že hrajete déle a jste nespokojení. Já to neřeším. Já si též pamatuji ledacos. Jen tady na fóru není tolik hráčů, co by vše komentovali. Vždy jen stejní...

Člověk by se měl radovat z maličkosti, i když nám hra nenabízí tolik. Je to proto, že jsme byli zhyckani a všechny odměny byly nastavené dle mého názoru až moc. Tak teď to začali zredukovat.

V každé hře je něco a vždycky bude.
Ale zapomíná se, že za tu dobu se udělal pokrok ve hře dopředu a to už nikdo neoceni.....
 

Vicky1177

Mistr slova
@aikomi: "člověk by se měl radovat z maličkostí..." Nic osobního, ale na tento obrat jsem strašně alergická, protože ho obvykle slýchám od lidí, kteří nikdy nevěděli, co to je... Bohužel v současné době nemám moc možností se radovat z čehokoliv, ale to není samozřejmě vina hry, Inno nebo MTG.
Tvůj názor akceptuji, byť s ním nesouhlasím. Jak už jsem psala, mám zkušenosti z jiné onlajnovky, kde byl totálně shodný průběh. Změnil se majitel a hra šla do kopru, protože přestalo jít o hru a hráče, ale jen o peníze...
 

aikomi

Mistr slova
@Vicky1177 myslím hru, co přináší život je věc druhá. Proto jsem nad věcí a vím, že jsou důležitější věci. A jak vše dopadne ve hře ukáže čas. Prostě máme každý jiný názor. Též tvůj respektuji... Jen co si zažila v jine hře, ještě neznamená, že se to musí stát zde. Jednou všichni přestaneme hrát a přijdou jiní, tak či onak, je to tak....
 

nataly111

Velmistr písma
@Vicky1177
Ano nabídky za peníze ve hře padají. Bud je akceptuješ nebo ne. Některé jsou přes čáru to souhlasím, ale prostě některé z nich čas od času akceptuji. Je jen na hráči, kterou zvolí nikdo do toho nikoho nenutí.

Že máme každy na věc jiný názor je v pořádku, ale to ještě neznamená, že jsem naivní hráč! Hraju uplně od začátku a pamatuju si na vše co se ve hře odehrálo. Mám na to prostě jiný názor než vy.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru