• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Spokojenost s eventy a s vývojem hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3346

Guest
Ono celkově je tá hra přímočaře nudná. Největší paradox k smíchu je že se to celé ze začátku tváří jako strategická i když strategie začíná až hráč zjistí jak být individuální a začíná s jiným účtem. Fakt nechápu jak před časem se tolik hájit a apelovalo se na ten příběh mix fantazie na reálných základech filmového průmyslu a historie lidstva. Ono ale hrát si a tvářit se v něčem jakou báječnou fantazii umí ale upravovat jisté symboly i z lidské historie které jsou kulturně posvátné je jak se to nazývá? Proč si stejnou formou něco nevzít a neupravit z křesťanství apod? Jen málo ras v kapitolách nenese shodné nápady s filmovým či herním průmyslem aby si zasloužilo nálepku made in innogames.

Chci tím říct že až na pár opravdu strategických hráčů kteří nejedou na nadšení na první dobrou a drží si odstup, vlastně neexistují žádné rozdíly pouze ty časové. Jak si hráč postaví tzv. příběhovou budovu kterou třeba ani aktuálně nepotřebuje jako akademie kouzel v první kapitole tak už to nejde vrátit zpět. Navíc stejně jako aktuální stížnosti na odměny v eventech hráči zjistí postupem hry, že si vyspamují město příběhovými budovami a pak už na příběhové úkoly kašlou protože odměny za ně jsou nedostačující. No a pokud někdo potom pochopí jak hrát opravdu strategicky tak zde máme neaktivní účet.

Vtipné je to hned ze začátku tutoriál jen klikačka která hru vysvětlí ani né z 10% a hráč se snadno nechá nachytat a začne plnit úkoly ale aktuálně je hra už tak propracovaná že hráč nemá vědomí o tom s čím šetřit apod.

Takže každá snaha je po zásluze potrestaná :D co donutilo změnit a uvolnit příběhové úkoly odmítat po dosažení dalších kapitol? Tak mě napadá že stejným stylem by se dosáhlo i změny u eventů.

A nejlepší na tom je fakt že bez eventů a dalších událostí s možností plnit úkoly by se hráč rychleji dostával dále ale možná jen někdo.
 

voyager-1

Velmistr písma
má, pokud se změní obtížnost provincie, např. z těžké na střední. Ne vždy k tomu stačí jedno vylepšení oddílu.
Jinak taky aktivace průzkumníků na počátku kapitoly snižuje sílu provincií o 25% a tím snižuje náklady pokud změní barvu. Platí pro kapitoly kde je výzkum průzkumníků možný.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
@voyager
Trochu si nerozumíme. Tohle vím - mě šlo konkrétně o tohle:
píšete, že když prozkoumám vylepšení velikosti odd., dostanu větší armádu, ale bude bojovat proti silnějšímu nepříteli, což mi bude nakonec ke škodě. Potřebuji vědět, zda se v tu chvíli zároveň také zvýší množství zboží, za které lze provincii vykoupit. Bylo by to logické - tedy v rámci této zvrácené logiky. Provincie totiž vykupuji, ten nepřítel je už teď neporazitelný a mám nepříjemný pocit, že mi to vyjde děsně draho, a tak mě napadá, že by to tak mohlo být. Píšeš, že ne vždy stačí jedno vylepšení, ale není to nakonec taky obráceně, tedy jako že vylepším svůj oddíl, a ta silnější armáda, která se proti němu postaví, bude ode mne chtít za výkupné více zboží?
 

Deleted User - 488716

Guest
Vylepšení velikosti oddílu zvětší nepřátelskou armádu v turnaji, v provincii to neplatí. Pokud to vyzkoumáš, budeš mít sice lehčí provincie, ale těžší turnaj. Proto hráči, kteří hrajou turnaj, nepovinné vylepšení velikosti oddílu nezkoumají, protože mnohem častěji řeší střety v turnaji než v provincii.
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel V provinciích na mapě platí, že pokud máš danou provincii prozkoumanou, tak tím, že zvětšíš oddíl, zůstanou nepřátelé v té provincii ve stejné velikosti a tudíž i cena výkupu bude stejná.
Zkoumáním nepovinných zvětšení oddílů si ubližuješ v turnaji (tam se zvětšením oddílu zvýší absolutní počet jednotek na obou stranách a také se zvýší cena výkupu).
Takže pokud by neexistoval turnaj (a věž - netuším, zda velikost oddílu má nějaký vliv na věž nebo ne), tak pro boj v provinciích by bylo výhodné všechny nepovinné zvětšení oddílů vyzkoumat. Ale turnaje existují a vyzkoumané zvětšení oddílu nelze odzkoumat.

ps: Velikost v provincii na mapě by měla odpovídat cca 20. provincii v turnaji, vzhledem k tomu, že spousta hráčů čistí v turnaji běžně 30,40 i 50 provincií na více kol, tak cena v provinciích na mapě logicky celkem nikoho nevzrušuje.
 

greenhornjerry

Pokročilý žák
Nebojte skončí event a začne DS. Při štědrosti vývojového týmu bude odměnou zhruba1/2 artefaktu Fenixe chladného ohně a to se vyplatííí...:p
 

Prealiena

Velmistr písma
Spíš vyvstává otázka, zda bude možné získat artefakty fénixů z akademie ještě v době konání DS. Aby se případně vyhrané artefakty fénixe chladného ohně z DS dali překraftit na loňské, kdyby někdo nezískal dost artefaktů v eventu.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Slniecko, @Victorious1722, @Lovec Krys
Děkuji všem, teď vím konečně, co jsem potřebovala vědět. Turnaje nehraju, věž ano, ale jen tak daleko, kam jí vymlátím-uplatím, aby mi to nevyždímalo zdroje. Šlo mi o mapu a netušila jsem, že je v tom rozdíl.
@Prealiena
Psali, že se výměna artefaktů bude nabízet v ŘV i po skončení eventu, komu, kdy a jak dlouho je asi ve hvězdách.
 

flego

Mistr slova
@greenhornjerry -ve druhé truhle 1/4,ve třetí 1/2,aby jsme moc nemlsali :) a zbytek bude ve výhodném balíčku s 10 VB
Abych DS tak nehanil- vždy, když začne,tak nám spolek ožije,a je to radost zjistit, že ten,ten a ta ještě žijí :) :)
@Jirinazel - za pár hodin event končí na betě,tak se uvidí...
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
@flego
Super, tak já právě ukončila hlavní úkolovou řadu. Závěr byl dost hektický, čekala jsem na manu, abych mohla vyzkoumat techno, ale přišla mi najednou ta poslední šachovnice a fénix, tak se mi podařilo 40 oparů, netuším jak, ale musela jsem do toho rozbít skoro 800 vajec a nějaké urychlovače, jinak bych neměla toho druhého fénixe na výměnu, a teď mám čtyři nechtěné malíře. No, výsledek celé akce: zatím jsem uhrála čtyři nové fénixe a vyměnila za 2 staré + 3 staré za úkoly + 1, co byl doma, takže mám modrého na sedmém stupni. Mám něco přes 2K vajec, moc už jich nedostanu, jen denní úkoly a sběr. Když Pánbůh dá, mohlo by to vystačit na dva další nové fénixe, a když dá ŘV, tak bude modrák nakonec na osmém stupni, ovšem z druhé kapitoly před rokem a jsem v deváté, tady a teď :(. Pořád lepší než ta slabota, co nám naservírovali letos a to ani nepoznám, kde má hlavu a kde ocas :). Komické na tom je, že kdybych měnila obráceně, měla bych nového fénixe v nejlepším případě také jen na osmičce: 6 artefaktů vyhraných + 1 směněný za tři. Chytře vymyšleno! ;).
Celkové hodnocení fénixů: nastavovaná kaše, dlouhá a nudná jako televizní seriál pro ženy v domácnosti.
 

DeletedUser5987

Guest
Shrnutí : event jsem v klidu projel, byla li možnost, bral jsem truhly za 160 a 80+, celkem i s esencemi se dařilo. Hlavní ceny klasika + velké zklamání, odstranění časovačů a hlavně studní nevidím jako šťastné. Hlavní budova, to je kapitola sama o sobě. Trochu peněz, trochu zásob, 2 VB a nějakých 15 k vzácného zboží 1ního stupně za 48 hodin , to je opravdu dárek pro Zilvara z chudobince. K/P taky žádná hitparáda... A za 2denní průzkum, když papouška nakrmím, 14 VB, to je zřejmě špatný vtip, na 14 VB určitě žrádlo plýtvat nehodlám. Takže krom toho, že pták vypadá hezky ( postavil jsem ho, protože mám zrovna místo, ale je určen na odstřel), jedná se o naprosto zoufalý výkřik do tmy. Snad, kdyby 14 VB dával za průzkum automaticky, dalo by se uvažovat, ale jako bonus za žrádlo ? Asi tvůrci měli větší starosti s šířícím se virem, což chápu, jinak si to ale neumím vysvětlit. Po pravdě, směr, kterým se eventy ubírají, zdá se mi poněkud nešťastný a určitě nejsem zdaleka sám. Takže jediný profit z toho mohli mít hráči, kteří nemají vytuněného ohniváka a byla jim dána možnost ho zvednout.... Snažte se víc prosím...
 

voyager-1

Velmistr písma
@flego nejspíš budou artefakty opět v DS takže předpokládám, že minimálně do jeho ukončení se bude ta výměna v akademii nabízet.
 

flego

Mistr slova
@voyager-1 - tato změna výroby artefaktů je fajn,jen těch budov na vylepšování přibývá,s tím, že eventy jsou nastavené tak,aby na konci artefakty chyběly. Momentálně tady kroužíme kolem fénixe,ale třeba medvědi by se taky hodili. Měla by být možnost vyrobit i jiné artefakty, když už se v akademii nabízí budovy z minulých eventů,jako je Stonehenge,tak i s artefakty. Nebo si snad někdo vyrobí samostatnou budovu bez bonusů(nabízí se, když ji nemáš),a plánkama nebo dia si ji vytuní( aby s ní dostal,to co potřebuje, většinou je to na max?). Chtěl bych někoho takového vidět :)
Je rozdíl doplnit tři artefakty,a nebo stavět od začátku,kdy v DS se k tomu vrací jednou do roka,ale mezitím přibudou další čtyři budovy z eventů, které v tom lepším případě bude třeba vylepšovat. Začíná v tom být dobrý chaos
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
@voyager-1 - Já jsem se jen zamyslel nad lidma,co začali hrát později, jak na ně působí v akademii nabízené budovy na vylepšení (zda momentální hodnoty jim stojí za to,kdy je velmi omezená nabídka artefaktů). Měla by tam být ta možnost vyrobit si artefakty třeba i za nekřesťanské ceny(podobě jak kšeftuje obchodník), třeba za 50 spojovacích činidel+50000 úlomků kouzel (odstupňované podle postupu ve hře)...atd. ,aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Tak,aby to INNO nepouštělo lacino,aby to ty hráče"bolelo",ale aby věděli,za co, že utratili majlant a ve výsledku byli spokojeni. :) .Jinak mi to smysl nedává mít třeba pět takovýchto budov, všechny do levelu např. 3. V momentální chvíli to může být výhodné, ale jakmile hráč kousek popojede, všechny tyto budovy bez možnosti vylepšení jsou bez problému nahraditelné.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
flego
Moje řeč. S těmi artefakty za nekřesťanské ceny. Na to už jsem myslela i v jiných případech, třeba že by bylo pěkné, kdyby se daly v akademii koupit i cenné budovy (nejen úmorní jednorožci, plameny apod.), byť i za ceny, které se taktickému hráči nevyplatí. Prostě kdybys něco mermomocí chtěl, tak bys tu příležitost měl, a třeba platil jak mourovatej. Pro některé hráče - např. pro mě - by to bylo motivující. Artefakty jsou toho asi nejlepším příkladem. A pořád zůstává rozdíl, jestli něco vyhraješ ve věži, nebo se na to nadřeš, hře by to nikterak neublížilo.
 

flego

Mistr slova
@Jirinazel - mě jednom vrtá hlavou, proč na nás chrlí každé 3 měsíce nové vyvíjející se budovy, u kterých není možnost plně je využít,pak ochotně vypustí jako jedinou možnost sprostou nabídku na pár otočení (taková ruletka "kouzlo zimy" a 16 dárečků, kdy jsme si vytočili dvojnásobek, odhalení dvou dárečků a pak to znovu "dárečky" zamíchalo,150 mašlí fuč, prachy za zakoupený dárkový balíček bez jediného dárku fuč(určitě se někdo nachytal) a iluze o zábavě taky fuč,o hratelnosti tohoto eventu ani nemluvím, každý si vzpomíná...).Pokud jsi vlk samotář, rozluč se s nějakou eventovkou na max,i kdyby ses rozkrájel.Ale třeba se blýská na lepší časy,a budem artefakty vyrábět,co hrdlo ráčí, avšak s prázdnými sýpkami na věž a turnaje :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru