• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Spokojenost s eventy a s vývojem hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

karhol

Znalec fóra
Já beru hru takovou jaká je. Když mně něco nebaví, nehraju to a naopak. Kdysi jsem protestoval, ale pak jsem si řekl, proč se rozčilovat, vždyť to je jen hra..
Ale mrzí mně, že klesá atraktivita budov, které se dají získat v eventech. Teď naposledy chybí i studny a VB, je to opravdu čím dál horší.
Prostě chybí budovy typu ohnivý fénix, který je myslím nenahraditelný co se týče turnajů a věže.
U něj je jedno, jestli je získaný v první, nebo poslední kapitole, jeho základní hodnoty jsou zanedbatelné. U něj je rozhodující vylevelovat ho na desátou úroveň a krmit, jelikož to posílí o 50% sílu armády, bez ohledu na to z které kapitoly vývoje je postaven.
Myslím, že kdyby fénix ze současného eventu při nakrmení za dokončení průzkumu měl lepší odměnu než 14VB, mohl být žádaným zbožím, stejně jako ohnivák. Napadá mně třeba nové kouzlo, které by přidalo 10% potřebných VB k vylepšení divu.
 

luterina

Veterán
Mám tu možnost se ohlédnout zpět a vidím neuvěřitelný ve vývoji hry pokrok, takže za mě v tomto spokojenost. Co se týká eventů, je škoda, že zde není moc objektivních názorů na něj. To, že víme s čím jsme nespokojeni, je totiž jedna věc a věc jiná je, přidat ruku k dílu a přijít s něčím, co by stálo za povšimnutí, s něčím, co by právě bylo inovativní, tak, jako se tomu dělo v počátcích hry, kdy hráči méně remcali a více o hře jako takové přemýšleli a novými nápady jenom sršeli, to mi tu prostě schází.
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
@Turunen -ano,studny(nějaký ten džin)...ale kde jsou?, a ti,co teprve rostou si aspoň prozatím můžou nechat zajít chuť na vylepšování :(
A s tím společenstvím,od začátku hry jsem v jednom spolku,hrajeme na pohodu,se základem jsme společně vyrostli do dnešní podoby, odehráli spousty turnajů, dobrodružství a pak i věže. Pokud jsi ve spolku, který sahá na plánky, je to jenom dobře,u nás na to nemáme,ale spolek bych neopustil,je tam nějaká sociální vazba,nebo jak to nazvat, takže jsem smířený s tím, že plánky jsou v této chvíli v nedohlednu,tak jako vylepšování budov.Chci tím říct, že ta zábava,hravost,to napětí ve hře pomalu mizí, zůstávají šedé bezvýznamné objekty.Je to jako jít na pouť, když přijedou labutě do města,ale pokud na jednom fleku zaparkují na celý rok,tak ten půvab,to očekávání,ta zábava se vytratí.A to se stalo s eventama, kde střelnice, řetízkáče, autíčka a cukrová vata odjely,a zůstaly jen ty labutě :)
 
Naposledy upraveno:

Vicky1177

Mistr slova
V počátcích hry Elvenar patřil Innogames a hráči sršeli nápady z prostého důvodu: byla daleko více možná jejich realizace. A byl pokrok. Ten skončil prvním Karnevalem...
Obzvláště v posledním půlroce za MTG se vytvořilo prostředí, které hráče výrazně irituje. Vývoj si z feedbacku hráčů nic nebere, co hůře, ubírá se na odměnách a "věcích, proč hrát".
Jedna povedená věc (týmová věž) nemůže vyvážit opakované několikatýdenní pruzení čím dál horšími eventy. Otrávený a znechucený hráč nejenže nemá motivaci k vlastním nápadům (proč taky?) ale taky více brblá. Když pomine fáze brblání, dojde na "změnu saloonu", hráč prostě s hrou sekne. A jak bylo psáno jinde, přijdou noví nenároční hráči, kteří nepamatují původní stav, nebudou remcat a budou ochotně sypat penízky na konto MTG...
 

flego

Mistr slova
@luterina -to nepopírám, že se hra posunula obrovský kus dopředu,jen jsem bral eventy jako něco zvláštního, něco,za co stálo se připravit, naplánovat,vybrat z několika možností, čemu se věnovat více,čemu ne, poslední dobou akorát čtu názory, že event pojedu souběžně s výrobou,nebudu se mu nijak zvlášť věnovat, nestojí mi za to, což si myslím, že je velká škoda. Já si bláhově myslel, aspoň ze začátku,že hra je postavena právě na vypracovaných eventech,kdy hráč má v určitých intervalech roku tu možnost oživit a posílit své město novými eventovkami,ale bohužel na úkor kvality se intervaly zkracují, oživení se nekoná. Místo toho nastupují stále slabší rozvinující se budovy, které nejsou schopny nahradit budovy staré, úkolové linie demotivující hráče, vykostěné denní odměny.A to vše prošpikované nesmyslně nastavenými nákupními balíčky. Vypadá to, že prim hraje momentálně věž.
 
Naposledy upraveno:

Anthalas

Znalec fóra
Mě na tom všem zaráží ,že i když dají hlavní odměnu takovou že ji nikdo nechce , tak nastavení eventu je takové že ani nemáš šanci ji dostat na lvl 10 :) . Po Dobrodružství společenství které je spíš otravně než zábavné už se i eventy dostaly do stejné fáze že hráče spís otraví než potěší . teď už zůstáva jenom věž ale i tu určitě překopou aby nás přestala bavit .
 

Ludi

Veterán
Hra jako taková je pořád dost dobrá, Věž, zvláště týmová, je výborná. Jenže eventy a vždy následné DS, jsou nyní únavné a málo přínosné. Měla bych radši méně eventů i DS, ale pořádnou odměnu. Mrzí mě, že nejsou už žádné studny.
 

VStanikV

Znalec fóra
Studny,prastare vedomosti30, zesilovace vsechno co stalo aspon za neco bylo z odmen odstraneny. Ono aspon to kouzlo 10×magicka vyroba bylo k necemu dobry a ted bych ho bral ze vsech tech odmen co daly do velikonocniho eventu vsema deseti ale ted neni mezi denima odmenama vubec ale vazne vubec nic o co bych stal. Zajimalo by me jestli nekdo pricetnej postavi napadne vejce fenixe kdyz si muze kazdou chvili udelat v akademii lavovy kodex. Nevim jestli si vyvojari uvedomujou ze hraci nemaj ve mestech tolik mista aby si po kazdem eventu postavili deset budov a nechali je tam dva roky na obdiv druhym. Hlavni odmenu stavet nebudu, do ted jsem si nasel misto na vsechny rozvinutelny budovy co do eventů zatim daly a byl jsem je schopnej vylepsit ale tenhle fenix je vazne strasne slabej. Event ale pojedu, kdyz padne budu davat bednu za 160, z ni urcite padnou aspon nejaky VB a prastare vedomosti deni odmeny resit nebudu. Nejhorsi je nic.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
VStanikV,
"Nevim jestli si vyvojari uvedomujou že hráči nemají ve mestech tolik mista aby si po kazdem eventu postavili deset budov"
Ale ano, vývojáři si to uvědomují, možná i proto ti dali do eventu fénixe, kterého vůbec nemáš stavět. Vyhrané artefakty nejsou určené k tomu, abys za ně postavil nového fénixe, spíše abys je směnil za staré. Moc si tím nepomůžeš. Já mám např. z loňského fénixe artefakt jeden. I kdybych vyhrála 6 a směnila je za tři, k čemuž snad ani nedostanu příležitost, měla bych výsledného fénixe na pátém stupni. Navíc mě tohle nerovné vexlování s loňskými výhrami vůbec nebaví a divím se, že je pro někoho přijatelné. A nemyslím si, že by v INNO seděla banda ignorantů, kteří nevědí, co činí, a kteří by potřebovali moje rady nebo názory. To, jak se eventy "vyvíjí" považuji za záměr, nikoli omyl. Proto brblám. Ze svého stromu v lesních elfech daleko nevidím, ale mám jistou možnost srovnání: nehraju poprvé, první hru jsem zahodila před rokem včetně Hodinových sov a Tržiště, a když se podívám nazpět, ten rozdíl je neuvěřitelný. Pozoruji, jak se iniciativa hráčů přesouvá z města do povedené společné věže - teď vidím, jak z monitoru začíná létat kamení a lituji, že jsem se dotkla posvátných hodnot - bohužel, já měla zájem o hru tvořivou (a bořivou), nikoli o časově zatěžující skupinové bojůvky a sbírání vavřínů. Že by to byl směr vývoje?
 
Naposledy upraveno:

Saux

Znalec fóra
@Jirinazel Toť otázka. Já mám z loňska ohnivého Fénixe na lvl 6, a teď nevím, co s ním dál. Podle názorů zkušenějších hráčů nemá Fénix na nižším levelu než 10 smysl, a to nejsem schopnej dohnat... já ho snad asi vyhodím, aby mi tam zbytečně nezabíral místo...
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Saux
Tak si ty zbývající dva kup ve výhodném balíčku. To je oč tu běží. Když ti chybí čtyři, není o čem, ale dva, to už by šlo, ne? :D
 

flego

Mistr slova
@Jirinazel Toť otázka. Já mám z loňska ohnivého Fénixe na lvl 6, a teď nevím, co s ním dál. Podle názorů zkušenějších hráčů nemá Fénix na nižším levelu než 10 smysl, a to nejsem schopnej dohnat... já ho snad asi vyhodím, aby mi tam zbytečně nezabíral místo...
4 artefakty loňského fénixe se teď dají v pohodě uhrát

Mě na tom všem zaráží ,že i když dají hlavní odměnu takovou že ji nikdo nechce , tak nastavení eventu je takové že ani nemáš šanci ji dostat na lvl 10 :) . Po Dobrodružství společenství které je spíš otravně než zábavné už se i eventy dostaly do stejné fáze že hráče spís otraví než potěší . teď už zůstáva jenom věž ale i tu určitě překopou aby nás přestala bavit .
Ano,ta šance je opravdu malá, až mizivá, možná by v rámci směrování hry mohli optimalizovat počet objektů v inventáři, ať si lidi nelámou hlavou se zbytečným šrotem :)
 

DeletedUser3346

Guest
Taky když jsem s hrou začínal tak to bylo v takové lepší atmosféře. Hra jako taková se hrála opravdu více pro zábavu a na pohodu. A co teď? nikomu neberu jeho volbu stylu hry ale tá potřebná nutnost společenství a ten vývoj okolo apel na hraní a porovnávání kdo že je více aktivnějším přínosem pro společenství tu nostalgii totálně zničil. Ještě návrhy aby se víc sledovali hráči ve formě statistiky atd. Já nejsem proti stylu hry každého hráče ale pokud se hra upravuje podle aktivnějšího stylu různých společenství a ovlivňují se tím i ostatní tak to je opravdu špatná cesta a důvod taky proč někteří s hrou seknou. Možnost volby hrát třeba i bez spolku by neměla být tak rozdílná jako je tomu teď! Vše se šije na míru společenství ...

A ano taky si myslím že vývojáři nejsou ti kteří opravdu hltají a čtou každou zpětnou vazbu od hráčů i když někde je to opravdu důležité. Ovšem záměr je flexibilní a kolikrát navrhované a následně zavrhované nápady a návrhy jsou realizovatelné třeba jinou formou.

Tady jak píšete k tomu nemám nic proti, jen je třeba také chápat že všechny doplňkové hry od turnajů atd jsou opravdu jen doplněk, nikoliv jistota přísunu vašich potřeb pro hru, na to máte ten herní základ. Ano můžeme si stěžovat a taky mě se to nelíbí. Ale pokud budeme jen chrlit stížnosti tak klidně můžou zůstat jen DS a to je vše. Vše ostatní se dá sehnat samotnou hrou i když za delší čas.

A přesně sdílím jak zde někdo napsal že pořád dokola stejné budovy nejsou pro stavění na další místa ale na aktualizační výměnu s tím že pro menší hráče jsou atraktivní více než u hráčů v pozdějších kapitolách kteří si je mohou pomocí široké škály dalších her vylepšit na větší hodnoty.

Ono já myslím že každý všechny aspekty spojené i v novými vylepšeními vnímáme každý jinak. Ale nikdo z nás nemá možnost zjistit souvislosti protože vše pozitivní má i negativní ... a že za poslední čas i toho pozitivního bylo v celku hodně ale pak nadáváme když zjistíme systém negativ s tím spojené.

Takže všem než kritika napsaná bude, tak trošku si položit otázku že proč a zkusit si vzít ty pozitivní změny a propojit myšlenku s možnými negativními. Ale také máme právo se mýlit ...

hra zase není o tom jak to chtějí hráči. Pokud se už něco vylepší ke spokojenosti tak za čas se zjistí i negativní vliv té změny a pak když si to nevíme vysvětlit tak si stěžujeme ...

Prostě i nápady a návrhy by měli obsahovat tzv. něco za něco. Nikoliv jen ideální stav pro hráče ale co z toho bude mít i druhá strana. Ideálně něco co i hráče může i nemusí donutit nakupovat diamanty, nebo třeba budova co bude produkovat nejvíce žádané zboží ale budete budovu krmit něčím stejně hodnotným aby to hráče zpomalilo.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Turunen
Vcelku souhlas, ale nesedí mi toto: ...a že za poslední čas i toho pozitivního bylo v celku hodně...
Napiš, co "to" bylo, a co chápeš jako "poslední čas", jestli měsíc, půl roku, rok... To je dost volná definice a ne všichni to můžeme mít stejně nastavené ;)...
 

flego

Mistr slova
@Vicky1177 Vyčnívá věž,i když hratelnost se nezměnila,a pro jednotlivce odměny menší(urychlovače palec nahoru), dobrodružství těžší, odměny stabilně slabé,truhly v eventech dražší a odměny menší, výzvy odměny směšné,turnaje asi o.k., takže pro hráče ať malé, či velké, celkově více biče, méně cukru.

// Odstraněna citace. Jumala
 

Jirinazel

Znalec fóra
flego
4 artefakty loňského fénixe se teď dají v pohodě uhrát
Teda, já myslela, že za čtyři artefakty loňského fénixe dáš minimálně osm letošních. Jestli se mýlím, tak mě oprav.

Ano,ta šance je opravdu malá, až mizivá, možná by v rámci směrování hry mohli optimalizovat počet objektů v inventáři, ať si lidi nelámou hlavou se zbytečným šrotem :)
Třeba si děláš srandu, ale já bych o možnosti zasahovat do inventáře raději nemluvila, mohlo by to někoho inspirovat. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru