• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Spokojenost s eventy a s vývojem hry

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Jirinazel

Znalec fóra
flego
No, v INNO se možná domnívají, čím víc klacíčků pod nohama když budeme mít, že budeme hrát zuřivěji, jako maniaci. A občas nám taky hodí nějakou tučnou kost, aby nám to ještě chvíli vydrželo. Proč to dělají a kam to směřuje, o tom mám celkem jasnou představu. Skutečnost je taková, že třeba na mě to má zcela opačný dopad. Někoho baví plnit úkoly, mě ne. Dělám to jen proto, abych něco získala, protože mě baví, zacházet s tím pak podle svého. A k tomu nepotřebuji osm eventů do roka, a výhry, které ztrácí svojí hodnotu ještě dříve, než je získám. Výhodné balíčky mi nehrozí, tím "platit jako mourovatej" jsem myslela právě to, cos napsal, totiž že bys musel vydat třeba desítky lepidel, nebo jiného platidla ze hry. Elvenar přestává být moje hra a je to škoda. Kdysi mě bavila, teď už jenom občas trpím nespavostí.
 
Co já považuji za největší prasárnu je změna poměru při směně zboží. Měnit nastavená pravidla není fér, ať to chtěl ten nebo onen. Hraji to dva roky a zrovna jsem byl před poslední kapitolou, kde je pocit ukřivděnosti vůdči rychlejším nebo starším hráčům nejmarkantnější.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Pro za jímavost i na beta forum, jsem narazil na názor, že je událostí zbytečně hodně :)

@FantasticJardasek Jestli myslíš směnu mezi t1/t2/t3, tak to jsi na omylu, předchozí systém byl prasárna a změnou se to konečně trochu narovnalo. A opět to musím zopakovat, tato změna je požadavek hráčů na vývojáře, kteří tuto žádost implementovali!

Co se opravdu znehodnocuje jsou portálové bonusy. Pokud člověk hraje aktivně (věž, eventy), pak jich získává zbytečně hodně a ne ní pro ně využití. A i plánovaná 16. kapitola počítá jen z jednou 1/3 použitelnosti PB, oproti elvenarům. Čili postupně se z toho stává odpadová surovina, která se jen kumuluje.
 
Pro za jímavost i na beta forum, jsem narazil na názor, že je událostí zbytečně hodně :)

@FantasticJardasek Jestli myslíš směnu mezi t1/t2/t3, tak to jsi na omylu, předchozí systém byl prasárna a změnou se to konečně trochu narovnalo. A opět to musím zopakovat, tato změna je požadavek hráčů na vývojáře, kteří tuto žádost implementovali!

Co se opravdu znehodnocuje jsou portálové bonusy. Pokud člověk hraje aktivně (věž, eventy), pak jich získává zbytečně hodně a ne ní pro ně využití. A i plánovaná 16. kapitola počítá jen z jednou 1/3 použitelnosti PB, oproti elvenarům. Čili postupně se z toho stává odpadová surovina, která se jen kumuluje.
Ten poměr možná prasárna byla, jenže se to narovnalo až tito vykřikující hráči měli dohráno a už to nepotřebovali, abychom si rozumněli. Až tu 15ctou dohraji budu vykřikovat, ať je to jedna ku jedné. Prasárna je to, že se pravidla mění v průběhu hry, vývojáři na to, tak jako na jiné výkřiky neměli reagovat, toť můj názor.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Fjorgyn
Tak na portálovky bych si zrovna nestěžovala, nemám jich tolik, aby mi překážely. Záleží na tom, kde jsi a jakým způsobem hraješ. Někdo si třeba stěžuje na relikvie v ŘV - já jsem naživu jenom díky relikviím z ŘV. Asi jde o to, abychom se uměli na hru podívat i z pohledu jiného, stylově odlišného hráče. Pro mne je dobré všechno, co někomu dají a špatné všechno, co někomu nedají a vůbec nemusím mít víc než druzí, protože jsem pilnější. Na trhu oproti předchozí "prasárně" nevidím žádnou výraznou změnu. Teď mám více T2 a méně T1, to je dobře, ale ne tak docela, příchozí nabídky použitelné občas, odchozí nabídky prodejné vždy - takže čím dál, tím stejně. :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@FantasticJardasek Kratší verze příběhu: kdyby dávali lidi na trh primárně výměnu ve stejném stupni zboží, nikdo by nemusel chtít změnu poměru mezi surovinami. Ty si asi neumíš postavit efektivně fungující město, když máš problém ze základními surovinami v 15 kapitole.

@Turunen je to prosté, na betě se potkávají hráči z různých serverů a díky tomu tam dochází k mezi národnostním výměnám názorů a na některých věcech se lidi prostě shodnou, ale to Tě nenapadlo, protože pro Tebe je beta server jen odpad a Tobě evidentně stačí, když tvoříš odpad tady.

Stížnost na eventy je prostá, jsou prázdné, nudné, z recyklované a čím dál více degradované na odměny i na podkrelující příběh, a to nemůže uspokojit ani solistu (tedy spíše paběrkáře, kteří jsou rádi za jakékoliv drobty)

To, že někdo nechce využívat výhody spolupráce ve společenství, v užším kruhu hráčů je samozřejmě regulérní volba, ale mám takové podezření, že u některých to bude tím, že s nimi nikdo nechce hrát.

Každopádně, to co je opravdu problém je, že aktivní hráči jsou trestáni za aktivitu

edit: tak já ty drobky opravím no, moja češtin bít, obšas na pld, díky za korekci (ale hlavně neopravovat čárky, na to už jsem moc dyslektik) :D
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Turunen
Pořád dokola ... Elvenar není reálný svět, elfové nemají Velikonoce a fénixové nemají malovaná vajíčka. Ježto se rodí z popela, nemají vůbec žádná vajíčka. Ale to je jedno, My si nestěžujeme, my si tu jen tak povídáme. Až všichni v Elvenaru vstoupí do nějakého společenství, protože z něj nezbude nic jiného než Věž, veliká, bílá a hemžící se šiky agresivních ozbrojenců, tak si to své poklidné městečko nějak zakonzervuji, abych měla vzpomínku na kdysi hezkou hru, kterou mi někdo nachystal, dokud mu na tom záleželo. To, co se momentálně odehrává je nejspíš postupná likvidace eventů - čím více je nadrobíme do ostatních aktivit, tím lépe. Věž už nepomáhá rozvoji samostatného města, naopak město se stalo zázemím pro společnou hru ve věži. Tak co ještě řešíš? Myslíš, že tě někdo poslouchá?

Fjorgyn
Jsem soliter, nikoli sólista a paběrkář vděčný za jakékoli droBBBty. Myslíš, že by se přece jen, třeba časem, našel někdo, kdo by se mnou hrál? A nebyl by to nějaký podpásovec? ;)
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
@Jirinazel -"Elvenar není reálný svět, elfové nemají Velikonoce a fénixové nemají malovaná vajíčka. Ježto se rodí z popela, nemají vůbec žádná vajíčka"... :) - Konečně jsem se dočkal nějaké soutěže,kde se neporovnávají stejné budovy,ale vykouzlit velikonoční vejce s motivy Elvenaru je opravdu oříšek :) .Ano, kopírování světa lidí je trochu mimo, neboť ve světě ,v tom pravém vládnou jednotlivci,nikoliv masy( viz společenství),ale soutěže jsou pro mě aspoň milým zpestřením čekání na novou rasu :)
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn Ale solo hráči ostatním rozhodně nenutí jak ti ve společenstvích svoje pravidla ve formě nápadů na vylepšení. Jako kam až to dospělo? Si pamatuji na oblíbený nápad který jsi podporoval taky na přidání nastavení bodového limitu na turnaje v rámci nastavení společenství. Ale jsou i spolky kterým je tohle úplně jedno. Jako ať si každý ve společenství vymýšlí cokoliv atd ale proč by se ostatní spolky měli řídit a upravovat podle určitých pravidel jiných?

@Jirinazel Tak ono už jen ten základ světa Elfů je kopírování lidského výmyslu filmového průmyslu. Elvenar je mix fantasy filmů, herního průmyslu, lidské historie hozené od každého rožku trošku od keltů až po Egypt apod, a ještě lidskou kulturu taky mix Vánoc apod. Vlastně se dá říct že elvenar je taková Americká hra, tá taky tu kulturu atd má taky od jiných národů.
 

Deleted User - 584607

Guest
Hraju krátce (druhý event), mám vlastně jenom jednu výhradu. Pokud je event založený na možnosti vytunit budovu na 10, mělo by to jít i fakticky. Tento event dává 5-7 artefaktů ze hry, DS asi dá dvě, takže bez nákupu za reál to na těch 10 nepůjde.
Dny hojnosti jsem nezažil, nemám s čím porovnávat, ale menší odměny mi nevadí (samozřejmě jeden bod knihy do výzkumu považuji za úlet), dá se s tím vyžít.
 

flego

Mistr slova
@Thuria -ale proč se vracet od Ferrari k Trabantům,aby si je mohl koupit každý?.S takovouto logikou by jsme dneska diskutovali nad "tetrisem".
 
@FantasticJardasek Kratší verze příběhu: kdyby dávali lidi na trh primárně výměnu ve stejném stupni zboží, nikdo by nemusel chtít změnu poměru mezi surovinami. Ty si asi neumíš postavit efektivně fungující město, když máš problém ze základními surovinami v 15 kapitole.

Ty už máš dohráno, že mudrlante a nic efektivně stavět nemusels. To přeci není jen o základních surovinách.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 584607

Guest
Ad flego, nemám se kam vracet, jedu tím co jsem dostal na začátku hry. Docela chápu programátory hry, někde vypustili džina hojnosti, a teď se ho snaží narvat zpátky do láhve. Hra asi nebyla původně postavená na hodnotách z eventu, a nevím zda se jim povede vrátit stav na začátek.
No a právě o tom kupování, hra by měla umožnit dosáhnutí výsledku bez reálných výdajů, a ne namlsat hráče st. 8-9.

PS: k Ferrari bude mít tato hra vždycky daleko.
 

DeletedUser3346

Guest
@Thuria Mě třeba ani tak nevadí to snížení hodnot v odměnách jako spíše tá atmosféra hráčů kam až to dospělo. Všechno na míru společenství a kdo nemá nebo není ve společenství je méně hodnotný hráč. Dřív byla hodnota odměn spravedlivě větší proto protože nebylo tolik vypracovaných společenství a města všech hráčů ideálně na míru těch bonusových her. Prostě to tenkrát bylo těžší a tím pádem lepší odměny, aktuálně to mají lehčí a tím i menší odměny. Ale částečně souhlas s tvým příspěvkem. Já osobně ty důvody chápu, ovšem jsou hráči kteří nepochopí jak vývoj hry funguje a takto to setrvává.
 
hra je postavená na hraní ve společenstvích. Kdo to nedělá, je to jeho věc, ale nemůže chtít potom vše ;) tím bych tvoje stížnosti na singlehráče opustil
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II až to bude třeba na wiki formou doporučení jako je doporučení ohledně bonusové výroby tak to bude přesně jak jsi napsal pravda ;) zatím to je libovolná možnost která má dvě varianty formy společenství jak v systému společenství sousedů na mapě tak i plus 25 hráčů ve společenství.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@FantasticJardasek Troll? Tam kde jsem teď, jsem se vypracoval po dobu 4 dlouhých let a hra už je tak lehká, že se to dá udělat za rok 12-15 kapitol, smutné.

V této, hře už se dělo takových věcí, od změn ve vývojovém stromě, rušení a zpětně přibývání technologií (žádná kompenzance VB a ještě je člověk musel všechny vyvinout, protože se mu zamkl aktuální vývoj a musel pracně hledat, kde co přibylo :D) s tím souvisí vylepšení velikosti oddílů, protože byly povinné, ale pak se to překopalo a někteří díky tomu hold mají náročnější turnaje, dále kompletní změna jednotek a parametrů bojů (původní systém byl lepší), přepracování turnajů, také dokud se nezavedlo KR a změna plánků na KR, tak byly plánky prakticky bezcenné, proto nebyl ani důvod, aby se po nich většina společenství poohlížela, dělali to jen převážně diamantová města pro prestiž (a protože měli budovy za dia). Dále tu máme zpětnou změnu parametrů budov z eventů, kdy jeden večer měl člověk +3000 obyvatel a druhý den se probudil z -7000 (tak ale dostali jsme kouzelnou obytku jako kompenzaci ne :D). Disbalanc jednotek lidí vs elfů, kdy si trošku elfové polepšili, ale ne o moc (ale zase elfové mají menší manufaktury lvl 1 :D). Přidání diamantů do úkolových řad a do truhel průzkumníků, které nám nikdo nevykompenzoval. Změna v průzkumech provincií a zavedení orků pro výkup pro provincie vzdálenosti 10+. Zdražení rozšíření za dia, kdy Ti bohatší co to nakoupili před změnou, ušetřili mraky dia. Při přidání divů do hry, byla jediná možnost jak získat runy přes provincie, ale když byl člověk na hranici 10 vzdálenosti a čekal na orky, tak měl smůlu a nic nedostal, jen protože předtím byl aktivní a odbojoval si ručně provincie, kvůli relikviím (jinde nešli získat). Určitě by se ještě něco našlo. Čili veteráni si užívají tuto horskou dráhu už nějaký pátek.

Z prvopočátku mělo společenství obchodní funkci, tedy jako možnost obchodovat s více hráči a hlavně aktivně a sekundárně sociální. Člověk se nemohl spoléhat na potenciální sousedy. Ve hře nic nebylo, takže solitérní hráč mohl v klidu hrát sám a když měl okolo sebe dostatek aktivních obchodujících hráčů tak byl za vodou, ale hra evolvovala a už to není to na čem jsme začínali a se změnami jsem se nějak poprali.

@Turunen vážně potřebuješ aby Tě hra (wiki) ve všem vedla za ručičku? S troškou selského rozumu, lze snadno pochopit výhody být ve společenství.
 
Naposledy upraveno:

flego

Mistr slova
no já hraji zhruba od listopadu 2017,do prvního eventu jsem vstoupil v prosinci 2017,byli to "Tři ledovcoví obři". Pamatuji se ,jak jsem prahnul po každé budově,která nebyla z výzkumu nebo kulturek ze hry.Co se z toho stalo dnes?.Na nový event se vždycky těším,ale když po chvíli zjistím,co že po mě chce,a co mi na oplátku za to nabízí, tak po euforii přijde zklamání...@Fjorgyn-"Z prvopočátku mělo společenství obchodní funkci..."psal jsem už pár krát o pokřivení trhu...jak je možné,že při několika tisících(desítkách?) hráčů není ani jedna nabídka na nějaké zboží?,naopak poptávka po jednom druhu?.Něco se mi tu zdá dost nevyvážené.Není to těma častýma turnajema a věží?Taky se tu psalo o náramné možnosti získat diamanty ve věži.Zapomenuté studny zvýšily výrobu dia z 10 na 25,na oplátku zdražilo rozšíření za dia,studny zmizely,takže pár vyvolených společenství si nějaké dia nahraje ve věži,zbytek paběrkuje,když má štěstí a sbírá dia po15 kusech,což je v pojetí INNO hodnoceno jako urychlovač asi na 10 sekund!!! I ve věži snížili odměny dia v mezipatrech,takže pytlík stříbrných čeká až na vrcholu. :( Takže imaginárně se zvýšili odměny v podobě diamantů, po pravdě jejich hodnota klesla.A to je chvíle.kdy na nás chrlí výhodné nabídky na koupi dia,dnes rozšíření(mohu libovolně rozšiřovat za dia ještě 22krát-dnes mám slevu ze 4500 na 4140-nedovedu si ani představit kolik dia bych měl jako dát za poslední koupené rozšíření-za 20.000,30.000 korun?.A vlastně ani nechápu k čemu?Abych do města mohl postavit poslední výkřik zoufalství v podobě hlavní ceny z eventu?..
 

Naviron

Učedník
Do hry jsem naskočil někdy kolem konce roku 2018. A můj první event v první kapitole bylo kouzlo zimy a ze setu mi chybí jedna budova a přesto ho mám dodnes v Orcích.. Následoval Karneval a Šachy-ty jediné jsem vyměnil v Akademii. Ve Fénixech jsem volil Zlatého, protože se mi v tu dobu víc hodil (lvl 10)

Zhruba v té době jsem se rozhodl seknout s jinou hrou od INNO abych mohl v klidu hrát zde a získávat skvělé odměny.
Eventy prostě nabízeli unikátní vzhled, skvělé výhody, jako hráč jsem si je užíval a troufnu si říci, že jsem se těšil na další.

Budova z posledního eventu (lvl 10) bude možná dobrá tak do 6.té kapitoly. 24 hodinový efekt po nakrmení se prostě už nevyplatí, když průzkum provincie zabere víc a to nepočítám krmení, co je potřeba vyrábět..
@flego souhlasím, že na trhu je spousta nedostatkového zboží. Kolem mne nemá téměř nikdo dřevo, hedvábí a ani elixíry.

Ohledně Společenství, které se tu dost přepírá - po dlouhé solo hře jsem založil své s prioritou pro obchod. Po obrovských problémech s nehráči a různými příživníky, nyní mám 6 spoluhráčů v maximálně 5 kapitole a přesto jsme se díky jejich bojovnosti v posledním DS umístili v první 100vce).. Tento tým je důvodem,proč jsem to už nezabalil a hraji dál..

Navrhoval bych snížit počet DS, Eventů i četnost Věže, tak o polovinu a navýšit/ zatraktivnit odměny. Bylo by skvělé se těšit na nový event, kdyby šlo o nějakou bomba odměnu.
Je škoda,že zmizely studny. :(
 

flego

Mistr slova
@Naviron - Skoro se ti to vyplnilo-nyní máš rozjetou věž,turnaj, na betě začalo DS a event v plném proudu , jak z toho ven ? :)
Jak motivovat hráce?- odměnami?,to asi neklapne...
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru