• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Shromáždění kultů fénixe

Vicky1177

Mistr slova
"Pro fér hru". Pch... :rolleyes:
Fair play se dovolávej ve sportu, kde je hlavním hlediskem výkonnost a forma sportovce (nebo koně, případně psa).
Jak se do "hry" začne montovat pravděpodobnost a různé "odměny", tak to už z principu nemůže být fér. Tady platí "vždycky vyhrává kasíno". A jde jen o to, jak "kasíno" nastaví celý průběh, aby hráč žil v tom, že se mu vklad (peníze, čas, diamanty, etc) alespoň trochu vyplatí. Mluvím o běžných hráčích, ne o závislácích, co hrají pro pocit ze hry...
Natvrdo, současná situace je taková, že eventy jsou recykláty již recyklovaného, a pokaždé je všeho, co se chce po hráči víc (teď už 30, později 40 slz herpesu prakticky na začátku, a vzrostly ceny za truhly, například :() přičemž dostává pokaždé hráč "odměnou" míň.
DS jsou ještě tak na hraně, tam závisí vše na tom, jak jsou ještě namotivovaní členové společenstva DS hrát. V poslední edici Inno nemálo "pomohla" COVID19 pandemie, lidi musí být doma, tak sedí u kompů/mobilů a počasí taky nestálo za moc. Ale být to za normální situace a o třeba o dva měsíce později...
Aktuální event sice dělám, ovšem jen pro pár budov, které vlastně ani nepotřebuju, protože mám 19 stránek inventáře jen budov, které nemám kam dát. A ty skvělé "odměny" nepotřebuju vůbec, kdybych chtěla, můžu je craftit, nebo získat odjinud. Kdyby nebyl ten "nouzový stav", asi bych celý event vypustila a jen bych dvakrát denně sklidila vyrobené...
Doplním ještě velmi kvalitní odměny z posledního točení: 1xVB, 2x Magická výroba, Prastará vědomost 5, Déšť minci 5%. Jediné, co je užitečné, je Magická výroba, kvůli času, který na 2 taková kouzla potřebuje Akademie. 1x VB - špatný vtip, PV a DM-mám několik desítek...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3346

Guest
@Vicky1177 no ono to právě souvisí s tím co jsem napsal. Právě i díky té situaci a koncentraci hráčů doma co mají čas se muselo naředit i systém odměn. Stejně jako jistí lidé lžou v reálu o tom že když bude více budov že se bude zlevňovat. Ekonomika všeho i této hry v eventech funguje na koncentraci zájmu lidí/hráčů. Stejně jako u realit tak i eventy by se více koncentrovali lepší ceny nebo vlastnosti budov z eventu kdyby ubylo hráčů nebo hráčů zájem hrát nejen tento event ale i ostatní položky. Takže jinak řečeno v reálu cena realit je úměrná zájmů nikoliv počtu realit a u eventu počet herních událostí vyvážených pro každého hráče ale větší hustota hrajících hráčů ovlivňuje i vlastnosti odměn aby záměr hry byl že těm kterým nevyhovuje tento event tak bude vyhovovat další turnaj, věž, DS atd. Takže dřív se všechny spolky také vyvíjela a nebylo tolik co dosáhnou na poslední truhlu proto koncentrace větších vlastnostních odměn z nich byla větší. Takže Gratuluji teď máme zvednutý level díky těm lepším spolkům a tím se upravují odměny logicky. Ale každý to chápe jinak a bude trvat hodně dlouho než to někdo pochopí a pak se divit nebude ;) ani stěžovat že odměny jsou čím dál menší z vlastností stránky. Prosím trošku o popřemýšlení o tom co teď píšu a bude vám to dávat smysl a vše bude zapadat. Proto si už na eventy nestěžuji a nedivím se i když vnímám že vlastnosti jsou víc a víc očesanější. Prostě pokrok nezastavíš stejně jako je v práci norma funguje i poměr odměn protože nejen vývojem společenství které vyhrává čím dál více posledních truhel ale i hráči kteří zvyšují level díky postupu ve hře se upravují vlastnosti. Je to jednoduché
 

baumax

Učedník
@Turunen celkově mi poslední dobou přijdou eventy dost o ničem. Poslední dobré eventy byly loňský fénix a medvědi, zbytek spíše průměrný až podprůměrný podle mého úhlu pohledu. Zajímavé je, že dva pozitivně hodnocené eventy měly na výběr z více budov. Ostatní měly pouze jednu hlavní cenu, která byla "univerzální" tak, že ji málokdo stavěl. Poslední dobou vidím spíše stagnaci v eventech, pokus s nekonečnými úkoly nevyšel, protože si málokdo uvědomil kolik urychlovačů mají někteří hráči k dispozici. Odměny jsou hlavně kulturní budovy a ehm, kdo má ve městě hodně čistě kulturních budov? Zrušení urychlovačů v bednách je nepříjemné, toto byla univerzální odměna pro většinu hráčů. Tu odměnu ocenil i hráč co nejede turnaje, teď má 5 oddílů jednotek, které nevyužije.
Jinak tady ekonomika funguje trochu jinak než v reálu, spousta lidí hraje tento event ne pro zábavu anebo kvůli výhře hl. ceny, ale tak nějak setrvačností. Já osobně plánuju mít do neděle hotové hl. úkoly. Asi bych za sebe byl radši za míň eventů, ale pořádných a ne recyklovaných.
 

DeletedUser3346

Guest
@Baumax Nejde tak o ekonomiku ale o nastavení na kterém funguje. Když to víc drsněji shrnu bez urážky všeobecně

Gratuluji k vývoji vícero společenství které zvládají více turnajů na poslední bedny a další součásti událostních her věž apod. Taky Gratuluji všem co se zápalem hrajete většinu herních událostí a pořád se zlepšujete. Díky vám vývojáři museli upravit také úrovňové vlastnosti všech odměn aby to odpovídalo průměru tak aby to bylo relativně pro všechny stejně těžké. Prostě Gratuluji k úspěchům co mají za následky naředění vlastností odměn což znamená jejich snížení. Věřím že v nadšení pro hru setrváte a budete se i zlepšovat a vývojáři na to budou reágovat regulací odměn. Prostě vícero vítězů a vícero lepších výsledků znamená vylepšení levelu her. Nic složitého ...

// Část příspěvku odstraněn. Jumala
 

Fjorgyn

Znalec fóra
I tento event mám obdobný názor jako předešlý a začínám se přiklánět k názoru, že je ještě o další kousek slabší. A stále zastávám názor, že by se klidně počet událostí mohl snížit. Nutná aktivita ve věži a turnaji je už tak časové náročná :)

Odstraněn část textu. Dál už jen k tématu prosím. :)Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Jirinazel

Znalec fóra
luterina
dnes v 11.09 mi padla první denní odměna :) na úkolu 47, tedy za několik stovek (nevím kolik) rozbitých vajíček :confused:. Ostatní převážně PV.

Odstraněn část textu. Dál už jen k tématu prosím. :) Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

flego

Mistr slova
Nevím,jestli to tu někdo už psal, možná jsem to přehlédl, artefakty starého fénixe- po ukolu 61,100, posledním a v akademii, takže celkem čtyři :)
 

Martelan

Znalec fóra
No tak za dnešek 7 denních cen, dost dobrý, no ten plevel typu 1 VB(musel jsem použít inspirující rozjímání aby se mě to vše na lištu vlezlo) a pod. to je stejná smůla jako úlomky kouzel ve Věži (říkám tomu pomsta vývojářů). Hlavní cenu Vypelichanýho Fénixe nechci, jak říkávala babička, byl by to jen další krám do chalupy .Spíš se budu soustředit na arty na vytunění ohnivýho ptáka a uvidím kolik se povede získat.
Škoda studen a urychlovačů, ale "moc díky" za nepostradatelný jednotky do inventáře, jako by tam toho smetí nebylo málo.
Takže celkově event slabota ale aspoň si nemusím lámat hlavu nad nákupem - výhodných balíčků - které určitě přijdou :cool:
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@flego v akademii můžeš pouze nalézt konverzi nové za staré (2:1) a nebo staré za nové (3:1). Čili jdou získat opravdu jen tři a ostatní lze proměnit.
 

voyager-1

Velmistr písma
takže těch slavnejch 40 oparů: vylepšení jednotek (9) 10 knížek (10) 2*krmení (14) mince(9) doba trvání: asi 26 hod. Použit jeden 2hod. urychlovač.
 

karhol

Znalec fóra
Já měl štěstí a když jsem měl 40 oparů, objevili se v akademii šachy - 35 oparů za pár hodin a pak už to byla sranda.. Šachy jsem o pár úkolů zase rozkraftil. Druhých 40 oparů už bylo horší, tam jsem měl 3x krmení,nějaký urychlovač a dokončil jsem obětováním jednoho plánku - trvalo o cca. 24hod.
Jednou jsem však obětoval 50 diamantů na optimalizaci času na protáčení receptů. Do včerejška se mi točili v tak blbým čase, že jsem každý víkend jednu noční sadu nestíhal..
Do konce eventu mně 40oparů čeká ještě jednou v úkolu 119, protože technologii už nemohu vyzkoumat..
 

Jirinazel

Znalec fóra
@voyager
Takže taky na úkolu 65? No vidiš, a já mám zrovna v nabídce za 3,3,5,2 a 15 mince, ale to je za 6 lepidel. Mohla bych ale nedám, nemám jich desítky a tak raději počkám až mi moje vrby vypotí 40K many a budu mít na tu technologii. Stejně ti "těch slavnejch" 40 oparů trvalo celý den, a vyneslo 37 skořápek na jednu malou bednu. Bývaly celodenní úkoly v eventu tak 1-2, teď jsem jich napočítala 8. Ale rozhodně bych si nedovolila fňukat, podržím se tématu.
 

flego

Mistr slova
@flego v akademii můžeš pouze nalézt konverzi nové za staré (2:1) a nebo staré za nové (3:1). Čili jdou získat opravdu jen tři a ostatní lze proměnit.
...jasně, já jen,pokud se někdo rozhoduje, jestli starý,nebo nový, chtěl jsem nastínit, že pokud má někdo starého na šestce, může ho vytunit až na desítku,a tím pádem s krmením využít +50% armády,bez ohledu na to, že ho získal před rokem...a pokud píšeš"ostatní lze proměnit", mám to chápat tak, že se jich dá v akademii vyrobit více? , na betě jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsem začínal až po eventu s Ohnivákem.
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
@flego Ano dá se jich vyrobit více. Je pravda, že nás dokáží vývojáři překvapit svojí svébytnou logikou, ale v tomto případě, kromě čekání na recept v řemeslné výrobě a že bude ve hře po omezenou dobu, je potencionální šance konvertovat fenixovské artefakty mezi sebou i více krát.
 

Vicky1177

Mistr slova
Tak prvních 40 oparů se mi shodou příznivých okolností povedlo obejít přes technologii... Alespoň něco.
 

DeletedUser4149

Guest
Ahoj Všem.
Stručně : Když se podívám na vývojové stupně v eventovym okně tak mi to ukazuje, że Fénix bude produkovat živoucí zboží. Pokud ale se podívám na stejný vývojové stupně ve svém inventáři, tak tam je produkce many. Pro info jsem na začátku Pulčiku a nemám ještě prozkoumany navýšení produkce zivouciho zboží. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď
 

voyager-1

Velmistr písma
Toho nového Fenixe jsem ještě nějak nezkoumal ale nejspíš bude produkovat živ. zboží až od kapitoly ve které ho budeš vyrábět a Fenixe budeš muset mít na tu kapitolu navýšeného.

Edit: dává od Elementálů a budeš ho muset o lvl. zvednout ale to množství žádná sláva není.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@eggoff , jestli jsi event začal ještě v době kdy jsi neměl ve výzkumu hotové průzkumníky, tak jsi Fénixe do inventáře dostal ještě na předcházející kapitolu, ta se započítává až po výzkumu průzkumníků, a teď když jsi v kapitole nové, tak ti event ukazuje hodnoty Fénixe na tu kapitolu novou, v té předešlé kapitole Čarodějové a draci dává manu a v té, ve které jsi teď, Půlčíci, dává živoucí zboží...,
mně dává v Elementálech Fénix chladného ohně platinu a té mám v obchodě jen poptávku, na měsíční kámen mám bonus a na elfí pryskyřici měsíční set, takže v plánu ho postavit mám, každá platina dobrá...

teď když je Věž časově posunutá a nestihnu z odměn urychlováků vycvičit další várku vojáků, se mi přivolávače z odměn z eventu náramně hodí, tak točím všechno co získám a zatím to vypadá s turnajem nadějně

co bych ráda tak vyměnit eventovky na semínka, ale nepřepočítávala jsem a nevím, je nějaká v nabídce výhodnější než co byly z předešlého eventu?
 
Naposledy upraveno:

voyager-1

Velmistr písma
myslím že na semínka je pořád lepší festivalový obchodník z akademie než ty z eventu ale možná se pletu, nějak jsem ty budovy v eventu neprohlížel.
 
Nahoru