• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Shromáždění kultů fénixe

voyager-1

Velmistr písma
nějak nechápu co máš s tím za týden 40 oparů. Já s 30 začal včera odpoledne a dopoledne končil. Večer už začnu čtyřicátej úkol s 40. opary. Jasně záleží co Ti padnou za nabídky. Vedle dvou krmiv jsem holt vyrobil 100%mince za 15 oparů a nějakej urychlovač
 

Lovec Krys

Legenda
@voyager-1 Taky ti může 3x po sobě padnout 5 receptů za 1-3 opary. Těch 40 je nechutně moc, zvláště, když takových úkolů je tam více.
@Melindra Jak píše iDavis - je to šance, tzn. můžeš dostat 2 denní odměny po sobě klidně i s 5% šancí a naopak nedostat žádnou na 10 pokusů s 30% šancí. Prostě random.
 

Semtexx72

Znalec fóra
@Semtexx : možná jsi v minulosti zrušil odběr Newsletteru, těm hráčům pak ty dárky nechodí.
Cože, takto nechytře že by to Inno mělo nastavené? Pak by ovšem měli někam VÝRAZNĚ napsat, že tohle při odhlášení odběru Newsletteru hrozí.
A pokud je to fakt pravda, tak tento systém nechápu - přece pokud něco odhlásím, tak by neměl být problém to zase přihlásit???
Nemůže se k tomu vyjádřit třeba @Forseti ? Budu rád za jakoukoliv relevantní informaci.
 

voyager-1

Velmistr písma
Je to i můj případ a takto mi to bylo řečeno na podpoře. A obnovit to prý nejde.
Ale dá se to vyřešit tak že si postavíš město na druhým světě. Pak mi zase začaly chodit.
Ale to už je přes rok, možná je to dneska jinak.

@Lovec Krys já vím, taky to píšu,taky mně s s 40 trochu naštvali ale myslím že alespon těch 5 tam je skoro pokaždý. A přinejhorším, určitě má každý v inventáři tisíce hodin urychlovačů tak se holt pár malých použije :)
 

Jirinazel

Znalec fóra
voyager-1
Když tě to naštvalo, tak jak to, že nechápeš, že to naštvalo taky někoho jiného?
Ne, každý nemá v inventáři tisíce hodin urychlovačů, ani stovky lepidel. Pro mě je opar výsledek procesu: musím vykraftit relikvie, z věže si donést šrot, z toho vyrobit lepidlo ... já nevím, jak jsi daleko a jak dlouho hraješ. Já jsem za rok v lesních elfech a na tebe se jdu podívat. Asi jsem vlezla do lepší společnosti - to je ale smolka. Samozřejmě pro velké hráče je celý event snadný ať tam dají cokoli a vůbec - zavedla bych znovu individuální úkoly a vám co tu hájíte 40 oparů bych jich napařila rovnou 120, ať si to užijete. :p
 

luterina

Veterán
tak myslím že hráč s malým městem má zas možnost rychleji dělat provincii/průzkum, že zas to nemohou tak snadno udělat větší města, která spíše splní ty opary vidění

Vylepší mi získaný artefakt (ten fialový pták se šipkou) jakéhokoli fénixe nebo jen tu hlavní cenu? Že bych raději pošetřila na ohnivého fénixe, až mi ho akademie nabídne.

Shromáždění kultů fénixe : "..za 3 artefakty fénixe získáte jeden artefakt fénixe chladného ohně nebo za 2 artefakty fénixe chladného ohně získáte jeden loňský artefakt fénixe. "

já ty ptáky vidím fialové a se šipkou oba :D ..ale je to tak, že 3 staré artefakty (to jsou ty, co rozvíjí Ohnivého, Bouřného a Zlatého Fénixe) se dají přeměnit na 1 artefakt nový, na Fénixe chladného ohně, a nebo za tyto 2 nové artefakty, si můžeš vytvořit 1 artefakt např. na Ohniváka, Bouřňáka nebo Zlatého, kteří se dají ukutit v Akademii v řemeslné výrobě...

tedy získat lze:
za 3 staré, 1 nový
nebo
za 2 nové, 1 starý
 
Naposledy upraveno:

Banderoi

Znalec fóra
za 3 artefakty lonskýho fénixe získáte jeden artefakt letošního fenixe ...to je opravdu gentlemanská nabídka .Koupil jsem si několikrát STANICI UDÁLOSTI za 250,-tak mě napadlo,že by jste si ji mohli v rámci EVENTU odkoupit zpět za 750,-Už ji nepoužívám!!!
 

Jirinazel

Znalec fóra
Možná jsem pochopila technický problém který brání rozvinutelné budovy znovu rozložit a uklidit do depozitáře.

@luterina
Ano, malá města možná mají tu možnost, středně velká města jí možná nemají. A teď se budu opakovat: 9. kapitola, provincie 38h., průzkum v nedohlednu.
Že bych v té devítce byla jediná? Nebo v jiné střední kapitole? A proč bývalo doposud 15-25 oparů? A najednou je 30-40 a je to přiměřené. :confused:
 

Radvanus

Znalec fóra
Tak abys měla v 9. kapitole provincii za 38h, tak musíš být s provinciema šíleně napřed, jsem v 9. kapitole, a průzkum mi trvá cca 15h.
 

luterina

Veterán
@Jirinazel nejsem vývojář, nevím co je vedlo k tomu tady přidat jinde ubrat, ale asi to nedělají jen tak jak je napadne, jistě k tomu důvod mají, tabulky, grafy, statistiky atd. a nevěřím, že by se nesnažili hru maximálně balancovat aby byla hratelná a spravedlivá jak pro malá tak i pro velká města..., mám město jedno v Elementech a druhé v Půlčících, takže průzkum ve světě mám na čas skoro stejný jako ty a kdo je např. v poslední kapitole, v Elvenarech, má průzkum cca 50h, takže 38h mi přijde, když se chvilku počká a dourychlí třeba 12h na úplnou pohodu, zvláště pokud se vyskytuje v těch 121 úkolech jen 3 x? a vykraftit z toho jednou 30 oparů vidění by se snad taky dalo, takže nevím, v čem by měl být nějaký problém, nevidím ho v tom.

@Banderoi tak těm co mají v inventáři třeba ty 3 staré artefakty a dalšího starého fénixe stavět nehodlají a nového chtějí, tak se může náramně hodit získat za ty staré ještě 1 nový, když eventy dávají tak 7 a více artefaktů, to se potom klidně hodí i ten jeden, já bych spíše brala tu opačnou výměnu, když jsem ještě měla i Zlatého fénixe na lvl 5 ho vytáhnout výš, jenže jsem byla netrpělivá, tak jsem si ho zbourala, mám smůlu, ale ve druhém městě/světě mám kromě Ohniváka i Bouřňáka a když už ho tam mám tak neskutečně dlouho, určitě po jeho vylepšení půjdu, když tu možnost tu mám.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
A proč bývalo doposud 15-25 oparů? A najednou je 30-40 a je to přiměřené. :confused:
Protože si někdo u vývojářů myslí, že ty úkoly děláme moc rychle, tak nám háží klacky pod nohy (a to že zrovna nějaká odměna, kterou chceme, padne na první dny, takže s tím někteří proto spěcháme, je nezajímá, také dle nich asi máme event dělat celou dobu a ne si ho za pár hodin/dnů udělat a pak jen čekat na odměnu, kterou chceme).

A 40 oparů nemusí být pro pokročilého hráče snadné bez ohledu na jeho počet urychlovačů - v akademii je jen 5 slotů - a může se v nich i několikrát po sobě objevit krajně nepřátelská kombinace - několik receptů za 1-2 opary zkombinované s recepty, jejichž vstupy hráč nemá nebo nechce za žádnou cenu obětovat (typicky recepty na výměnu artefaktů nebo recepty konvertující plánky - ideálně obojí najednou zabírající 3 z 5 slotů). Ano, stále je rychlejší získat těch 40 oparů během dvou dnů než čekat 3+ dní na průzkum (nemluvě o nemožném výzkumu technologie pro kohokoliv, kdo je ve stromu zablokován nebo je na konci výzkumu).
 

DeletedUser3346

Guest
Proboha už dost ale ...

Fakt přehlídka s prominutím fňukání co by ideálně pro ně by innogames asi mělo udělat event made in player. Kde by jsi snad hráč sám nastavil i kalendář denních odměn a upravoval si vlastnosti hlavních cen. Žádný event nemůže být ideální pro všechny hráče. Zatím je to tak trochu event pro hráče v menších kapitolách nebo středních. Udělat ho na míru aktuálně posledních kapitol by se zase nelíbilo většině i když jako motivace rychleji dohrávat kapitoly super.

Navíc zde si stěžujeme vlastně na co? Ti co hrají na betě nemají předběžné info co zde hází @iDavis a tak hrají event asi jako age of empire objevování mapy. My zde aspoň předběžně víme o čem to bude a předem si dopředu udělat některé úkoly. Výhoda to je srovnatelná jako doping ve sportu nebo tahák při zkoušce která se může také odlišovat.

Jako co chcete? Větu od innogames: Omlouváme se všem co odměny nejsou o maně, receptech atd?

Chci opravdu poděkovat @iDavis za to co dělá ;)

A jinak o obsahu vlastností odměn jsem již psal a protože to chápu a zapadá to do sebe jak puzzle tak si nestěžuji protože je v tom logika. Ano vlatnosti odměn jsou slabší a vím proč.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Radvanus
Nejsi v 9. kapitole, vidím tam 12. Třeba někde jinde - v jiném světě. Jsem napřed ale ne šíleně, a provincie, které otevírám se hlásí jako středně těžké. Možná jsem se o něco sekla, ale ne o moc, je to určitě nad 35h. Těm patnácti nevěřím, přesto obdivuji, že se dokážeš nacpat do tak malé plochy. Mě by asi nebavilo postavit deset bublin. To nic nemění na tom, že 40 oparů je pro mnoho hráčů nad jejich síly. A o tom byla řeč.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Nám nejde o udělání eventu na míru, nám jde o to, že nám Inno poslední dobou všechno osekává, až se rostoucí počet hráčů dostává do stadia, kdy vlastně z eventu nic nechce, tak proč ho dělat.
Prostě to chce trošku vybalancovat. Pro spoustu hráčů by stačilo např. přidat jednu denní odměnu VB, namísto mraků slabších budov, když jsou od podzimu ve stejné kapitole a tudíž všechny kulturky z eventů již mají.
Není dobré dělat eventy jen pro pokročilé nebo začínající hráče, prostě dát každému něco, jako tomu bývalo dříve.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys @Tomahawk

Prostě je to celkem jednoduché. V jedné části ale souhlasím s @Lovec Krys že by to mohlo být na míru každému hráči. Ovšem je fakt že oproti dřívějším době je nadbytek příležitostí jak získat právě ty odměny jak píšete. Dřív bylo co? Turnaj a event. Pak přišlo dobrodružství atd a tak logicky tím že je to časově tak často tak se to musí naředit na slabší hodnoty. Navíc tomu nahrává i počet hráčů a jejich zájem hraní různých událostí které dávají právě ty odměny.

Prostě nejde jen o event ale tou časovou koncentrací a rozložením se to bere jako jeden celek bez ohledu na to co právě hrajete jestli aktuální event nebo věž. Takže za celé to kolečko událostí dostane každý hráč to svoje, někdo v turnaji a někdo v eventu a někdo z věže.

@Jirinazel no to je sice pěkné ale on pořád dokola musí vysvětlovat že předběžná informace z bety kterou zde informativně dává a aktualizuje se prostě někdy neshoduje s tím co bude zde. A myslím si že tá rozdílnost je správná pro fér hru. Třeba ti co hrají na betě se mohou připravit dopředu třeba u DS což jim dává už předem ohromný náskok a myslím si že to není úplně fér vůči ostatním. Zde máme aspoň předběžný eventový přehled který není 100% stejný jak na betě.
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Jak se to veme s tím VIP ... já souhlasím že tam může hrát každý to ano ale já osobně upravuji název z VIP na Výhodu pro cz/sk server. Ono pokud by to zde fungovalo stejně jak na betě že některé informace nevíš dřív tak by nejen DS vypadalo jinak. Nevím jak to funguje na betě ale myslím si že tam to jede na první bez přípravy a informací předem. A stejné by to mělo být i zde. Pro fér hru by bylo dobré připojit všechny servery na betu s jazykovým rozšířením. Takto se dá říct že my zde máme lepší a lehčí podmínky právě pro ty informace předem. Takže jisté výhody hráčů z bety zde jsou a dá se spíše tvrdit že právě hráči z bety jsou pro cz/sk server mírnou formou VIP hráči užiteční pro každé společenství i hráče.
 
Nahoru