• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Shromáždění kultů fénixe

Lovec Krys

Legenda
Tenhle event je takzvaný krouhací event.
Co všechno nám zkrouhli?
Žádné studny - ani v denních ani v hlavních odměnách.
Žádné urychlovače - ani v denních odměnách, ani v bednách
Zřejmě ani žádné Vb v denních odměnách (na betě zatím nebyly, a informaci o tom, že nebudou jsem někde četl).
Hlavní odměnou fénix - nedochůdče

Srovnání hlavních odměn Karneval-Fénix
A=Artefakt

Karneval: A-Studna-A-Knihovna-A-Monument-A-Kolo-A-Kup.Zákl.-A-Studna-A-Knihovna-A-Monument-A-Kolo-A-Kup.Zákl.-A
Fénix: A-20VB-A-100% Mince-A-15VB-A-100% Kladiva-A-3 Runy-A-Kup.zákl.-A-20VB-A-Kolo-A
Je k tomu potřeba něco dodávat? 20VB namísto knihovny s až 100VB? Runy??? atd...

Fénix: Má 48h interval, takže jeho hodnoty jsou slabé, slabé a zase slabé (a to už byly zvýšeny!). A jeho krmící efekt je špatný vtip (až 14Vb za spuštění průzkumu provincie po dobu jednoho dne), ti, co mají rychlý průzkum, nebudou mít jídlo nebo budou mít jiné starosti a ti, co už mají dost jídla zase nebudou plýtvat na pouhých 14VB.

Bedny: Na první pohled si někteří mohou říci - jé dostanu požehnání na jednotky, než si spočítají, že za ty urychlovače, co tam byly předtím (a to už počítám ty zkrouhnuté z karnevalu) vytrénuji v kasárnách více jednotek, než dostanu v těch požehnáních. A samozřejmě jsou to pouze jednotky z kasáren a na rozdíl urychlovačů bez možnosti volby. A to jsem do výpočtu počítal jenom čisté kasárny, které nemám na max. úrovni bez jakýkoliv bonusů z divů (natož ještě medvědy).
Ale hlavně, že tam zůstal ten 1VB se 40% šancí v bedně za 39.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Výměnný poměr artefaktů je také špatný vtip. Požehnání by bylo lepší jako okouzlení budovy, která vyrábí jednotky, než jednorázový přísun jednotek, které třeba (spíše určitě) vůbec nepotřebuji.
 

Deleted User - 584607

Guest
Jsem nový hráč někde ke konci třetí kapitoly a na akci se těším. Z toho ce se o události píše ale nevím, zda se mi z ní bude vůbec něco hodit. Budovu jsem si zatím nevybral, ty fénixe nevím, nějak jejich přínosu v základu moc nerozumím, urychlováky a runy, kouzla atd. to snad využiju. A princip - asi budu místo cukrátek hledat vajíčka, jinak taky nevím.
 

voyager-1

Velmistr písma
Zúčastním se, netěším se. Není na co. Vidím tam jen kulturní nebo pop-kulturní budovy přičemž žádná nepřekoná stávající ve městě.

@Thuria , Tobě se ve 3. kapitole budou budovy hodit a snaž se je získávat až v kapitole 4. pokud k ní máš blízko.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Thuria všechno to je bonus na víc, takže se Ti toho určitě bude hodit spoustu a pomůže Ti to v progresi. Rozhoně Ti nikdo nechce zkazit očekávání. Ale upozorňuje se tu, na jistou degradaci odměn a námi viděného směřování hry, protože to máme s čím porovnat. Takže z jedné strany jsme "namlsaní" předchozími událostmi, ale zároveň máme i obavy jakým způsobem se vyvíjí hra a odměny.
 

Vicky1177

Mistr slova
Jo a taky jsem si nemohla nepovšimnout, že "upravili" cenu truhel. :rolleyes: Ty běžné (častější) šly malinko nahoru, ty vzácnější malinko dolů. Samozřejmě při počtu pravděpodobnosti opět v neprospěch hráče... Nevím jak komu, ale už minimálně tři eventy mi červená (86 / 84) zásadně dává jen VB.
Důkaz z elvengems.com zde, dala jsem oba obrázky vedle sebe pro srovnání:

Schránka1279.jpg
 

Lovec Krys

Legenda
@Thuria Jako hráči ve 3. kapitole doporučuji jít buď po čistých kulturních budovách (čím větší budova, tím lépe - budov půjde získat omezený počet - do ničeho menšího než 3x3 nemá smysl jít), anebo po hybridech (pop/kult) - Venarových skaliskách III - pokud budou, ale je slušná šance, že budou.
 

Vicky1177

Mistr slova
@voyager-1: myslíš dobře. Skaliska nebyly ani v Evoluci fénixe 2019, ani v Kultu fénixe. Aby to s tou ekologií Inno nepřehnalo, tohle už je recyklace jednou recyklovaného :rolleyes:. Co takhle pořádný event, celoměsíční, ale maximálně dvakrát do roka? Tyhle sekyrkové polévky spíš nic než moc, obzvláště když se s každou recyklací na špatném místě něco ubere a přidá zase jen na špatném místě ( z pohledu hráče, samozřejmě).
 

iDavis

Legenda
Zatiaľ netuším, po ktorej dennej odmene pôjdem (zo zatiaľ ponúkaných nepotrebujem žiadnu). A ak na to do konca udalosti na bete ani neprídem, tak proste pôjdem po hlavných cenách (artefaktoch). To nie že by som chcel postaviť nového fénixa, ale budú sa proste hodiť do zbierky a možno nejaká výmena v craftingu niekedy v budúcnosti príde vhod.

Myslím si, že vyhodenie studní z denných odmien nie je nevyhnutne súčasťou ich snahy "znižovať odmeny". Vzhľadom k tomu, že na to apelujú aj v oficiálnych oznámeniach, skôr mám pocit (a ako už vývojárov poznám), že sa im zrejme zdalo, že po studniach ide už príliš veľké množstvo hráčov a veľa ostatných (často aj nových) budov ostáva nevyužitých. Teraz na to upozornili, aby hráči nečakali na studne, ale rovno sa pustili do zbierania ostatných budov. Buď je to takýto záujem, alebo nejaký experiment typu "ktoré budovy budú najpopulárnejšie".

Zmeny v hlavných odmenách - nahradenie budov požehnaniami - nemám s tým najmenší problém. Osobne radšej dostanem VB menej, ale za tú cenu, že ich mám naraz a nemusím sa mesiace babrať s budovami, ktoré ich produkujú, to aspoň pre mňa stojí. Samozrejme odmeny typu "3x náhodná relikvia" mohli byť trochu užitočnejšie (pri stovkách, pomaly tisíckach relikvií v inventári, je to ako získať ten 1 VB z truhly za 39).
 

voyager-1

Velmistr písma
Jenže po který budově jít když žádná nepřekoná ty co mám nebo se jim ani nevyrovná. Může za to svým způsobem i královská rekonstrukce, hodně hráčů si staré budovy navýší a nových není třeba.
 

Deleted User - 584607

Guest
Aha, takže když mi padnou budovy na kulturu, nebo pop kulturu tak nemám váhat a vyměnit je za ty starší co mi padly z valentýna. samozřejmě jen když dají víc. Asi budu ještě ve třetí kapitole, těch vzdělávacích bodů mi chybí dost.
 

Slniecko

Znalec fóra
Ja souhlasím s @Vicky1177 chce to už konečne POŘÁDNY EVENT - stačí když bude jednou, dvakrát do roka, ale at to už konečne stojí za to.. Tohle už mne prestáva bavit.. Budu to hrát, jen kvuli tem 3 starým artefaktum, jinak to pro mne nemá žádny smysl.. Takže budu mít akurát tak zas hromadu budov, které ani nevycraftím, protože mám toho dostatek z veže, takže mi to bude akurát zabírat místo v inventárí... :/ Jsem celkem sklamaná z toho kam se tahle hra ubírá.. Čím dál, tím to je horší... Podle mne..
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis No míň, 20 vs 100 je pořádný sešup. To je jako vybrat si místo roční renty rozloženou do 12 měsíců její jednu pětinu ihned.
@voyager-1 Aha, moje chyba, občas se mi ty eventy trošku pletou dohromady.
@Slniecko Nesouhlasím, já nemám problém s množstvím eventů, ale s tím krouháním. Kdyby je poslední dobou nekrouhali, tak bych za ně byl neustále rád.

Já půjdu asi podle toho, co bude v bednách a na hlavní i denní odměny budu kašlat, pravda ty zbytky, co nám v bednách nechali - alespoň zatím, tipuji, že příště bude v každé bedně 40% na 1 VB nebo runu? (a sakra, to jsem asi neměl psát, co?).
 
mezi odměnama si každý vždycky něco vybral. Souhlasím, že nás trochu rozmazlili, na druhou stranu dávat do odměn runy nebo 1Vb je opravdu výsměch.
A to zdražování truhel, které mezi náma probíhalo už minule a už tím mě naštvali, je nechutnou kaňkou.

Musím se zblízka mrknout, co ten nový felix vlastně dělá a co přesně vlastně dělají ti staří, které jsem nepostavil. Pokud ale nenajdu alespoň jedno lákadlo (když mi zrušili VBčka v odměnách), tak na to z pěkné výšky zakašlu a budu doufat, že se něco změní :(
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
Myslím si, že je pravda, co napsal iDavis, mnozí šli jen po studnách, VB a urychlovačích, hodně se tu o tom mluvilo. Ale proč? No protože budovy nenabízely nic, co by bylo atraktivní pro zkušené hráče a mají pravdu, hra je postavená tak, že když se ti něco líbí, tak to stejně musíš zahodit pro malou efektivitu . Ty čtyři nové budovy jsou si podobné jako vejce vejci, a z těch starších - no, já nevím, ale osobně mám pocit, že je tam dost takových, které ani v minulosti neměly trvale úspěch, např. záhadné vejce 2x, okoukané hnízdo 2x, fénixova laboratoř, socha apod. Takže nechápu, co od nás vlastně čekají za nadšení. Já tedy "zbrusu novou událost" taky odfláknu.
 
Naposledy upraveno:

redking123

Pokročilý žák
@iDavis: Nekde se ale psalo, ze ty artefakty pujdou smenit jen po dobu eventu.
A na bete jsem tuhle smenu videl v akademii zatim jen jednou.
Ziskas tak 6-8 novych artefaktu, 3 stare. Ty nove ani nebude kde vymenit. Budova je k nicemu.
Ti co jsou v nizsich kapitolach si budou moc tak akorat vymenit kulturky. Ne ze by ty co jsou v tomhle eventu byly lepsi nez ty v tom minulem, ale nejspis jsou o kapitolu dal, takze davaj vic. Vymenil jsem ty balony za neco horsiho, ale o kapitolu dal, takze to dava vic.
Jinak nevim po cem bych sel. Na cz1 (kap 6) vymenit kulturky, na cz2 (konec) to bude jit asi po obsahu truhel (vojaci, VB). Uvidime jestli jeste nebude neco zajimaveho na bete.
 

voyager-1

Velmistr písma
v úvodu píšou : za 3 artefakty lonskýho fénixe získáte jeden artefakt letošního fenixe nebo za 2 artefakty letošního fenixe získáte jeden loňský artefakt fénixe.
 
Nahoru