• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Rozšíření města

DeletedUser592

Guest
No já se zatím taky vejdu do prostoru, protože hodně rozšíření jsem si vybojovala, ale i tak už dopředu kalkuluji a rozmýšlím co kam a kdy, hlavně pak řeším dilemata domek, kulturní budova nebo umístit nově vyzkoumanou budovu ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tím chci říct to, že když se něco nevejde, tak to asi znamená, že to možná nemá všechno být postavený. A že je potřeba přemýšlet co je potřeba, co se mi hodí a co je například z 6 věcí (divů) pro "mě" (či mé město) nejpotřebnější. Nic víc, tečka. Přeci podobně je to s manufakturami. Taky nestavíme všechny, i když můžeme. Necpeme do města bezhlavě všechny. Vybereme jen ty nejpotřebnější a nejužitečnější. Protože ostatní se nám nevyplatí a zbytečně zabírají jen místo
 

DeletedUser1148

Guest
GoldAngelcz aha.....už jsem myslela ,že chceš naznačit něco jiného.Však za sebe když budu psát ,tak já jsem tajemné divy ještě ani nevyzkoumala z důvodu toho ,že je nemám kam dát a ani nechci aby lítali o další 2 druhy úlomků více.Ale jsou hráči ,kteří by si přáli tyto divy mít ,když už jsou k dispozici.Bylo by lepší přidat s novými budovami i alespoň jedno dvě rozšíření ,aby tu možnost hráči měli přeci.Není nutné hned takovýto návrh odsuzovat přeci.
 

DeletedUser592

Guest
No nesouhlasím tak zcela, protože když si nemohu směnit mramor a prkna, byť je v bonusovce nemám, tak si jich alespoň pár dovyrobím no a nejednou mi tohelflo, je sice pravda, že nemám 5 bonusovej z každého, ale tím jak mám silnou výrobu, tak vyrobím toho opravdu dost i se dvěma bonusovýma manufakturama, na výzkum i nějaké to vyjednání, vylepšení.

myslím se dvěma od každé bonusovky.



//double post - sloučení příspěvků - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ano, přáli by si. Jdou proti sobě, nemyslí "ideálně" a proto bohužel budou mít o místo (a tím i o body) bohužel míň. Tak to je. Na úkor žebříčku a místa budou mít všechny divy třeba. O tom tahle hra je. Ideální stav je vybalancovat využité místo s tím, co opravdu potřebuji. Na tomto principu ta hra stojí. Ne o tom vlastni všechny domečky. Samozřejmě, můžeš je mít, proč ne. Nikdo to nezakazuje. Ale jak jsem řekl, hráč pak bude strádat na místě a "nevejde" se. Nikdo návrh neodsuzuje, jen říkám, že tahle je hra je o něčem víc než jen bezhlavé stavění domečků :) A následném nadávání nebo nespokojenosti. Samozřejmě, můžeme si postesknout že je málo místa a chtít víc, ale to že "chci mít všechny" asi není ten správný argument.

No nesouhlasím tak zcela, protože když si nemohu směnit mramor a prkna, byť je v bonusovce nemám, tak si jich alespoň pár dovyrobím no a nejednou mi tohelflo, je sice pravda, že nemám 5 bonusovej z každého, ale tím jak mám silnou výrobu, tak vyrobím toho opravdu dost i se dvěma bonusovýma manufakturama, na výzkum i nějaké to vyjednání, vylepšení.
ano, vyrobíš kolik? Pár prken za 3 hodiny třeba. Strašně malé množství. Taková manufaktura ti vezme spoustu lidí. A místa. Když postavíš místo toho bonusovou, tak vyrobíš víc a na trhu proměníš --> víc prken. Tím budeš mít větší výdělek. Věř mi. To že pak nejsou na trhu nabídky třeba nebo má hráč společenství, kde se neobchoduje, je věc druhá. Holt podnět k tomu ho změnit a pokusit se najít lepší.
 

DeletedUser592

Guest
Ano, ale třeba u mramoru za ocel nesměním ani ň skoro, to trvá strašně dlouho i když rozkouskuji nabídky na co nejmenší, tak mi trvá třeba dva dny něco získat a když mi jde o to abych dala třeba do výzkumu a chybí mi jen 20 kupříkladu? za tři hodiny je mám, kolikrát mi nabídku malinkou a velmi výhodně vzali za dva dny, navíc na tržišti pak beru mramor i velmi nevýhodně a nejedná se jen o obchodnický poplatek, zatím mi to takhle stačí
 

Deleted User - 42211

Guest
Hele, andílku, ty si rozšíření kupuješ za diamanty, tak jich máš dostatek, ale ne všichni na to mají a hrajou hru bez těch věcí navíc. A ono to opravdu není lehké se vejít. Já mám jen to nejpotřebnější a i tak nemám dostatek kultury, ani místa na další vylepšení manufaktur... Klidně by mohli přidat 2 rozšíření, když dodali 4 divy a hromadu dalších žoldnéřských táborů apod...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já vím že stačí. Ale právě je to o tom hnát to město tak, aby bylo co nejlepší. A i když něco funguje a stačí to, tak to neznamená že to nemůže být lepší :) Právě tohle vymýšlení a přemýšlení jak něco zlepšit a "zdokonalit" je na tom to fajn :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Hele, andílku, ty si rozšíření kupuješ za diamanty, tak jich máš dostatek, ale ne všichni na to mají a hrajou hru bez těch věcí navíc. A ono to opravdu není lehké se vejít. Já mám jen to nejpotřebnější a i tak nemám dostatek kultury, ani místa na další vylepšení manufaktur... Klidně by mohli přidat 2 rozšíření, když dodali 4 divy a hromadu dalších žoldnéřských táborů apod...

Ano, koupil jsem rozšíření. A teď jich mám 7 volných (výzkum + provincie) :) To je víc než půlka mých koupených rozšíření za diamanty. Zas na druhou strany, "aspoň máte co dělat". My jsme na konci, nudíme se. Respektive nemáme co dělat. Hodně z nás je tak i tak plná (takže "nedostatek" místa pociťujeme úplně stejně). Ale snažíme se to dohnat do takového šílenství, že přemýšlíme nad tím, jak postavit nejideálnější město a zužitkovat každou kostičku :D Ve směs je to to samé co máte vy.

Což vlastně jde použít jako fakt, že i já nemám všechny divy, i když se mi třeba u víl líbí oba. Respektive obě zvětšeniny. Ale bohužel, dávám přednost radši manufakturám a domečkům. A samozřejmě bodů, jsem člověk co se snaží být v žebříčku co možná nejlepší
 

DeletedUser1148

Guest
GoldAngelcz já mám taky nebonusové manu a jsem za ně ráda.....kolikrát jsem i soběstačná díky nim ,takže nejsem tak závislá na obchodu.Ano mám v oklí lidi ,kteří nabízí to co potřebuji ,takže taky obchoduji a měním ,ale díky nebonusovkám jsem na tom lépe a nemusím nabízet pod cenou
 

DeletedUser592

Guest
Spíše abych se pak nepřibrzdila, když mám občas nedostatek směn za nebonusové zboží, fakt vymýšlím jak to směňovat i efektivně abych zbytečně netratila na zásobách a zboží. Společenství mám dobré, protože díky tomu aspoň něco mám.
 

DeletedUser1148

Guest
GoldAngelcz no vy se nudíte a my co jsme v průběhu hry ,třeba tak v polovině ,neustále řešíme různá dilema.A věř ,že nás co se nenudíme je mnohem víc.Takže to rozšíření jedno dvě by bylo velice dobré přidat ,abychom mohli lépe a pro nás příjemněji hrát.Tvůj pohled je asi takový ten ze shora tam dolů.Vzpomeň si když jsi začínal.Bylo by to dobré občas si na to vzpomenout .;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já myslím, že se tak trochu dostáváme jinam než jsem původně chtěl :D Jen chci, abyste přijali fakt, že prostě není nejlepší naplácat si do města všechno co můžu, protože pak je jasné, že bude málo místa. Respektive ještě míň než normálně. To že někdo zápasí s tím, že má jen půlku plochy a někdo s tím, že má celou plochu je jedno. Tak či onak všichni máme málo místa. A všichni se snažíme vytěsnit zbytečnosti :) Vy to hned berete tak trochu nepřátelsky a citíte se u toho ublíženě a vzájemně se tu podporujete. Je to jen rada a vysvětlení.
 

DeletedUser592

Guest
Já to zas tak nepřátelsky neberu, já beru jen to, že to u mne zatím opodstatnění má. Fakt nervu vše co můžu, i kulturní budovy efektivně měním, ať zabírají co nejméně místa a dají mi co nejvíce bodů
 

DeletedUser1148

Guest
GoldAngelcz ne e lamičko.Tak jak to napíšeš ,tak to i vyzní.Necítíme se ublíženě.Není důvod.Jen se ti tu snažíme vysvětlit i jiný pohled na hru než máš ty ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ať to vyzní sebe víc sobecky a namyšleně... Já Vám předávám ten lepší pohled na základě toho, co jsem odehrál. Teď jsem uhodil hřebíček na hlavičku a nejmenované osoby se toho samozřejmě chytí (nemyslím teď nikoho z téhle debaty) a otočí to. Ale je to prostě tak :) I já řešil jestli se vyplatí ty a ony manufaktury, jestli postavit tuhle kulturku nebo si počkat pár dní, dojít do výzkumu dál a postavit až tu. Mezitím ušetřit mince a kladívka a využit je na potřebnější věc. Nebo jestli postavit tenhle div, protože mi dává kladívka nebo tamten co mi zvedne život vojáků. Pak jsem si řekl, že kladívka si lehko naklikám z opakovacích úkolů a procenta do životů jsou dlouhodobější a užitečnější, protože provincie/turnaje prostě nevybojuji za kladiva, co by mi dal ten druhý div. A prostě tak. Ono je strašně těžký vysvětlit to co má člověk v hlavě a přepsat "na papír" tak, aby to správně pochopili všichni :D Prostě se snažím poradit a upozornit na chyby co třeba dělají ostatní, protože sám jsem je dělal :) nic víc :)

Edit: jo a taky nemám rád bezmyšlenkovitý nadávání na "něco" nebo nadávání založený jen na vlastně "neschopnosti" nebo nevědomosti. Případně na špatné "strategii". A ani toto nemyslím zle. Ani přímo konkrétně na tohle.
 
Nahoru