• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser2236

Guest
Jak už zde bylo zmíněno, přepracování bojového systému se skládá ze 3 balíčků (což bylo oznámeno už dlouho dopředu). A k nám byl nahrán teprve ten první. Rozhodně bych tedy nedělal ukvapené závěry a počkal bych, jak celý systém bude nakonec vypadat! (Jinak pokud vás to zajímá, tak na Beta verzi je už druhý balíček). ;)

Zároveň vás prosíme, abyste se při hodnocení nového systému vyvarovali nevhodných výrazů a osobních invektiv. Děkujeme!
smsěju se poznámce o invektivách a nevhodných výrazech,,,nejspíš jsou očekávány.. taky oprávněně,,,protože takovej paskvil...jsem nečekal..hra má bavit.. ne rozčilovat,,

mimochodem.. není nic platné že se armáda .."líhne v kasárnách rychleji.. to ocení jen ten, kdo sedí u kompu 24h denně.. ale stejně..i kdyby se delalo 1000 vojáků za minutu,,,nedokážou nic..jen hloupě a neefektivně zemřít.

//Sloučeny příspěvky. Sindri
 

GorGlin

Veterán
Rozhodně bych tedy nedělal ukvapené závěry a počkal bych, jak celý systém bude nakonec vypadat.

Tak stejně jak doporučili pozbít armády, tak mohli říct "a než bude nahrán poslední balíček bude boj stát za pendrek".
Ale nic takového se nestalo, takže to nikdo nečeká, nahrání druhého a teřtího balíčku přinese povinnost zkoumat nové výzkumy, stavět nové budovy, nikde se nepíše o zlepšení.
Ale chce, tak křičí, postuje a huláká.
Používá velká písmena a sprostá slova, omlílání stejného dokola a podobné prostředky po kterých sahá zoufalí člověk.
 

papap

Mistr slova
Opravdu nechápu jednání okolo nového systému.Já bych to udělal,že bych všechny balíčky postupně vyzkoušel na betě a pak až ve finále,kdy by se to sladilo a byla by spokojenost (jelikož u her by měla být spokojenost hráčů na prvním místě,ale to asi vývojáře moc nezajímá) ,bych to nahrál a né nahrát první balíček,pak nějakou dobu to nechat v žalostném stavu (přiznejme si,že v takovém stavu se to nachází) ,pak nahrát další balíček a celou dobu nás nechat v nevědomosti jestli se vůbec něco srovná a to pak vše ještě jednou.To je podle mne holý nesmysl...
 

belfort

Guest
Tady nejde ani tak o to, že by paladinové nebo jiné naše jednotky ztratily své schopnosti. Tady jde o to, že nepřátelské jednotky v provinciích získaly nejen obrovský počet, ale i kvalitu, kterou dřív neměly, takže účinek našich jednotek je řádově nižší. Ve výsledku se tím devalvovala hodnota jakéhokoliv našeho výzkumu, samozřejmě. U mě je jakákoliv soupeřova jednotka prakticky dvojnásobně veliká než moje a přitom má podobné schopnosti. Třeba rytíř má jen o málo méně životů než požehnaný paladin.
Já NIKDY nepoužil automatický boj. Podle mě to skoro žádný čas nešetří, je to spíš pohodlnost těch, kdo nechtějí přemýšlet nad taktikou. 95% soubojů jsem dokázal vyhrát, většinou s přehledem. Kdyby došlo k tomu, že to už nebude tak easy, ale pořád hratelné, neřekl bych nic. Ale nyní je to prostě nehratelné. Můžu bojovat v turnajích, což je tak to jediné, co zbývá z dosavadní radosti z bojů, ale to se nedá srovnávat. Turnaje jsou dobrý doplněk, ale to je tak vše. Čili je potřeba boje v provinciích přenastavit tak, aby i hráč, který už má mnoho provincií vyzkoumaných, aby mohl boje vyhrávat při zapojení nějakého umu. Bez toho je Elvenar torzem, kde začne stagnovat.
A poslední věc: nechápu z principu věci, jak si vůbec někdo může dovolit tak zásadním způsobem změnit charakter hry, která je rozehraná. To je prostě podvod! Ať tu udělá v nějaké nové sezóně, když se začíná komplet znova, aby si každý na stejné startovní čáře mohl rozmyslet, jestli mu to vyhovuje. Takže, já se pořád ptám, co tím tvůrci mysleli a qui bono? Z hlediska hráčů je to katastrofa. Já bych skoro doporučoval nějakou stávku, kdy přestaneme na týden úplně hrát, aby jim vůbec došlo, co způsobili.
 

DeletedUser1148

Guest
belfort ... já to tu už hooodně dlouho pročítám a nemohu se připojit s názorem ,protože nemám vlastní zkušenosti ,jelikož jsem vymlátila co se dalo před tím ,než byl bojový systém změněn,ale tvůj názor se mi velice líbí ,je velice slušně napsaný a bez rozčilování.Přiznám se ,že až budu mít dostatek jednotek ,tak se úplně do boje bojím jít po tom ,co jsem zde již přečetla.Akorát tvůj názor na boj automatem ,že je to pohodlnost ,tak to se musím ohradit.Pro mně je ruční boj nezvladatelný a ani po mnoha zkouškách a různých taktikách a vím ,že jsem v něm naprosto neschopná a nemám na něj buňky.A věř ,že jsem se snažila a nechala si i radit a bohužel se mi nedařilo tak ,jako automatem.Ono dobýt s těmi samými oddíly 8 provincií nebo 3 střety je rozdíl.Také jsem dlouho vymýšlela taktiku na automatu.A podařilo se.A nyní se dost bojím ,že jsem tzv v zadeli....snad nedostanu ban.
S tou stávkou bych snad i souhlasila.Nemohu pochopit ,že se spustí něco ,co je pro hráče nehratelné a odradí je to od hry ,která je zavedená a hezká.Přesně jak píšeš.....toto si mohou dovolit ,když se začíná od znova.A ne v rozjeté a dobře zavedené hře.Plně s tebou souhlasím.
 

DeletedUser2238

Guest
Souhlasím s belfort. Nedá se to vůbec hrát. Bojem zabírat provincie vůbec nelze, vzhledem k oslabení vlastních bojovníků. Každý střet prohrají.
Jsem se sem přihlásila, jen abych napsala že tahle hra nemá smysl . Získavat další provincie jen vyplacením za předražené suroviny, bez možnosti boje, mě fakt nebaví.
 

DeletedUser76

Guest
Člověk jehož den se skládá převážně hraním her u počítače a zde se vychvaluje jak stráví několik hodin denně ručního boje s pocitem jak je dobrý si dle mne neváží svého vlastního života . Takhle promarnit život je snad neomluvitelné .
Automat je COOL !!! Dnes jsem strávila více jak dvě hodiny v kuse zde u této hry skrze ruční boje a nikdy více !!!
Upřímně se za to stydím . A o to víc mne štvalo , že můj mozek se pak zabýval myšlenky jak vylepšit bojový systém , který je nehratelný.
Doposud jsem se takovou nehoráznou kravinou zabývat nemusela a v budoucnu již nebudu. Pokud účast na turnajích a bitvy o provincie budou po mne vyžadovat ruční boje a to jen z toho důvodu, že automat je špatně nastaven a já skrze něj nic nevybojuji, se hrou končím.Protože nemíním honit hafo surovin abych se účastnila turnajů a hrát pouze polovinu hry nechci. Nikdo mne nedonutí trávit u hry více času než je zdrávo. A je mi úplně jedno , jestli jsem dobrý či špatný bojovník, protože to vůbec nic neznamená .
Hru mám jako doplněk při práci a ráno při pití kávy . Většinou pozdravím hráče ve spolku , když mám náladu prohodím během dne pár slov , mé návštěvy jsou pětiminutové a to stačí . A i z toho mám občas výčitky svědomí . Psala jsem, že Elvenar neopustím, posečkám zda se stav ohledně bojového systému vylepší , na všechny baličky a pokud ne ,zmizím ze světa INNO.
 

Matesov

Znalec fóra
Ty jo, to se opravdu nedá !!! = za 4 dny se mi nepovedlo vybojovat ani jeden boj na mapě !!!, vyzkoušel jsem co se dalo (ruční boj, automatický a kombinace jednotek) !!!, ty počty jednotek já - obrana jsou prostě nesmyslné/neporazitelné/nepochopitelné !!! snad ze 100 pokusů všechny KO !!!, to měl být účel celého slavného nového bojového systému ??!!! - tak to vyšlo a ještě jednou děkuji za znechucení dosud super hry !!!!!
 
Naposledy upraveno:

belfort

Guest
Já nenapsal ani čárku o tom, že ruční boje hraju hodiny denně. To je Vaše dedukce, jelikož ruční boje neumíte, tak nad nima strávíte enormní čas. Když si vybudujete vlastní taktiku, tak podle typu jednotek v provincích se dá i ručně hrát poměrně rychle. Proto, píšu, že automatický boj za nějak výraznou úsporu časnu nepovažuju. Zato je to plýtvání jednotkama, protože automatem vždycky ztratíte víc jednotek než ručně, když to umíte. Je vidět, že vás boje nebaví, takže byste klidně mohla provádět obětní rituály jednotek a za to získávat provincie bez boje :)

Někdo přizná, že ruční boj neumí a radši jede automatem. To je fér, je to pochopitelný a já to chápu. Ale hrát si na něco jako že já tady trávím jenom chvilinku, tak na boje čas nemám a proto dávám atomat, je čirý alibismus :)

No a protože se ruční boje hrát nyní absolutně nedají, s automaty to bude ještě horší, takže Vás asi zklamu :)
 

DeletedUser2242

Guest
Celou tou změnou bojového systému, jsem s dobýváním dalších provincíi u konce. Od té změny mám vyzkoumané další provincie ovšem dobít se mi nepodařilo ani jeden sektor. Prostě moje armáda na to nestačí a navíc začínám s vílami a pokud chci provincii koupit tak to po mně kromě surovin chce i orky ( nebo diamanty ).
Tak to mně tedy dostalo.
Navíc když stavím vojáčky , tak všech 5 polí mám hotových za 3.hod. Takže to je taky na houby. Dosud se mi dařilo, tak na 50 % dobití provincií, ale tedˇjsem úplně v háji, protože orky ještě dlouho mít nebudu a dobít alespoň 1 sektor v provincii je pro mně nemožné.
Tak nevím , ale mám takový pocit že vývojáři tohle hodně odflákli a nebo podcenili ??
Začínám uvažovat o tom , že se hrou skončím, protože ty boje jsou vážně nehratelné .
 

Laqhren

Znalec fóra
Jak to tak ctu, tak me napadlo ze peknym resenim by bylo vratit hru kompletne se vsim vsudy na stav pred updatem, jestli takovehle zalohy vubec existuji (predpokladam ze asi ne:-/). Porad je mi lito ze jsem nestihla probojovat velkou armadu a ted ji mam znehodnocenou a mrtvou.
K tomu stravenemu casu souhlasim, ja rozhodne nemam cas klikat kazdy souboj rucne a turnaje uz vubec. Do ted jsem se podivala co je za protivniky a podle toho nasadila automat nebo ruco, ted to neni mozne.
Kdyby takhle hra zacinala, clovek by nevedel co ztratil a nevadilo by mu to:) takhle jsme z toho vsichni rozmrzeli.
 

DeletedUser592

Guest
Takže doposud nikdo nenašel účinnou taktiku na přesíleného soupeře.
 

Eragon92

Znalec fóra
Já nenapsal ani čárku o tom, že ruční boje hraju hodiny denně. To je Vaše dedukce, jelikož ruční boje neumíte, tak nad nima strávíte enormní čas. Když si vybudujete vlastní taktiku, tak podle typu jednotek v provincích se dá i ručně hrát poměrně rychle. Proto, píšu, že automatický boj za nějak výraznou úsporu časnu nepovažuju. Zato je to plýtvání jednotkama, protože automatem vždycky ztratíte víc jednotek než ručně, když to umíte. Je vidět, že vás boje nebaví, takže byste klidně mohla provádět obětní rituály jednotek a za to získávat provincie bez boje :)

Někdo přizná, že ruční boj neumí a radši jede automatem. To je fér, je to pochopitelný a já to chápu. Ale hrát si na něco jako že já tady trávím jenom chvilinku, tak na boje čas nemám a proto dávám atomat, je čirý alibismus :)

No a protože se ruční boje hrát nyní absolutně nedají, s automaty to bude ještě horší, takže Vás asi zklamu :)

Pokud se nepletu už dříve si psal povýšeně a koukám, že se nic nezměnilo. Pán je mistr světa a kdo se s ním neztotožňuje je looser... Tahra pokud vím neměla být o bojích. Prezentuje se jako budovatelská. Hru hraje spousta věkových kategorií a né každý je vojenský stratég. Proto tu je automat který to MĚL kompenzovat alespoň podle mého, jenže to už taky neplatí. Pokud bych chtěl u hry vařit mozek zapnu si PC strategii a né on-linu budovatelskou hru.

Člověk jehož den se skládá převážně hraním her u počítače a zde se vychvaluje jak stráví několik hodin denně ručního boje s pocitem jak je dobrý si dle mne neváží svého vlastního života . Takhle promarnit život je snad neomluvitelné .
Automat je COOL !!! Dnes jsem strávila více jak dvě hodiny v kuse zde u této hry skrze ruční boje a nikdy více !!!
Upřímně se za to stydím . A o to víc mne štvalo , že můj mozek se pak zabýval myšlenky jak vylepšit bojový systém , který je nehratelný.
Doposud jsem se takovou nehoráznou kravinou zabývat nemusela a v budoucnu již nebudu. Pokud účast na turnajích a bitvy o provincie budou po mne vyžadovat ruční boje a to jen z toho důvodu, že automat je špatně nastaven a já skrze něj nic nevybojuji, se hrou končím.Protože nemíním honit hafo surovin abych se účastnila turnajů a hrát pouze polovinu hry nechci. Nikdo mne nedonutí trávit u hry více času než je zdrávo. A je mi úplně jedno , jestli jsem dobrý či špatný bojovník, protože to vůbec nic neznamená .
Hru mám jako doplněk při práci a ráno při pití kávy . Většinou pozdravím hráče ve spolku , když mám náladu prohodím během dne pár slov , mé návštěvy jsou pětiminutové a to stačí . A i z toho mám občas výčitky svědomí . Psala jsem, že Elvenar neopustím, posečkám zda se stav ohledně bojového systému vylepší , na všechny baličky a pokud ne ,zmizím ze světa INNO.

Naprostý souhlas! Hra se pořád chlubila tím, že si můžeme vybrat směr jakým půjdeme. A tohle teď jak nikdy dřív už neplatí. Automat je nepoužitelný, kdo nemá tolik času nestíhá verbovat a soupeř nás kosí jak sekačka na trávu.

Takže doposud nikdo nenašel účinnou taktiku na přesíleného soupeře.

Universální nebude asi existovat. Záleží na síle tvé a soupeře, na terénu...

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
To jsem pochopila, ale že ti, co jsou provinciemi hodně napřed ve vývoji ještě nepsali o úspěšných střetech, tedy střetech, které byli schopni uhrát. Já jen sleduji, jestli je to vůbec možné.
 

jananiko

Mistr slova
Jen připojuji svůj hlas - asi už není potřeba komentovat jaké úžasné "vylepšení" bojového systému tvůrci vymysleli. Nějak se mi vtírá nesmrtelná glosa - Kdepak soudruzi z Elvenaru udělali chybu? Že by neuměli přepočítávat? To se mi nezdá...
Možná, že chybu neudělali a v dalším "vylepšení" přijde možnost si bojové jednotky třeba kupovat za diamanty...???
Pokud zůstane bojový systém v této podobě, končím. A mrzí mě to. Byla to dobrá hra.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Tak nevím , ale mám takový pocit že vývojáři tohle hodně odflákli a nebo podcenili ??

Potřebuješ orky, takže jsi tam, kde bys vůbec neměla být.
Změna není odfláknutá, je jen nepříjemná.
Až dozkoumáš orky, budeš mít v oddílu cca o 500 chlapů víc, vylepšené čarodějnice a navíc nové jednotky.
Až se dozkoumáš do fáze, který vývojáři určili, že máš nárok na další provincii, zas to půjde.
 

Pajos88

Guest
Dneska jsem tedy zkoušel jeden boj a samozřejmě bez šance, šlo mi o pokus jestli po prohraném boji zůstane aspon snížený stav nepřátel... Samozřejmě nezůstal já o jednotky přišel a soupeř samozřejmě v plném počtu... Nepochopitelné!!!

Všichni tady píšou o tom žeby se hra měla vrátit na původní systém boje před aktualizací, ano souhlasím, ale věřím že tvůrci pro nás májí nachystané opravdové zlepšení boje a taktiky jen nechápu proč tyto aktualizace jsou na tři etapy???
Zní docela logicky než bude aplikována poslední (třetí) aktualizace tak budou boje nejspíš nehratelné, takže proč se tento systém neotestoval celý na Beta verzi a po testování se neaplikoval rovnou celý - funkční?
Může mi někdo kompetentní odpovědět kdy je v plánu dokončení aktualizace bojového systému? Kdy se zase můžu těšit na plnohodnoutnou hru?

Děkuji
 

jananiko

Mistr slova
Potřebuješ orky, takže jsi tam, kde bys vůbec neměla být.
Změna není odfláknutá, je jen nepříjemná.
Až dozkoumáš orky, budeš mít v oddílu cca o 500 chlapů víc, vylepšené čarodějnice a navíc nové jednotky.
Až se dozkoumáš do fáze, který vývojáři určili, že máš nárok na další provincii, zas to půjde.
Tak to je omyl - za prvé - jak se dopracuješ k orkům a dál, když bojem prakticky nezískáš provincii? A úměrně se zvětšením Tvých oddílů se zvětší oddíly a síla nepřítele.
 

DeletedUser1148

Guest
Mauraj ...... začínáš s vílami a už potřebuješ orky k vyjednávání? Já jsem skoro na konci s vílami a ještě je nepotřebuji.
 

DeletedUser592

Guest
hele já je také u některých už mám, no vyjednám třebas ty které jdou, ale asi ty keré už chtějí orky nedám
 
Nahoru