• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser984

Guest
Tak si ji koupíš, ne? Prakticky k ničemu jinému ty suroviny beztak nepotřebuješ.... To, co chtějí ty houbičkárny apd. stavby jsou minimální částky...


Máme ve společenství týpka, který ještě neskončil trpaslíky a už má v provinciích orky... Holt ho bavil boj a vybojovával si provincie, až se k nim dostal, mno.

Tak to má spousta lidí , kupříkladu já momentálně dokončuju trpaslíky a na jedné straně mapy potřebuju už taky orky (191 provincií).
 

DeletedUser149

Guest
Zdravím všechny,
už od první zmínky o předělávání bojového systému sleduji forum a reakce hráčů. Říkala jsem si, že nebudu podléhat pesimismu a špatné zprávy od hráčů z bety budu brát s rezervou.

Jsem schopná pochopit, že bývalý systém co se týče vývoje mohl být pro programátory neudržitelný (i když programování vůbec nerozumím), ale říkala jsem si, že je lepší přejít na něco funkčního než neustále lepit postupně zvětšující se díry. Tvrzení, že bývalý bojový systém byl nesrozumitelný mi připadá přitažené za vlasy - vlastnosti jednotek a jejich silné i slabé stránky si každý mohl přečíst na wiki nebo se zeptat tady na fóru. Jasně, nový systém má super pentagram a hned je přeci všechno jasné.

Tvůrci slibovali s příchodem nového systému větší zábavu, rozuměj zajímavější kombinace jednotek, z osobní zkušenosti z turnaje - kde je ta zajímavost a kombinace? Neskutečná nuda, v každé turnajové provincii stejné složení nepřátel, což pro hráče znamená stejné složení jeho armády. Navíc simulátor je naprosto k ničemu, protože posílá vojsko na velmi rychlou dezintegraci (aby bylo jasno, před každou novou kombinací proti stojících jednotek poctivě koukám na pentagram, abych se náhodou nenechala zlákat naučenou kombinací z bývalého systému). Obyčejné provincie jsem doposud hrála ručně, ale ručně hrané turnaje - samozřejmě, nikdo mě přece nenutí je hrát - neskutečný propadák, nuda a žrout času, pokud to s umístěním myslíte alespoň trochu vážně. A že můžu vykupovat? Radši nechtějte slyšet, co si o tom myslím.

Proč nás tvůrci chtějí omezit v množství provincií? Kdo ví. Já si v provinciích kolem sebe ani neškrtnu a to nejsem žádné ořezávátko. Dobře mi tak, když mám dobitých 312 provincií. Na téhle hře mě bavilo, že i když do hry nesypu reálné peníze jako pominutá, můžu dosáhnout slušného výsledku. Jasně, rozšíření za provincie mi trvá s tím šíleně dlouhým průzkumem skoro měsíc, ale i tak byla vidina postupu. A teď? V posledních několika kapitolách se počet provincií potřebných na otevření truhly na začátku kapitoly navyšoval o třicet provincií. Z čehož mi úvahou vychází, že bych mohla mít potřebný počet provincií asi tak za pět kapitol hry, což s rychlostí vývoje hry může být taky půl roku. Co mi tím vývojáři chtějí říci... hmmm asi to, že si půl roku nezahraji a to je docela dlouho nemyslíte?

A že mají přijít ještě dva další balíčky? Konečně funkční víly a pak možnost postavit další budovu (kde?) a mít kerbery... fakt budou natolik silnější, že už nebudu stát proti šestinásobné přesile? Jasně, počkám si, ale mám silné pochybnosti. Nový systém vůbec nemusel být zlý, ztížení turnajů by mi taky až tak nevadilo, ale naprosté a vynucené zastavení bojů v provinciích je to, co mi a hádám, že i mnoha dalším leží v žaludku stejně jako nepoužitelný "významně inteligenčně podprůměrný" simulátor.
 

Pajos88

Guest
Jak zde již bylo několikrát psáno, tak se jedná teprve o první balíček z celkových tří. Nedělal bych proto předčasné závěry, neboť se předělává celý bojový systém. ;)

Ano děkujeme za vysvětlení...
Ale proč se celý bojový systém netestoval na beta verzi a tady se nehodil už kompletní???
Kdy bude další balíček?
Kdy bude celý systém předělán?
Kdy se bude dát zase plnohodnotně hrát?
 

papap

Mistr slova
Jak zde již bylo několikrát psáno, tak se jedná teprve o první balíček z celkových tří. Nedělal bych proto předčasné závěry, neboť se předělává celý bojový systém. ;)

A i několikrát zde bylo psáno proč se to dělá takto na etapy,když mezi nimi uběhne spousta času a co po tu dobu máme dělat,když ta hra ztratila kvůli tomu svůj šarm a nedá se pomalu hrát.Tohle byl zbytečný tah.Kdyby se přemýšlelo,tak by se celý systém nahrál najednou až na konci,kdy by bylo vše sladěno a odzkoušeno,jelikož spokojenost hráčů by měla být to nejdůležitější u hry.Ono co se zde píše, to nejsou předčasné závěry,ale závěry aktuálního stavu hry a ten není zrovna moc dobrý.Ale jak je vidno,tam nahoře to asi nikoho nezajímá,když nás nechají se s tím takto trápit ještě bůhví jakou dobu.A to nevíme jestli vůbec to bude někdy sladěné,aby byl boj spravedlivý.Tato hra by měla být odpočinkem a relaxem...
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Není nutné házet flintu do žita! Proč? Verze 1.16 by měla obsahovat druhý balíček k bojovému systému. :)

A jelikož se snažíme co nejvíce naslouchat vašim názorům, tak verze 1.17 by měla přinést zajímavé změny pro velkou část jednotek. A tyto změny byly připraveny jen a jen na základě vaší zpětné vazby! ;)
 

DeletedUser76

Guest
Včera jsem šla se podívat na provincii ( 319) jich mám získaných. Nepřátelskou armádu mám dvojnásobně větší.
Samozřejmě vím, že boje už nedám . Zde mluvím o boji ručně. Jsem na konci výzkumu orků a mám i divy .
Jen tak pro zajímavost jsem nasadila vhodnou kombinaci. Nepřátelé byli první na tahu. Zbylo mi 28 golemů . Samozřejmě jsem se vzdala aniž bych měla šanci vystřelit šíp :D.
Nepociťuji takové omezení jako hráči skrze provincie ohledně rozšíření, jelikož orky mám . Ovšem hráči co nemají silnou army a ani orky můžou jedině čekat než dosáhnou výzkumu nebo si je koupit za dia. Co se týče u provincií stejně některé z nich se nedali vybojovat a tolik mne to netrápí, než výzkumník dokončí pátrání na celou provincii suroviny jsou . Za ty cca dva až tři dny. Jediné co chci a na co apeluji je Automat. Prostě nechci být nucena ve hře bojovat ručně , protože se od jisté vzdálenosti či velikosti nebo obtížnosti nedají s ním provincie v turnaji dobýt.
Hrála jsem přes tři roky FoE od INNA, kde byli cechovní války, boje se sousedy , boje na mapě. Zúčastnila jsem se všeho aniž bych musela trávit u hry více času skrze ruční boje a vždy jsem vše při vhodném složení army vyhrála. Tak mi neříkejte, že to nejde zařídit i zde v této hře. Samozřejmě jsem měla větší ztráty a s tím já i počítám.
 

Pajos88

Guest
Není nutné házet flintu do žita! Proč? Verze 1.16 by měla obsahovat druhý balíček k bojovému systému. :)

A jelikož se snažíme co nejvíce naslouchat vašim názorům, tak verze 1.17 by měla přinést zajímavé změny pro velkou část jednotek. A tyto změny byly připraveny jen a jen na základě vaší zpětné vazby! ;)

Pořád mi ale chybí jedna jediná informace.
A to je KDY?
bude verze 1.17 během října nebo aspon do konce roku? Nebo je teprve v přípravách takže nikdo si datum ani neodváží odhadnout?
 

DeletedUser1148

Guest
já jich mám 196 získaných ,ale vzhledem k tomu ,že jedu dokola ,tak orky nepotřebuji zatím.
 

papap

Mistr slova
Já flintu do žita neházím ve hře pokračuji a budu pokračovat.Dřív jsem 60 procent jednal a 40 procent bojoval.A měl jsem rád tu možnost volby,když nebylo zrovna co,tak jsem šel bojovat (vždy ručně).Ale teď je to dosti nudná a jen na tlačítka klikající hra...
 

DeletedUser450

Guest
Není nutné házet flintu do žita! Proč? Verze 1.16 by měla obsahovat druhý balíček k bojovému systému. :)

A jelikož se snažíme co nejvíce naslouchat vašim názorům, tak verze 1.17 by měla přinést zajímavé změny pro velkou část jednotek. A tyto změny byly připraveny jen a jen na základě vaší zpětné vazby! ;)

A do té doby máme sedět na zadku, brát antidepresiva a čekat? Do toho hodíte event, který je opět funkčně nefunkční, protože sděluje matoucí informace, jako prozkoumej jednu provincii,( kterou je pochopitelně nemožné vybojovat s těmi novými "pozitivními" změnami, kdy armáda čarodějek na 3 lvl padne jedinou ranou čarodějek 2 lvu patřících systému) nebo proveď výzkum síla zásob. Provincii jsem tedy vykoupila a úkol splněn není, usuzuji, tedy, že mám udělat obojí. Stejné to bylo se Slunovratem.
Armádu a systém boje jste měli nechat na pokoji, tohle je katastrofa. Nebo, jak už bylo řečeno, provést celý upgrade najednou. Mnozí z nás mají chuť s celou hrou praštit.
 

DeletedUser984

Guest
Já si myslím ,že je to naprosto srozumitelné - buď PROZKOUMEJ (ne dobyj) jednu provincii , nebo vytvoř kouzlo síla zásob.

//Zbytečná citace. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser434

Guest
:mad:ahoj spoluhráči tak jsem teď vyskoušel pár bojů docela fiasko a děsnej bordel útočných bonusech prostě to co jsem dříve normálně dal tak jsem teď projel naplný čáře hlavně mě příjde že obrané jednotky maj teď výce navch zvláště když jsou nakombinované pravdě podobně jsem dohrál pač mi nejde vybojovat sektory pro odemčení dalšího levelu a kupovat to za šurky tak to taky moc nejde, sice navýšily počet jednotek a rychleji se vyrábý jenže dříve jsem sdanou jednotkou zabil více nepřátel teď je to naopak. Prostě je my to líto ale končím už to pro mě není zábavný:(

A do té doby máme sedět na zadku, brát antidepresiva a čekat? Do toho hodíte event, který je opět funkčně nefunkční, protože sděluje matoucí informace, jako prozkoumej jednu provincii,( kterou je pochopitelně nemožné vybojovat s těmi novými "pozitivními" změnami, kdy armáda čarodějek na 3 lvl padne jedinou ranou čarodějek 2 lvu patřících systému) nebo proveď výzkum síla zásob. Provincii jsem tedy vykoupila a úkol splněn není, usuzuji, tedy, že mám udělat obojí. Stejné to bylo se Slunovratem.
Armádu a systém boje jste měli nechat na pokoji, tohle je katastrofa. Nebo, jak už bylo řečeno, provést celý upgrade najednou. Mnozí z nás mají chuť s celou hrou praštit.

Docela stebou souhlasím taky mě to překvapilo a vážně uvažuji o ukončení této hry

//Sloučen doublepost. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1065

Guest
Není nutné házet flintu do žita! Proč? Verze 1.16 by měla obsahovat druhý balíček k bojovému systému. :)

A jelikož se snažíme co nejvíce naslouchat vašim názorům, tak verze 1.17 by měla přinést zajímavé změny pro velkou část jednotek. A tyto změny byly připraveny jen a jen na základě vaší zpětné vazby! ;)
Niečo sa zmenilo v Inno? Pokiaľ viem tak ľudia sú tam rovnakí a pokiaľ sme si všetci všimli tak okrem obvyklého !určite to bude dobré" sme sa od Teba ani v tejto diskusi nedočkali ... mám podozrenie, že ľudí tu čaká nanajvýš :
- jedna nová doba
- jedna nová budovka kde budú trénovaní enti resp cerberovia ( podľa národa - už nebude možnosť trénovať ich v barakoch, bude na to osobitná budovka )
- konečne prídu včelie jednotky, trénované v tábore mercenáriov
- v dobe lesných elfov pribudne jednotka hraničiara ( Ranger ... neviem ako to bude preolžené )
...ale že by prišlo aj niečo "user friendly" ... mno ... keby som toto ubezbpečenie nečítal pravidelne, asi by som sa aj potešil, takto si počkám čo z môjho príspevku bude vymazané a či vôbec prejde ( ehm ... či vôbec prejdem ja ... ")))))))
 

DeletedUser2242

Guest
Mauraj ...... začínáš s vílami a už potřebuješ orky k vyjednávání? Já jsem skoro na konci s vílami a ještě je nepotřebuji.
jo potřebuji protože mám přes 200 získaných provincií. Játo hrála protože mně to vavilo a nikde není napsaný nějaký limit, od kterého musíš mít orky abys mohl dál bojovat. Nebo snad něko viděl upozornění tohoto typu : POZOR od 200 provincie potřebujet pro další získávání provincií orky ?
Já ho tedy nenašla
 

DeletedUser1838

Guest
To jsem rád, že se bojový systém bude přepracovávat, jsem z toho současného velmi zklamaný :(. Hra už mne tolik nebaví.
 

DeletedUser32

Guest
Večer jsem testoval pár bojů v různých provinciích, myslím že dva zásadní problémy proč v momentálním stavu takřka nelze zvítězit jsou, za prvé: protivník (na rozdíl od stavu před úpravou) útočí vždy první, za druhé: jako první útočí (opět na rozdíl od stavu před úpravou) střelecké jednotky, tím pádem se samozřejmě soustředí na naše střelecké jednotky a zdecimují větší část naší armády dřív, než může člověk cokoli udělat.
Tím že hned na začátku přijdeme o poměrně důležitou část armády, je většinou boj rozhodnutý už po prvním útoku aniž by to člověk mohl nějak podstatně ovlivnit volbou adekvátních jednotek, nebo svojí strategií.
Pokud by se změnila jen síla jednotek (tak jak je to nastaveno nyní), nikoli jejich pořadí a kdo začíná, nemělo by to pravděpodobně tak zásadní vliv, dokonce bych řekl že až tak zásadní není ani to kdo začíná, ale především ta změna pořadí jednotek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru