• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Navýšení maximálního počtu hráčů ve společenství [předáno]

Má cenu navyšovat počet hráčů v společenství?


  • Celkový počet hlasujících
    43

Ethariel

Guest
Ahoj

Jak už název tématu říká, rád bych orodoval za navýšení počtu hráčů v společenstvích. 25 mi přijde zoufale málo vzhledem k tomu že jeden z prvních úkolů vybízí k vytvoření anebo připojení se do společenství. A tím pádem vzniká přehršle společenství, sdružující lidi, kteří ani nesdílejí společnou myšlenku a drží se v něm jen proto, aby někde byli. Tím se ale zaplňuje prostor pro lidi kteří by rádi byli v tom, nebo onom společenství protože se jim líbí jejich popisek-základní myšlenka která to společenství spojuje.
Při navýšení by bylo možné přijat i hráče, kteří by rádi komunikovali a sdíleli tu společnou myšlenku s ostatníma. Přitom by zbyl prostor i pro ty, co chtějí jen splnit úkol, anebo nejsou moc komunikativní.
Také by se tím zpřehlednil i řebříček společenství.
Navrhoval bych tedy dvou-násobné navýšení, to jest na 50 členů
 

DeletedUser312

Guest
má pravdu předseda ;-) svým způsobem by to vyřešilo částečně i totální nesmyslnost omezení na tržišti protože by se rozrostl počet hráčů s obchodem bez lichvářských poplatků a zvýšily by se šance na to že na trhu se dá taky něco koupit.....
 

DeletedUser467

Guest
Prosím ne. Všichni si tu stěžují jak je hrozný obcházet spoluhráče a dennodenně je motivovat a teď byste těch lidí na motivaci chtěli mít ještě jednou tolik? To jako vážně? :D 25 je optimální množství.
 

Ethariel

Guest
Nikdo neříká že musíš někoho motivovat. Třeba dnes jeden z našich hráčů požádal do chatu o motivaci kulturních budov. Jelikož to potřeboval tak jsem na něj najel a motivoval ho. Společenství by neměl sloužit jako závazek, neměl by se stát facebookovou hrou kde musíš naklikat a naposílat žádosti. Ale spíš jako skupina podobně smýšlejících. Pokud by chtěl někdo společenství založené jen na motivaci, ať si to napíše do popisku.
 

DeletedUser312

Guest
tak ona ta motivace je pomoc spoluhráči... a taky sobě.... tomu se říká spolupráce ;-)

co se týká toho nadávání tak ano nadává se ale ne na to že se musí pacičkovat.... nadává se na to jak složitý to pacičkování je... a že je to fááákt složitý....
 

Ethariel

Guest
To ano. Ale pokud někdo potřebuje pomoc neměl by jen slepě čekat že někdo přijde a bude mu dělat motivačního otroka. Je tu možnost chatu mezi členy tak proč prostě nenapsat třeba "Prosím za hodinu mi vyprší motivace na kulturních budovách. Může mě někdo namotivovat?"
 

DeletedUser312

Guest
napsat můžeš... defakto si tím ale nepomůžeš páč každej to má na jinej čas nejde pacičkovat na požádání můžeš si jen vymejšlet co chceš kliknout a to má většina hráčů napsáno v názvu města.... čekat na to až si někdo napíše o packu je blbost... chceš pomáhat tak pomůžeš.....
Screenshot_68.png
Screenshot_69.png
 

Ethariel

Guest
Takže je lepší stát se typem "Dej mi" než typem "Prosím pomoc"? Napsat si jako jméno města něco takového mi přijde dosti arogantní. Jsme zas u motivační otročiny.
 

DeletedUser312

Guest
říkej tomu jak chceš.... je to totiž jediná akce v týhle hře kterou provádíš ve spolupráci s někým všechno ostatní děláš jen sám pro sebe a u sebe... to je zas trošku sobecký :D

a když se na to podíváš jinak tak abych tady čekal až si poručíš kdy a co chceš kliknout.... na to ti bílej tesák :D na druhou stranu i já si občas na chatu poručím co bych rád... a kdo může ten klikne... má to ale háček... ne všichni co pacičkujou na ten chat chodí... a ještě sem nepřišel na to jak napsat sousedovi na mapě to co chci kliknout.... nevytahuj osobní zprávu.... už tě vidím jak obepisuješ cca 150 hráčů v okolí páč nevíš kdo všechno má mapu prozkoumanou až k tobě.... dycky když budeš chtít něco kliknout :D to nemluvím o tom že 145 zpráv si nikdo nepřečte :D a ti ostatní ti stejně kliknou hlavní budovu :D s přejmenovaným městem máš aspoň nějakou naději že se někdo z nich uklikne a plácne ti tu budovu kterou chceš :D
 

Ethariel

Guest
Nu tahle konverzace nemá cenu :D Oba máme své důvody proč hájit svou pravdu a oba jsme dost tvrdohlaví aby jsme se jí drželi. Ale to pořád neřeší základní problém a to jest jestli tedy navýšit, nebo nenavýšit počet hráčů v společenství. Doteď se to tu točilo jek kolem motivace. Dobrá je to otravné ale v jiných hrách mají jak hráči tak zakladatelé několikrát víc věcí na starosti a mnohem větší počet hráčů v aliancích a guildách a přesto to dokážou uhlídat. Když se na to podíváme z pohledu jiných her, tak mít 25 členů je tak směšně malé číslo, až to pomalu bolí. A ty společenství (guildy, aliance) fungují dál a je v nich živo a lidi komunikují a pomáhají si.
 

DeletedUser312

Guest
máš pravdu předsedo ;)

jen pro info kuknul sem na nás oba na mapě.... docela ti závidím :D
ne že bys měl kolem sebe všechny města aktivní... ale aspoň si na nich můžeš napacičkovat nějaký cinkáče za který si koupíš chybějící materiál nebo výzkumáky....

takhle to vypadá kolem tebe
http://prntscr.com/9llazo

ty černý tečky jsou smazaný města kolem mě
http://prntscr.com/9lkgww
 

Ethariel

Guest
Jsem nový hráč takže mě to hodilo taky asi mezi nováčky.
To je ale fakt rozdíl jako 100 a 1 o_O
 

DeletedUser418

Guest
Taktéž jsem hlasovala pro navýšení členů ve společenství. :)

Jinak k tomu motivování společníků poznamenám jen tolik, že mi vůbec není za těžko pravidelně pomáhat všem členům našeho společenství tím, že jim kliknu na kulturní budovu, která dává nejvíce kulturních bodů (bohužel ne všichni mi pomoc vrací). Svoji pomoc beru, jako samozřejmost. Navíc při motivování nikdo neztrácí, naopak každý získá mince, případně i zásoby. ;)
Myslím si, že právě pravidelné motivování ve společenství by mělo být pro každého člena samozřejmostí a ne, že si o to musí napsat do zprávy či chatu. Toť můj názor. ;):)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Frigg

Guest
V sekci Diskuze o hře, téma
Q&A stream: vaše otázky a odpovědi
najdete odpověď na svůj návrh i s vysvětlením proč :)

Existuje způsob jak změnit počet členů ve společenství? Jaký je přesně důvod pro omezení velikosti společenství na 25 členů? Chápu ten limit, ale 25 je příliš málo pro počítání s méně aktivními hráči, s nižšími úrovněmi, stejným bonusovým zbožím atd., což bude znamenat jen pár lidí, s nimiž aktuálně obchodujete.

Momentálně tu není žádný způsob, jak navýšit limit z 25 členů. Interně jsme hodně toto číslo probírali. Čeho opravdu chceme díky společenstvím dosáhnout, je to, že každý hráč může být součástí živé komunity. Nyní platí, že čím větší komunita, tím méně osobitosti, tím menší je vaše důležitost v rámci dané komunity. V jiných hrách mají spolky hráčů větší tendenci mít spoustu neaktivních hráčů a častokrát ani aktivní členové nevědí, kteří členové hraní zanechali a na které se stále lze spolehnout. Právě proto jsme zvolili relativně nízký limit 25, pro zachování blízké skupiny hráčů, abychom dali větší důležitost každému z vašich společníků. Chceme, aby vaše společenství byla osobitá!
 

Frigg

Guest
Ono to tady je už přístupné dlouho, ale nějak to zapadlo, tak jsem to jen povytáhla na světlo ;)
 

DeletedUser467

Guest
Moc se mi líbí jaký na to mají vývojáři pohled, jen doufám, že jim i vydrží :)
 

DeletedUser705

Guest
Názor vývojářů a "uchycení" nové hry na novém poli jsou dvě různé věci. Na spoustě vláknech se tady probírá, jak těžké to v současné době má nováček na tomto rozjetém světě.
Když mne zláká reklama a zaregistruji se dnes na svět Arendyll, tak po pár dnech zjistím, že mně hra nebaví, protože:
  • společenství jsou plná
  • na trhu nic neseženu, protože nevidím mapu
  • za každé zrychlení po mně chtějí diamanty
Zruším účet a na fejsu napíšu, že větší hovadinu jsem nikdy nehrál.

Proč aspoň nerozjedete další svět?
 
Nahoru