• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Nastavení minimálních bodů potřebných pro zisk odměn z truhel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3281
  • Vytvořeno

Saux

Znalec fóra
Tak jen pro představu - my máme v průměru právě tak těch 5 - 6 truhel za turnaj a za mrtvý spolek se určitě nepovažujeme :) Asi je nám jen líto těch zdrojů pro turnaje (vojáci a zboží), co by nás to stálo - člověk něco pracně (a dost dlouho) shromažďuje, a za jeden turnaj je to víte kde...
 

DeletedUser5181

Guest
ExplorerFfff Ano, za sebe a pro sebe jednoznačně pro. Pro zbytek ne. . Někdo kdo nehraje turnaje si řekne "Na co mi teda to společenství je, packy dostanu od sousedů, krámy na tržišti někdo vezme i tak" a budeme mít víc sólistů a asi taky víc mrtvol na mapách....
 

DeletedUser3281

Guest
Neřekl bych, jestli si někdo drží lidi co kašlou na pravidla dnes, bude si je držet dál a tohle pravidlo co by jejich odliv zapříčinilo samovolně by stejně nevyužil. A mrtvoly můžeš brát celkově jako novou rasu, mě ta hra už delší dobu z mé mapy přijde jako Walking Dead průzkum. Občas narazím na nějaké živé, zatím se nestalo že by mě napadli a jen spolu obchodujeme, ale jinak samí chodci :D
 

Lovec Krys

Legenda
Jo, proč ne, jsem pro.
V nejhorším se pár společenství rozpadne a na jejich místě vzniknou nové turnajové s limitem a jiné bez limitu.

@ExplorerFfff To já mám okolí aktivnější, asi to bude tím, že jsem před rokem a něco začínal na okraji mapy, takže se tam vytřídili hráči, kteří aktivně hrají.
Spíš asi zase budu mít problém s tím, že ty nejvzdálenější vyzkoumané okraje mě ještě nebudou mít prozkoumaného (postupuji nadprůměrně rychle a ve svém vyzkoumaném okolí mám jen další 2 půlčíky, zbytek těch aktivních je od elfů dolů.
 

DeletedUser4918

Guest
V zásadě je to dobrý nápad, a snad i technicky proveditelný, takže ano, pro.
 

iDavis

Legenda
Spoločenstvu so správne fungujúcou vzájomnou dôverou medzi členmi a ich komunikáciou, musí vystačovať aktuálny systém limitu bodov pre obdržanie nároku na odmeny. Navyše zavedenie tu navrhovanej úpravy limitu s možnosťou jeho ľubovoľnej zmeny by mohlo mať za následok úbytok členov z niektorých, momentálne aj dobre fungujúcich spoločenstiev, v ktorých funguje podpora aj turnajovo slabších členov. Za mňa proti.
 

DeletedUser3281

Guest
Můžeš napsat prosím, jak přesně by ten úbytek vznikl? Všiml jsi si na obrázku, že máme dva limity a já bych nastavil ten nižší? Pravděpodobně bych ani nenastavil přesně limit ale nechal tam nějakou toleranci. A v našem spolku menší hráči dosahují více bodů než velcí právě proto, že je ochotně založíme radši, než suroviny vyhodit za body u nás za draho. Já totiž ať přemýšlím jak přemýšlím, nechápu jediný reálný důvod kdy by tohle mohlo mít negativní vliv na fungující spolky na morální úrovni, tohle bude mít dopad pouze na "vyčůrané hráče".

1) mrtvý spolek na turnaje - nebude mít limit
2) aktivní striktní spolek - bude mít vysoký limit
3) aktivní spolek co pomáhá malým - bude mít malý limit nebo žádný limit
...

Bude to fungovat stejně jako dnes s rozdílem, že se tím vyřeší určitý vyčůraný styl hráčů, nic víc. Jestli spolek toleruje totiž turnajově neaktivní, tak evidentně nebude mít limit nastaven :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

iDavis

Legenda
@ExplorerFfff rozumiem tvojmu názoru a chápem ho, ale mne osobne viac vyhovuje situácia aktuálna, kedy sú velitelia, resp. zástupcovia v spoločenstvách nútení riešiť problematiku získavania turnajových bodov pomocou vzájomných dohôd a vzájomného kontaktovania sa, čím dochádza k upevňovaniu vzťahov, ktoré, ako som už spomenul, pomáhajú k celkovo dobrému chodu spoločenstva vo viacerých aspektoch hry, než len turnajoch.
 

DeletedUser3281

Guest
@iDavis Ovšem tohle by zde stále zůstalo, protože to že ten člověk nebude dostávat odměnu řeší pouze to, že se ten člověk na náš úkor třeba měsíc nebude obohacovat než bude odejit, pokud spolek má prostě za cíl získávat z turnajů bedny a tento spolek všem ostatním o 1/25 ztěžuje a zdražuje bedny.

Můj názor je, že toto by vedlo k tomu, že vyloženě vyčůraní hráči by toho nechali a zůstali by jen ti, kteří to nemyslí špatně a s nimi by se muselo jednat. Buď by tohle vedlo k tomu, že dojde ke snížení limitu (jsem toho názoru, že pokud by byl limit 800 bodů a odměny pod tímto limitem by nebyla, tak by si většina lidí dala jo pozor aby měla více provincii a získala to i na 5 hvězd když to třeba nestihnou, momentální efekt vidím takový, že si lidi rozjedou povinné minimum a nějak si nelámou hlavu s tím, že jím to nemusí vyjít i když s tím počítáme - my nemáme totiž za cíl nahrát 50tis bodů, proč? To je vyhození surovin, já bych rád aby spolek byl tak sehraný, že nahrajeme třeba 40 001 bodů a finito, prostě maximální efektivita. A tím jak sleduji hráče ve hře i v lidi v životě vím, že nejlépe funguje něco, co nejde "obejít".

Pokud v práci mají lidi prémie za to, že pracují plných 40 hodin efektivně, asi se nebudou flákat, pokud budou mít premie i když tohle nesplním, tak se vždy najde někdo, kdo se nějak bude neúčelně vymlouvat, takový lidé jsou a bohužel s tím se musí systém poprat.

Můj názor je v tom, že tohle by vedlo prostě ke snížení limitů celkově, donutilo by to prostě některé více plánovat.
 

DeletedUser467

Guest
Za mě má návrh zelenou. Nevidím žádný důvod proti. Spolkům, které tohle řešit nechtějí, by to nijak neublížilo.

Btw každý velitel spolku (se svými zástupci) by si měl určit jak chce, aby jeho spolek vypadal. Podle toho by měl stanovit pravidla a hráči by si podle těchto pravidel měli spolek vybírat. Nechápu, proč je to v této hře takový problém a co hůř, proč tohle někdo napadá... o_O
 

DeletedUser3281

Guest
Vlastně mi došlo, to co chci je přesně to samé co funguje v rámci dobrodružství společenství ale i v rámci turnajů.
Pokud neuděláme to požadované minimum, tak nedostaneme tu danou bednu nebo truhlu v dobrodružství. Máme zde eventy, kdy ten kdo nedokončí vše, tak nezíská finální odměnu viz aktuální měsíc.

Tady nikomu tahle funkce "minima" nevadí, zvláštní. Protože pokud někdo to co navrhuji vnímá jako problém, měl by vnímat jako problém to, že spolku chybí k poslední truhle 1000 bodů a nedostane ji... protože se málo snažil.
 

Saux

Znalec fóra
Btw každý velitel spolku (se svými zástupci) by si měl určit jak chce, aby jeho spolek vypadal.
To je sice pravda, ale jsi zkušenější hráčka než já, tak si jistě dovedeš představit, jak často nadlidským úkolem je někoho nového (natož pak spolehlivého) do společenství sehnat... proto pak existují společenství, kde část hrát turnaje chce, a část nechce...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : pak je samozřejmě potřeba nastavit jen základní pravidla (motivace & fér obchod) a nepřehánět to se zbytečnými nároky na své členy :)

mně se návrh libí. osobně mě také hodně vadí, když se 20 lidí snaží seč můžou a pak přijde 1 vykuk, přihodí 30 bodů a sebere stejné odměny. jenže takového člověka vyloučit je zase až příliš krajní řešení. nastavení limitu by právě tohle vyřešilo.

otázkou spíš je, kolika nesoudným velitelům by moc stoupla do hlavy a nastavovali by nereálná čísla pro své členy. když bych rozdělil společenstva na 3 skupiny :

1) 9-10 truhlové spolky - jsou prestižní a nemají o zisk členů nouzi = těm to rozhodně pomůže
2) středně truhlové spolky - turnaj hrají, ale nenutí se do 10. truhly = lidi dají klidně v rozmezí od 300 do 3000 bodů na člověka. opět tohle pomůže.
3) málo truhlové spolky - ty by žádný limit vůbec nastavovat neměly. pokud je velitel rozumný, vůbec nic se pro ně nezmění.

takže jsme u otázky, kolik velitelů je rozumných a nemá přehnané požadavky :) jako když se jim ty cechy rozpadnou, dobře jim tak, hipíkům. ale trpět budou hráči, kteří budou muset hledat nový spolek.

jako v obou spolcích kde jsem bych tuhle funkci uvítal. (klidně bych jim nastavil třeba jen 90 bodů, protože povinnost turnajů nemáme) každopádně těžko říct, zase tak přímočaré to není.
 

DeletedUser3281

Guest
Pokud si tímhle velitel zabije spolek, je to jeho chyba, to je důvod proč já nechávám o tomhle hlasovat a rozhodne většina. V extrému se totiž stane potom to, že většina bude spokojená a stačí najít pouze menšinu a v daleké budoucnosti následně bude spolek šlapat tak, jak chtějí všichni.

No a my popravdě spějeme ke spolku v 1) kategorie ale jsme rozumní a nechceme to hrotit pro žebříček, proto jsme si řekli, že 1 turnaj vynecháme a 1 dáme 10., to není drahé ani nějak šílené a jak znám naše členy, stejně během toho vynechaného turnaje dáme 5-6 truhel, protože ono získat těch 5 je zadarmo.

Jenže přesto je šílená práce dostat sem lidi, kolika lidem jsme psali a nabízeli, ale buď někteří odepsali (když už někdo odepsal), že nepůjdou někam, kde vidí, že pár lidí jelo turnaje "málo", jinými slovy nám vykukové zazdili dva hráče co šli radši jinam, kde mají prý "jistotu" a nešlo jím vysvětlit, že dokud nejsme plní tak nebudu přece někoho vyhazovat, ale že se tohle srovná samo těmi pravidly co máme. Nakonec nás je 24, tento turnaj dáme na 10. asi v 21. lidech, protože dva mají dovolenou a jeden, ten je trvale bez netu, to je adept na migraci jinam, ale zatím jedno místo máme, prostě ještě není důvod to řešit a uvidíme časem, ale věřím, že v tom nabírání nám pohled na statistiku, kdy někteří neplnili s vědomím, že je nás málo a ještě "nevyhazujeme" uškodili.

Mě jen těší, že těch několik lidí co k nám odešlo z jiného spolku, kde měli problém, že turnaje táhli sami jsou spokojení a dávají nám to najevo :)
 

DeletedUser3346

Guest
Musím se omluvit za svoje příspěvky. Ale já fakt bych se musel ptal kdo tady každý z vás je v jakém spolku a kolik kdo má bodů a jak daleko je ve hře. Fakt nevím netuším a je mi to jedno stejně jako to kdo jste v reálu atd.
Já poprvé viděl i svoji statistiku to je i důkaz toho jak moc mi na tom záleží stejně jako dobrodružství kde jsem se flegmaticky účastnil a aktivní jsme to dávali ve dvou. To o mém spolku vím jen teď aktuálně čekám ale plánuji velký třesk. Moje vedení spolku je že to jediné co chci je 3krát do týdne motivaci nejen velitele ale všech jinak turnaje a dobrodružství úplně jedno a úplně dobrovolné bez toho aniž by někdo z nás do nich hecoval ostatní. Dokonce nenutím nikoho ani do nějakých obchodů v systému bonusek proč bych měl obchodovat jen 1:1 když to nějak moc nehoří? říct fér obchod tomu že někdo jede na bonusky jeho volba a že má fér 1:1 když někdo jiný má bonusku a může snad zaplatit menší poplatek.
Ono někdo si říká že když vidí společenství co je top že to jsou nejlepší z nejlepších ale oproti aktivnímu singel hráči co je ve hře na stejné úrovni na toho žádné společenství fakt nemá.
 

DeletedUser3281

Guest
Je rozdíl být aktivní s diamanty a bez, k tomu bez potřebuješ kolektiv.

A to co zde navrhuji je především pro pokročilé hráče, každý kdo se dostane do ementálů nebo koček se bez turnajů (velmi aktivních) neobejde, protože relikvie na bonus mu žerou kouzla, takže tohle co zde momentálně řešíme my, bude řešit čím dál více spolků a když už lidé musí jet turnaje, tak je bude čím dál více štvát, že jsou někde, kde to táhnou sami :) Jsme prostě první vlašťovky, ale ta hra s tím, že hrajete turnaje už počítá aktivně.
 

iDavis

Legenda
@ExplorerFfff získavať ľudí do spoločenstva je problémom hlavne preto, že spoločenstiev je príliš veľa. A to je kvôli tomu, že sa dajú zakladať zadarmo. Niekto to tu prednedávnom myslím aj spomínal, hocikto si zmyslí "chcem šéfovať", založí spoločenstvo ale naplniť ho proste nedokáže. A myslím si, že toto dosť zhoršuje celkový balanc spoločenstiev a ich funkcií. Chápem, prečo v niektorých hrách sa založenie spoločenstva platí, dokonca niekedy aj prémiovou menou. Totiž myslím si, že väčšia výzva by mala byť pre hráča získať spoločenstvo, než pre spoločenstvo získať hráča. :)
 

DeletedUser3281

Guest
Já tedy velitelství považuji trochu za trest, jsem velitel, protože jsem byl hlavní tahoun v tom, abychom se rozdělili a přestali se nechat "využívat", a jsem asi z nich nejvíce aktivní. Ovšem i tak, kdyby mi jednoho dne řekli, že chtějí aby byl velitel někdo jiný a bude to dělat stejně aktivně jako já, budu si pískat, protože je to hromada šílený práce a starostí, co bych v TOP spolku neměl ale jsem loajální k lidem mezi kterými jsem začínal, proto jsem radši po vzoru přístupu k politice raději spolek změnil od základu, než bych šel přeběhl jinam. Založili jsme nový spolek jen proto, že velitel u nás v minulém už nehrál a tak bychom měli vždy jen 24 míst, jinak bychom nový ani nezakládali. Ale po tohle všem nechápu, proč někteří trvají na velitelství nefunkčního spolku :D
 

DeletedUser3346

Guest
@iDavis souhlasím jen v tom že fakt nechápu proč je tolik společenství? To ostatně tak nějak řeším v jiném tématu. Hlavní problém je přesun hráčů namíchaný fakt nešťastně. Společenství by mělo mít své výhody to ano ale né takové že je nutné v něm být. Ale zase zpoplatnit to by nebylo fér vůči všem. Ano ten kdo platí má mít jisté výhody oproti ostatním ale né už tak zásadní. Osobně myslím že inno udělalo velkou chybu v tom že je limit na rozšíření za diamanty. Ten kdo investuje do hry peníze za diamanty by je měl utratit za co chce a né za to co chce inno a taková hráč by problém s místem mít neměl dle mého klidně ať si vyplatí celou plochu.
Můj silný nesouhlas je v tom že turnaje a dobrodružství by se diamantů týkat neměli vůbec. Stejně jako rozdávání diamantů těm co se delší čas do hry nepřihlásí a pak se přihlásí a je jim vyplaceno nesrovnatelné množství oproti tomu když tady soutěžíš třeba jen o třetinu.
A pak kde je tá spravedlnost?
Ale společenství bych do placení fakt nezahrnoval.

Ono mít hráče který se nezapojuje do turnajů ani dobrodružství pro společenství takto orientované ale hráč zase obchoduje a motivuje a je líto ho vyhodit. No ale zase je to o tom nerozhodnosti se rozhodnout pro nastavený směr a pak díky tomu může vnikat názor proč já musím společně s ostatními a někdo nemusí a i když já dělám to co on plus turnaje a dobrodružství a on nemusí tak proč se snažit když zrovna jen tak sám pro sebe ani nemusím. Takže když už směřuje společenství do aktivnějšího směru tak se toho držet a takové hráče přenechat ostatním nenáročným společenstvím.
 
Nahoru