• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Májové slavnosti

klarinkah

Učedník
Tuto hru hraji snad pět let. Ale takto blbý a to doslova event, který se za ten čas nedá stihnout jsem ještě nezažila. Několik posledních eventů stálo za nic. Bývala to dobrá hra, bohužel se to už o ní dále říci nedá. Na to je můj čas příliš drahý.

Odstraněn část textu. Urážky tolerovat nebudeme!! Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hanz44

Pozorovatel
@slunickok lepší hru najdeš těžko a jde Ti o eventy nebo o lidi s kterýma hraješ ..Tak jednoduše Májové slavnosti ignoruj,když se Ti to nelíbí ..byla by škoda končit po tak dlouhé době nemyslíš?
 

Vicky1177

Mistr slova
Tenhle event by se klidně mohl jmenovat "Nebo vol. I", protože snad u každého úkolu je nějaký výběr a) nebo b), případně nebo c)... Ale "výběr" je je vždy postaven tak, že vybíráme mezi "mizerné", "špatné" a "hodně špatné", takže jde o výběr / nevýběr. Žere zdroje a nedává za to odpovídající protihodnotu. O tom, že prakticky maří můj čas, ani nemluvě. Zatím se mi snad v žádném eventu nestalo abych byla v jeho pátý den trvání u 19. úkolu... :rolleyes:
@hanz44: lepší hru najdu lehce... Když si neváží mého času, neváží si mně. Jen mi nepřipadá zrovna košer, že Inno pracuje přesně s tím, o čem píšeš. Vymýšlet event, aby ho hráči ignorovali?
A aby bylo úplně jasno, tím s tebou nezahajuju debatu, naše názory jsou naprosto odlišné.
 

hanz44

Pozorovatel
@Vicky1177 to aby hráči něco ignorovali určitě nebyl záměr ,ale u některých to tak dopadlo a aby bylo jasno to neznamená,že s Tebou v nějaké debatě mám zájem pokračovat ..souhlasím s tím,že naše názory jsou naprosto odlišné,ale v rámci slušnosti z mé strany ..
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@slunickok je škoda, že jste svůj názor nerozvedl, protože genericky odsoudit tuto událost, je podle mě přehnaná reakce, která je neadekvátní.

Za sebe mohu říci, že úkolová řada se hraje příjemně a zavedení dvojpožadavků, které ale naštěstí požadují menší množství surovin, než když by ten požadavek byl sám o sobě. Takže mě se daří úkoly plynule plnit s normální produkcí. Také oceňuji, že alternativa na boje v provinciích má rozumné počty a je to zvladatelné. @slunickok netuším jak jste se dostal po tolika, letech do stavu, kdy tak jednoduchou událost, nejste schopen stihnout. To se dostanete do hry 1x za 2 dny?

Grafikové dělají stále dobrou práci a vytváří krásné modely, jen je škoda, ti co jim určují hodnoty z nich udělají budovu, které jsou dobré jen pro nové hráče, kteří nemají ještě nic, protože u ostatní mají jen krátkou, či vůbec žádnou životnost.

Proč ta májka není 3x3 s těmi hodnotami kultury a obyvatelstva (i hnědý medvěd má více a to je 3x3), když nenabízí jinou exluzivně navýšenou nabídku?

Ano odměny pod kytkami jsou opravdu slabé, 1ks relikvie případně 1VB není adekvátní odměna za vynaložené úsilí (když splnění samotného úkolu dá klidně několika násobně více), ale jelikož je to ruleta, kdy nás lákáte na "lepší" ceny, tak pak se to nedá ani považovat, jako cenu útěchy nebo jako přijatelný bonus navíc (to vše z psychologie)

Tak jako o vánocích animace losování počtu kytek je fakt neuvěřitelná pruda, stačila by animace jako při kliknutí na kytku v odměnách, jestli máte potřebu tam pořád rvát stále nějaké pseodomezikroky.

@hanz44 balancuje na hranici mezi postuhunterem a trolem (občas oboje). Váš poslední zcestný argument:
@slunickok lepší hru najdeš těžko a jde Ti o eventy nebo o lidi s kterýma hraješ ..Tak jednoduše Májové slavnosti ignoruj,když se Ti to nelíbí
Toto je diskuze na májovou slavnost, určená pro hráče, aby se vyjádřili k vývojářské tvorbě, to že tu pocitově převládá negativum, já dáno pravděpodobně frustrací, kterou pozorujeme ve vývoji hry a jejím směrování, případně neřešením klíčových poznatků.
 
Naposledy upraveno:

hanz44

Pozorovatel
@Fjorgyn moc hezky řečeno pokud to znamená,že nemusím nutně souhlasit se vším co v tématech zazní a můžu si uchovat svůj vastní názor:D
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Vyjádřit se můžeme, ale dopadne to stejně jako s naší zpětnou vazbou k tomuto eventu na betě.
Problém s úkoly samozřejmě může vzniknout pro hráče v některých fázích hry (zejména počátcích, pokud mají nízký počet manufaktur a jsou v nové kapitoly (např. se 4 T1 z druhé kapitoly, když ty trojkové ještě nemají vyzkoumané, ale už to množství je na ně nastavené).
Na druhou stranu většina pokročilých hráčů s obtížností úkolů nemá zásadnější problém (s výjimkou těch, kteří mají málo vyčištěných provincií), ale zase je pro ně drtivá většina "odměn" včetně májového stromu naprosto neužitečný odpad a "odměny" typu 1VB nebo 1 relikvie jsou vyloženě urážkou jejich inteligence (zvláště poté, co jsme na to upozorňovali na betě a to nejen u tohoto eventu ale i u toho předchozího).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@hanz44 mohl by jste pochopit, že je rozdíl mezi vyjadřovat se k tématu, či vyjadřovat se jen k názoru jiného člověka s naprosto nekonstruktivním způsobem, což je Váš případ. Je rozdíl mít vlastní jiný názor a nebo jen vyčítat ostatním jejich názory a k tomu neuvést jediný validní argument.

Už tato zpráva samotná je off topic a to je přesně Váš problém. Jelikož Vaše příspěvky jsou vesměs přesně takové: Off topic na hranici posthuntingu s trollingem (už se opakuji :( ).

V tomto tématu, už jsem řekl co jsem potřeboval a dále nevidím důvod se sem více vyjadřovat, nebo komentovat pro mě nesmyslné reakce a komentáře. Omlouvám se administrátorům fóra.

PS: to že má člověk tendence mířit diskuze do off topicu až flamu, je přirozené, ale to neznamená, že má člověk rezignovat na vlastní autocenzuru a musí říci libovolnou ptákovinu.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Fjorgyn: přitom @hanz44 není žádný nováček ve hře, jen prostě má bůhví proč potřebu zcela nekonstruktivně trollit na fóru... :rolleyes:
Ano, jsem si plně vědoma skutečnosti, že tento příspěvek je mimo téma, za což se omlouvám, toto ovšem bylo potřeba říci.
 

DeletedUser6399

Guest
Odměny sice zatím nic moc, doufám, že bude něco na manu aspoň... ale úkoly jsou trochu jinak postavené než minule a přijde mi to jako zpestření...Hezky se to plní a ani nepotřebuje člověk seznam pořadí..
 

Lovec Krys

Legenda
@Angie89 Na manu ne. Poslední den je 4x4 na semena (produkce na pole stejná jako u Fest. obchodníka), takže to je na manu, pokud jsi v L.Elfech nebo čarodějích. Pokud jsi dál, tak na manu ani jedna budova (byly v minulém eventu).
 

Jirinazel

Znalec fóra
Taky nejsem zrovna borec, ale základní řadu mám dávno hotovou. Zprvu mi nešel do hlavy ten systém po dvou úkolech, ale nakonec dává možnost volby, někdy se hodí prohodit pořadí, takže mi vyhovuje. Je tam příliš mnoho střetů a relikvií, to asi dělá problém těm, kdo už nemají provincie. V čarodějích se mě to netýká, mám jich otevřeno habaděj. Oparům se zatím většinou s úspěchem vyhýbám. Závěrečné čekání na denní úkoly je nuda jak prase - to snad udělali proto, aby nás udrželi ve střehu až do konce. Dá se to pochopit. S grafikou už jsem se smířila, takže u mě jediný problém je hodnota výher, tedy nejen budov, ale i hlavních cen - tam zřejmě zcela záměrně vyřadili všechno, na co bychom se mohli těšit: studánky, obchodní stanice, urychlovače - to už prostě žádné hlavní ceny kromě artefaktů ani být nemusí. Vcelku nevidím důvod, proč tenhle event nějak prožívat. Spíše mě teď trápí otázka, co budeme dělat za rok, za dva, až budeme mít město plné slabých rozvinutelných budov 4x4, které nelze vyhodit, a jinak jsou k ničemu. A přijde v pořadí třeba dvanáctý event s artefakty k těmto okoukaným budovám. Mě už nebaví ani fénixové, natoť cokoli jiného.
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Co budeme dělat za rok-dva? To je jasné. Ve městě zůstanou většinově fénixové a medvědi, zbytek pojedeme přes obytky, manufaktury a dílny. Prostě mnohem větší část hráčů bude dělat to, co já - prostě eventové budovy, které považuji za odpad nestavím, takže budeme mít v inventáři spoustu evo budov i s artefakty.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Lovec Krys No jo, to děláš dobře, že je nestavíš, protože když je zahodím teď, budu je muset znovu draze vykraftit, aby se mi už nepletly do ŘV. Asi s tím počkám do dalšího eventu, až budu potřebovat 30 oparů. Někdy taková budova naskočí ve votočce, jako na zavolanou.
 

ElfNostradamus

Veterán
Sklad vše unese a nikdy nevíš, kdy co nového vymyslí co navýší nebo podobně....ted se hodily artefakty fénixe někomu, kdo ho nechtěl stavět právě kvůli nedostatku artefaktů. Právě jsem rovněž vytáhl dvě kapitoly starou budovu Velká aukce 5x5 nacpal do ní 50 KR a v 16.kapitole dává 42k, po opackování - je už velmi slušná kultura do náročné kapitoly právě na kulturu /nejen/ :)
K eventu: opakuji jediná budova pro hráče ve vyšších kap. je Ohrada modrého stromu /ještě jí pak vylosovat/, která jediná unese kriterium kulturní budovy v TOP10 v přepočtu na pole.
 

Banderoi

Znalec fóra
Zdravím,mám nějakou chybu ve hře,úkoly šly plnit normálně a ted mi to píše že další mohu splnit až zítra???
 

luterina

Veterán
Úkolovou linii mám celou hotovou v obou městech, tím jsem se dostala k denním úkolům, které jsou přesně vypočítané, abych při jejich plnění dojela do konce eventu úkoly všechny - co vím, má to tak každý. Co se týká úkolů, jsou velmi jednoduché a ještě snadnější, když započítávají od jednoho typu zboží všechny druhy, což zatím nikdy nebylo, vždy úkoly započítávaly např. u T2 jen ten druh - např. hedvábí, kterého jsem sklidila nejvíce, teď se mi sečte výroba hedvábí, svitků a křišťálu dohromady, což je díky eventovým budovám hned hotové. To samé výroba z dílen požaduje oproti předešlým eventům ke splnění úkolu jen minimální množství surovin běžné výroby, při očarování dílen, také hned splněno. Točím/losuji jen když jsou odměny Přivolávače 25 oddílů vojáků, měla jsem zatím na ně štěstí, v každém dni jsem tento Přivolávač25 obdržela 2 - 3 x + další menší Přivolávače5. První event, ve kterém co mě čeká za úkoly, vůbec nesleduji a plním jen na pohodu tak jak přijdou.
Za mě: Event mi žádný čas, na rozdíl od těch předešlých, nebere. Úkoly jsou v zadání nakombinované tak, že jsem vždy hned vybrala tu možnost kombinace, co jsem splnit mohla hned. Co z eventu získám, považuji jako za něco ke hře v odměnách na víc, když zcela bez problémů a bez složitého plánování, úkoly jen tak proplouvám, že ani o nich skoro vůbec nevím - v podstatě se plní v rámci běžného hraní samy. Radost mám vždy z každého získání Přivolávačů a Požehnání na mince a kladívka a vypadá to (ve druhém městě už na mě jako třetí hl. odměna kouká další budova Májky), že možná bude i radost ze získání všech potřebných artefaktů na Slavnostní májový strom, tak aby šel dát (bez nákupu a získávání dalších artefaktů z DS) rovnou až na lvl 10. :) luterina - Arendyll - Májová slavnost - odměny-2020.05.16-14_50_26.jpgluterina - Winyandor - Májová slavnost - odměny-2020.05.16-14_50_26.jpg

edit: tak ještě jsem stihla donasbírat pár semínek a opět štěstí na double Přivolávač 25 :) luterina - Arendyll - Májová slavnost - odměny2-2020.05.16-14_50_26.jpgluterina - Winyandor - Májová slavnost - odměny2-2020.05.16-14_50_26.jpg
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina
když započítávají od jednoho typu zboží všechny druhy, což zatím nikdy nebylo
Bylo, tento typ úkolů není poprvé.
A úplně jednoduché ty úkoly taky nejsou - hodně záleží, kde ve výzkumu se město nachází, jak je na tom s produkcí a zásobou činidel a provincií, atd.
Jinak poslední den je zisk relikvií, a pokud to bude končit stejně jako na betě, tak bez turnaje.
 
Nahoru