• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kouzlo zimy

Angedev

Velmistr písma
@superiva : Jak psala @Ludi , v překladu je chyba a musíš vyrobit 2x sadu nástrojů ve velké dílně. Manufaktury na lvl 1 jsou nesmysl, i kdyby to byl opravdu úkol na manufaktury, 3 kapitoly stará znamená aktuální kapitola mínus 3, ale tady ta podmínka platí pro dílnu.
 

DeletedUser5903

Guest
....no, asi něco na tom bude, protože jsem jenom sbírala mašle ....., že si ve velkém zahraji..a ejhle, jednak jsem za sebou měla 3x po 3 cihlách a tuším, že to po mně chtělo i vícekrát zamíchat dárečkama...

...tak jsem už dostávala přes 50 mašlí.......nyní po pár úkolech 20 mašlí a sekla jsem se u úkolu výroby 2 dřevěných truhel, .....který mi nejde splnit :( , upozorňuji, že levly dřevorubců mám v pořádku............tak si tu perníkovou chaloupku teda nechte!!!
teď jsem na tento úkol dojela..... :(

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 

DeletedUser7028

Guest
@superiva : Jak psala @Ludi , v překladu je chyba a musíš vyrobit 2x sadu nástrojů ve velké dílně. Manufaktury na lvl 1 jsou nesmysl, i kdyby to byl opravdu úkol na manufaktury, 3 kapitoly stará znamená aktuální kapitola mínus 3, ale tady ta podmínka platí pro dílnu.
[/QUOTE.......

děkuji :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vicky1177

Mistr slova
Tak jsem si lehce "zamašlovala"...

1) 3x krmení
2) double
3) lupa x 4 + 2 paličky
4) denní odměna - 10 kouzel (lupa)
5) 200 mašlí (lupa)

Další dvě - výroba + 33% a 1x urychlovač 2 hodiny. Pošetřím 100 mašlí na něco jiného... ;)
 

luterina

Veterán
Vzhledem k tomu, že jsem dojela celou sadu základních úkolů až k odbouchnutí a získání páté v pořadí hl. ceny budovy Zásobního vozu elvenády a nemám ještě dostatek mašlí na všech 9 artefaktů (cca jich mám teď 7) na Chaloupku, a už mi chodí jen 20-kové úkoly, které vůbec neodsýpají a vylepšit si v dohledné době Venarky nepřipadá v úvahu při nedostatku a nemožnosti získat více KR, jsem se rozhodla co nejvíc ušetřit na Zimní hvězdy..., co si ještě asi dovolím tak otevřít nějaké ty dárky v den 16. kde jsou v denní odměně 4 x 8h urychlovače, protože těch není nikdy dost..., upřímně 20 mašlí za úkol, když ještě nemám získaných všech 9 artefaktů, mi nepřijde moc šťastné, ale i tak event vzdát nehodlám a chci si ho Vánočně užít až do konce! Jinak přeji všem milovníkům perníčků dobrou chuť a všem lovcům dárků štěstí a zdar! :)
 
Naposledy upraveno:

Prealiena

Velmistr písma
Tak jsem si zkusila nový systém losování dárečků a jsem z toho upřímně zděšena.
Při mé smůle musím vyčistit skoro celou mapu, než narazím na denní odměnu a znovu zamíchat (dnes se podařilo až na 14. volbu).
Na dvojnásobek trefím 2x Déšť mincí 33% a 6VB.

Dala jsem si za cíl získat dva Iglú festivaly, spotřebováno 900 mašlí, získáno 26 kladiv a 53 cihel (Atrefakt+Studna přání).
To vychází skoro 500 mašlí na denní odměnu, vážně nevím, jestli do konce eventu seženu ještě dost mašlí na 287 cihel a jak se to vlastně přepočítává na mašle.o_O
 

DeletedUser4169

Guest
Co byste chtěli, je to vánoční, tak nám přece nikdo nic zadarmo nedá.
Teda promě toho že na vánoce dostaneme otřpytkovanýho jednorožce a nějakou tu "skvělou" akční nabídku.

Dokončil sem také tu řadu, je to něco přes 5k mašlí, včetně toho co jsem posbíral okolo města. V minulým eventu jsem měl něco kolem 15k měny. Ale to mělo smysl se snažit.. tady, i kdybych chtěl, nevím.

Co si asi neuvědomujete, je skutečnost, že tím, že hlavním cílem změn systému je srazit ty aktivnější do průměru to pořád ztěžujete a znepříjemňujete novým a malým hráčům.
Mám účet na betě v elfech, kam se přihlásím 2x denně a jsem někde u úkolu je 35mašlí a to je konec eventu.
Pak malej účet v začátku 4.týho věku a tam je to ještě horší. Ty úkoly na mince a zásoby sice opravdu zbrzdí i ty nejaktivnější, ale ty co se sem dostanou jednou denně defakto zastaví. A otráví.
 

DeletedUser5695

Guest
Dnes se nemohu připojit k brblalům, sice mi už taky padají jen 20, ale 1. točení - Iglů festival (promiň Prali), 2. točení bonus dvojnásobek, 3. točení 150 mašlí, pak už jen kulturka za 110 a 5VB, tak jsem raději točit přestala a počkám na časovače. A podařilo se mi vybouchat 8. chalupu, tak snad tu 9. do Vánoc doklepu.
V losování mám na mašle kliku, vylosovala jsem minimálně 1k.
 

DeletedUser5987

Guest
@athlan s účtem ve 3tím věku jsem měl nejrychleji budku na 10. Nějak jsem s tím počítal, takže zásoby dešťů mincí a síly zásob jsem měl v invu, postavil manufaktury a byla to brnkačka, navíc se velmi snadno zkoumaly technologie, prozkoumávaly provincie...
 

DeletedUser5903

Guest
....no, asi něco na tom bude, protože jsem jenom sbírala mašle ....., že si ve velkém zahraji..a ejhle, jednak jsem za sebou měla 3x po 3 cihlách a tuším, že to po mně chtělo i vícekrát zamíchat dárečkama...

// Příspěvky sloučeny. Jumala
teď jsem na tento úkol dojela..... :(

2 DŘEVĚNÉ TRUHLY :( Tak bohužel, dnes jsem opět dojela na tento úkol!!!! Nenapadlo by mě, že se bude opakovat!! Pro urychlení přesýpačky a dia v ... _)(_ půlkách

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tuax

Kolemjdoucí
Zdravím, jsem ve hře nový, teprve ve druhé kapitole a tak i tento event je pro mě první a nemám tedy možnost s čím porovnávat. I tento příspěvek do tohoto fora je můj první. Tudíž já jsem za perníkovou chaloupku rád, je to má první eventová budova :) Na začátku eventu jsem si říkal, že budu rád když bych se dostal aspoň na pátou úroveň v jejím rozvoji. Vím že pak dává později ještě nějaký další bonus, ale to je k něčemu co ještě nemám vyzkoumáno a tak si to nemám s čím spojit a nevím jak moc to je potřeba, jaký to má vliv ve hře. Každou úroveň navíc tak beru jako bonus a když to zde čtu, tak jsem nabyl dojmu, že stejně ani nemám šanci se dostat na desítku.

Obecně já mám celkově rád zimu, sníh a to jak v reálu, tak ve filmech i v hrách. A i proto se mi ta chaloupka líbí a rád bych měl ve městě nějakou část, která by byla složena ze zimních budov. Jestli to je reálné nevím, možná člověk musí stavět věci praktičtější a na tyhle libůstky si nechat zajít chuť. Co jsem koukal na města ve světě, tak ve hře byla už spousta různých zimních budov v letech minulých a zatím nevím zda se dají ještě někdy vůbec získat.

Docela jsem překvapený z toho, že event je dnes přesně ve své čtvrtině a tady už jsou mnozí co mají projeté všechny úkoly základní úkolové řady. To je asi i o možnostech vyspělejších měst. Nebo nevím. Mašle poctivě sbírám a snažím se nějaké ty odměny získat, ale na rozdíl od vás jak vidno ještě vůbec nemám představu, jaká budova je dobrá, jaká už tolik ne. Já jsem zatím rád za cokoliv. Nehledě na to, že zatím je stejně nemám kam dát, protože není místo.

Co se týká té náhody, která je tímto eventem silně protkaná, ať už v příchodech úkolů, nebo klikání na dárky, tak přijde mi to na budovatelskou hru, trochu mimo. Mašlí je omezený počet, což by znamenalo, že s nimi má člověk určite možnosti, aby dosáhl cíle. A podle toho se zařídí, rozvrhne si to. Ale tady hráč není tím, kdo rozhodne o tom, zda se dostane k cíli, nebo k denním odměnám. To tu má pod patronací náhoda. Takže hráč může jen doufat a zkoušet štěstí nejlépe jen v některé dny, kdy se rozhodne že odměna za ten pokus stojí. Což já zatím nejsem schopen posoudít, tak jsem si to pěkně vypráskal na začátku a teď budu rád za sem tam nějaký pokus v dárcích. Každý nějak začíná a chybama se učí :)
 

DeletedUser5987

Guest
@Tuax : konečně někdo šťastný :), tak pokud mohu poradit, počkej si, sbírej mašličky a vybírej až bude hlavní odměna studny přání. Čím víc jich naloupíš, tím lépe, dávají hezké odměny každých 12 hodin, včetně diamantů.
 
@Tuaxtaky si vzpomínám na své nadšení z prvních událostí a vůbec ze začátků hry. Trošku závidím :D Každopádně, před většími (vlastně před všemi) událostmi tady na fóru vždycky iDavis přidává seznamy úkolů, dostupných odměn atd. Podle toho se dá více, či méně připravit na událost, naplánovat si úkoly atd. :) Ale záleží na tobě, jak moc tomu chceš dát (hlavně času)

PS: místo nebude nikdy :D
 

DeletedUser5695

Guest
@Tuax Tuaxi, také jsem byla hodně překvapená, kam se dostanou jiní a kam já. Dříve padaly úkoly v daném pořadí a tak zkušenější začínali se zadáváním 2 dny předem, ne až při otevření úkolu. SKupiny budov v setu se nějakou dobu nenabízejí, ale třeba to časem přijde, Pokud vládneš angličtinou, můžeš se inspirovat zna Elvengems, bývá zde dost informací, ale aktuální úkoly a info jsou teď u iDavise zde na fóru na profilu, jak psal @Emhyr var Emreis II . A určitě zkus prozkoumat Elvenstats, posléze ti pomůže odkaz na plánek města a řešení rozmístění budov a cest. Ano, mašlí je málo :).
 

Tuax

Kolemjdoucí
Jak dáváte odpovědět, že se zobrazí konkrétní nick? Mně tam skáče celá citace...

BombaySapphire - Mám dvě studny a tak jsem si říkal, že tu druhou dám místo té první až vyprší její limit :) Vím, že v mnoha městech jsem viděl těch studen plno, ale já mám radši pestrost. Než četnost. Čemuž se nevyhnu u obytných budov, dílen a manufaktur.
Emhyr var Emreis II - Ale k tomu plánování musím mít už představu o tom využití těch odměn. Mně se některá budova líbí a pak si tu na foru přečtu jak je nanic, to je trochu demotivující. Takže spíše budu asi hráč, co si bude stavět město tak, aby se mu líbilo, než aby stavěl město tak, aby mu co nejvíce vynášelo. Uvidím časem.
Arweene - Elvengems, jsem prolezl dříve než tohle forum, včetně těch denních odměn tam uvedených a já jsem na tom zatím tak že bych chtěl všechny a to je těžký no :D

Edit: Doplňková otázka. Ty denní odměny se dají získat víckrát? Jako když ji získám před zamícháním, tak po dalším zamíchání ji můžu získat znovu? Já předpokládal, že je denní jako jedna na den.
 

DeletedUser4169

Guest
@athlan s účtem ve 3tím věku jsem měl nejrychleji budku na 10. Nějak jsem s tím počítal, takže zásoby dešťů mincí a síly zásob jsem měl v invu, postavil manufaktury a byla to brnkačka, navíc se velmi snadno zkoumaly technologie, prozkoumávaly provincie...
Možná když si to město dotuješ z nějakýho jinýho účtu, ale já to hraju jak to je. Tzn., požehnání na mince není možný mít v zásobě, protože to hraješ měsíc dva a prostě zatím nebylo kde je vzít, konečně na výrobu zboží, kdy potřebuju otočit šest T1 na aktuálně nejvyšším dostupným levelu 2x9h, dílny 20x atp. mi stejně takový požehnání nepomůže. Technologie vlastní výrobou zboží taky nejdou jak na běžícím pásu, získat relikvie je pro mě drahý, nakoupit VB prakticky nemožný, když mám sklad 500k a jeden stojí 100k, nebo stovky ks zboží, který vyrábím na 2VB den.. a to je realita skutečnýho nováčka.
Samozřejmě, poslat si tam suroviny z většího účtu, jedu jak z praku.
 
Edit: Doplňková otázka. Ty denní odměny se dají získat víckrát? Jako když ji získám před zamícháním, tak po dalším zamíchání ji můžu získat znovu? Já předpokládal, že je denní jako jedna na den.
denní znamená, že je pro ten daný den. Získat ji ten den můžeš, kolikrát chceš. Občas se některé stejné denní odměny vyskytnou v rámci události třeba 2x.

Jinak, to, že je budova na nic někomu neznamená, že pro tebe je taky na nic. Každý má jiné priority, takže na to by se vůbec nedíval :D já perníkárnu určitě postavím a rád bych získal a vylepšil 2... denní odměny mě tentokrát nezaujaly a chybí tam klasické 30VB do divů, tak jsem z toho zoufalý :D
 

Lovec Krys

Legenda
@Tuax Napiš zavináč a pak začni psát nick
Denní odměnu můžeš získat vícekrát, záleží na štěstí a počtu pokusů - dříve nebo později natrefíš na míchací "odměnu" a pak vybíráš znovu ze 16 balíků.
Jen estetikou se určitě neřiď, kousek ode mne bylo (možná ještě je) město, jehož majitelka si stavěla budovy dle toho, jak se jí líbily a sebestarší, čímž se logicky dostala do stavu, kdy neměla místo na budovy, které nezbytně potřebovala pro další postup, takže hru vzdala.
 
Nahoru