• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

FAUNA

DeletedUser76

Guest
Kondor Kalifornský ( ohrožený druh)
Tento pták je největším suchozemským opeřencem Severní Ameriky. Rozpětí křídel má až 2,75 metru a váží až deset kilogramů. Je celý černý s bílým pruhem na spodní straně křídel a holou hlavou. Živí se podobně jako afričtí supi: tedy převážně mršinami.


 

DeletedUser76

Guest
Měsíčník Svítiví (Mola mola)
je zvláštní a dnes už téměř vyhubená mořská ryba z čeledi měsíčníkovitých. Tato zvláštní ryba žije jen na volném moři mírného a tropického Atlantského, Tichého a Indického oceánu. Její stavy se však stále snižují, nejenom kvůli dobrému masu, ale také kvůli své podobě. Proto je divné, proč se ještě nestala chráněnou. Je však pravda, že tam, kde je hojná, je zakázaný přístup a tato oblast je hlídána. Dokonce v roce 1988 se rozběhly stovky filmů o této rybě a příspěvky šly na ochranu této ryby.
Původně byla tato ryba velice uctívaná a zdejší domorodci si mysleli že jde o božího posla. Z toho také plyne, že v této době se měla tato ryba celkem dobře. Dokonce se za její nedovolené ulovení dávaly velice vysoké tresty. Ale ze začátkem 17. století se začali do této oblasti „plést“ evropané a tato ryba už nebyla v bezpečí.
Průměrná váha dospělého jedince je 1000 kg. Měsíčníci se od ostatních ryb odlišují zploštělým kruhovitým tělem, které je dozadu vyklenuté a zakončené řadou přívěsků, které představují jakýsi druh ocasní ploutve. Hřbetní ploutev a řitní ploutev jsou úzké a velice vysoké. Prsní ploutve jsou okrouhlé, břišní ploutve chybějí. V malých ústech je v každé čelisti po páru zubů srostlých v destičku, které vytvářejí typický zobákovitý útvar.


 

DeletedUser76

Guest
Nejmenší Chameleon na Světě (Brookesia micra)
Tyto roztomilé potvůrky žijí pouze na Madagaskaru a patří mezi nejmenší plazy světa. Mají většinou hnědé zabarvení a na rozdíl od svých větších příbuzných neumí moc měnit barvu. Žádné pestrobarevné zabarvení od nich tedy nečekejte. Většina poddruhů byla objevena až v posledních 30 letech a spoustu druhů na své objevení teprve čeká…
Mladí jedinci jsou tak malí , že se vejdou na hlavičku zápalky.
Dospělý jedinec dorůstá velikosti „až“ 29 milimetrů.


 

DeletedUser34

Guest
PÚŠTNA MAČKA JE VRAJ NAJKRAJŠÍ DRUH MAČKY
Mačka púšťová alebo mačka piesočná (Felis margarita) je živočích, ktorému stačí na prežitie tekutina obsiahnutá v koristi a trocha vody navyše. Má tupé pazúriky, ktorými veľmi dobre hrabe v piesku, kde hľadá pieskomily a podobné hlodavce,občas chytí aj jaštery alebo hady. Pred páľavou sa utiahne do vyhrabanej nory.

Tento krásny cicavec sa vyskytuje najmä v severnej Afrike a bohužial jeho status je ohrozený druh.

http://prntscr.com/7uftuj

no ale naozaj sú krásne
 

DeletedUser34

Guest
no to hej to by bol mazlík sú nádherné bože tie kukadla ja som sa zaľúbil do nich :)
 

graywolff

Guest
kocouri.jpg
Moje vznešené kocourstvo. Nahoře starší Vajdík, dole mladík Hanýsek. Nepořádku kolem si raději nevšímejte, starý mládenec jako já si s úklidem moc starostí nedělá... o_O
 

DeletedUser76

Guest
To jsou mazlíci pane , pěkný kocouři :).
Koukám,že já mám od Vajdíka, Hanýska a Puclíka od každé barvy aspoň kousek .


Moje Sedmikráska

P1030715.jpg
 

graywolff

Guest
Pěkná kočena. I když - po pravdě - asi neexistuje nepěkná kočka, že...
 

DeletedUser76

Guest
To si nejsem zcela tak jistá :D.

Kimmy
Je Guinnessovou knihou rekordů uznána za nejtlustší kočku na světě. Má ráda sušenky,které pořádá po kilech.
Její váha je 23 kg.

 

DeletedUser76

Guest
Želva sloní
je největší suchozemskou želvou na světě. Může dorůst do délky 1,5 metru a vážit až 250 kg.Ve volné přírodě obývá galapážské souostroví sopečného původu. Znamená to tedy, že žijí na velmi úrodné půdě, ale také na černém sopečném popelu, který je velice výhřevný.
Želvy sloní jsou dlouhověkými tvory, dožívající se i 150 let.
Na fotografii níže želva Harrireta
Dožila se úctyhodných 176.let. Uhynula v červnu roku 2006 v zoo v australském Brisbane

416731_harrieta-zelva-sloni-plaz-zelva.jpg
 

DeletedUser76

Guest
Ochechule mořská , též Siréna
Sirény, nazývané též ochechule nebo také mořské krávy, jsou blízce příbuzné slonům a damanům. Jsou však plně přizpůsobeny životu ve vodě. Jejich válcovité tělo se silnou vrstvou podkožního tuku kryje silná kůže, která je téměř lysá. Ovšem dobře jsou vyvinuty smyslové chlupy na čenichu i jinde, které pomáhají v orientaci v kalné vodě. Rovněž se dobře orientují sluchem, zrakem už mnohem méně. Přední končetiny jsou částečně přeměněny v široké ploutve na nichž lze ještě rozpoznat nehtovitá kopýtka. Jsou pohyblivé v ramenním i loketním kloubu. Zadní končetiny zakrněly úplně. Tělo je zakončeno vodorovnou ocasní ploutví. Aby se sirény snadno udržely pod vodou, jsou jejich kosti těžké a nemají dutiny, které by je nadlehčovali. Běžné intervaly pro nadechnutí jsou 1 až 5 minut, vydrží ovšem i déle. Nozdry mají pod vodou uzavřeny svalnatými záklopkami. Sirény se živí řasami a chaluhami, které spásají na mořských mělčinách a v ústí řek převážně tropických moří. Mají velmi dlouhá střeva, slepé střevo a žaludek má tři prostorné vaky, kde se důkladně tráví celulóza. Jejich zuby se rychle obrušují, proto dugongům neustále dorůstají a kapustňákům vypadávají a od zadu je nahrazují nové. Největším příslušníkem tohoto řádu byl koroun bezzubý (Hydrodamalis gigas). Tento druh byl vyhuben v roce 1768 u Komandorských ostrovů v Beringově moři, pouhých 27 let po jeho objevení.

Tak si tak říkám, že námořníci jí museli mít jak z praku, když v tomhle stvoření viděli krásnou mořskou pannu. Že by se zde potvrdilo pořekadlo,že po skleničce alkoholu je každá žena krásná :D.
Tím samozřejmě nechci ubrat na kráse tohoto živočicha.

dugong.jpg
Manatees-IMG_7811-web.jpg
 

DeletedUser76

Guest
Achatina velká - šnek africký
je suchozemský plž dorůstající velikosti 15-30 cm. Její původní domovinou jsou tropické deštné lesy střední Afriky.Vyskytuje-li se mimo svoji původní domovinu, jde o tzv. invazní druh.Tito plži mají pravotočivou ulitu,která dosahuje průměrné délky kolem 18 cm. Oblovka má hodně dekorativní ulitu, barevný základ je žlutý (až světle hnědý) s tmavými pruhy, některé její poddruhy jsou čistě žluté (či světle hnědé).

800px-Achatina_achatina.jpg
 

DeletedUser173

Guest
Ikaros ze Stoupovy chaloupky
jezevčík dlouhosrstý trpasličí,barva červená s pálením
matka Nadine Anamsunamon
otec Hiphop della Luna Caprese
narozen 28. července 2014
miláček,mazlík,zlatíčko k pohledání
Amy
jezevčík králičí hladkosrstý,barva červená..holčička bez pp,naše malá dvouletá láska
jak vložit foto bohužel nevím neb jsem totální pc lama....:(
 

DeletedUser61

Guest
Máš návod u nás v chatu. :) Ulož foto na www. jpeg.cz a tam se ti objeví tzv URL adresa, kterou zkopíruješ do políčka ikonky obrázek.
 

DeletedUser76

Guest
Shakespeare
Můj milovaný Bernský salašák Shakespeare , zlatíčko :)
Nejmilejší přítel mého života, bohužel jsem se s ním musela rozloučit :(:(

P1000573.jpg
P1000623.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Sheila7

Guest
Zdravím tady všechny a moc se omlouvám,ale chtěla bych tu představit svoje zvířectvo,ale jaksi mi nejde nahrát soubour :( Mohl by mi to tu někdo vysvětlit jak vložit k příspěvku foto?;)
 
Nahoru