• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

FAUNA

DeletedUser76

Guest
Vítám Vás milý přátelé ,
jistě mi dáte za pravdu,že k flóře neodmyslitelně patří fauna.
A vzhledem k tomu,že flóry máme ve svých městech dost, dovolila jsem si založit nové téma fauna.
Určitě každý z Vás jako malé dítě toužil po nějakém tom roztomilém zvířeti , mazlíkovi.
Zde máte příležitost představit nám své miláčky , které doma chováte, své zvířecí kamarády.
A pokud žádné nevlastníte,můžete vložit obrázek zvířete, ke kterému chováte největší sympatie.
K fotografii nezapomeňte přidat popisek se jménem a třeba čím Vás Váš miláček nejvíce potěšil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
KDmvXMK.jpg

Jméno : Siréna narozena 10.3. 2012 ( ve znamení Ryby)
Otec : Gordonsetr Dastin ( interšampion) lovecký pes
Matka: Auvergnéský Ohař (šampion - chovná fena) lovecký pes
Vlastnosti: Velice milá, stále veselá ,závislá na přítomnosti pána, temperamentní se silnými loveckými pudy.
Výborná plavkyně.
Záliby: lovení kachen,holubů,aport,prolézání křovisek,jídlo,trhání plyšáků.
V pěti měsících ulovila holuba.
Trapasy: Krade dětem v kočárku rohlíky či jiné dobroty :).
Oblíbené jídlo: Syrové maso, speciálně upravené granule . ( Sežere vše na co přijde ,meruňky,banán,zeleninu)
Poznámka : Jméno Siréna - když slyší houkat sanitku či policejní auto posadí se na chodník a dlouze ve vysokých tónech vyje.
Jako Siréna.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
hadica.jpg had.jpg
hadica.jpg
had.jpg

meno : Klotylda de Monmiraj
narodená: z vajca:
vlastnosti prítulná, vhodná do veľkej záhrady, trocha viac toho zožerie :eek::eek::eek:
záľuby: lovenie všetkého čo je menšie ako ona, rada sa necháva voziť na náklaďáku, čvachtanie sa vo vode :D:D:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Sindri

Guest
Velké obrázky jsou sice fajn, nicméně je vhodné je vkládat do spoileru. ;)
 

DeletedUser34

Guest
no len neviem ako sa vkladajú do spojleru preto som to nejak nemotorne vložil :(
 

Vlnik

Guest
Spoiler je v těch možnostech nahoře mezi "vložit" - 2 ikonky doprava od obrázku. Nebo by měl jít i klasicky přes BB kódy
PHP:
[SPOILER]obsah spoileru[/SPOILER]
No abych nebyl OT: Ty jiřičky za oknem asi nepůjde považovat za chov, když je tu v podstatě jen tolerujeme, že? Ilegální přistěhovalci v podobě pavouků se asi taky nepočítají, takže teď nechovám nic. :D Tak k čemu chovám největší sympatie? Asi obecně psovité šelmy, ale nejvíc asi Šakal. Přijdou mi velmi inteligentní a celkově až na vzhled podobní lidem. A mají úžasné zbarvení :)
DSCF0659.jpg
ZOO Plzeň, fotka vlastní
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Sindri

Guest
Tlačítko "Vložit ...", poté stačí zvolit "Spoiler". V případě dalších otázek mne kontaktujte soukromou zprávou, nerad bych vám to tu hltil příspěvky mimo téma... takže směle zpátky k debatě o vašich domácích mazlíčcích!
 

DeletedUser34

Guest
veve.jpg


no toto by som chcel mať na záhrade
sú naozaj krásne
 

Sindri

Guest
Před několika lety jsem veverky vídával velmi často i v pouhé aleji... nyní však jen málokdy.
 

DeletedUser34

Guest
ja tiež behalo ich tu veľa teraz večinou vidím vylisované na ceste a také krásne čierne sme mali :(
 

DeletedUser76

Guest
To jsou :). Já mám to štěstí,že tyhle zrzatice vídávám každý den ve Stromovce,pak netopýry a dokonce jednou houkačku(nevím jestli to byla Sova nebo Výr).
 

DeletedUser76

Guest
Bizon Prérijní
Historie: Protože měli bizoni jen málo nepřátel – kromě člověka to byli medvěd Grizzly , puma a vlk – je jejich počet v době před příchodem bělochů odhadován na 30–70 milionů. Pro kočovné indiánské kmeny, které obývaly Velké pláně, se stali nepostradatelnými zvířaty. Indiáni z nich dokázali zužitkovat skoro všechno – od rohů až po paznehty.

  • jedlé části – maso, jazyk, oči, vnitřnosti, tuk, morek, krev
  • srst – čelenky, ozdoby, vycpávky, těsnění, lana, ohlávky
  • kůže – oblečení, ozdoby, pláště na týpí, přikrývky, polštáře, nosítka na děti, tašky, vaky, pouzdra, nádoby, toulce, štíty, sedla, uzdy, řemeny, lasa, saně, sněžnice, bubny, chřestidla, masky, hračky, obchodní zboží
  • kosti – nože, hroty šípů, palice, škrabky, šídla, jehly, lopatky, motyky, rukojeti nástrojů, kostra sedla, saně, štětce, hrací kostky, obřadní předměty, hudební nástroje
  • rohy – hrnky, lžíce, naběračky, prachovnice, hračky, čelenky, chřestidla, hudební nástroje
  • močový měchýř a bachor – nádoby na vaření a na vodu, vědra, mísy, hrnky, váčky
  • šourek – chřestidla
  • mozek – vydělávání kůží
  • šlachy – nitě, tětivy, výztuha luku
  • paznehty – klih, chřestidla
  • oháňka – plácačky na mouchy, ozdoby týpí, obřadní oděvy
  • trus – palivo, obřadní kuřivo
Bizon rovněž hraje významnou roli v mnoha indiánských mýtech a obřadech. Zvlášť posvátní jsou albíni, k jejichž lovu se v minulosti vázala spousta rituálů a tabu.

Vyhynutí :
Bílí lovci nejprve zabíjeli bizony pro maso, jazyky a kůže, později jen pro jazyky a kůže. Indiáni Plání se odmítali vzdát svých území ve prospěch bílých přistěhovalců, což vedlo k mnoha konfliktům. Američtí kongresmani si uvědomovali, že život kočovníků je plně závislý na bizonech, a tak roku 1871 schválili zákon, jenž povoloval úplnou likvidaci bizonů.

Nastala opravdová jatka. Ročně bylo zastřeleno kolem 250 000 bizonů, někdy však lovci zabili stejné množství zvířat za jediný měsíc. Využití většinou našly jen kosti (hnojivo) a rohy (knoflíky a spony). V roce 1889 tak zbylo pouhých 542 bizonů.

Záchrana přišla doslova za pět minut dvanáct. Roku 1905 byla založena Společnost na záchranu bizona, která se přičinila o zřízení bizoních rezervací v Oklahomě, Nebrasce, Jižní Dakotě, Montaně a Manitobě. Malé stádo bylo chováno i v Yellowstonském národním parku. Díky činnosti těchto lidí se početní stavy bizonů začaly postupně zvyšovat až na dnešních 300 000 kusů.


w9niEbg.jpg

Hrob bizoních lebek.

AOgtuBn.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Sindri

Guest
Ten hrob bizoních lebek... zajímavý pohled! Počítal je někdo, kolik jich přibližně je? A kde byl snímek pořízen?
 

DeletedUser76

Guest
Já jsem na tu fotografii narazila náhodou na webu kdysi dávno.
Je to dobová fotografie ze 70. let 19. století.
Kdy se přibližně ročně vyvraždilo 250 000 ks bizonů.
Bohužel jsem nikde nenašla bližší informace.

Pro Vlnika Zoo Safari :).


Z4hkk1a.jpg

Opeřenec Sympaťák - Zoo Safari


IrRlhFy.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser61

Guest
Můj miláček Puclík
kocour
stáří 14 let
Pochází z útulku Dášenka jako odrostlejší kotě.
Miluje válení na zahradním křesílku a v měkké peřině.
Mezi jeho nejzvláštnější úlovky patří: netopýr - naštěstí přežil, veverka - ta byla tuhá a taky ten červený kapr (netuším jak se odborně jmenuje) od sousedů z jezírka.:rolleyes:
Oblíbené jídlo: syrové kuřecí maso a ryba na grilu.:D
http://www.jpeg.cz/images/2015/07/17/4jOeT.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/07/17/fdR36.jpg

Okolo našeho domu se také prohání klasická zvěř jako jsou srnky, lišky, kuny a ježci. Sem tam nějaká ropucha a haldy slimáků. :D
http://www.jpeg.cz/images/2015/07/17/9jJh.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
vav zavidim vám ten sneh teras by sa zišiel
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser61

Guest
Tak já ti napíšu až zase napadne metr až dva sněhu a můžeš to jít házet.:)
 

DeletedUser76

Guest
Ovíječ skvrnitý - Cibetka
Cibetka je šelma náležející k čeledi cibetkovitých, s protáhlou hlavou a špičatým čumákem, s dlouhým huňatým ocasem, některé druhy mají zatažitelné drápky, snad proto si ji lidé pletou s šelmou kočkovitou. A právě cibetka se stará o to, abyste měli tu nejlahodnější kávu.

Jak vzniká cibetová káva

Nejprve šelmička sama zralé plody kávy smlsne. Vybírá si ty nejzralejší a nejlepší kávová zrna, takové "třešničky na dortu".

Snědená kávová zrna projdou trávicím traktem cibetky, který se postará o jejich fermentaci, přičemž trávicí proces zbaví zrna některých hořkých látek. Káva je posléze aromatičtější a lahodnější. Ve skutečnosti si zvířátko pochutnává pouze na slupce zralých kávových zrnek.

Proces pokračuje. V zemi původu, Indonésii nebo Jávě, můžete vidět sběrače kávy, kteří nesbírají plody z keřů kávovníku, ale hledají kávová zrna na zemi. Ne však samotná zrna, ale trus kunovité šelmy cibetky. Potom sběrači posbíraný trus třídí - pěkné a celistvé kusy se usuší a takto vydrží velmi dlouho. Drobivé kusy se properou na čistá zrna, také se usuší a protřídí. Dále jsou připravena k pražení nebo přímému prodeji.

Zrnka sesbíraná po cibetce získají pražením velmi jemnou chuť a příjemné aroma. Pokud ochutnáte jediný doušek této kávy, poznáte výrazný rozdíl - na jazyku vám nezůstane nahořklá a trpká chuť kterou ucítíte po vypití klasického espresa.
I přesto ,že jsem velkou milovnicí kávy, zde si nejsem vážně jistá :D .



uiOkCHb.jpg
 
Nahoru