• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvenarové

Anthalas

Znalec fóra
tahle kapitola je tak neskutecne predrazena ze to urcite bude velka zabava . porad cekat , cekat , cekat :) zivouci zbozi a jeho vyroba je tak nakladna na seminka ze stoprocente to bude prvni vec ktera dojde .
 

iDavis

Legenda
@Lovec Krys a chcel by som to ešte aj teraz, ale za predpokladu, že by nové jednotky boli lepšie ako aspoň niektoré zo súčasných, aby stálo za to uvažovať nad postavením ďalšej budovy.
Stejne mám ale pocit, že sa tomu nevyhneme, všetky jednotky už majú 3 hviezdy a scenár nových jednotiek je asi pravdepodobnejší ako scenár 4 hviezd (najmä keď beriem do úvahy že táto kapitola asi uzatvára jednu časť hry).
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Pak ale pro spoustu hráčů dává smysl přidat možnost zbourat kasárna. K čemu (kromě bodů) budovu, jejíž jednotky jsou na nic. To samé vlastně platí pro divy produkující jednotky z kasáren, k čemu budou časem produkce jednotek, které nic nezmůžou?
 

Prealiena

Velmistr písma
Zdá se mi to, nebo tahle kapitola obsahuje pouze 4 kulturní budovy? Přijde mi, že už jim dochází nápady.
 

iDavis

Legenda
@Prealiena skôr by som to oddôvodnil tým, že kultúrne budovy kapitol neboli veľmi využívané (kvôli častým udalostiam). V takom prípade aspoň mohli spraviť aspoň pár poriadnych, no tu sa to o nediamantových nedá povedať.
 

Ludi

Veterán
@iDavis, @Lovec Krys - zcela upřímně, Kasárna zase úplně nepoužitelná nejsou. Lesňák a Obrňák jsou pořád účinné jednotky. Je jasné, že hra v tomto ohledu cosi završila. Nevidím moc prostoru pro přidání nějaké nové budovy s jednotkami, které by byly teprve na jedné *. Úplně k ničemu. Ale určitá proměna jednotek v Kasárnách, kde už by nešlo o hvězdy, ale jiné hodnocení, by bylo skvělé. Třeba střelec na drakovi :D
 

DeletedUser4336

Guest
Jednotky v kasárnách se dají furt použít, ale padají dost jak hrušky a záleží na protijednotkách, musí jich být mraky, chtělo by to něco vymyslet. Např. v prkeňáku je proti zeleným mužíkům furt golem na 3 lepší jak ork stratég na 2, na střelce je to přesně naopak.
 

DeletedUser4336

Guest
Lovec Krys >> Jo jo, jasně, chápu. Já s žábou zatím moc neexperimentoval, protože kasárny mi cvičí nejrychleji a orky mám ze shromaždišť. Ale je fakt, že jsem mohl, protože oblačku mám na 11., takže to není až taková hrůza jako např. cvičiště, kde prameny mám zatím jen na 6, i když tábor zase o něco ztratí, protože cvičiště se vylepšuje u konstuktů, zatímco tábor až u Elvenarů. Zatím si pamatuji jen, že žabáci celkem dostávaly na zadek od dělostřelců.
 

GorGlin

Veterán
Já když to tak prohlížím, tak v Elvenarech zásadní problém nevidím.
Ano, ta čísla jsou velká, ale když využiji plný potenciál města včetně kouzel na manufaktury, dílny a kulturu, tak to nebude žádný velký problém.
Bude to chtít naplánovat, promyslet a uklikat, ale to mě baví víc než čekat a nadávat.
 

Lovec Krys

Legenda
@GorGlin Bude to problém pro hráče mající nízké úrovně divů (tzn. hráče, kteří na konec došli teprve nedávno a postupovali rychle, ale kteří např. nejsou zdaleka tak aktivní v turnaji jako já), kteří nemají dostatečnou produkci semínek na udržení výroby více než 1-1-1 manufaktur prošlého zboží (nebo přinejmenším neuživí druhou T6).
A vzhledem k těm nárokům jsem si jist, že minimálně pro mne to bude doposud nejdelší kapitola - delší než Orkové bez portálových požehnání. A po dobu této kapitoly můžu zapomenout na věž - nebudou prostě suroviny na výkup a armádou tam plýtvat nebudu.
Já se s tím poperu - druhou T6 semínky uživím, takže by to nemělo trvat tak dlouho, ale nedávno jsem tu počítal, že s jednou bez okouzlení by mi jen jeden výzkum zhruba ve 2/3 kapitoly trval 3 týdny (a to mám ještě rozpad snížený divem).
On je docela zásadní rozdíl v produkci semínek mezi hráči majícími přes 400 úrovní divů a hráči majícími desetinu toho počtu.
A určitě bude dost hráčů, kteří to prostě vzdají, tak jako to vzdala spousta hráčů u orků. A tahle kapitola prostě nezůstane poslední věčně. Dvacetinásobek T6 oproti předcházející kapitole je prostě velký skok.
 

iDavis

Legenda
@Lovec Krys myslím že hlavným problémom u orkov nebolo to, že bolo treba získať niečoho veľa, ale to, že produkcie trvali proste príliš dlho (48h je doba za ktorú totálne vypustím z hlavy čo som dal produkovať a potom sa na to pozerám už len štýlom "aha tu sa mi dokončili houbičky.."). Túto "vadu" Elvenarové nemajú, síce sú náklady vysoké, ale držia hráča pri aktivite, čo je veľkým plusom. Podobne ako @GorGlin , vidím túto kapitolu pozitívne.
 

Ludi

Veterán
U Orků jsem si houbičky rozdělila na sekce a zadávala tak, abych každý den sbírala potřebné množství 48hod. produkcí. Tehdy ještě nebyly portálové bonusy. Bylo důležité si produkci houbiček zorganizovat a nezadávat to chaoticky. Prostě jsem si dopředu propočítala jak to potřebuji zadávat, aby vše dobře navazovalo. A pak to šlo dobře. Při tomhle způsobu není nutné mít moc věcí na výrobu. Dnes stačí jen pár houbiček na lv 2, 1 shromáždiště také na lv. 2 - jen na vylepšení portálu a pak to doklikat bonusama. Brnkačka.
A v Elvenarech taky vidím cosi podobného. No, některé věci se neřeší jen kladivem ...;)
Stavba dalších manufaktur na živoucí u mě není problém lidí nebo semínek. Všeho mám hodně, ale je to problém místa. Jediné, co se nabízí, je prodat Bludiště. Jenže, co když bude za čas potřeba víc many? Skoro čekám, kdy s ní začneme platit v turnajích a v provinciích. Takže zatím ho nechávám.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 513035

Guest
...podobne som to riesil aj ja, u orkov ma brzdili len VB, cize ked som nazbieral potrebne mnozstvo, tak som odomkol technologiu. Tu mam 8 akademii a naplnenu tovaren, atelier a statek s VB, no kym vyrobim dostatok napadov a sil, tak prejde zopar dni...

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ludi

Veterán
@citellus - no právě, že je výroba zdlouhavá a drahá. Až postupně dodělám první výzkumy, kde je třeba dílčí výroba, tak pojedu jen na portálové bonusy. Prostě proč nevyužít něco, čeho mám plný sklad. Ale chápu, že výroba osadníků někoho baví. Mě už moc ne.
 

Deleted User - 513035

Guest
@Ludi ....aj ja minem vsetky portalove bonusy no do 14 technologie sa musim nejak dostat a tam portalove bonusy nevyuzijes. Na 8,9 a 10 technologiu potrebujes 265T napadov a 265T sil co je 530T surovin, kde cca 1000 surovin vyrabas 3h. To je 66 dni pri 1 akademii, resp. 8,3 dna pri 8 akademii, no ja v noci spim a cez den pracujem, takze vyuzivam 7h vyrobu a to sa to potom zdvojnasobuje, cize cca 16 dni, kym vyrobim potrebne mnozstvo (casovace setrim na event, takze nebudem ich pouzivat) a potom 11,12 a 13 technologia, kde je to podobne. Potom uz to pojde lepsie, no tam nas spomali nedostatok citiaceho tovaru :)

...sam som zvedavi, ako dlho budem robit tuto rasu, no chcel by som dat druhe kolo studni a tak by som ju rad presiel co najrychlejsie, v ramci mojich moznosti...

// Odstraněna citace. Jumala
 

Deleted User - 513035

Guest
jj, ja hram hru necele 2 roky, takze mam kde VB davat :) Nemam ziaden div na max. a kopec divov nemam ani postavenych, kedze chyba miesto a ja nepatrim k hracom, ktory by investovali mraky € do hry. Ako som pisal, prisposobil som si hru k mojim moznostiam a zatial ma hra bavi, uvidime co bude dalej :)

Odstraněna citace. Embla
 

GorGlin

Veterán
Jo, taky jsem postavil 8 akademií, víc se postavit nedá.
Jsme zvědav jak to bude zvládat moje mesto na betě.
Je to ještě daleko, teprve začínám konstrukty, ale je to velmi minimalistické město, málo všeho, tak akurát aby to fungovalo.
Ale už věž je náklad který nepokreju ani celé první patro.
A ty jejich nové úkoly v evetu jsou na mě mor, když mám jen dvě dílny a podobně.
Ale uvidíme nějak si s tím poradím.
 

Lovec Krys

Legenda
Tak jsem si spočítal výsledné osadnické suroviny a vypadá to, že mých 1834% portálových požehnání je tak akorát (i s malou rezervou), abych nemusel vůbec stavět Pokladnici. Takže jestli mi něco neuniká, tak bych mohl po první části výzkumu vše kromě portálu zbourat a zbytek dojet na portálová požehnání. A tím, že mi tam zůstane jenom portál, nebudu na tom při čekání na výrobu prošlého zboží na výzkum o tolik hůře než kdybych byl na jeho konci (až na tu věž).
 
Nahoru