• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Discord

Schoenfeld

Znalec fóra
@Lovec Krys Z bezpečnostních i dalších důvodů je pro mne Discord (stejně jako i další sociální platformy) uzavřen.
Své jsem k tomu už uvedl a zatím se k tomu nikdo pořádně nevyjádřil. Tedy kromě osobních dojmů či osobních útoků, cílem kterým se stávají ti, co se na adresu Discordu vyjadřují negativněji, jako například i @Waso.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Schoenfeld Toho jsem si vědom a podle toho k tomu přistupuji (ostatně jako k celému internetu včetně tohoto fóra (narozdíl od jiných bezstarostných, kteří na sebe vykecají první poslední a pak se diví, že to někdo použije proti nim)).
 

hufv

Pokročilý žák
Když jsem poprvé zapnul Discord, tak jsem měl naprosto stejné pocity jako mnozí z vás. Přišel mi strašně nepřehledný a chaotický, ani za mák jsem nevěřil tomu, že dokážeme naše fórum přesunout na Discord.

Nicméně teď zpětně jsem za tuto změnu neskutečně rád. Pokud to vezmu z pohledu hráče, tak Discord je mnohem přívětivější a praktičtější (v angličtině bych použil termín more user-friendly) než fórum. Nedokážu si třeba představit, že bych fórum aktivně používal na mobilu, nicméně v případě Discordu je naopak radost, když můžu diskutovat s ostatními hráči pohodlně na svém telefonu/tabletu. Navíc se tam tvoří perfektní komunita, celkově tam k sobě máme mnohem bližší a osobnější přístup než tady na fóru.

Pokud jste tedy stále přesvědčeni o tom, že Discord nechcete používat... zaregistrujte se prosím a zkuste ho 2-3 týdny používat. Uvidíte, že všechno je strašně intuitivní a přehledné. Věřím, že nakonec najdete zalíbení v Discordu jako já. A to říkám z pohledu hráče, nikoliv z pohledu člena Elvenar týmu, u kterého se automaticky předpokládá, že bude Discord prosazovat za každou cenu. Discord je opravdu šikovná věc, jenom je potřeba se s ním naučit pracovat. :)
Nejsem telefonní maniak s očima neustále přilepenýma na mobil, takže ho nikdy na mobilu nepoužiju. Na PC, kde bych se někdy podíval, to po mně při pokusu o přístup vyžaduje spoustu údajů, registrací, potvrzení a já prostě nemám zájem, aby nějaká platforma tohoto typu prodávala o mně údaje bůhví kam a komu. Takže jestli to tam je coby omalovánka nebo podstatný text je mi nakonec jedno, protože tam nikdy nedojdu. Právě totiž tu registraci se všemi těmi daty narození apod. co vyžadují tam prostě neudělám.
Takže opravdu ne - nejsem rád a tímto přicházím o fórum a spoustu informací. Budu popravdě zvažovat, jestli vůbec při této "socializaci" s elvenarem pokračovat.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Já to říkal, já to psal. Ale to je jako když hrách na stěnu házíš.
A nevím, proč se tady neustále uvádí, že to je plnohodnotná hra i pro mobil.
Není.
Hraju to na 2-3 obrazovkách. Logisticky se připravuju na každou mezihru. A to prostě není pro mobil ani pro tablet.
Když to musím mrskat na mobilu třeba u doktora, je to pro mne naprosté utrpení.
Kdybych to měl hrát jen na mobilu, vůbec bych se do hry nepouštěl.
A jsem také toho nazoru, že kdo pouští na internet důvěrné informace o sobě, nemůže se potom divit, co se to časem na něho přihrne.
 

hufv

Pokročilý žák
Zrovna tohle není problém - vždycky můžeš lhát. Tohle není banka, co si ty údaje může ověřit.
Zadat email pro ověření, přistupovat z telefonu a dát tak telefonní číslo a případně spoustu dalších údajů, které to bude chtít, jako přístup k souborům, kontaktům apod. Asi si opravdu nejsi vědom toho, co všechno se takto dá sebrat a zneužít. Děkuji, ne.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Plně chápeme vaše obavy o ochranu osobních dat, Discord je externí platforma, takže stejně jako například u Facebooku nebo Instagramu je samozřejmě nutné si dávat pozor na to, jaké osobní informace o sobě sdílíte.

Nicméně pokud je nám známo, tak při registraci po vás Discord vyžaduje pouze emailovou adresu, heslo a datum narození (alespoň tak tomu bylo před měsícem a půl, kdy jsme náš Discord zakládali), uvádění žádných dalších údajů povinné není. Datum narození je vyžadováno kvůli tomu, že používání Discordu v České republice je dovoleno až od 15 let, správci této platformy si tedy chtějí být jistí tím, že nejste osoba mladší 15 let. A co se týká hesla a emailové adresy, tak tam je to poměrně logické, je potřeba vytvořit nějaké přístupové údaje k vašemu účtu.

S tím, že by tedy používání Discordu představovalo "bezpečnostní riziko ve sdílení informací", jak zde bývá některými hráči zdůrazňováno, si proto dovolujeme nesouhlasit. Pakliže nebudete na Discordu dobrovolně sdílet osobní údaje o svojí osobě, není důvod se bát případného zneužití. Každopádně je na rozhodnutí každého, jestli bude Discord používat, my nikoho k tomu nenutíme. Je na každém hráči, jestli chce tuto platformu používat. ;)
 

Lovec Krys

Legenda
@hufv Já taky netvrdím, že si musíš na telefon instalovat nějakou aplikaci a ještě jí vše povolit.
Samozřejmě, pokud ti vadí, že Discord vidí tvou IP adresu, ze které na něj přes webový prohlížeč na PC přistoupíš (a kterou vidí i server Inno, na kterém hraješ Elvenar), pak plně chápu, že jej nechceš použít (otázka je, zda ti vadí, že stejnou adresu vidí i Inno server Elvenaru, ale může být, že Inno je v tomhle třeba důvěryhodnější).

Co se týče povinných údajů na registraci:
Email je možné i dnes mít nespojen se svou osobou - myslím, že ještě i dnes existují poskytovatelé, u kterých je možné založit email bez telefonního čísla, tak jako tomu bylo dříve u všech.
Heslo si můžeš vymyslet unikátní a napsat třeba na papír, pokud nemáš dobrou paměť na hesla.
Datum narození si můžeš vymyslet.
Nic dalšího povinného není.
 

Boobika

Pokročilý žák
byla tu zmineno jak je forum hrozne na mobilu a jak je tam naopak dsicrod super. tak pro doplneni informaci k cemu ma discord pristup po isntalaci aplikace. (tedy nejen email, heslo a datum :) ) ano jsou mezi tim "nepovinne" veci, ale kolik z beznych hracu Elevnaru poctive nastavuje orpavneni mobilnim apliakcim kdyz je po nich "vyzaduji"? 99% stejne jako u apky Elvenaru klikne na "povolit". Takze vynucovat si hrani hry registraci na dalsi socce obzvlat pokud ji spravuje treti strana je spatne. Ale uz to tu bylo psano vicekrat. Uzijte si to tam :)

1698226524899.png
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Takze vynucovat si hrani hry registraci na dalsi socce obzvlat pokud ji spravuje treti strana je spatne.
Dovolujeme si proti tomu výroku důrazně ohradit, protože se v žádném případě nezakládá na pravdě. Po nikom registraci na Discordu nevyžadujeme, navíc rozhodně neplatí, že pro hraní Elvenaru je nutná registrace na Discordu.

Pokud vám vadí, k jakým informacím má Discord přístup po instalaci mobilní aplikace, tak není nic jednoduššího, než používat jeho prohlížečovou verzi (tj. stejně jako prohlížečovou verzi Elvenaru), pak nic instalovat nemusíte.
 

Boobika

Pokročilý žák
Takze forum se neuzavira? Predavani informaci se nepresouva na Discord? aha. Takova hezka manipulace :D Tak jinak receno nic delat samozrejmne nemusite, ale kdyz to neudelate, nebudete mit dulezite informace. A drobecky o tom si zjistujte kde chcete ;) Je dobre nazyvat veci pravym jmenem. Hraci kteri maji zajem moc na vyber nemaji. Teda maji. Utlumit aktivitu.

Vyse vypsane byla pouze uakzka toho, jak bylo drive receno, ze je Discord super a nic po vas nechce a zaroven jak je super mit discord i na mobil, protze forum je na mobilu "necitelne". Vetsina uzivatelu opravneni neresi. A vy tuto skupinku proste nazenete dalsimu "prodejci osobnich dat" rovnou do chrtanu. To je asi tak vse.
 

dodoch1

Pokročilý žák
Dovolujeme si proti tomu výroku důrazně ohradit, protože se v žádném případě nezakládá na pravdě. Po nikom registraci na Discordu nevyžadujeme, navíc rozhodně neplatí, že pro hraní Elvenaru je nutná registrace na Discordu.

Pokud vám vadí, k jakým informacím má Discord přístup po instalaci mobilní aplikace, tak není nic jednoduššího, než používat jeho prohlížečovou verzi (tj. stejně jako prohlížečovou verzi Elvenaru), pak nic instalovat nemusíte.
Proti tomuto se pro změnu ohrazuji já. Zrušilo se staré fórum, které bylo v českém prostředí. A když se chci dozvědět něco nového, nebo nahlásit chybu, jsem nucen se do Discord nově registrovat, jinak se nic nedovíte a vlastně ani na chyby nebudou moci tvůrci hry reagovat rychle. Viz poslední zkušenost na Betě v právě probíhajícím DS.
 

Elvinka12

Učedník
co se tyka chyby se reagovalo pomerne rychle si myslim
Snímek obrazovky 2023-10-29 135405.png

problem byl spis v tom jak to vyresit az kdyz se tam nejak domluvili dali nam vedet ..
co se tyka pouzivani discordu je jiny a kdo nechce at nepouziva ale at si nestezuje ze nema informace i tak reseni chyby psali az kolem pulnoci takze ja to treba cetla az rano kdy to bylo uz i na bete v oznameni
 

Zharthuru

Mistr slova
Dobrý večer . Jak už jsem možná někde prozradil tak hraji i League of Legends . Discord je tam často využívaným prostředkem pro komunikaci . Doporučil bych aby vybrané části tohoto fóra byly vydány knižně . Elvenar je v českých zemích dost dlouho .
 

Waso

Učedník
Sláva Discortu !!! (vyplazuje jazyk):jejda:(vyplazuje jazyk)
--------------------------------
dne 26. listopadu se objeví nová odměna v Věži věčnosti a s ní i obohacení řemeslné výroby v Akademii kouzel.

Změny​

495aaf4d6e67ac83253f.svg
Nově se ve věži můžete těšit na artefakt Doktora čaroděje
‍♂️
.
495aaf4d6e67ac83253f.svg
Do řemeslné výroby bude zařazena budova Doktora čaroděje a artefakt Slávy hbitosti. O všem, co se týká Věže věčnosti, můžete diskutovat v příslušném vlákně: diskuze Věž věčnosti.
 
Nahoru