• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.22

DeletedUser76

Guest
woody69: Pokud každý den poctivě bonusuješ sousedy aj společenství, tak tomu přebytku zlaťáků rozumím. Přiznám se, že nejsem tak poctivý :) Pak budiž, chápu, že koupíš něco u toho obchodníka. Ale aj tak mi to nepřijde jako nějaká hrozná ztráta. V podstatě se jen zbavuješ svých přebytků, ze kterých bys jinak neměla nic... Ty částky zboží, které za to dostaneš, mi popravdě přijdou celkem.... malé... Ne úplně nepodstatné, ale v tom rozdílu hodnot nevidím něco tak hrozně zásadního, aby to mělo vliv na tvou produkci... I když, jestli máš denně 5 mega přebytku peněz, tak třeba jo. Nechci tvrdit opak, nedělám to...

Děkuji :).
Největší radost z této hry jsem měla když tři přední hráči mi napsali zprávou uznání , že jsem dobrá a umístění na třetím místě v žebříčku si plně zasloužím , jelikož ho mám vydřené bez šneků . Což je kulturní budova co dává 2900 obyvatel a zároveň 3200 kultury.
To je můj hnací motor a k tomu využívám všechny prostředky této hry , jak boje v turnajích, motivace všech , směny na tržišti se všemi hráči bez ohledu zda jsou ze spolku, divy i obchodníka , jedu do plných , nemám žádné nasyslené rezervy . A když potkám na své cestě hráče se stejným apetitem pro hru , rozdělím se s ním aby také mohl roztáhnout křídla :D.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Maxa

Znalec fóra
Vidar : Tohle je krasně napsáno. Jinýmy slovy nás má Inno na háku.
Super koment od Elvenar týmu.
 

DeletedUser1930

Guest
@Maxa ale vůbec ne, nemyslím si to vůbec. Ale prostě změna u obchodníka byla v plánu a byla provedena. A protože je její dopad téměř mizivý, nevidím důvod proč by se na tom něco změnilo. Ve hře jsou chyby, kterým je třeba se věnovat a pracuje se na jejich odstranění, ale do koncepce hry si jistě vývojáři mluvit nenechají. Nu a jestliže někdo vyhrožuje ukončením hry z tohoto důvodu (a nebo i jiného), tak ať to tedy učiní, nebylo by snad ani rozumné se pokoušet kohokoli přemlouvat, každý v tomto případě rozhoduje sám za sebe. Ale neuškodí to nikomu, když denně přibývá více hráčů než ubývá. A to, že chyby nakonec odstraněny budou je velmi pravděpodobné a ti hráči, co přijdou po nás budou hru vnímat jinýma očima. Každý rozumný "boss" si připomínky svých lidí (hráčů) vyslechne, ale jen on rozhodne o tom, které se realizovat budou a které ne - normální a zcela běžný mechanizmus. A má-li někdo pocit, že když napíše, že pro tu či onu chybu/y končí, že to k něčemu povede, nemám k tomu co dodat.
 

Maxa

Znalec fóra
Vidar:
Elvenar tym ma predavat reakce hracu dal vyvojarum a nema je soudit dle sveho názoru. Vy tu nespokojenost máte předat dál a to včetně toho, že nekterí hráci chtejí zkončit. Pokud toto neděláte a nebo zlehčujete vede právě k tomu, že mají tvůrci spatné informace a špatně se pak mohou rozhodovat.
Kazdopádně ja být ten, kdo tě dosadil do funkce, máš za ten post dutku s výstrahou. Zlehčovat a kritizovat hráče za svůj názor ti tu vážně napatří. Ty jako moderátor máš dohlížet na to, aby posty byly tam, kde mají být a aby se zde vedly debaty v rámci šlušnosti. Zkrátka aby tu byl pořádek.
Jestliže se za Elvenar tým vyjadřujete tak jak ty, pak elvenar nikdy nemůže být lepší.
 

Maxa

Znalec fóra
to neni navažení. To jen vysveltuji nekomu, kdo ma funkci, jak by s ní mel nakladat. svůj názor mel vyjádrit za svou osobu pod treba hernim učtem, ale ne za elvenar tym. A v čem že nejsem slušnej ? a smutné to opravdu je.
 

DeletedUser1198

Guest
@woody69 je fakt, že bez šneků je Tvůj výkon (umístění) úctyhodný. Já se na W motám plus mínus kolem 30 pozice, o šnecích jsem nikdy ani neuvažoval, ale těžko mohu být lepší, protože občas sousedy neoklikám, nemám přesně naplánovanou výrobu, jsem takový trošku "flink". Ale i tak mě hra baví, občas nad "novinkami" nakrabatím čelo, ale vcelku mně nechávají chladným. Nebudu se stresovat tím, čím se chci bavit. Je fakt, že boje o provincie mně nikdy nebavily a už nikdy asi bavit nebudou, ale tak alespoň mám víc času na to ostatní - například na pokec z členy společenství. Přebytky mincí jsem řešíval kombinovaným způsobem - jak bodíky, tak zbožím a myslím, že na tom nic měnit nebudu. Pravda, jsem na začátku lesních elfů, takže nevím, co přijde :) Diamanty jsem používal na zvětšení herní plochy, ale po změně jejich ceny,(které jsem nejdříve nechtěl věřit) jsem se jich vzdal zcela a ono to jde. Ono to celé bude o tom, že někdo jde za svým - chce být TOP a NEJ, čemuž rozumím a chápu to, ale já ne, já se chci jen bavit, proto mně asi přijdou některé věci nepodstatné a nedůležité. A rozhodně si nemyslím, že bychom neměli chtít pro hráče nějaké ulehčení nebo výhodu, proč ne, ale na druhou stranu - pokud to, co chceme my hráči nebude v souladu s tím, co chce INNO, je mi jasné jak to dopadne. Kdysi jsem si někde ve škole vyslechl od učitele větu: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody". . A já hrát chci a tak hledám "svoje způsoby". Až toho budu mít tak akorát - tak prostě hrát nebudu. Takže všem, co "chtějí" přeji hodně štěstí a úspěchů i ve hře a těm, co už třeba "nechtějí" přeji totéž, ale bez té hry.
 

DeletedUser1930

Guest
@Maxa ale, ale, názory hráčů přeci k INNO pravidelně odcházejí a je zcela jedno, zda s nimi moderátoři souhlasí nebo ne, to už bylo na fóru rozebíráno nejednou. Kritizovat dokáže každý, tedy i Vy, nic proti, jen nevkládejte do svých příspěvků nepravdy, či zkreslující údaje, dodržujte pravidla fóra a nepokoušejte se mně poučovat o tom, co mám dělat a co ne. Pokud se Vám na mé činnosti něco nelíbí, stěžujte si, to je Vaše právo.
 

DeletedUser76

Guest
Co se týče toho obchodováni na trhu, tak rozhodně záleží také na tom kdo se kolem vás v sousedství pohybuje. A bohužel převážná část a to více než 80 procent jsou kolem mne hráči začátečníci ve hře, mrtvé účty a hráči co dají tak jednou či dvakrát do týdne nabídku. Když jste pokročilý hráč ve hře , na samotném konci výzkumu lesních elfů ,orků vaše náklady na výzkum, provincie, turnaje , zvelebování budov na vyšší lv jsou dost vysoké . Hráč pokročilý nemá problém pokrýt náklady hráče začínajícího nebo někde ve středu hry , většinou hráči chtějí dvě stě toho či onoho někdy 1000 , ale kdo pokryje moje potřeby . Zde se kolikrát jedná o sumy 60.000, 30.000 od jednoho druhu zboží. Těžko mrtvé účty nebo začínající hráči. Zrovna před chvilkou jsem psala sousedovi zda by mi vyměnil suroviny , jelikož na trhu vůbec nebyly k sehnání. Máte vůbec představu, jak se špatně obchoduje na tržišti s méně pokročilými hráči a se začátečníky a nebo s mrtvými účty ? Pak se nemůžete divit, že si hráči postěžují na obchodníka a jeho změnu když jsou nuceni i přes nehorázné ceny ho občas použít . Dle mne nejde tak o obchodování na trhu, ale o turnaje. Hráči se účastní turnajů ve společenství u nás bojují všichni a snaží se, to co army nezvládne vykupují suroviny , tak stejně provincie a když je nedostatek tak se prostě zdraží obchodník aby to hráči měli těžší,více nákladnější pokud tržiště neposkytne to co zrovna potřebují. A když jste v místě takovém kde poptávka po určitém druhu zboží 100x převyšuje nabídku kam půjdete ? K obchodníkovi s velkou nevolí nebo máte možnost pozastavit vše a čekat možná den,dva ,tři což v době turnaje se dočkáte ukončení aniž by jste si škrtli . Nehledě na to, že hráči si střádají suroviny pro sebe hlavně na výzkum,provincie a pak na turnaje.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1518

Guest
Myslím si, že není vůbec na místě zde napadat moderátory fóra a ani podpory kdo si tuhle zkušenost nevyzkoušel vůbec neví co to obnáší.
Jediná jejich nevýhoda je, že dostanou studenou sprchu aniž by mohly za vývoj, kterým tato hra proplouvá.Napsalo se tu toho spoustu , jako třeba co noví hráči? myslím si, že těch se to nedotkne tím, že přijdou jako nový tak jim ani nepřijde, že nějaký obchodník byl jinak;).Ano stávající hráči jsou rozčílení ,ale at je to jak je to hru a jejich vývoj berte s nadhledem vždy přijde něco co se nám nebude líbit a naopak.Každý z nás bud změny přijme a hraje dál nebo hru přestane hrát . Rozhodnutí každého z nás moderátor nikdy neovlivní. :):)
 

DeletedUser32

Guest
Moderátoři, ani admini jednotlivých her, za to že inno změnilo už před delší dobou strategii (místo vytvářet dobré podmínky pro aktivní hráče, tak vytvářet podmínky, které je přibržďují, oproti neaktivním, ale více platícím), opravdu nemohou, dělají to hlavně proto že chtějí pomáhat ostatním a na to kolik jim to zabere času a nervů, dostávají rozhodně velice mizerné odměny, nemá smysl si na nich vybíjet frustraci z toho, že INNO dává přednost těm kteří si raději vše zaplatí, před těmi kteří hrají hru pro radost a snaží se dosáhnout úspěchu vlastními schopnostmi.

@Maxa Ale prostě změna u obchodníka byla v plánu a byla provedena.
O úpravě řeč sice byla, ale rozhodně ne o tom, že úprava bude znamenat v podstatě likvidaci jiných možností než měnit suroviny s okolními hráči, zvláště hrozné je to po tom, co díky "vylepšení" bojového systému, lze většinu provincií pouze vykupovat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser494

Guest
para: Narozdíl od zvýšení ceny u VB se ti zvýšení u obchodníka zruší po 24 hodinách, takže to zas taková hrůza snad nebude ;) Pokud na trhu ted není nabídka, tak holt nabídni ty, většina lidí jen prhlíží, je velká šance, že ti ju někdo vezme.
 

DeletedUser2216

Guest
@Maxa ale vůbec ne, nemyslím si to vůbec. Ale prostě změna u obchodníka byla v plánu a byla provedena. A protože je její dopad téměř mizivý, nevidím důvod proč by se na tom něco změnilo. Ve hře jsou chyby, kterým je třeba se věnovat a pracuje se na jejich odstranění, ale do koncepce hry si jistě vývojáři mluvit nenechají. Nu a jestliže někdo vyhrožuje ukončením hry z tohoto důvodu (a nebo i jiného), tak ať to tedy učiní, nebylo by snad ani rozumné se pokoušet kohokoli přemlouvat, každý v tomto případě rozhoduje sám za sebe. Ale neuškodí to nikomu, když denně přibývá více hráčů než ubývá. A to, že chyby nakonec odstraněny budou je velmi pravděpodobné a ti hráči, co přijdou po nás budou hru vnímat jinýma očima. Každý rozumný "boss" si připomínky svých lidí (hráčů) vyslechne, ale jen on rozhodne o tom, které se realizovat budou a které ne - normální a zcela běžný mechanizmus. A má-li někdo pocit, že když napíše, že pro tu či onu chybu/y končí, že to k něčemu povede, nemám k tomu co dodat.

Mohl bych se zeptat hromadně doufám že se dostane týmu elvenaru konkrétně vývojářům a tím si myslím řeknu vše ...

Každá hra má již od svého začátku své dané pravidla a podmínky a dle toho hráči od začátku až do konce hrají stejně fér ... tým vývojářů elvenaru ale už zasahují do samotných podmínek dané hry a narušují fér play mezi hráči kteří hru hrají delší čas a nováčkama kde teď mají zcela jiné a těžší podmínky než starší hráči. Vývojáři IT by měli spíš řešit praktické problémy hry které nemají vliv na to jak kdo hraje. Zatím ovšem argumentace proč se pořád upravují podmínky hraní připomínají důvod známé tankové online hry kdy moderátor v telce položil otázku jestli plánují spojit boje tanků s letadlama a dotázaný řekl že určitě ne že by to bylo nefér vůči tankům. Zvláštní ale ovšem je že úplní začátečníci tankové hry jdou do boje s hráči kteří mají mnohem lepší tanky a to už je dle nich fér play. Prostě je to jako by byl v elvenaru turnajový duel a začátečník by měl soupeřit s hráčem Delf ...

Jo já mám vlastně napsat otázku ... no tak proč IT vývojáři elvenaru teda hru nevylepšují ale ovlivňují spíše jejich podmínky? Už dávno mohlo být když tady na forum mohu vidět kdo je online proč to není zavedeno ve společenství? Dál víc rozpracovaný systém obchodu chci více druhů zboží třeba nabídnout za jedno zboží a nebo rozdělení jestli chci prodávat v rámci společenství nebo to nabídnout všem ... opravdu nikoho nezajímá již tak náročné grafické efekty města které akorát zvyšují výkon pc.

Děkuji za případné reakce z řad týmu elvenar
 

DeletedUser76

Guest
Jen menší ukázka když se už v tom zde plácám :
Sousedi plus hráči ve spolku počet cca 223 hráčů dohromady
Můj bonus , drahokamy , křišťál , mramor , mám pocit, že je to prokletá kombinace :D
Nyní jsem splnila úkol Valentýna prozkoumej provincii
Další úkol 8 run .
Provincii nemohu dobýt chci jí vykoupit.
Náklady mé :
66,500 železa
46 000 svitků
66.500 kouzelného prachu
Hurá suroviny své mám na výměnu , splním úkol a zároveň budu mít provincii třetí z deseti což mi umožní rozšíření .To také bylo navýšeno :D
Vrhám se na trh .
Momentálně je tam cca 63 nabídek , devět hráčů z těch 223
železo 0 ks
svitky 0 ks
kouzelný prach 4700 za suroviny železo a prkna a svitky ( ty nevyrábím a potřebuji je )
1000 za křišťál ten produkuji
100 za mramor
osobně tyto nabídky neberu 200 za 2400 atd ...
Samozřejmě si dám nabídky opět hodím něco navíc abych výměnu urychlila , že .
A to je jen provincie , nedaří se mi dobýt provincie v turnaji kde chybí dva boje .
Výkup stojí přes 30000 kouzelného prachu u jedné u té druhé váznu na svitcích.
Nabídka na tržišti nula , zisk dohromady 1000 bodů do turnaje plus 12 výzkumných bodů plus 12 relikvií .
Hurá úkol by byl splněn , bohužel sláva se nekoná vše se opět odkládá .
Jo takhle to poslední dobou chodí na tržišti, nabídky dávám pořád, stále kontroluji, využívám i suroviny , které sama nevyrábím , poptávka po drahokamech , občas, po mramoru také občas , po křišťálu také občas.
Hráč ve spolku mi psal, že z toho křišťálu ode mne mi vytesá sochu , neví co s přebytkem a já stále dávám více v nabídkách svých.
Naštěstí není v mém sousedství a snad ho tam udá chudák :D
Nevšimla jsem si, že by se tedy tržiště po aktualizaci více zaplnilo .
 

DeletedUser1930

Guest
@Radagast vlastně jste si odpověděl sám a to tou tankovou hrou. V těchto typech her, se podmínky pro hraní mění. U některé hry více, u jiné méně. Zde jsou to tzv. update, jinde data disky, které ovšem mění i celkový charakter hry a onde jsou to to patche a kdo ví jak jsou ještě změny ve hře nazývány. A vždy je to tak, že se přidáním další části změní i něco z částí předchozích. A čím déle hráč hru hraje, tím více změn se dočká. Některé mohou být pro něj příznivé, jiné nikoliv a pro jiného hráče je to zase obráceně. Hráčům se to obecně nelíbí, přičemž důvody se mohou různit. Ale je to běžná praxe u všech on-line her. A jak píšu. Někde je to v delších časových úsecích, jinde zase hodně často. Chci-li hrát hru, která se nebude až do konce měnit a ztěžovat mi těmi změnami hraní, asi bych si měl pořídit nějakou off-line hru a nedokupovat data disky. Hra je hodnocena (jejím vlastníkem) ve finále ne tím, jak jsou hráči spokojeni, ale kolik hráčů hraje a platí. Hrál jsem těchto her mnoho, od různých společností a proto jako hráč příliš překvapen nebývám. Chápu, že to, co já osobně beru jako běžnou praktiku, je pro jiného frustrující. A když se k tomu přičtou chyby ve hře věřím, že mnoho hráčů je nespokojených, rozmrzelých, otrávených a kdo ví jak ještě negativně naladěných, což ale na druhou stranu nikomu nedává právo porušovat pravidla fóra a nechtějte, abych je zde citoval, myslím, že by to bylo pod Vaši i moji důstojnost. (Přečíst si je může každý a každý s pravidly souhlasil). A pakliže jsou tato pravidla porušována, je to vlastně horší než chyby ve hře - ty nevznikají úmyslně :)
Přiznám se, že něco o rozpracování obchodu jsem už četl, ale nepamatuji se přesně, v jakém znění tento návrh do INNO odešel. A k tomu společenství a hráčích on-line: když do chatu napíšete /who a potvrdíte klávesou "Enter"(lomítko a bez mezery slovo who), modře se vám vypíše seznam on-line členů společenství.

Přeji příjemný večer.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

PenyMarket

Znalec fóra
Bože tady je zase nafňukáno. Ano obchodníka jsem taky občas používal když se mi přemnožili mince a výjímečně i kladívka, takže jsem je proměnil za dřevo nebo ocel, ale 500ks za 200K zlata byl stejně nevýhodný kurz, no teď to bude ještě horší což určitě není změna k lepšímu, takže to beru. :)
Ale napadat tady že někdo dá nabídku např. 500 diamantů za 2 000 drahokamů?
Taky to občas musím udělat a ne proto že jsem prodavač jak tu někdo píše, ale proto že po nějakém větším investování (turnaje, provincie apd.) se mi totálně rozhází sklad, takže najednou mi poměrově přebývají např. diamanty, elixíry a prach a základních surovin je žalostně málo. Co jiného mám asi tak potom dělat? Vytvořím tedy trojhvězdičkový obchod a doufám, že mi ho hráči kteří potřebují na rozšiřování nejdražší suroviny na které ale ještě nemají dostatečně vylevelované manufaktury vykoupí a mě se všechno zboží zase pěkně časem vyrovná na přiměřeně stejných hodnotách.
A protože bojový systém je teď vůči hráčům co jsou dost napřed dost nelítostný, začalo na trhu právě těchto nabídek dost přibývat.

No ještě k tomu obchodníkovi. Pokud opravdu chtěli tvůrci této hry tímto oživit trhy, nebylo by lepší udělat obchodování pro celý svět?
Už teď si můžu zaškrtnout že chci obchodovat jen ze společenstvím, pokud bych fajku zrušil mohl bych obchodovat se všemi hráči na serveru a pak už by mě mimo motivace ani moc netrápilo jaké mám sousedy.:D

//Sloučen double post, Vidar.
 
Naposledy upraveno:

Eragon92

Znalec fóra
Jen dnes jsem nakoupil 10 VB (cena začínala na cca 200K) a 4 x u obchodníka a to jsem neoběhl spolek... Takže by mě vážně zajímalo jaké máte ceny VB nebo co děláte že nemáte mince.
Při změně obchodníka mě jeden VB stál nějakých 197K teď už mě stojí 214K tímhle tempem budu na takových částkách, že mince nebudu ani sbírat. A nebudu ani kupovat 325 kusů nad 260K...

Psal jsem důvody a vše okolo už výše takže to nebudu sepisovat znova. Takže rejpače prosím ať si přečtou nejdříve všechny mé příspěvky a argumenty a pak ať píší.

PS: Ano hroutit se z toho nebudu, ani nevyhrožuji odchodem ale ani nehodlám mlčet a dělat, že mi to nevadí

PS2: Už tu někdo zpozoroval oživení trhu? :D :D :D :D :D
 
Naposledy upraveno:

paulo1414

Mistr slova
Modrovous...... napad s obchodom pre cely svet je to dobry, ale musime si uvedomit jedno, ze tvorcovia hry nerobia nic pre nas hracov, co by nam pomohlo, ale oni si idu svoju cesticku a do tej mi nezasiahneme aj keby sme ako chceli. Obchodovat bez obmedzenia, kde sa na mape sveta nachadzas Ty a kde potencialny kupec je pre nich neprijatelny, lebo tym by stratil vyznam mapy ako celku, motivacii a dalsich veci co s tym suvisia. A ak by na to aj pristupili, tak urcite by to nebolo bez poplatku, zadarmo v tejto hre uz nebude pomaly nic.
Tiez som nuteny davat na trh ponuky, ktore su aj podla mna dost nevyhodne 1/4...resp 1/16... ale po vylepsovaniach budov, turnajoch nemam inu moznost , len to skusit takto. Stale sa najde niekto kto mi aspon nejaku cast z toho vezme a ja sa mozem posunut dalej, Samozrejme ze to davam na 3 hviezdy, aby to bolo aspon trochu fer.
Uvidime co nam prinesie dalsia aktualizacia, mozno konecne nieco pozitivne a budeme mat konecne dovod sa aspon trosku potesit z niecoho co nam konecne pomoze.
Prajem vsetkym pekny den a prijemnu hru.

Eragon92... ja za jeden VB davam 1.085.000 minci.... ako aj ty aj ja som dnes kupil 10 VB... a stale ked budem mat prebytok minci, tak tie VB kupovat budem, lebo je skoda tie mince nechat zcernat.... a nezbierat.... a na tvoju otazku, ktora sa tyka ozivenia trhu odpoviem kratko. Ziadna zmena sa nekona, trh je podla mna stale rovnaky. Ale mozno to chce par dni, kym sa hraci z toho zpametaju a zacnu viac obchodovat.

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser160

Guest
Je pravda, že kolegové a kolegyně ze společenství, začínají nadávat na úpravy hry a že po některých už je to nebaví a odcházejí, že je to nuda a pořád dokola. Poslední aktualizace hodně lidiček naštvala se změnami v obchodování, že už na zásoby nedosáhnou, tak jako dřív. Vojska jsou neporazitelná, tak jenom cvičí další a další jednotky, protože všechno uplatit nejde a pořád prohrávají.
Prostě se překopalo něco, co fungovalo a byli všichni jakosi-takosi spokojeni a teď už to říct nejde!! :(
 
Nahoru