• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser247

Guest
Po dvou dnech už jsem si skoro zvykl na změnu. Jedna věc mě ale dost nemile překvapuje. Možná je to náhoda, ale tak polovinu soubojů (turnaj) začínám tak, že před mou armádou je překážka a dá se obejít jen jedním směrem. Pravidelně má bránící armáda 2-3 dělostřelce a k tomu 2 a více luků. Zkusil jsem různé varianty, nakonec to řeším 5x lesní duch.
Další věc, lehké jednotky na straně obrany jsem zatím neviděl. 3 den od updatu a obrana je pokaždé stejná, dělostřelci, luky, kameny a občas rytíř. Kam se poděli psy, mágové, sekyrníci a další?

Dodatek: v 5 turnajové pozici jsem všech 8 bojů začínal s valem před sebou, jeho překonání na jednom okraji jedním polem. Proti v každém souboji minimálně 2 dělostřelci, 3 luky a 2 kamenochody. Tohle jinak než s duchy dát nejde (alespoň jsem nepřišel na to jak). Sice jsem všechny souboje vyhrál docela v pohodě, ale když to bude takhle pokračovat dál, tak kromě duchů do turnajů nepotřebuji jiné jednotky
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ladus

Znalec fóra
Na hodnotenie nového boja si určite počkám až keď budú všetky tri balíčky nahrané na náš server. Aj tak som vo fáze, kedy už nebolo možné u mňa bojovať ani pri starom systéme bojov. Čo ale mňa osobne začína od tejto hry najviac odrádzať, je to ako vývojári začínajú vyvíjať čím ďalej, tým väčší tlak na hráčov, aby do hry investovali reálne peniaze.
Vysvetlenie:
  • Aktuálne sa nachádzame ešte v ére orkov. Celkový počet rozšírení je 100;
    • 6 rozšírení na začiatku;
    • 35 rozšírení z výskumu;
    • ostáva 59 rozšírení, ktoré by si free to play hráč veľmi rád svojou každodennou aktivitou vybojoval v provinciách, prípadne sa aspoň vždy na konci výskumu priblížil k danému číslu;
      • na 59 rozšírení sa vyžaduje dobiť 447 provincií!!!
      • hrajem od spustenia tohto servera a prakticky som tu bol každý deň, okrem asi dvoch 10 dňových dovoleniek a mám aktuálne dobitých 312 provincií a ďalšie 3 mám k dispozícií. Mojích 312 provincií mi zabezpečilo 45 rozšírení, takže 14 mi ich ešte stále chýba;
      • výskum mojej 316stej provincie trvá 2 dni a 15 hodín!!!
    • Čo ma ale sklamalo najviac je to, že z príchodom elfov, boli do výskumu pridané len 3 rozšírenia a zvyšných 7 si treba vybojovať, čím sa dostávame na 66 rozšírení z provincií. Na 66 rozšírení musí hráč dobiť viac ako 522 provincií!!!
    • Čisto hypoteticky, ak by sa už trvanie prieskumu provincie nepredlžovalo, tak zvyšných 210 provincií ktoré mi chýba, by som mal k dispozícií za 543 dní. Pričom už teraz je plocha pripravená na ďalšie 3 (okrem elfov) rozšírenia, a celková plocha vzrastie na 144 rozšírení.
      • EDIT: Pre zaujímavosť, ak by som si chcel kúpiť zvyšných 14 rozšírení, vyžadovalo by si to 9700 diamantov, takže by som musel kúpiť 14 000 diamantov v hodnote 80€. Zároveň ako môžme vidieť pri elfov, tak zámer vývojárov je dosiahnuť aby hráčovi chýbalo vždy 33 potrebných rozšírení (na výskum elfov je potrebné mať 190 provincií, čo činí 31 rozšírení, čiže hráčovi do 100 rozšírení chýba 28 provincií.. elfovia pridávajú iba 3 provincie, takže 7 si ich treba dobiť, rozumej kúpiť), ktoré sa dajú zabezpečiť za diamanty, ktorých celková hodnota je 46 200 diamantov, čo v prepočte na reálne peniaze je 290€ (3x 14000 diamantov a 1x 8 000 diamantov). Nie, ďakujem!
  • O tom, že najnovšie kultúrne budovy pri novom rozšírení, dávajú (neberiem do úvahy kultúrne budovy o rozmeroch 1x2 a 1x3, keďže je tam potreba kontaktu s cestou) pri rozmere 5x5 3500 kultúry, čo činí 140 kultúry na 1 stavebnú kocku.. a kultúrna budova za diamanty pri rozmeroch 5x4 pridáva 10100 kultúry, čo činí 505 kultúry na 1 stavebnú kocku, sa už radšej nebudem ani vyjadrovať.
Takže čo by som ja privítal najviac (a určite aj drvivá väčšina hráčov), je buď pridať možnosť viacerých prieskumníkov naraz, alebo rapídne znížiť čas, potrebný na preskúmanie novej provincie.

Samozrejme, že ako free to play hráč nepožadujem teraz, aby som dokázal získať komplet všetky rozšírenia ale zároveň sa odmietam zmieriť s tým, aby sa mi každou novou rasou tento cieľ vzdiaľoval čím ďalej tým rapídnejšie viac a viac.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1835

Guest
no předtím sem v boji většinou vyhrála, sice tipťop ale dalo se. Teď nějak nemám šanci a vyjednávání je už dost drahé. Tak uvidíme jak na tom pak budou nové jednotky, ale ty stávající po změně nějak prohrávaj :-(
 

DeletedUser2224

Guest
No, ja jel v boji trochu víc dopředu... Ted neprežiji ani druhé kolo... Musím znovnu vyzkoumat 2x vylepšení oddilu, to mi sebrali.....
Počítal jsem si to, bojeschopný budu, když vyzkoumám tak 4x oddíly vylepšení (ztráty budou, ale budu moci vyhrát.... ted má jedna jednotka proti mě cca v průměru 2200-2600 zranění a moje jednotka 1000-1400 životů, podle typu, jedna rána a konec)....

Takže potřebuji, dostat se k potřebné metě, 852 knížek....35,5 dne, zkusim zabojovat samozřejmě i dřív,....

....chápu lidi co nadavají, když jim na měsíc seberou 1/2 zábavy na této hry....měsíc nejsem schopen splnit úkol se střety.....
 

DeletedUser441

Guest
Mám obavu že to co jste nyní předvedli s vojskem se odrazí na úbytku hráčů.Pokud jste udělali takto silné oponenty potom ani nestačím vycvičit potřebné množství vojska.A tím budou stát vědomostní body a hra se povleče.No nevidím to nadějně,začněte rychle s tím něco dělat.
 

Matesov

Znalec fóra
Zdar,
tak u mě je nový bojový systém totální výsměch a hravně fraška !!!

Za dva dny jsem na mapě nevyhrál ani jednou = z 50 soubojů ani jedna výhra ???!!!
a v turnaji jsou takové ztráty, že na něj kašlu !!!
Zkrácení útoků knězů je děsné = proč ??!!!, teď padnou první a to že jsou na řadě jako první to umocňuje. doposud to byla jedna z nej jednotek Prostě děs.
A z Paladina se stal slabý ubožák, který byl doposud nejlepší jednotkou a nyní je z něj slabý sekerník = proč ??!!!

A ty poměry oddílů jsou podivné já počet jednotek 900 a obrana/systém 2356 = trochu nepoměr ne ??!!! A to mám jednotky skoro na max vylepšení+bonusy z budov a nemám šanci to porazit = po aktualizaci 20 bojů a 20 proher !!! = děs

Člověk honí prastaré divy, bonusy jednotek a vše je naprosto k ničemu !!!!!!

Takže teď jsem ve fázi, že vyberu výrobu a mince, zadám novou výrobu a to je vše, ale to mohu jít hrát farmu a nemusím ztrácet čas tady !!!!

Někde padlo, že je to první část aktualizace a že máme počkat na finální verzi a do té doby jako co ??!! = to má být asi špatní vtip ??!!!
To je to samé, že by mi prodejce dal třetinu auta, že druhá dorazí za měsíc a třtí za další měsíc !!!! - to asi ne co !!!


Lituji všech peněz za diamanty, co jsem do této hry dal !!!!!! = jen proto to zatím nepřestávám hrát !!!!!, ale je mi z toho hodně zle/smutno :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser76

Guest
Turnaj po aktualizaci bojového systému :
Automat , ruční boje
velikost oddílu 1140
vyzkoumány orkové a goblini
podpora : bonus svatyně + 159, bonusový rozsah výcviku+ 300, zbrojnice + 640 celková velikost 1105

Obratný šermíř dá se použít pouze v kombinaci se Starodávným duchem velké ztráty
Elitní lučištník nepoužitelný posíláte na popravu
Starodávný lesní duch jediná momentálně jednotka se kterou se dá bojovat v turnajích a porazit nepřátelská vojska ( ne pokaždé)
Žulový golem nepoužitelný posíláte na popravu
Květinová čarodějnice v kombinaci starodávný lesní duch, obratný šermíř , velké ztráty
Takže po aktualizaci nasazuji pouze starodávného lesního ducha 3 x obratný šermíř 1x, čarodějnice 1x na lehčí boje v turnajích
nebo obratný šermíř 2x starodávného lesního ducha 3x a když je nejhůře starodávného lesního ducha 5x
Teď ke konci pouze starodávného lesního ducha , ale už nemohu vůbec dobýt některé boje v provincii v turnajích ani na automat ani ručně .
Shrnutí : před aktualizací jsem v turnajích používala převážně golem, lesní duch , čarodějnice , automat daleko menší ztráty a mohla jsem se zúčastnit celého turnaje.
Po aktualizaci převážně lesní duch , minimálně obratný šermíř, automat , nutnost i ručního boje, neskutečné ztráty a turnaje se do konce nezúčastním , nestíhám vyrábět army, kterou vyloženě posílám na porážku.
To celé vede ke ztrátě run, ke ztrátě relikvií , ke ztrátě bodů ( podpora divů)
postupem času úbytek kouzel ,menší produkce manufaktur atd ...

Ještě poznámka:) : upřímně ruku na srdce zúčastnit se turnajů tím, že je budu vykupovat abych dosáhla nějakého vítězství je vážně nesmysl . Automat by měl být použitelný v každém případě ( samozřejmě větší ztráty než když bojuji ručně s tím počítám) , ale hráč by měl dobýt po správném složení army všechny provincie v turnajích dle mne. Přeci nemůžete nutit hráče aby bojovali ručně. Ruční boje jsou zdlouhavé a ne všichni mohou trávit tolik času ve hře. Hráč , který bojuje na automat přeci platí tím, že má větší ztráty , ale rychlé boje laicky řečeno :D. Neměl by být trestán za boje na automat tím, že nedobude území, si myslím tedy já :).

UevuO.png
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
To já se turnaje musím docela i "zastat". Ačkoliv automatem se to na tomhle kole moc nedá... a to už třeba u 2./3. provincie (záleží na konkrétním střetu a správném výběru jednotek), ručně jsem to zatím nějak zvládl. Ztráty někdy dost bolely, to je pravda. Někdy mi dokonce přežil i jenom jeden oddíl vojáků a to ještě jen tak tak :D Ale zatím se to jakž takž dá. Ovšem sedět u toho chce opravdu docela dost času. Fakt je, že dřív to bylo za hubičku. Na to jsme si navykli všichni a možná i to je taky špatně. Spoooousta bodíků za každý turnaj. Moře relikvií a nějaký ty bodíky do žebříčku. Určitě příjemné pro nás všechny, ale jestli to bylo správně... nevím no, těžko říct. Byl to strašný "boost". Neříkám že takhle je to ideální, ale zase to není tak hrozné. Což si ale myslím, že pro menší hráče to bude docela dřina tyhle turnaje. Ale to nevím, neměl jsem možnost vyzkoušet. Za mě se turnaj dá, ale je opravdu obtížný na tomhle kole. Bojím se zítřejšího posledního docela :D

Edit: A co musím říct, tak zatím jsem stíhal dorovnávat hravě i ztráty na jednotkách. Takže sice jsem ztratil vcelku dost jednotek, ale pořád jsem "v plusu". Uvidím další kola a další typy turnajů...
 

Deleted User - 42211

Guest
Tak já musím říct, že jsem si ozkoušela boje jak v turnaji, tak v provinciích a můj závěr je takový - není to lehké, ale v 80 % případů vítězím. Prohrávám většinou z vlastní chyby v tahu nebo neodhadnuté jednotce, stále mi to v hlavě funguje na starý způsob. Musím tedy neustále těkat mezi bojovým polem a překresleným pentagramem, abych neustále obnovovala zajeté, ale jde mi to. Provincie jsou těžké, se ztrátami se dají. Turnaje jedu prakticky beze ztrát. Když je chut bojovat, jdu do toho a je to trochu výzva, pokud čas nemám, tak kupuju. Vzhledem k době čekání na další provincie není problém nasyslit zboží ani armádu.
Jinak, mám 285 provincií, ke vstupu k orkům jsem jich měla mít, dle truhličkového ukazatele :D 160, takže jsem taky napřed před systémem a nemám rozhodně rovnocenné boje, protivník má vždy přesilu
 

DeletedUser76

Guest
Anděli, ale automatem by se měly zvládat všechny boje , samozřejmě nehovořím zde o ztrátách ( s tím počítám , že jsou větší) .
Hrála jsem 4. roky FoE , kde byly i cechovní války , Vše jsem uhrála na automat ( samozřejmě stálo mne to větší náklady než hráče co hráli ručně) . Teď zrovna jsem zkoušela souboj a nedám ho ani ručně ani na automat a vyzkoušela jsem hafo kombinací .
 

DeletedUser2143

Guest
Shrnutí jak se mi hrálo před změnou a po pár dnech teď po změně.
before: hlavní náboj hry byla pro mě skutečnost, že se můžu dostat dál na mapě, objevovat nová města a zdolávat nepřátelské jednotky v provinciích. I když ty boje byly vždy pekelně těžké a často jsem ztratil celou armádu, kterou jsem několik dní budoval, přesto se většinou povedly aspoň dvě bitvy v provincii, které jsem nemusel vykoupit, ale daly se s těžkými ztrátami a dobře zvolenou taktikou vyhrát. A to přinášelo radost ze hry, získal jsem tak nové sousedy a nové místo ve svém městě a mohl jsem stavět nové budovy. Hra měla šťávu a člověka vábila přímo jako droga, kterou prostě musel zapnout a pokusit se zas něco vybojovat a někam se posunout!
after: Hru stačí zapnout jednou denně, nastavit výrobu, navštívit sousedy, vybrat peníze a něco šoupnout na trh. Když se něco na trhu podaří směnit, tak se dá vykoupit maximálně jedna bitva denně. Bitvy jsou absolutně nehratelné, což mi stále nějak hlava nebere. Takže atraktivita hry šla rapidně dolu, vlastně se divím, že jsem ještě lezu..možná ze setrvačnosti, možná doufám, že se tento fatální omyl napraví. Jediné pozitivum vidím v tom, že se člověk možná díky tomu dostane ze závislosti a místo hraní elvenara začne svůj čas využívat mnohem užitečněji a zodpovědněji :-(
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Anděli, ale automatem by se měly zvládat všechny boje , samozřejmě nehovořím zde o ztrátách ( s tím počítám , že jsou větší) .
Hrála jsem 4. roky FoE , kde byly i cechovní války , Vše jsem uhrála na automat ( samozřejmě stálo mne to větší náklady než hráče co hráli ručně) . Teď zrovna jsem zkoušela souboj a nedám ho ani ručně ani na automat a vyzkoušela jsem hafo kombinací .

Jj, tomu rozumím. Ale opět, automat jen do určité míry. Hráč co bojuje ručně a prosedí u toho nemálo času by se měl dostat plácnu... do 10. provincie hravě. Hráč který to odkliká automatem, nevynaloží tolik času (ten je tady a celkově všude nejdražší) a proto by se měl dostat třeba jen do 7. Dál už ne. Teď se jednotky tvoří opravdu rychle, jak jsem psal, dá se to svým způsobem dorovnávat. Takže ztráta na jednotkách jako kompenzace času u těch, kteří u toho sedí? Nevím, to by zas mohlo hodně lidí říct, že to není fér. Ale jinak souhlasím, aby automatem člověk dal sotva 2 provincie v předposledním kole turnaje... to není zrovna ideální. Zas předtím chyběla obtížnost. Na to jsme si zvykli a teď když vývojáři nastavili laťku, nelíbí se nám to, protože jsme (když to řeknu trochu blbě) rozmazlený tou lehkostí :D Ono asi bude obtížné nějak najít ten zlatý střed té obtížnosti a toho všeho :/ Uvidíme, ale rozhodně to stojí za pořádnou úpravu. To je bez debaty.
 

DeletedUser76

Guest
Prosím zkušené bojovníky aby mi poradili co zde mám nasadit za kombinaci, neustále dostávám na zadnici ( boj v turnaji ) :D.
Děkuji :).

lvnZ.png
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Koukni, jde to, nelžu :D Pravdou je, že jsem asi 3 střety vykoupil. Protože už se mi nechtělo. Ale jinak vše je poctivě vybojované :) A co potom takový skamar, který je první :D Ten musel řádit... Se divím, že se mu chtělo u toho poctivě sedět :D

ZXn7Mq5.png

Edit: To co máš teď na obrázku bych automatem asi nerisknul :D To už radši vykoupit než automatem zkoušet, fakt.
 

DeletedUser76

Guest
Andílku s tím nesouhlasím , hráč co u toho prosedí a hraje ručně by měl dosáhnout cíle s minimálními ztráty za předpokladu , že bude nasazovat vhodnou army ( bavíme se o turnajích) ne o získávání provincií skrze rozšíření ( pro hráče co budou číst).
A hráč , který hraje na automat tak stejně musí zvolit vhodnou army ( ale právě za ten klik na automat ) bude mít větší ztrátu nějaké ty procenta za tu pohodlnost. Ale rozhodně oba dva by měli dosáhnout stejného cíle .


Já to chci vybojovat růčo, to že to nejde na automat vím , už jsem dostala na zadek :D, proto prosím o radu :).
 

DeletedUser292

Guest
Tohle mi dnes poslal hráč Anubis-sokar i:

"Ahoj jak se Ti líbí ta změna vojska a boje?? mě natolik, že s turnajema a vubec bojováním tu uplně končím nemá to smysl když některé vosjka prostě nelze porazit ani an 10 pokus:) zkoušel sjem vše a vzdávam to enmám tolik surek abych v turnajích sloty kupoval ty si nechávám na nákup uzemí pro rozšiřováí města, dost mi tu tohle hru pěkně zkazili:( jaký ej Tvůj názor:)"

V téhle hře je vážně něco hodně špatně, když nutí hráče posílat takové zprávy ( s Anubisem se fakt neznáme).

Anděli s tebou prostě souhlasit nemůžu. Na bojovým systému není lepšího absolutně nic!!!
Už v předchozím byly značné rozdíly mezi automatem a ručním bojem a prosté množství turnajových území jasně vymezilo, kam až se dostane hráč hrající na automat a kdy pro něj budou ztráty tak velké, že se mu to nevyplatí.

Ano, asi jsme si zvykli na přísun relikvií, bodů atd. (aspon nás to nenutí zakládat si další účty a dotovat si baráky). Ale prostě se něco dělo, mělo to své mantinely a hráči byli adekvátně odměnováni.

Řeči o nějakých hemisférách fakt nemá smysl komentovat. V tomto typu bojů to bude vždy úplně stejné a je úplně jedno jak se upraví vlastnosti jednotek (po tom co jsem viděl na betě, tak je úplně fuk jeslti budete mít navíc nové jednotky nebo ne). O tom vzniklý problém fakt není...

..pokračování již brzy.. :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Andílku s tím nesouhlasím , hráč co u toho prosedí a hraje ručně by měl dosáhnout cíle s minimálními ztráty za předpokladu , že bude nasazovat vhodnou army ( bavíme se o turnajích) ne o získávání provincií skrze rozšíření ( pro hráče co budou číst).
A hráč , který hraje na automat tak stejně musí zvolit vhodnou army ( ale právě za ten klik na automat ) bude mít větší ztrátu nějaké ty procenta za tu pohodlnost. Ale rozhodně oba dva by měli dosáhnout stejného cíle .

Já nevím, to mi právě přijde nefér. Já u toho prosedím 2 hodiny třeba. 2 hodiny dejme tomu půlku z těch všech kol turnaje. To je 6 hodin celkem. No a ty to zmákneš ta 10 minut každý kolo. To ti dá celkem hodinu. A to je právě dost velký rozdíl. Nevím, fakt mi to tak přijde. Neříkám že by měli nějak moc automatický boj znevýhodnit. To né, i já častokrát jel automat, protože se mi u toho nechtělo sedět. Ale aby se pak takhle dosáhlo lepšího výsledku... Pro mi to nepřijde moc "košér" :D Ale tak to je na každým no.

Anděli s tebou prostě souhlasit nemůžu. Na bojovým systému není lepšího absolutně nic!!!
To netvrdím. Pozor, já ho nechválím. Jen říkám, že turnaj není až tak nemožný a že se bojovat dá. Ty si sám příklad, zatím zvládáš turnaj nejlépe. Takže musíš souhlasit, že se to opravdu dá. To že si to zaslouží změnu píšu co nejvíc, aby to právě nevyznělo tak, že za něj kopu :D Asi je to málo vidět, budu to psát častěji. I mě se to nelíbí.
 

DeletedUser76

Guest
Promiň Anděli , ale je to Tvůj čas strávený a já si nemyslím, že hráč který sedí u hry a hraje ručně boje by měl být zvýhodněný tak, že může bojovat do konce turnaje , zatím co hráč co klikne má v sedmém kole šmytec. Přeci ty máš za to výhodu, že ušetříš army a náklady tím spojené , to je tvá odměna a já hold vynaložím 100 000 kladiv na víc za ty rychlostní kliky . To je ten výběr zda trávit čas u ručních bojů nebo platit daleko větší ztrátou army a kladivy za kliky na automat . A vážně trestat některé hráče tím, že si nemohou dovolit trávit u ručních bojů desítky hodin tím, že nedojdou do cíle jak já říkám to nepřijde fér zase mě :).
 
Nahoru