• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rušení opuštěných vesniček

DeletedUser467

Guest
Máte u toho promazávání neaktivních účtu asi nějakou chybu. Hráč Arim začínal se hrou cca ve stejné době jako já. Moc daleko se však nedostal. Přesto pořád čučí vedle mě :) Ne, že by mi to nějak vadilo, jen mi to přijde zvláštní :)

Arim.jpg
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ono stačí, když se jen na účet přihlásí. Nemusí nic zadávat, vybírat, stačí lognutí a doba neaktivity běží nanovo. :)
 

DeletedUser467

Guest
Jo, tohle mi je jasný a původně jsem si i myslela, že se sem asi nejspíš někdy přihlásil, když nešel už v té první vlně promazávání. Ale tuhle hru hraji asi 9 měsíců a účty se kolem mě promazávali několikrát. Zdá se mi fakt divné, že by se tam chodil pravidelně logovat. Nic v tom městě nemá, takže není důvod to držet při životě, ani tam nic nedělá. Nedává mi to prostě smysl :D

Arim.jpg
 

CherryFlower

Guest
Taky mám kolem sebe sousedy, kteří už na město nesáhli několik měsíců a stále tam jsou :)
 

DeletedUser1198

Guest
to asi každý, ale mě to nevadí, jsou za ně mince a zboží, lepší než díra.
 

DeletedUser1148

Guest
no mě vadí ,když mám sousedy ,kteří již tak víc jak měsíc tuní hlavní sídlo.Takže nemohu dát sousedskou ,protože buď nic jiného nemají a nebo to málo mají obsazené.Všimla jsem si ,že stejně spolu začli tunit dva hráči.Jeden ve spolku a druhý bez spolku.Ten bez spolku je už odstraněn a ten ve spolku bohužel již dva měsíce tuní to hlavní sídlo.Jak je to vlastně s odstraňováním hráčů ,kteří jsou ve spolku ,ale neaktivní? Ti se neodstraňují že?
 

GorGlin

Veterán
hra je pro lidi a ti nese určité problémy.
není možné malé dítě vést k odpovědnosti, stejně jako autora
na blbce prostě narazíš vždycky.
 

luterina

Veterán
Ahoj, neuvažuje se o možnosti koupi nevyužitých pozemků opuštěných vesniček a to i pro další možnosti rozšíření hry? :)
 

DeletedUser1930

Guest
@luterina Ahoj, rozveď trochu prosím. Pokud máš na mysli to, že by šlo koupit opuštěnou vesničku a mít městečka či vesnice dvě, bude to těžce realizovatelné, neboť na stejném světě lze mít pod jedním účtem (nickem a registračním E-mailem) pouze jednu. Pokud chceš mít na stejném světě dvě, musíš použít novou registraci a to pod jiným nickem a registračním E-mailem. (Pravidla to nezakazují). Pokud máš na mysli to, že by se zakoupením rozšířila Tvoje vlastní vesnička (či vzkvétající město) je to vlastně zbytečné, neboť nákup nových pozemků je realizován výhradně za diamanty a to můžeš dělat tak, jak je obvyklé. Opuštěné vesničky systém za nějaký čas sám "smaže" a vznikne tím prostor pro nové hráče. Jestli máš na mysli ještě něco jiného, napiš prosím, škoda zahodit dobrý nápad.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To si troufnu říct, že neuvažuje :))) Ale vůbec by nebylo špatný mít novou (respektive další) plochu. Už kdysi jsem to tu někde myslím psal, že například s příchodem nové rasy by byl nový palouček, kde by se stavělo. Znám to tak z jedné podobné hry, kde jsou různé lokace a tam se hráč rozšiřuje (ne od nuly, ale pokračuje - tady by to mohlo být právě skrze portál). Určitě by to bylo fajn :) Ale kupování sousedních pozemků, to asi ne. Navíc by byl znevýhodněný takový hráč, který by třeba kolem neměl neaktivního hráče :D Že by neměl co koupit.
 

Santerr

Veterán
Opuštěné vesničky systém za nějaký čas sám "smaže" a vznikne tím prostor pro nové hráče.

Co to je ten "nějaký čas"? V mém okolí jsou sousedi, kteří nehrají už rok a přesto jejich vesnička pořád stojí...
A že by mi přibylo hafo nových sousedů se taky říct nedá. Na Winyandoru mi zmizí soused a většinou druhý den tam je nový hráč, občas to trvá 2 - 3 dny, ale to jen výjimečně. Zato na Arendylu mám pořád spoustu opuštěných dolů a žádná nová tvář :(
 

Chaak

Znalec fóra
Ahoj, není to náhodou tak, že se rychleji smáznou opuštěné vesničky, na které nebyly koupeny diamanty ?
Soudím tak z toho, že mi smázli celkem rychle vesničku na jednom účtě a soused, který už nehraje podstatně déle, pořád visí v mapě.
Mimochodem to sáhodlouhé tunění budov vyplývá asi z toho, že se na tu vesničku nebyl majitel sáhodlouze ( :) ) podívat.
 

DeletedUser1930

Guest
@Santerr To je sice pravda, také bych byl raději, kdyby automatické mazání bylo rychlejší, ale stejně zde nezazněla žádná alespoň trochu reálná myšlenka, jak je koupit a co dál. Koupit, jak jsem již psal, by stejně nešlo jinak než za diamanty a jak psal @GoldAngelcz , by byli okamžitě v nevýhodě hráči, kteří nemají opuštěnou vesnici v dosahu.
@Chaak ano, máš pravdu, budova je ve výstavbě tak dlouho, dokud se hráč "nelogne". Z toho vyplývá často nemožnost poskytnout mu sousedskou výpomoc (nehraje, tudíž poskytnutou pomoc nespotřebovává) a takový soused je horší než prázdné místo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1148

Guest
@Chaak ano, máš pravdu, budova je ve výstavbě tak dlouho, dokud se hráč "nelogne". Z toho vyplývá často nemožnost poskytnout mu sousedskou výpomoc (nehraje, tudíž poskytnutou pomoc nespotřebovává) a takový soused je horší než prázdné místo.
tak s tímto plně souhlasím....není to tak dlouho ,kdy jsem měla v sousedství takových "hráčů" 5 ...... a opravdu to naštve .když konečně načtu městečko a zjistím ,že stále tuní hlavní sídlo a jinak sousedská dát nejde.
Zajímalo by mně ještě ,jak je to s vymazáváním městeček ,která jsou ve spolku a neaktivní? Všimla jsem si ,že v mém sousedství byly dvě městečka.Jedno nebylo ve spolku a druhé ano.Náhodně začali tunit ve stejnou dobu hlavní sídlo.Týden dva ,měsíc dva a asi po dvou měsících městečko ,které ve spolku nebylo zmizelo a to které ve spolku bylo ,tam stále bylo.A stále tunil hráč hlavní sídlo (tj že se nepřihlásil) asi ještě dva měsíce.Pak zase začal hrát.Kdyby nezačal ,tak by mně zajímalo ,jak dlouho by ještě v mém sousedství zůstal.Mám pocit ,že když je hráč ve spolku ,tak se mu jen tak městečko nesmaže že ?
 

Chaak

Znalec fóra
S tím společenstvím to asi nemá nic společného. Měl jsem ve společenství neaktivního hráče a smázlo jej to, i když byl ve společenství.
 

luterina

Veterán
@Vídar zdravím, tak trochu to již nastínil @GoldAngelcz, s příchodem nové rasy by hráč zakoupil jednu z opuštěných vesniček - kterou by měl se stávajícím městem propojenou portálem - ve které by žila a budovala jen tato jedna nová rasa, nemám promyšlené, ale portál by např. mohl být průchozí jen v jistém časovém úseku a nová rasa umístěná do jiného prostředí - např. noční krajina a pod.
 

DeletedUser2097

Guest
Nová "fičura" by problém s opuštěnými vesnicemi a "zlatými doly" snad měla brzy vyřešit. Byla úspěšně otestována na betě a k datu 6.9. bylo řečeno, že se brzy dostavi na live servery :)

Ve zkratce jde o přidání nastavení , kdy si hráč zaškrtítkem v menu povolí možnost Automatického přesunu na lepší pozici na mapě. Více informací o fičuře ve zdroji níže.

Snad nám tedy brzy přibyde plno nových "aktivnějších" sousedů a na prázdná místa (čti zlaté doly) na našich mapách zůstanou pouze špatné vzpomínky.

Zdroj:
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/the-solution-player-movement.5675/
 

Chaak

Znalec fóra
Pokud jsem to správně pochopil, tak budou mít možná trošku problém začátečníci. Než se pro ně uvolní nějaký flek uprostřed, budou se plácat někde na kraji mapy. Ale samozřejmě záleží, jak bude celý systém přesunů nastavený, třeba jak často tahle aktualizace mapy bude probíhat.
Ještě jedna poznámka - asi se nám budou ze začátku častěji měnit sousedi, než se ustálí v mapě , takže se necháme překvapit.
Jinak to vypadá na dobrou vychytávku.
 
Nahoru