• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Zimní událost 2017: Tři ledovcoví obři

papap

Mistr slova
Když tu píšete o těch budovách co chcete a nepadají vám.Tak já vždy otvírám truhly po půlnoci a to nevím jestli se mi to jen zdá,ale podle mne je větší šance.než třeba přes den.To mi padají budovy,tak i klíče navíc.Truhly otvírám vždy jen za 140... :)
 

Silversnake

Mistr slova
No pro mne to byl asi předposlední event....maximalizací základních budov od 11 kapitoly už nebudu potřebovat tolik obyvatel a kultury. Při mém výše uvedeném "štěstí" bych si z dnešní nabídky nákupu diamantů musel zakoupit 2x 14000 diamantů + 1x 3000 diamantů = 2x1200+1x200 klíčů, aby mi padla budova na mých 17 pokusů po 140 klíčích a to se fakt vyplatí...za Kč 4497 dostat jednu budovu :)
 

DeletedUser2739

Guest
3. budovu do setu jsem získal na druhý pokus, zmrzlých vraků mám 8, začínal jsem asi s 3800 klíči, nějaké klíče jsem dostal, jel jsem až na nulu. Jak jsem napsal, někdy padly dva vraky za sebou, ale jednou byla šňůra 12 pokusů, kdy prostě nepadl...
Jinak je to tu jen v náznacích, ale tak někdo napište na rovinu, že si myslíte, že je to podvod a že jsou ty procenta nastavena jinak (moje děti si mění kostku, když jim nepadá šestka)
 

Silversnake

Mistr slova
@Karindian,...... (moje děti si mění kostku, když jim nepadá šestka) netuším jak si ji tady vyměnit abych si hodil alespoň 30% úspěšnosti dnes jsem měl 5,88%
 

OrickJ

Znalec fóra
Když tu píšete o těch budovách co chcete a nepadají vám.Tak já vždy otvírám truhly po půlnoci a to nevím jestli se mi to jen zdá,ale podle mne je větší šance.než třeba přes den.To mi padají budovy,tak i klíče navíc.Truhly otvírám vždy jen za 140... :)

No a já to mám úplně naopak pravidelně. Už to raději nezkouším, klíče skoro na nule a budova žádná. Přes den to někdy padne.
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím lidi

iDavis : Velká omluva já se přehlídnul u rozpisu bez udání datumu.

Silversnake : Tím že jsi obdržel i jen jednu denní odměnu jsi získal normální denní příděl. To že jsi si šetřil zrovna na tuhle budovu se nedivím a je fakt že z tolika pokusů co jsi psal jsi dostal jen jednou denní odměnu je opravdu nefér.

Já řeknu jeden fakt který se některým nemusí líbit. Před touhle budovou se četnost denních odměn držela u když né prvího pokusu získat danou budovu tak napodruhé maximálně na potřetí vždy dařilo. Pokud někdo argumentuje štěstím a smůlou tak lže a bez protminutí kdo věří že tahle akce je o štěstí je opravdu hloupost. Tak jak je naprogramovaná hra je stejně tak naprogramovaná tahle událost a odměny. To je jak tvrtit že napoprvé jsem prohrál bitvu pro špatné rozvržení jednotek ale napodruhé jsem měl stěští že zrovna střelec přežil jen tak tak. Vše ve hře je záležitost nastavení priorit a hodnot vytvořené člověkem. Náhodné vítězství při střetu, produktivita manufaktur, nákladů za výzkum a odměn za úkoly příběhové, odmítnutelných úloh či událostních nejsou o štěstí ale o rozhodnutí určitých lidí. Dovolím si tvrtit že kdo sledoval denní odměny a plnil kvůli aktuální události úlohy kvůli klíčům aby měl radši více šancí získat denní odměnu a investoval nemalé náklady na splnění úloh tak že je výsměch a moc nefér jestli nedostane na více pokusů denní odměnu. Psát zde o smůle a štěstí je sprosté plivnutí do tváře a vysmívání se. To je jak hráč zaplatí uvedenou částku peněz za uvedenou částku diamantů a dostane třeba jen polovinu diamantů. A argument bude že smůla. Takto by se dalo řešit a reágovat na většinu chyb na které někdo upozorní že smůla no sorry ... Zrovna u věčného a vděčného problému zamrzání obrazovky smůla no zkus jiný prohlížeč.
 

Silversnake

Mistr slova
No tak na Nový rok uvidíme (poslední "setová" budova), mě osobně zůstane klíčů na 6 pokusů (á140) a hned další den je umrněná budova na K+O
 

DeletedUser2739

Guest
takže ještě jednou: z hlediska programování se prostě procentuální rozložení nějak dělá, někdo může mít pocit, že jsou ty procenta nastavený nějak jinak, někdo může mít pocit, že procenta vůbec nehrajou žádnou roli a že to inno nastavilo záměrně zle a špatně, někdo může mít pocit, že to inno nastavilo jen pro vyvolené, někdo může mít spoustu jinejch pocitů. Evidentně většinou tyhle pocity plynou z naštvanosti, že jste nedostali to, co jste očekávali nebo jak jste to očekávali. Ale ta posloupnost naštvanost -> pocity nepokračuje pocity -> zaručená pravda. A jestli se do těhle úžasných konspirací položíte, tak byste měli podlehnout i konspiraci, že inno pohltil Váš život a krade Vám kromě času i peníze, a vymanit se tomuhle usurpátorovi.
a znovu ke štěstí a smůle: jestli 12x hodíš kostkou a ani jednou nepadne šestka je to prostě smůla a můžeš se rozčilovat, že pravděpodobnost říká, že měla padnout 2x
 

Silversnake

Mistr slova
No spekulací je spousta....dle mého hlavně ta, že hráči kteří čekají na 12. úroveň nejsou pro Inno potenciální zákazníci...za diamanty utrácet nebudou, protože je nemají ve hře za co utratit.... což dokazují i pro ně nesmyslnými úkoly v Eventu jako vylepšit budovy na 20lvl.... k čemu mi je napadaná hromada urychlení, dešťů peněz a kladívek když je nemám za co utratit..... manu si za ně nekoupím a ani neurychlím, loňský rok tyhle nesmysly nebyly a denní odměny mi padaly s 50% úspěšností (dnes 5,88%) a ano jsem naštván, protože volný čas obětuji plnění Eventu abych měl dostatek klíčů na výběr denních odměn, které jsou pro mne zajímavé....takže asi není divu, že jsem zklamán, že utratím za jeden den 2,7K klíčů a dostanu jen jeden barák a hromadu neužitečných věcí....
 

DeletedUser4646

Guest
Karindian : Víš ale co je opravdu pravda pravdoucí? Že u jiných předchozích budov v denní odměně při našetření 140 klíčů plus to z 70% šlo získat i na poprvé a když už tak na podruhé. Dokáže tady někdo přibližně říct co musí hráč splňovat pro to aby měl takovou pravděpodobnou šanci k získání denních odměn tak jako při né tak hodnotných budovách jako 27.12? Přirovnání s reálnou kostkou je promiň ale trochu z cesty. Naprogramovat systém odměň dle pravděpodobnosti reálné kostky nejde. V reálu je ale pravděpodobnost lidského odhadu nesrovnatelně větší než si hodit virtuální kostkou. Neřekl bych že odměna padá vyvoleným ale spíše mnohdy těm kteří to nějak moc nepotřebují tím myslím že s tím moc nemají jistý záměr. Co třeba říkáš na prvotní výběr světa cz1 nebo cz2?

Zatím mi systém denních odměn 27.12 spíše připomíná boxerský zápas kde totálně vymlácený boxer který se sotva drží na nohou dá jednou ránou soupeři k.o ale k ničemu mu to není protože soupeř vyhrává na body ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
ale ono to nic jiného než virtuální kostka není: rozdělíš vzdálenost mezi nulou a jedničkou na úseky aby odpovídaly procentům, např, 0 až 0,25 denní odměnna 0,25 až 0,35 VB atd. až do jedné. Při otevření truhly se Ti vygeneruje náhodné číslo mezi 0 a 1 a podle toho, do kterého úseku spadá, tak to dostaneš (např. 0,178654 - juchů máš denní odměnu). Takže prostě hod kostkou, nic víc. A ta pravděpodobnost se prostě projeví při větším množství pokusů. Když budeš hádat u hozené mince, jestli padne rub nebo líc, tak se Ti třeba nepovede 3x po sobě uhodnout, to se stane, ale velmi těžko se stane, že bys neuhodl 28x z 30 a už vůbec ne 95x ze sta. Pravděpodobnost se prostě naplňuje při velkém množství pokusů. Na druhou stranu nevylučuje, že se nemůže stát, že neuhodneš 10 hodů z deseti, a to je smůla - byť ten smolař za tím může vidět určitě něco jiného.
Podle čeho inno pozná, kdo to moc nepotřebuje, podle čeho pozná, jaká je chtěná budova? Já chtěl jen lodě, nic jiného mi nepřišlo výhodné a dal jsem za ně všechno (btw první loď byl až na pátej pokus).
Nerozumím, co myslíš pravděpodobností lidského odhadu.
 

lodyh

Pokročilý žák
Ahoj , stále mi není jasné a nikde se to nemůžu dočíst kde získám tu poslední budovu která mi chybí ? V odměnách ještě nebyla a mám obavy jestli vůbec bude . Jde mi o
Zmrzlý portál orků . A nebo si ho budu muset koupit abych měl všechny čtyři ? Děkuji za odpověď :)))
 

milda0007

Pokročilý žák
Poslední čtvrtá budova do kompletního setu Frozen Orc Vortex o kterou ti jde bude v nabídce denních odměn 2.1. kde ji můžeš získat.
 

DeletedUser4646

Guest
Karindian : Když by to tak opravdu spolehlivě fungovalo tak ze začátku nezískáš skoro žádnou denní odměnu a v první den nemáš šanci už vůbec. Je ale zajímavé i dle toho systému jak píšeš že čím víc se blíží konec tím větší smůla denních odměn takže když by to fungovalo jak říkáš tak by to fungovalo trochu lépe s tím štěstím. Ze začátku jsem se zaměřil na sledování budov a zaměřil se jen na ně a kupodivu mám z celé události zatím jen dvě co jsem chtěl a šlo to na první nebo na druhý pokus.

iDavis : bylo by možné když by přehled denních odměn byl hned ze začátku už kompletní nebo proč to nejde když se nic nemění?

Jinak se musím vyjádřit a dokončit debatu zde. Zlatá propast je fakt dobrá věc a srovnávat to podle mého s né moc dobrým mixem kulturních budov které mají určitý počet obyvatel nejde. Může se zdát a někdo to i psal že tyhle budovy uvítá pro ušetření místa to je jistě fajn ale stejně pak bude muset vylepšit obytné budovy nebo dostavět aby doplnil počet obyvatel který časem jistě plně spotřebuje aby pak mohl tu kulturní budovu smazat.
Lepší řešení by byla kulturní budova která by procentuelně zvyšovala produkci obyvatel obytných budov. No jo ale co po smazání? Obytné budovy by v aktuálním vylepšení bez zvýšené procentuální produkce obyvatel se snížil na standartní úroveň.

Tip pro hraní událostí : Plňte úlohy jen ty které nejsou moc náročné na investice, investujte jen tolik aby jste měli na plánované investice před událostí nebo aby se investice za krátkou dobu doplnili. Tímto bude následné zklamání z odměn menší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Karindian : ne uplně přesně. generuješ číslo od 1 do 100 a pak už je to jak říkáš :) není důvod generovat desetinné číslo, když to zvládne i číslo celé - zbytečně to bude pomalejší - sice nepatrně, ale na obrovské zátěži, jakou elvenar má, se to už projeví :)

nicméně jak jsem psal, ta čistá pravděpodobnost není úplně ideální. měl by tam být nějaký vedlejší algoritmus, který tu denní budovu prostě člověku dá po určitém počtu neúspěšných pokusů. aby i ti největší smolaři nakonec nějakou odměnu dostali.
 

DeletedUser3459

Guest
No bohužel se musím přidat. Opravdu je tohle hodně otravné a výmluvy moderátorů že čísla nelžou nějak odmítám akceptovat. Chápu že tahle hra není soutěž o první místo, ale zakládat výsledek hry na náhodě a vymlouvat se na "štestí" je ubohost. Spousta hráčů díky tomu sedí u hry hlídá ukoly a kliká jak divý a předpokládám že i to je snaha tvůrců nas udržet u monitoru. A nakonec se dozvíš že to možná vyjde jindy :p, to je trochu jako výsměch.
A to že jsou budovy stejné velikosti s takovými rozdíly mě nutí k zamyšlení jestli mám i nadále pokračovat nebo radši nesmazat účet a nezačít něco jiného.
Hezké svátky Všem :)
 

DeletedUser2739

Guest
@Nightwish89 vůbec to nemá vliv, který den otvíráš, jen je pravda, že první den nemáš tak velkou šanci získat dost klíčů, takže neotevřeš truhlu tolikrát

@KakaneCZ @CorwinOfAmber od začátku je přece dané, že máš určitou šanci získat denní odměnu, nikdo jí nikde negarantoval. A znovu říkám, chápu naštvanost, když to nepadá, sám to znám, ale používat (byť často skrytě, implicitně, v náznacích) pojmy typu nespravedlnost nebo podvod, to už je kousek dál...

@CorwinOfAmber už jsem pár let neprogramoval a nějak velké zkušenosti nemám, ale vždy byl generátor od 0 do 1, když se to chtělo udělat na 1 až 100, muselo se to generované číslo násobit 100 a zaokrouhlit (v tomhle případě nahoru)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Karindian : asi je pravda, že bude záležet na jazyce a případně i frameworku, která varianta bude vhodnější.

jinak já si rozhodně nestěžuju na nějakou smůli :) v této události jsem měl i smůli i štěstí, prostě vím, že to takhle je. na podzim mi zase padaly budovy jak na běžícím páse. jen navrhuji, že by ona šance šla maličko "vylepšit", aby prostě lidi vždycky dostali, co chtějí. tak, aby i extrémní smůla byla po určitém počtu pokusů odměněna.
 
Nahoru