• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Základy budování - šetření místa

DeletedUser1711

Guest
no právě proto nemám já postaveného nic co je kombinace kultury a obyvatel... mě to tak příjde lepší
 

DeletedUser2333

Guest
Takže myslíš, že je spíše lepší postavit více obytných budov a zbavit se všech eventových budov cult + pop?
 

DeletedUser3345

Guest
No, já jsem teda s budovama kult.+ Lidi spokojená. Eventove kul. Budovy průběžně měním,jak přijdou výhodnější. To stejné plánuju i s těma spojenýma s obyvateli.
 

DeletedUser2333

Guest
no celkem problém je v tom, že například mě zatím nepřišly budovy, kterými bych mohl nahradit zahrady přepychu, které mám už hódně dlouho :/
 

Lovec Krys

Legenda
Buď ta budova bude brutálně dobrá, nebo jsi na konci výzkumu.
Já zatím měním budovy z předcházejících eventů pravidelně (jelikož s každým čtvrtletním eventem jsem nejméně o kapitolu dál).

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2333

Guest
@Lovec Krys já tak rychle nejedu... a zatím prostě lepší budova nepřišla. Když byla nějaká na obzoru, byla v kapitole, od které mi chyběl kousek se dostat a ač jsem se snažil jak jsem chtěl, tak jsem to nestihl. Pořád jsem doufal, že mi něco zahradu nahradí, tak snad už po roce přijde nějaká nová budova :D
 

DeletedUser3538

Guest
Zdravím hráči Elvenaru,

napadlo mě, že zde není téma ohledně rad a postřehů jak nejlépe zefektivnit produkci na úkor místa.
Mé postřehy jsou takové:

- stavět opravdu na těsno, pořádně si promyslet jak bude vesnice vypadat.
- naplánovat to tak, aby cesty zabíraly co nejméně místa.
- produkovat jen to na co mám bonus - ostatní se dá získat na tržišti
- osobně mám hrozný problém s nedostatkem nástrojů - zkouším vylepšovat a stavět více dílen.
- později stavět efektivnější budovy pro tvoření kulturních bodů. Zatím mám jen posvátný kodex, který sice zabírá 4x4 políčka, ale má větší počet kulturních bodů
- co se týče doby výroby nástrojů a surovin nevím jaký volit kompromis čas/počet. Protože nemám moc času v týdnu, tak dávám i jeden celý den.
- nevím zda má cenu zpočátku stavět moc vojáků. Přijde mi kolikrát levnější o dané území vyjednávat.
- Nejdříve bojuji o území na kterých se nachází relikvie k mému bonusu a pak až o ostatní.

Snad je to zatím vše co by mě zajímalo a co jsem postřehl.
Budu rád za jakékoli postřehy a rady :)

Zdar a sílu najdeš v sýru
Tvoje postřehy jsou nejlépe směrovat na vývojáře teto hry. Kdy by se dali stavby otáčet dle potřeby nevznikali by zbytečně prázdná místa!!!

Pro všechny hráče co si stěžuji na umístnění staveb ohledně jejích nejlepšího umístnění aby zbytečně nevznikali prázdná místa. Směřujte tyto svoje postřehy na vývojáře této hry. Jde o to že v jiných hrách lze stavby otáčet dle potřeby. tedy do vlevo nebo do vpravo, tady v tomto problému vývojáři zaspali.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
@Sixe reaguješ na přes dva roky starý příspěvek...
jinak budovy otáčet prostě nikdy nepůjdou, navíc jejich tvar a velikost se prostě budou neustále měnit, abys musel pořád přestavovat, hledat místo a plánovat. Tahle hra je o tom...
 

DeletedUser4646

Guest
Karindian: Já jen reáguji na tvoji reakci že někdo reáguje na staré příspěvky a něco bych k tomu přidal.

To že některá témata jsou delší čas neaktivní protože stálí přispěvatelé již nemají co dodat nebo jim to připadá zbytečné, není rozhodně důvod na to upozorňovat nováčky na to že reágují nějak pozdě. Já osobně jsem rád za nové reakce na starší témata ovšem které si všímají něčeho čeho se dříve nevšímalo. A teď přidám názor že v několika příspěvcích ne jeden hráčsky starší hráči píší že oni jak to měli těžší a složitější a že případné akce a odměny apod jsou nefér atd. Já myslím že v nečem mají pravdu když se něco zavádělo a ještě se úplně nevědělo vlastně k čemu to bude a když už to je tak se to nedá vzít zpět třeba akademie kouzel například. Ale zase je tady fakt že hráč se mohl svobodně rozhodnout zda li budovu postaví či nikoliv. Někdo prostě do něčeho jde hned po hlavě a za nějaký čas ... Tím bych chtěl říct i fakt ten že jakékoliv mnohdy i dobré nápady a návrhy jdou do kopru díky ukřivděnosti starších hráčů kteří ovšem objektivně dobře jim tak. Takže pokud někdo odpovídá na staré příspěvky ale je již seznámen a pročetl si ostatní názory atd a přidává něco nového tak proč ho na to vůbec upozornit? Držet hubu a krok s dinosaurama co jim nesmírně vadí problém když nevidí za jak dlouho budou mít prozkoumanou provincii i když to jde jinak a podobné malé problémy říkám proč?
 

DeletedUser2739

Guest
On přidal něco nového? Evidentně si jen chtěl ulevit od zlosti, že nelze přetáčet budovy (a já mu to nezazlívám, jen je třeba se s tím smířit). Jinak: souviselo to nějak s tím co, citoval? Snad jen se zmínkou o ušetření místa. On je nováček? Má registraci na fóru o čtvrt roku starší než Ty. Jo a nevím, jestli jsem nebo nejsem starší hráč, hraju 10 měsíců. A když už jsme u toho, v něčem měli i starší hráči výhodu, třeba když dostávali odměnu v surovinách za každou návštěvu a nejen za truhly.
A nevím, které dobré nápady šly do kopru, kvůli ukřivděnosti déle hrajících hráčů. O tom se přeci nehlasuje. Je to jen věcí INNO, co udělá a co ne. To je jak kdyby někdo psal, že prochází nápady těch hráčů, kteří nejvíce kupují diamanty...

edit: tak už hraju 11 měsíců :D
 

Saux

Znalec fóra
Nehádejte se, chlapi :)
Nicméně v jednom souhlasím s Nightwishem - jako nováček (za kterého se stále považuju) jsem taky rád, když se otevře i "mrtvé" téma, protože dobrých rad není nikdy dost... jelikož hraju poctivě každý den, dozvěděl jsem se už dost, ale pořád je spousta věcí a fíglů, které o hře prostě nevím...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4646

Guest
Karindian: Já taky nemyslel zrovna obsah o otáčení a hned v úvodu jsem to napsal na co reáguji. A ohledně toho co jsem psal jsem to myslel spíše že někteří déle hrající nejen při některém dobrém nápadu či návrhu ano je to na innogames to chápu ale i u různých vylepšeních po aktualizaci či událostech a věcech jako požehnání apod rádi křičí jak je to nefér. Já jsem spíše staronový hráč a ještě před např. požehnáním apod i truhly ve výzkumu to bylo v něčem ale jen o málo těžší ale zase jak někdo dík za příspěvek když psal že zkouší jen tak hrát v druhém světě a že hned ze začátku je to o hodně těžší než zažil on. Konkrétně obtížnost boje a taky ceny za vyjednávání jsou pro začátečníky už těžší než dříve, proto říkám že rovnováha tam je a že obě strany dělíme li je na mazáky a zobáky v obtížnosti tam je. A mohu využít daného téma k sice bláznivé radě pro ty déle hrající co to chápat nebudou ale největší šetření místa a nejlepší strategií je začít znovu.
 

DeletedUser2739

Guest
ale kurňa, vždyť tam žádná rada není, snad kromě: pojďme všichni se spojme a bombardujme vývojáře co nejvíc, aby nás vyslyšeli, vždyť to jsou hlupáci, které to nikdy nenapadlo (uznávám, mám trošku extrémní interpretace textů :D )
jinak já znám už jen nový systém boje, takže som zobák :D
 

DeletedUser4646

Guest
Karindian: :D nějak nechápu souvislost s mým příspěvkem. Já se k tomu otáčení vyjadřovat nebudu ... ale tvoje pasáž o těch vývojářích je dobrá a tohle bych rád směřoval spíše těm hlavním z německa. Za směřování lidí v této hře si text začínající od slova pojďme až po čárku před slovem které, si to plně zaslouží.
 

zemin

Pokročilý žák
Když jsem začala poprvé hrát Elvenar ve smyslu vývoje postavy se čtvercem vzdálenosti od začátku, jela jsem prostě maximální rychlostí, co to jde. A ono to jde! vážně rychle. Boje tu člověk taky zažije a je to všechno skutečně hezké, ale...

Jsou samozřejmě hry, které toho adrenalinu v sobě mají mnohem víc. Takže kvůli bojům tady člověk nezůstane. Ovšem to prostředí, a zvláště v elfím světě, je prostě nádherné. A tak mě napadlo: "Prdím na to. Vždyť o nic nejde. Nikdo mě tu nepřeválcuje, nerozstřílí město na cimpr campr, když si s tím zkrátka budu trochu hrát, tak kam bych hnala, začnu pěkně nanovo od prvních kroků a tentokrát čistě pro radost. Žádné honění za ovládnutím světa nejlepší postavou nejlepší aliance, ale prostě klídek, rozvahu, ponořit se dovnitř a chodit s opravdovými elfy do opravdových zrovna postavených budov, no zkrátka imaginativně vstoupit do virtuálního světa a jednat, jako bych právě byla uvnitř."

A ono to funguje. Najednou jsem ze hry měla skutečnou radost. A začala každou budovu stavět pro její krásu. Jenom pro její krásu! A pokud následující level už není tak pěkný, stop, zůstane prostě pár budov tvořící docela malou osadu v této podobě. Též jsem založila ally, v jejímž mottu vysvětluji tuto ideu a čekám, až se další nadšenci přihlásí. Ale jestli se nepřihlásí, nevadí, stejně si to každý může vyzkoušet už teď, v místě, kde zrovna je.

Takže - vůbec mi nejde o rychlost vývoje. Začala jsem s nějakými dvaceti chalupami a dvanácti dílnami. Tvrdit, že lze začít s méně, je proti smyslu věci, protože v prvé řadě člověk potřebuje peníze, lidi a energii (tedy myslím zásoby). Všechno ostatní je až na druhé koleji. K tomu plnit jednotlivé úkoly. Plynou z nich totiž tučné odměny, které hráč nutně na začátku potřebuje, aby nestagnoval ve vývoji. Takže naslouchat požadavkům instruktorů a mezitím to pozvolna tlačit do rozvoje těch chalup a dílen. Za den se dá postavit docela slušná vesnice. A kupodivu zlaté domky se zelenými střechami a oranžové plachty dílen jsou jedny z nejkrásnějších budov, které tu lze vůbec vytvořit. Takže první rozhodnutí: Šest a šest z nich zůstane v malé osadě už napořád, řekněme jako skanzen, zkrátka vzpomínka na prvé kroky v Elfím světě, který obývají jejich staršinové v lesích zanořené vesnici.

Vlastně se pořád musím brzdit. Abych nepostupovala příliš rychle, abych nevytvořila více domů, více dílen, více všeho, což by mě katapultovalo k urychlenému vývoji, ale bohužel, taky k přijetí neoblíbených opatření, tj. co nejvyšší level, ať už budova vypadá jakkoli, jenom to hnát a stavět a stavět, lepit domy na sebe, rozšiřovat až do úmoru. Sedět u toho od rána do večera. Jenomže po pár takových dnech, když se potom hráč zpětně podívá na to, co tu vytvořil, dochází k vystřízlivění a logickému závěru: "Co tady vlastně dělám? Vždyť je to blbost! O takovou hru přeci vůbec nestojím." A nezbývá mu než odejít. No a to právě ne! Takhle to nehodlám pojímat. Protože tuhle hru si chci užít naplno. :)
Krása... Snažím se o to samé a myslel jsem si že jsem jediný kdo takhle uvažuje, a proto brzy skončí... Ale nevzdám se snu. Moc ti přeji úspěch a radost ve hře
 

DeletedUser4336

Guest
Tohle mi přijde, že moc nefunguje, tak možná na začátku, ale postupně se hra snaží, aby hráč prostě dělal to co chce ona, jestli má být ještě řeč o hraní hry.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Pauleo: Já úplně nechápu, kde se tento nesmysl vznikl. Protože hra funguje na stejném principu po celou dobu. Můžeš mi říci, v čem Tě hra nutí něco dělat jinak, než to bylo předtím? Je to dokola to samé: Získej zdroje -> použij je. A aby hra nebyla nudná tak postupem času vznikají a jsou potřebné nové typy surovin. Ale je to stále to samé co na začátku, jen je potřeba více vstupů. A jeden z logických cílů hry je zefektivnit výrobu/ získání všech surovin, tak aby město mohlo fungovat efektivně na omezeném prostoru. Ale nikdo není nucen hrát efektivně, může si hrát, jak chce, ale pak se může stát, že bude mít zablokované některé možnosti. Jako například iracionální volba nestavět akademii kouzel.
 

Lovec Krys

Legenda
Hra může hráče nutit tím, že mu zadává úkoly (které hráč může ignorovat).
V pozdějších fázích hry už hráč většinou má nějaké zkušenosti, tak může své město uzpůsobit své herní strategii, čímž může v některých ohledech mít město efektivnější a v jiných méně.
Např. já mám město na cz1 optimalizované na turnaje, naopak místo na osadníky jsem zkrouhnul a z toho hlediska je optimální méně (ale zase díky portálovým požehnáním mi to nebude trvat půl roku).
 

DeletedUser4336

Guest
Fjorgyn >> Jenže na začátku se dá hrát halbala, což od určitých fází už pokud se jedná o význam slova hrát moc nejde. Každá kapitola je specifická a různě náročná na určité zdroje nebo nové prostředky (specifika budov), a nutí hráče je využít, jinak se zcela zastaví. Stejné to není, teprve až když hráč odhalí trik jak se nezbrzdit na minimum, může zase trochu začít hrát. To je jasné, že je celá hra jen o produkci a její využití, když tu nic jiného není, popř. je jen co se týče bonusů k oné efektivitě. Prostě hrát se dá všeliak, ale jakmile budu chtít hrát primárně na vzhled města nebo oblíbené budovy, s velkou pravděpodobností narazím na onu přednastavenost, která mě herně pozastaví, a budu si připadat, že nehraju. Samozřejmě trochu se to změnilo s novými vymoženostmi ve hře jako portálové bonusy nebo vylepšování bonusových budov a budov z událostí, apod., čímž se dá vyhnout mnohým problémům (obejít je), a hrát si víc po svém. Svůj názor neměním, sám hraju dost nefektivně, ale přesto cítím, že musím jít v přednastaveném směru, a ne si vymýšlet, to co jsem mohl dělat dřív.
 
Nahoru