• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Základy budování - šetření místa

DeletedUser138

Guest
Zdravím hráči Elvenaru,

napadlo mě, že zde není téma ohledně rad a postřehů jak nejlépe zefektivnit produkci na úkor místa.
Mé postřehy jsou takové:

- stavět opravdu na těsno, pořádně si promyslet jak bude vesnice vypadat.
- naplánovat to tak, aby cesty zabíraly co nejméně místa.
- produkovat jen to na co mám bonus - ostatní se dá získat na tržišti
- osobně mám hrozný problém s nedostatkem nástrojů - zkouším vylepšovat a stavět více dílen.
- později stavět efektivnější budovy pro tvoření kulturních bodů. Zatím mám jen posvátný kodex, který sice zabírá 4x4 políčka, ale má větší počet kulturních bodů
- co se týče doby výroby nástrojů a surovin nevím jaký volit kompromis čas/počet. Protože nemám moc času v týdnu, tak dávám i jeden celý den.
- nevím zda má cenu zpočátku stavět moc vojáků. Přijde mi kolikrát levnější o dané území vyjednávat.
- Nejdříve bojuji o území na kterých se nachází relikvie k mému bonusu a pak až o ostatní.

Snad je to zatím vše co by mě zajímalo a co jsem postřehl.
Budu rád za jakékoli postřehy a rady :)

Zdar a sílu najdeš v sýru
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
za elfov odporúčam
postaviť maximálne 7 dielni na nástroje
dostatočne pokryjú spotrebu keď sa k tomu pridá plnenie opakujúcich sa úloh
na začiatku treba vojsko lebo sa ľahšie dobijú územia
čim je hra rozvinutejšie tým večie straty a ťašie boje
až sa dostanete do bodu keď už stratíte 2/3 vojakov v jednom boji
čo sa surovín týka je dobre mať 3 budovy na maxime teda bonusové tie na ktore vám platia relikvie
ostatné budovi sú zbytočné aspoň toto je môj názor
 

DeletedUser138

Guest
Děkuji za tvůj pohled na věc :) Zajímavé :)

O těch budovách máš také pravdu, i když ty další vylepšení mi přijdou dost drahý, ale vyplatí se :))

Já se dostal do fáze, kdy mi umírá hodně vojáků, tak počkám, až budu mít lepší :)
Zatím vylepšuji budovy na surky a na dílny.

Zdar a sílu najdeš v sýru
 

graywolff

Guest
Jedu podle rádců a ve volném čase vylepšuju. No postavil jsem pár domků navíc a taky nějaké ty kulturní věci, samozřejmě, aby se to vyrovnalo. Akorát zjišťuji, že ti dva stavitelé nejsou nic moc. Ale chci schválně hrát co nejdéle bez diamantů, abych si ověřil, že to jde. Zatím místo stačí. Když tak jsem už objevil dost provincií a rozšíření zkoumám jako první, takže se vejdu. Uvidíme později...
 

DeletedUser189

Guest
Makám dle rádců, stavím, vylepšuji, ale stále nejvíce postrádám mramor a to už tam mám ty lomy tři. Nějak jsem ještě nepochopila k čemu mi jsou ty relikvie
 

Vlnik

Guest
Nějak jsem ještě nepochopila k čemu mi jsou ty relikvie
Relikvie ti poskytují bonus k produkci zboží, ovšem má to jeden háček. Zboží se dělí na 3 kategorie (základní; vzácné; magické) a z každé můžeš využívat bonus jen na jednu věc, kterou zjištíš v hlavním sídle v záložce relikvie. Je dobré vyrábět jen to jedno zboží s bonusem a zbytek získávat obchodem, i když bohužel při současném rozdělení bonusů se některé zboží, teď zejména hedvábí, shání velmi těžko.
 

DeletedUser236

Guest
Tak já taky přispěji svou troškou do mlýna, byť je tohle vlákno již delší čas neaktivní - třeba se trochu rozhýbe :)

Moje strategie je odlišná od té, co je tu prezentována. Samozřejmě, že to, na co mám bonus, vylepšuji jako první a mám těchto manufaktur více. Ano, tyto materiály směle prodávám, ale mám postaveno několik kusů i od dalších manufaktur, protože mi to dává jistou "materiální nezávislost" - mohu tak mnohem snáz (=rychleji) prozkoumávat provincie, a tím pádem rychleji expanduje moje městečko, takže se pořád vejdu. Trochu s místem zápolím až teď, když začínám stavět manufaktury na druhou trojici zboží (což znamená, že si pořád můžu ještě postavit zhruba tři až čtyři budovy), ale blíží se mi zase rozšíření, takže se tím zatím moc nestresuji :D
Relativně si vystačím i s vlastními kulturními budovami - držím se většinou standardně na pomezí bonusu 150-160 % podle toho, jak moc zrovna vylepšuji (budovy obměňuji, pokud mi to dovolí místo). Asi si budu muset podobným způsobem poradit i do budoucna, protože mám sice objevených asi 20 sousedů, ale z toho hraje víceméně jen jeden...o_O
 

graywolff

Guest
Já mám manufaktury jen na bonusové zboží. Ale mám jich dost, takže výměna není až tak problém (i když platím penále za neobjeveného obchodního partnera). No a protože mi obvykle přetéká zlato, jelikož domů musím mít taky dost (kvůli lidem do těch manufaktur), není problém ani využití obchodníka. A protože jsem zlikvidoval zbrojnice a kulturu držím "rozumně", tak se taky obvykle celkem vejdu. S objevenými sousedy mám podobné zkušenosti, ale už probíhá kolem mě mazání a objevování se nových, tak se to třeba spraví.
 

DeletedUser236

Guest
Obytné budovy budu muset asi taky časem přidat, ale jak jsem koukala, tak ono už tam moc nových budov není, takže budu potřebovat místo víceméně už jen na vylepšování a kulturní budovy...
Aha, to jsem nevěděla, že se takhle můžou smazat sousedi a nahradit... Tak uvidíme - nějaká ta sousedská výpomoc by se občas hodila :D
 

DeletedUser199

Guest
je to zatím celé nějaké nevyvážené tak hra, asi je to způsobené tím, že je málo hráčů, plánovat jak město bude vypadat nemá vcelku cenu když od určitého levelu už postavené budovy při vylepšení mají jiný rozměr, sousedů kolem mám vypátraných snad 30, jak mačo poctivě každý den všechny oklikávám bez jakékoliv návratnosti, teda ne že by se mi až tak chtělo, ale přece jen je to příjem do kasičky, tak to tak beru, dobré 2 třetiny z nich nehrají, zbytek je lenivý vrátit nebo možná neví ani jak a vrací je dva :). Další problém je s komoditami už několik dnů mám na trhu požadavek na směnu křištálu, který potřebuji do výzkumu, včera se mi s bídou podařilo směnit pár kusů ale to je málo, tím pádem mi za pár hodin budou body do výzkumu naskakovat zbytečně protože kvůli křišťálu nemůžu pokračovat, leda zvolit nákup u obchodníka, ale to je takový nepoměr že to prostě raději asi zabalím :) taky nechápu proč je třeba u obchodníka za bonusové komodity stejný směna u základních surovin a stejná dál u těch lepší, přijde mi na hlavu dát 500 prken za mramor nebo železo a ve stejném poměru dát 500 svitků za hedvábí nebo křiš´tál jsou to rozdílné komodity o level lepší takže cena by měla být odstupňovaná, o zlatkách nebo nástrojích ani nemluvě. Společenství v tomto směru taky moc nefunguje :) a nefunguje ani cos e týká té Sousedské výpomoci asi blbá sestava :) Nevím ještě to chvíli vydržím a pak papalala. Jediné co mě blaží, že jsem do toho nedala prachy, což obvykle alespoň nějaké kamínky si někdy koupím, no tady to nemá absolutně význam, dost mě ta hra zklamala
 

DeletedUser34

Guest
no máš pravdu ak si nenájdeš dobré spoločenstvo je to veľmi ťažko
viem že tie predné spolky sú plné ale treba hľadať spolok kde by ti to
naozaj pomohlo lebo keď je dobrý spolok je dostatok surovín a aj motivácie
treba len hľadať
 

DeletedUser200

Guest
Vivinova: Osobně bych spíš zkusil hledat lepší společenství... Naše společenství je celkem vyvážené (většina jsme na podobné úrovni) a snad celá polovina lidí je aktivních (beru to jako úspěch). Ale hlavně, od doby, kdy jsem ve společenství nemám problém s výměnou na trhu... Na výrobu lepšího zboží taky najíždíme tak nějak ve stejnou dobu, takže za mě zatím paráda... Prostě kdybych se měl spoléhat jen na sousedy, taky už bych to dávno zabalil, protože by se to nedalo...
 

DeletedUser236

Guest
Já osobně jedu jen sama na svoje triko a zatím přežívám celkem ku vlastní spokojenosti... :) (aniž bych do toho vrážela reálné peníze)
 

DeletedUser200

Guest
Tak ono to určitě jde, taky jsem jel dlouho na vlastní triko... Ale nevyráběl jsem všechno zboží a obchod se mi při penalizaci dost prodražoval. A dělat všechny manufaktury se mi zdálo mírně nepraktický
 

DeletedUser236

Guest
Já jsem teprve u zboží druhé kategorie, ale mám všechny manufaktury, vyjma křišťálu. Můžu díky tomu rychleji dobývat provincie a rychleji expandovat, takže se pořád vejdu. Jen teď musím počkat na další vylepšení obytných budov, abych měla lidi :D
 

DeletedUser254

Guest
Já momentálně přecházím na zcela jinou strategii.
Ty manufaktury na které mám bonus, budu úplně rušit ( nebo spíše nechám jen nějaký nepodstatný základ kvůli úkolům ) a budu se věnovat jen 2 a později 3 surovinám. Prkna, hedvábí a elixíry.
Mám bonus na mramor a křišťál. 99% nabídek na trhu je na mramor a křišťál. Sice mi občas někdo nabídku přijme - i ze společenstva - ale poslední nabídky jsem z trhu stáhl sám po 4 dnech.
Když dám ale na trh nabízím hedvábí ~ požaduji křišťál, tak ani nestačím zavřít okno trhu a nabídka je pryč.

Co se týká místa, zatím netrpím. Ale už se oběvují náznaky že brzy trpět začnu. Dostávám se do situace, kdy se mi bude dost budov rozšiřovat a nedostatek místa se dost radikálně projeví.
 

DeletedUser501

Guest
Tož tu už fakt dluho nikdo nepsal... :D

U mě je to zatim stejne jako ve FoE.
1. Cesty: Zakladem všeckeho je Tetris, ergo minimalizovat cesty! Znamena to při upgradu a zvětšeni budovy kolikrat cele město překopať - dobra zabavka, to už je Tetris hadra.
2. Rozšiřeni: Mista neni nikdy dost! Rozšiřeni z vyzkuma idu pomaly a ty z mapy su drahe na vojaky. Že bych kupoval relikvie? Mno to enem, pokud je to za bonusovu surku a nevim co s prachama a nastrojama... s postupujucu hru stale meně časty připad. Počitam, že časem to už vubec nebude využitelne, tajak ve FoE.
3. Kultura: Spočitat u kulturnich budov kolik kulturnich bodu davaju na jeden štvrtec plochy a podle teho stavjat. Budovy co davaju maly vynos postavim tak maximalně kvuliva ukolu a obvykle idu obratem do kytek. Esli ide budova bonusovat susedami, nastavjat enem tolik, kolik realně denně obonusujou, nema smysl mit 10 Haju, když bonus za den dostanu tak max. na štyry z nich a existuje bez bonusa vyhodnějši budova. To sem včilkaj testoval a zbytek Haju ide pravě pod radlicu buldozera a stavjam Mudrce, bo ti maju na plochu větši vynos kultury aj když nesu bonusovatelni.
4. Zboži: zaleži na Společenstvu a susedach. Pokud možne ho udať na trhu, jasne že lepši robit bonusove a na ostatni se vyprdnut. Ale jak neni, tož buď třeba proraziť pruzkumnikami ku tym susedum co davaju trvale dobre nabidky na trh, ale zatim je neberu bo su postižene malusem za neobjeveneho suseda a nebo si to robit sam. To ale žere lidi a misto, bo relikvie su na pytel v takym připadku. Ja pravě proražam jednemu k takemu susedovi. Krvava robota, no oplati se. Snad se moc nevyděsi, až dorazi moja krvava karavana ku jeho vesnici. :D
5. Vyzkum: to robim tak, že si dopředu počitam naklady na 4-5 technologii co budu zkumat a take surky se snažim primarně nachystat dopředu do skladu a neutratit ich. Co konkretne zkumam, to zaleži na větveni technologii. Dycky se snažim mit otevřene možnosti kaj sa daju valit body kdybych kvuli surkam nemoh kerusi technologiu aktivovat. Primarně idu po Rozšiřenich. Esli vychaza +- na stejno jak se k dalšimu dostat, volim nejdřiv vojensku větev pak surovinovu inak prostě nejkratši cestu. Ostatny balast okolo se dořeši sam až to už bez něho nejde dal.
6: Budovy: Vždy a stale všechny co hodlam udržovat levelovat na max.
7. Poradci: Fajna parta dřistalu, pobavi, ale platni asi tajak naši politici... sem tam se im aji cosi podaři trefit, nale tuž kurňa snad vim, co je pro mě najlepši, no ni? ;) Z času na čas stane se, že po mě chcu vyzkumat cosi co aji ja, nale indy je to zase ftipne, dyž naskaču tři za sebu, že mi daju odměnu jak postavim cosik, co už davno stoji vymaxovane. Tež ty ukoly že pry 'vylepši dilnu na level 6 a vyš' mě bavi. Mam 7 dilen na max, fakt kvuli teho pajtaša jednu nezburam abych ju znovu stavjal a levelval a už vubec nebudu robit osmu, dyž občas za nastroje na trhu svitky kupuju, aby mi nestaly dilny zbytečně dyž plny sklad. Suma sumarum, dyž to ide dost ukolu odmitam a točim ty co vyhovuju.

Tož asi tak.

----------------
@Eradin add tvoje zapati - svata pravda, my vime. A chapeme, že když nerozumite, nemožete pochopit, když nepochopite robite blbe zavěry, z blbych zavěru pak plynu blbe očekavani a z nesplněnych očekavani ste pak nasrani. Nasranost zatemni to co mate v hlavach tam kaj my mame mozek a pak jednate po emocjach a to ste pak uz v ... no vis kaj, ze? :p;) Dokažeme s tym žiť. A vy? :rolleyes:
 
Nahoru