• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Základy budování - šetření místa

DeletedUser1711

Guest
Děkuji všem co zde přispěli radou.
Jako nováček co to hraje čtvrtý den se chytám každé informace kterou zde na fóru někdo napíše. Zatím to jde zlehka, poskočil jsem z cca 8.000 místa v žebříčku na cca 4.000 a něco a stále v žebříčku stoupám, ale asi už to tak rychle nepůjde.
V každémpřípadě děkuji za sousedy co mi dávají pomoc a samozřejmě denně jim to oplácím ;)
 

DeletedUser1198

Guest
Souhlasím s tím, že manufaktury stavět jen ty, co mají zvýšenou výrobu. Ty ostatní jsou velmi neefektivní, škoda místa, raději vystavět více bonusových. A ještě jsem si tak spočítal, že bych mohl mít počet 5,4,3, (u mne ocel, svitky, prach), ale nejsem si jistý, že to bude stačit, vždyť jsem sotva v polovině čtvrté úrovně, ale vzhledem k místu jich asi více nepostavím.
Kulturní budovy se budu snažit předělávat, až to bude stát za to...tím myslím razantní navýšení kulturního bonusu u nové budovy, snad mi tohle i vyjde, alespoň ve stádiu, v kterém nyní jsem.
Dílen mám teď tuším 10 a koukám, že "kladívek" není nikdy dost, ale zase pěkně vypadají.
U vylepšování stávajících budov se mi osvědčuje postupné vylepšování, tj., že mám jednu budovu na nejvyšší možné úrovni a každou další o 1 level nižší. Pochopitelně pak zvedám tu druhou nejvyšší a dál v posloupnosti. Přijde mi to výhodné jak vzhledem k surovinám, tak k době výstavby.
Ale možná, že se krutě pletu a vše je jinak, ale takhle to "maluju" já, co bude dál, to se uvidí. :-D
 

DeletedUser1930

Guest
Dle mého názoru jsou bonusové manufaktury jediné, které stojí za to vlastnit. Požadavky trhu se mění ze dne na den, v poslední době tedy spíše od turnaje k turnaji :)
 

GorGlin

Veterán
Co se týče zásob, taky záleží kolik produkuješ vojáků.
Já jsem postavil pět zbrojnic, aby mi kasárna produkovala 24 hodin.
A co se týče manufaktur, záleží, kolik bojů jedeš vojensky a kolik vykupuješ
 

Corai

Guest
Když jsem začala poprvé hrát Elvenar ve smyslu vývoje postavy se čtvercem vzdálenosti od začátku, jela jsem prostě maximální rychlostí, co to jde. A ono to jde! vážně rychle. Boje tu člověk taky zažije a je to všechno skutečně hezké, ale...

Jsou samozřejmě hry, které toho adrenalinu v sobě mají mnohem víc. Takže kvůli bojům tady člověk nezůstane. Ovšem to prostředí, a zvláště v elfím světě, je prostě nádherné. A tak mě napadlo: "Prdím na to. Vždyť o nic nejde. Nikdo mě tu nepřeválcuje, nerozstřílí město na cimpr campr, když si s tím zkrátka budu trochu hrát, tak kam bych hnala, začnu pěkně nanovo od prvních kroků a tentokrát čistě pro radost. Žádné honění za ovládnutím světa nejlepší postavou nejlepší aliance, ale prostě klídek, rozvahu, ponořit se dovnitř a chodit s opravdovými elfy do opravdových zrovna postavených budov, no zkrátka imaginativně vstoupit do virtuálního světa a jednat, jako bych právě byla uvnitř."

A ono to funguje. Najednou jsem ze hry měla skutečnou radost. A začala každou budovu stavět pro její krásu. Jenom pro její krásu! A pokud následující level už není tak pěkný, stop, zůstane prostě pár budov tvořící docela malou osadu v této podobě. Též jsem založila ally, v jejímž mottu vysvětluji tuto ideu a čekám, až se další nadšenci přihlásí. Ale jestli se nepřihlásí, nevadí, stejně si to každý může vyzkoušet už teď, v místě, kde zrovna je.

Takže - vůbec mi nejde o rychlost vývoje. Začala jsem s nějakými dvaceti chalupami a dvanácti dílnami. Tvrdit, že lze začít s méně, je proti smyslu věci, protože v prvé řadě člověk potřebuje peníze, lidi a energii (tedy myslím zásoby). Všechno ostatní je až na druhé koleji. K tomu plnit jednotlivé úkoly. Plynou z nich totiž tučné odměny, které hráč nutně na začátku potřebuje, aby nestagnoval ve vývoji. Takže naslouchat požadavkům instruktorů a mezitím to pozvolna tlačit do rozvoje těch chalup a dílen. Za den se dá postavit docela slušná vesnice. A kupodivu zlaté domky se zelenými střechami a oranžové plachty dílen jsou jedny z nejkrásnějších budov, které tu lze vůbec vytvořit. Takže první rozhodnutí: Šest a šest z nich zůstane v malé osadě už napořád, řekněme jako skanzen, zkrátka vzpomínka na prvé kroky v Elfím světě, který obývají jejich staršinové v lesích zanořené vesnici.

Vlastně se pořád musím brzdit. Abych nepostupovala příliš rychle, abych nevytvořila více domů, více dílen, více všeho, což by mě katapultovalo k urychlenému vývoji, ale bohužel, taky k přijetí neoblíbených opatření, tj. co nejvyšší level, ať už budova vypadá jakkoli, jenom to hnát a stavět a stavět, lepit domy na sebe, rozšiřovat až do úmoru. Sedět u toho od rána do večera. Jenomže po pár takových dnech, když se potom hráč zpětně podívá na to, co tu vytvořil, dochází k vystřízlivění a logickému závěru: "Co tady vlastně dělám? Vždyť je to blbost! O takovou hru přeci vůbec nestojím." A nezbývá mu než odejít. No a to právě ne! Takhle to nehodlám pojímat. Protože tuhle hru si chci užít naplno. :)
 

DeletedUser1930

Guest
@Corai také možnost přístupu ke hře a navíc je mi sympatická. Touto metodou Ti hra vydží opravdu dlouho. Je hezké, když člověk začne myslet jen na krásu a nesoustředí se na efektivnost nebo žebříček. Není to sice zrovna to, co bych hrál já, ale nevadí, naopak si myslím, že čím více pojetí této hry, tím více a zřetelněji se prokazuje její schopnost přežít a najít si své hráče. Vlastně to od Tebe beru jako pochvalu Elvenaru a myslím si, že právě z takovýchto hráčů se rekrutují ti věrní a spokojení. Ano, každá hra má svá úskalí a nedostatky, naši hru nevyjímaje, ale společnými silami (vašimi promyšlenými návrhy a naší vytrvalou snahou o jejich předání vývojářům) Elvenar jistě ještě v mnohém k všeobecné spokojenosti vylepšíme.
 

GorGlin

Veterán
Bohužel se mi často stává že to co bych chtěl se neshoduje s představou autorů.

Nechtěl jsme stavět akademii, ani jsem nedával body do výzkumu. Najednou šup, musíš jí zkoumat. Chvíli na to úkol jí postavit, který nejde odmítnout.

Nedávno jsem dozkoumal lepší manufaktury. Jsem spokojen s produkcí ve městě, takže jsem je nechal jak jsou.
A už tam mám úkol, který se nedá odmítnout abych je rozšířil.

Zkoušel jsem ty úkoly ignorovat, ale nejde mi to. Časem prostě udělám co chtějí.
 

DeletedUser1148

Guest
Já jsem si dnes přišla trošku pofňukat.:) Byla jsem okolnostmi donucena již zrušit nebonusové manufaktury a moc mi chybí.Sice jsem získala místo,lidičky,ale zase se musím spoléhat již jen na obchod a to nebude jednoduché.Když jsem měla i nebonusové manu,tak jsem denně měla pár set zbožíčka z nich ,takže jsem byla jakž takž soběstačná a obchodovala jsem méně.Nyní musím dávat do obchodu hodně a spolehnout se na to ,že mé suroviny někdo bude zrovna potřebovat.A hlavně je potřebuji já a když se sejdeme se stejným zbožím a stejnými požadavky ve větším množství ,tak je pak problém získat potřebné zboží.A také vzhled mého městečka už není tak krásný.Ale snad se to trpasličími budovami zlepší:D....no fňukání je u konce.Tuto hru hraji proto ,že je krásná, zajímavá a má mnoho pro mně skvělých možností.Nejsem typ hráče který se žene za body a rychle chce mít všechno.Také nejsem válečný typ:D takže bojovat neumím ,ale městečko se mi líbí ,každé vylepšení je krásné a jsem z něj nadšená ,protože mé městečko je zase o něco hezčí.Kochám se a raduji se z každého postupu.Ale samozřejmě si hlídám i body :D:p...lhala bych ,kdybych tvrdila ,že mě to nezajímá vůbec.Ale mrzí mně ty nebonusovky.Faaakt mi chybí.:(
pozn.: jsem ve funkčním,dobře zajetém spolku a daří se mi ho tak i držet.Jen aby někdo neřekl proč nejsem ve spolku atd...akorát jsme se trošku sešli se surovinami stejnými( ocel a křišťál) :) takže ten obchod je trošinku těžší.....ale pořád to jde.
 

DeletedUser1198

Guest
@Luciasek7 no drahá, zbavila jsi se tedy nebonusových manufaktur, ale když pominu vzhled, udělala jsi dobře. On ten obchod také jede, jak píšeš a hra se najednou stala víc sociálnější :) Člověka to donutí častěji kliknout na tržiště a projet nabídky ostatních, aby sehnal, co potřebuje. A že nejsi válečnice, z toho si nic nedělej. Mě to ani nebaví a tím pádem ani nejde :eek::D, ale dá se s tím hrát, pokud Ti zase nebude líto vojáčků. Trpasličí budovy jsou jiné, to už vidím, stavím zatím obytné, ale stejně to člověka tak nějak nutí je seskupovat k sobě, protože jinak je každá změna o dost složitější. No, teď mi tam ještě roste trpasličí portál a permoníci se snaží kopat žulu, ale na trpaslíky jsou nějak málo šikovní, moc jim to nejde :D a tak jsem pochopil, že přeci jen proti svému původnímu plánu budu muset navyšovat divy, protože tohle bude na dlouho a výzkum bude stát, než vyrobím potřebné množství žuly, abych nezahazoval VB. Ale také mě to baví a dokonce už začínám trošičku plánovat, co kam dám, což u mě není až tak obvyklý jev.
 

DeletedUser1148

Guest
pes63 pésku hezky jsi to napsal:)....také teprve stavím obytné trpasličí budovy.Portál mám jen na 2 a žulu taky doluji....už mám i našetřeno ,ale musela jsem obětovat pár diamantů na vylepšení těch kamenolomů aspoň na dvojku a portálu na dvojku.Jinak bych se asi nedočkala potřebného množství k výzkumu a taky sklad v portálu je na jedničce strašně maličký.Také koumám jak co přesunout ,když se díky změně obytných budov udělalo místečko...nějak je seskupím k sobě a bude další místečko na budování....u mně to znamená přistavět další domečky.Ale zase bude městečko hezčí:):):):):)
 

GorGlin

Veterán
Já jsem zkoumal večkerou trpasličí produkci přednostně a než jsem dodělal výzkum toho co jsem předtím odsunul, tak se mi výroba pěkně rozjela.

Ted mám jen bonusové budovy, ale časem, až n ato bude místo si chci pořídit i pár nebonusových.
Trpasličí mramor u elfů se mi moc líbí a chci ho.
 

DeletedUser3345

Guest
Koukám, že diskuze tu umřela už před mnoha měsíci, ale zkusím přidát svou trošku: Osobně mám postavené primárně bonusové manufaktury, maximálně vytuněné- základních je potřeba nejvíc (mám 6), speciální mám 3, uvažuju o ještě 1, magické mi zatím stačí 2. Kvůli různým eventům mám základní manufaktury i nebonusové - po 2 kouscích, jen na 1 lvl, kdykoli zbouratelné. Někdo tu psal, že zrušil zbrojnice. Já bych to nedělala. I když nejste válečníci, zbrojnice budete později potřebovat na produkování orků, bez kterých se nehnete.
Příjemnou hru!
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
mám zase nějakou ukecanou náladu, tak zkusím také přispět a oživit téma :)

kolegyně a kolegové, s těma manufakturama to nepřehánějte. nebudou vám stačit lidi :)

já jsem momentálně v trpaslících, tedy všechno, co není manufaktura nebo cvičiště by mělo být na 17 úrovni. mám 4x drahokamy, 6x hedvábí a 6x prkna. vyzkoumal jsem zlepšení prken, a ejhle, 361 lidí na jednu prkenárnu o 1 level... domků mám 45, semtam nějakou eventovou budou na lidi a zoufale to prostě nestačí. a když jsem koukal, co mě ve vílách čeká s hedvábím, taky jsem se taky dost zhrozil :-D

tedy = 6 prken, 6 hedvábí a 4 drahokamovny je prostě moc.

dílen mám 6, ty to ze standardní produkce nestíhají ani omylem. kasárny frčí permanentně (4x zbrojnice lvl 15 stačí akorát na 3-hodinovou výrobu jako u zboží).

...no když totiž ve 3. kapitole vyzkoumáte luxusní obytné budovy, ten přísun lidí je tak brutální, že by jeden řekl, že může postavit co chce a kolikrát chce. ale trpaslící (stejně tak víly) těch lidí navíc tolik neposkytnou, nestačí ani na pokrytí nákladů ostatních budov. a stavění nových od nuly není úplně pohodlné, protože se tam mění poměr stran... no chce to rezervní místo navíc.
 

DeletedUser1711

Guest
Už je to rok a půl co jsem zde psal svůj první příspěvek, že to hraji čtvrtý den a zkusím se podělit o zkušenosti, neboť za tu dobu jsem se dopracoval do první stovky hráčů.
obytné budovy .... stavte tolik kolik budete potřebovat populace.
dílny .... pro začátek jich budete potřebovat 10 aby jste pokryli aspoň trochu potřebu... v budoucnu uvidíte sami zda ještě přistavíte s ohledem na způsob hraní a trávený čas u hry, či válčení neboť jednotky spotřebovávají kladiva.
manufaktury ..... stavte jen bonusové. Já začínal tak že jsem je měl 5 základních(mramor) 4 střední (křišťál) a 3 nej (drahokamy) , což mi pro začátek stačilo a postupně jsem přidával až jsem skončil aspoň prozatím u 6 manufaktur od každé.
Zbrojnice .. pro začátek mi stačili dvě, třetí jsem přistavěl až když jsem byl ve vílách
Kultura... čím více kultury vlastníte tím více pak vyrábíte surovin
Až se dostanete k divům mohu doporučit (hraji za rasu lidí) Horské sídlo.. přidává populaci, Svatostánek .. přidává kulturu
To je asi tak zjednodušeně vše.... pro ty co se tomu chtějí aspoň trochu věnovat... denně obcházejte sousedy a dávejte jim pomoc... získáte za to mince. a když jich máte přebytek, tak za ně koupíte VB (výzkumné body) což urychlí váš výzkum a tak se dostanete poměrně rychle dopředu.
PS... cesty stavte efektivně... platí čím méně cest tím více místa pro stavění budov... doporučuji se podívat do měst hráčů co jsou vysoko v žebříčku, čímž si uděláte obrázek jak by jste asi měli stavět.
Hodně štěstí ve hře všem.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
u lidí jsem tak nějak pochopil, že jsou mnohem náročnější na zásoby než elfové.

do 5 kapitoly jsem valil o 4 dílnách, pohoda. pak jsem postavil pátou víceméně jen z nudy. trpaslíci jsou na zásoby hodně nároční, ale jakmile člověk zvedne dílny a postaví všechny ty trpasličí výrobny, trochu se to uklidní. teď jsem na 6 dílnách a v pohodě... ale - pomáhají k tomu divy. bez nich bych to fakt nedal. za mě :

zlatá propast : nejdřív (v době vyzkoumání) se to zdá jako horší obytná budouva. ale čím má člověk větší město, tím víc lidí to dává. teď tam mám skoro 2x tolik obyvatel oproti rodinnému domku na nejvyšší úrovni. postavit, vylepšovat.
knihovna tajemství : ty kladiva za výzkum provincie jsou brutální. pokud má člověk prostředky na průběžné dokončování a výzkum provincií, je tahle budova nutnost. ušetří za dílny navíc.
hlubina nekonečna : nejdřív je to horší dílna. pak je to ekvivalentní k dílně. a pak už bude jen lepší a lepší. hlavně je to dílna, co nežere lidi a kulturu. postavit.
jehly bouře : zrychlí kasárny, jakoby byly o jednu úroveň výš. když člověk bojuje v turnajích, hodí se. ale nemám v plánu vylepšovat.
klášter / svatostánek : dynamická kultura je v pohodě, bonus vojákům dobrý pro turnajové nadšence.
maják / zvonice : po posledním updatu špatný. neplánuji stavět. i když se mi libí vizuální provedení na skále u města.
ruiny strážní věže : dynamická kultura, v pohodě. malý bonus k výpomoci, v pohodě. plánuji postavit, uvidím.
trůny : podle mě úplně zbytečná budova. nic to nedělá. jakože fakt nic. ale zase otevře hezký avatar.
trpasličí val : další vojenský div : zbrojnice, co nežere kulturu a lidi. až vyzkoumám, postavím.
horské sídlo : připadne mi úplně neskutečně brutálně dobré :) suroviny a lidi? ano prosím!

dál to zatím neřeším :)
 

DeletedUser2333

Guest
Ahoj,
nevím kam jinam to dát, ale rád bych požádal o nějaké tipy, jak město trochu zefektivnit. Momentálně dovylepšuji poslední z obytných budov (styl orků) a poté chci trochu vylepšit zbrojnice a nejspíš kasárny (nebojuji, ale orkové a bodíky navíc se hodí :-D). Také přemýšlím o dostavbě 3. zbrojnice. Ale nevím, jestli mám udělat:
1. Zbavit se ledovcových zahrad a postavit místo nich obytné baráky, nebo počkat na event do nevím kdy a doufat, že tam budou lepší budovy, kterými bych mohl zahrady nahradit.
2. Zbourat 2 nebo více oceláren a postavit místo nich manufaktury na 2. nebo 3. zboží.
3. Dostavit ještě 2 dílny (když koukám na zkušenější-déle hrající hráče, mají 12 dílen a více a tak mi přijde, že jich mám málo :-D
4. zbourat cvičiště
Ještě mi také zbývá postavit portál orků a houby a spol, na to tam mám zatím volné místečko, ale také musím město ještě nějak upravit :D

Případně děkuji za Vaše tipy a rady a kdyby Vás cokoli napadlo, budu jen vděčný :)

město.jpg
město.jpg
 

DeletedUser1711

Guest
1. kulturu vždy nahrazovat za lepší
2. oceláren ti stačí aspoň prozatím 6
3. dílen stačí 10 a až teprve později podle potřeby si další 1 nebo 2 přistavět
4. cvičiště ... toť otázka.. jestli nechceš a nebudeš bojovat tak ho nepotřebuješ... je to na tobě
 

DeletedUser2333

Guest
u té jedničky jde spíše o to, že v těch zahradách mám skoro 9k obyvatelstva :D A nejsem si jistý, jestli když to zbourám tak mi to obytné nahradí. Je jasné, že kulturu nahrazuji, jinak bych se nikam nedostal.
 
Nahoru