• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vodění za ručičku

zemin

Pokročilý žák
Chtěl bych tu ventilovat jeden svůj pocit ze hry a zjistit, jestli se s tím dá něco dělat.
Mám dojem, že jsem malé dítě a s argumentem "ty nevíš co je pro tebe dobré" mi dospělí diktuje co mám dělat. Podotákám, že je mi skoro 40 a nejsem dítě.
Na začátku hry se mě některý z rádců ptal, jestli chcu jít cestou vojenství, nebo prosperity.
Nevím, jestli to mělo nějaký vliv, ale bylo to opravdu brzy a vlastěn jsem nevěděl na co klikám, protože jsem hru teprve poznával.
Pak přišlo nemilé zjištění, že bez ohledu co chci, co mě zajímá, nebo co upřednostnuji, je hra předem daná a na mě nazáleží.
Hra satví na vzájemné pomoci, ale poskytla mi za sousedy hráče bez zájmu, nutí mě zkoumat věci o které nestojím, nebo které v rámci systému sama postavila mimo mou oblast zájmu. Nutí mě stavět buovy, které pro mě nejsou užitečné a nechci je.
Proč sakra, o co tvůrcum jde?
Pak se konečně prohrabu k divům a zjistím, že div co chci, si možná dlouho nepostavím, protože runy se umistují náhodně.
Chápu, že primární učel celé tehle hry je dostat že mě peníze a protože se mi hra opravdu líbila nakoupil jsem nějaké diamanty a myslím, že ne málo.
Ale sakra proč hrajem podle mustru?
Nešlo by hráči dát trochu svobodné vůle?

člověče, mám samý pocit, ale dělám si zatím co chci. Bohužel hodně se mi podařilo i pokazit.
Nojo, taky mi to tak připadá. A chápu že co se mi nelíbí, jinej z toho je nadšenej. Diamanty jsem tedy nekoupil a postupuju pomalu. Úkoly co se mi zrovna nehodí odmítám. Postavil jsem všechny manufaktury a odmítám stavět akademii. No uvidíme.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru