• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vodění za ručičku

GorGlin

Veterán
Chtěl bych tu ventilovat jeden svůj pocit ze hry a zjistit, jestli se s tím dá něco dělat.
Mám dojem, že jsem malé dítě a s argumentem "ty nevíš co je pro tebe dobré" mi dospělí diktuje co mám dělat. Podotákám, že je mi skoro 40 a nejsem dítě.
Na začátku hry se mě některý z rádců ptal, jestli chcu jít cestou vojenství, nebo prosperity.
Nevím, jestli to mělo nějaký vliv, ale bylo to opravdu brzy a vlastěn jsem nevěděl na co klikám, protože jsem hru teprve poznával.
Pak přišlo nemilé zjištění, že bez ohledu co chci, co mě zajímá, nebo co upřednostnuji, je hra předem daná a na mě nazáleží.
Hra satví na vzájemné pomoci, ale poskytla mi za sousedy hráče bez zájmu, nutí mě zkoumat věci o které nestojím, nebo které v rámci systému sama postavila mimo mou oblast zájmu. Nutí mě stavět buovy, které pro mě nejsou užitečné a nechci je.
Proč sakra, o co tvůrcum jde?
Pak se konečně prohrabu k divům a zjistím, že div co chci, si možná dlouho nepostavím, protože runy se umistují náhodně.
Chápu, že primární učel celé tehle hry je dostat že mě peníze a protože se mi hra opravdu líbila nakoupil jsem nějaké diamanty a myslím, že ne málo.
Ale sakra proč hrajem podle mustru?
Nešlo by hráči dát trochu svobodné vůle?
 

DeletedUser1198

Guest
Ahoj,
snad to chápu dobře, ale nepřišel jsem na to, že bych "musel" stavět jakoukoli budovu. Prostě úkol na budovu, kterou nechci odmítnu a tím je hotovo. Nikde není psáno, že bych musel plnit herní úkoly a tudíž stavím, buduji, hraji docela svobodně. Pravda, ještě nejsem tak daleko (myslím runy), ale pár úkolů jsem již normálně odmítl a tím to pro mne "zhaslo". A o tom zkoumání, zrovna nyní jsem v situaci, že bych si výzkum dvou pokročilých manufaktur klidně odpustil, ale zase tak moc mi to nevadí, mám tedy čas na dostavbu toho, co ještě není tak, jak bych sám chtěl. Beru tak, jako je to často v životě - třeba ve škole: abych dosáhl kýženého vzdělání, musel jsem se pro všeobecný přehled učit spoustu nesmyslných a zbytečných věcí, prostě to ke vzdělání patřilo a tak se to snažím brát i v této hře. Abych mohl dosáhnout vyšších úrovní, musím se naučit i věci, které možná nikdy nepoužiji.
Je to samozřejmě jen můj soukromý názor, nejsem člověk, který by tvůrcům viděl pod pokličku, ale tak trochu věřím, že mi ty vědomostní body, které zatím investuji jen do "všeobecného vzdělání" jednou užitek přinesou. A když nepřinesou, tak nepřinesou. Alespoň mám tu jistotu, že když přestanou obchodovat všichni s komoditami, které nemám zvýšené, tak si ty fabriky postavím sám :-D. A nebo třeba od každé alespoň jednu, aby mé město vypadalo pěkně.
Snažím se prostě hledat to pěkné a pozitivní, kdybych neměl potíže, byla by ta hra docela nudná - doporučuji všem :)
 

DeletedUser180

Guest
GorGlin : tady s takovou kritikou neuspěješ. Chvilku počkej a uvidíš sám kolik lidí tu tvoji kritiku nepochopí a budou se snažit tě přesvědčit o tvé hlouposti (a nesnaž se někomu logickým způsobem vysvětlit že strategie, se hraje trochu jinak)
Já tady zkoušel několikrát poukazovat na nelogické věci a nesmyslné "tlačení" tam kam nechci.
Dočkáš se jediné reakce. Všichni ti poradí ať to nehraješ když máš tolik výtek.

První adept už ti to trochu vysvětlil. Všechno je vlastně v pořádku.
 

nataly111

Velmistr písma
S kritikou uspěješ, ale musí mít hlavu a patu.:D
Chápu, že některé úkoly se vám nemusí líbit, většina jich odmítnout jde a ty co odmítnout nejdou, ty bývají výzvou(někdy).
Chtěla bych reagovat na ty runy, já chápu že je složité je sehnat, ale při trošce vůle je to možné i bez diamantů.:eek:
Já diamanty utrácím to je pravda, ale nikdo vás nenutí je investovat, jde to i bez nich. Jen prostě s nima je to hezčí:rolleyes:
A ještě jedna maličkost, já bych nikomu neradila "tak to nehraj"
Spíš bych řekla, zkus to jinak, vždycky je možnost volby, tohle je nádherná hra a chápu, že každý si k ní musí najít jinou cestičku i pochopení.;)
 

GorGlin

Veterán
Ahoj,
snad to chápu dobře
Ne, ale to příjde časem.

Úkol co mužeš odmítnout, odmítneš to je vcelku svadné.
Úkol co nemůžeš odmítnut prostě musíš splnit, jinak ti tam bude staršit věčně.
To není jen Akademie. Lidi mají úkol aby posatvili 5 kodexů.
Bohužel může pžijít v době, kdy jsou již všechny kodexy zbourány a hráč přešel na lahůdkářství.

Ale budiž, úkoly jsou výhoda, kterou nemusíš přijmout.

Výzkum mi dával možnost zkoumat bojová vylepšení přednostně, tedy až do ted.
Cesta k dedictví to začíná komplikovat a u Trpaslíků už je to úplně ztracené.
Mám město posatvené dost pod maxima budov, všechyn ty výzkumy mám připravené do budoucna.
Jsem s tím smířený.

Vždycky jsem závidel kolegyním ze společenství, když psali kolik peněz inkasují za výpomoc sousedům.
Protože i když jsem sbíral provincie jak to jen šlo, byl jsem obklopený neaktivními hráči, kteří nejen že mi výpomoc neopláceli, ale casem zmizeli úplě.
To je prostě lidský faktor, taky jsem to přijal jako fakt.

Ale otevřu divy a nemůžu určit, který postavím jako první?

S kritikou uspěješ, ale musí mít hlavu a patu.:D

A chtít rozhodovat o tom, jakou budovu postavím první podle tebe nemá hlavu a patu?

//Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

nataly111

Velmistr písma
Jestli myslíš úplný začátek hry, tak to je spíš návod jak hrát, já za tu pomoc byla tehdy vděčná.
A chtělo to důležité budovy, obytnou budovu, dílnu, co si vzpomínám.:rolleyes:
 

DeletedUser34

Guest
to že ti neoplćajú návštevu to už je v hre akosi zaužívané ja mám obrovske množstvo susedov ze ich ani nespoˇxítam a vracaju my návštevu len asi 4 takze to je zial realita celej mapy jedina vyhoda ze mam stoho mince aj ked som takmer vstrede mapy lebo som to zacal hrat hned po spusteni neni to niak moc velká sláva :) ak by ma nenavstevovali ludia zo spolku tak neviem co je to kladivko z navštevi mesta :D :D

Ale tú akadémiu by mohli vážne posunút az na koniec trpasličej doby myslim tu ulohu ked ju musime postavit nie tak skoro ako je daná teraz
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
První adept už ti to trochu vysvětlil. Všechno je vlastně v pořádku.
Jasně, toto je můj postoj, rač se zamyslet a zaujmout stejný, protože je správný.

Jestli myslíš úplný začátek hry, tak to je spíš návod jak hrát, já za tu pomoc byla tehdy vděčná.
A chtělo to důležité budovy, obytnou budovu, dílnu, co si vzpomínám.:rolleyes:
ne, mluvím o divech, to není uplěn začátek hry

//Sloučeny dva po sobě jdoucí posty. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
keď ho m´ˇs vtedy ked je naň miesto :D :D :D alebo keď hopotrebuješ :D :D

//Odstr. zbyt. citace. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

nataly111

Velmistr písma
Ano stavěla, v tuhle chvíli mám divi dva. Horské sídlo a Klášter bojových mnichů, měla jsem i Křišťáloví maják, ale ten jsem smazala.
 

DeletedUser34

Guest
ak potrebuješ zlte runy na horske sídlo mam momentalne 67/310 a na 1,2,3 mieste dava runu a neni moc obsadene akurat 1 miesto je trocha viac bodov tak pri troche štastia maš runu

ja mam div klaštor ale uz mam nazbierane 22 run na klaštor tie sa daju použit az v 5 leveli budovi som zvedavi ci ich miniem a da mi dalsiu uroven alebo a vsetko rozbije na crepi

//Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky. Sindri
 

nataly111

Velmistr písma
Já bych spíš potřebovala runy na Trpasličí val, ale to má čas. Teď mám ve městě jinou prácičku.:D:p
 

GorGlin

Veterán
Divy nejsou něco, co máš mít „hned“. Hra tě nutí stavět pouze to, u čeho je dopředu jasné, že se bez toho stejně dál nepohneš.
Dokončím výzkum, vyberu si jeden z divů a začnu střádat runy.
S každou vyrobenou se mi snižuje pravděpodobnost že vyrobím tu co nemám a roste počet úlomků, které v poměru 1:10 směnuji za runy které nemám.
Proces na dny až týdny.
Tomu ty říkáš "hned"?

Muset stavět kodexy, v době kdy už je mám zbourané a kulturu mi obsatrávají lahůdkářství.
Podle tebe bych se bez toho nepohnul?

Grepsis:
Už mi to došlo, víckrát už to neudělám.

//Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Můj názor ohledně run v této hře ve srovnáni velkolepých budov a plánku ve FoE.

Zde hráč pokud si chce postavit div, který on upřednostňuje musí dávat body do divů aby měl runy, ty které potřebuje.
Což znamená najít si hráče co již mají onen div a podporovat poměrně dosti dlouhou dobu. A u toho se modlit , že jiný hráč mu to nevyfoukne na poslední chvíli, :D.
Je jasné, že se mu zastaví výzkum.
Nebo si to rozloží.
Nebo se bude věnovat divům v pauze mezi výzkumy.
Ve FoE když hráč chtěl dostat plánek do velkolepé budovy motivoval hráčům budovy ve městech z té doby ve které se nacházela velkolepá budova.
Body nadále mohl používat ve výzkumu , čímž nebyl omezován .
Runy za provincie jsou náhodné a nevíte co vám padne .
To že dlouhý čas, který čekám než otevřu provincii, pak jí dobyji a získám runu, kterou nakonec nepotřebuji nebo střep komentovat nebudu.
Mohly by být aspoň provincie označené ikonou runy, aby hráč mohl si vybrat a říci, jo to mne stojí za to čekat dva dny :D.
Mám postavený div 10 lv což je nejvyšší úroveň a stále do něho získávám runy .
Což mne přijde nelogické . Možná bude v budoucnosti zvýšená úroveň , pak je využiji.
Myslím si, že zde získávání run je poměrně dosti náročné a příliš zdlouhavé.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru