• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.55

Iddun

Guest
Nová verze hry je za dveřmi a my se dočkáme turnajů v mobilní aplikaci! Co říkáte na tuto novinku? Přečetli jste si i ostatní změny a aktualizace? Pokud ne, učiňte tak a sdělte nám váš názor.
 

Vicky1177

Mistr slova
Za mně bez pochvaly. Nejprve řešte věci ve "velkém" Elvenaru (velmi dobře víte co). Nějaké vylepšení v mobilní aplikaci je mi ...
 

DeletedUser3281

Guest
Potíž je v tom, že oni zjistili že mobilní hráči ochotněji platí, než ti počítačoví.
 

Vicky1177

Mistr slova
Však ano, mobilní hráči jsou totiž obvykle (ne vždy) -náctiletí, kde jdou penízky od rodičů. Počítačoví jsou (zase obvykle, ne vždy) lidi už v pracovním procesu...

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 

DeletedUser341

Guest
Já nevim, já hraju obě platformy, jako většina lidí od nás z cechu, a do "náctiletých" mám tedy daleko... Turnaje na mobilu jsou pro mne velmi důležité, a jeden nejmenovaný kolega z cechu na ně čeká vyloženě, protože v práci si na PC nedostane a takhle může jet 6 hvězd v turnaji, což je pro cech 500 bodů navíc každý týden a tedy větší klid pro získání nejvyšší truhly...
Já to využiju se stejným nadšením a rozhodně nejsem jediný

O placení to vůbec není, ale chápu, že někdo kdo na "telefonu" Elvenar ani nerozchodí, aktualizace pro tuto platformu neocení...

Stejně jako u FoE a dalších Inno her, i tady určitě platí "oddělení týmů" - jeden vyvíjí eventy, jeden rozvíjí hru jako takovou (nové rasy), jeden opravuje chyby, jeden řeší mobilní verzi, atd. Takže kritizovat jedny, že nedělají práci těch druhých, je naprosto mimo mísu!
 

Vicky1177

Mistr slova
@ramaloke: (ne vždy) jste asi přehlédl, že? Neříkám, že to jsou jen -náctiletí. A ano, mobilní aplikaci neoceňuji, to máte pravdu. Protože jsem si ji jako zbytečnost ani nenainstalovala. Nejsem otrok žádné hry ani mobilu, který mi slouží jen jako prostředek ke kontaktu a občasnému kouknutí na video. Proto mi bohatě stačí Elvenar v PC a to jen v jednom v jednom světě. Nesuďte lidi podle sebe, každý máme jinak nastavené priority. A co DS? Určitě jste s ním spokojen, že? Já ne, nehodlám vyměňovat svůj čas za nějaké hodně podřadné "ceny", které už stejně mám...
Hezký den.
 

Angedev

Velmistr písma
Já se v práci na PC na Elvenar také nedostanu, tudíž jsem vždy mohla jet turnaj jen na 5 hvězd (ano, přes Puffin by to šlo, ale to bych asi přišla o nervy :D).

Naprosto souhlasím s ramaloke, není to o věku ani o penězích. Chci hrát naplno a proto oceňuji každou funkci, kterou do mobilní aplikace zavedou :)

Dobrodružství společenství je zase jiná kapitola, to bych do této konverzace nezahrnovala ;)

Každopádně nevím, proc hanit něco, co nepoužívám. Nevidím důvod, proč by mělo být kritizováno, že se pracuje na vývoji...
 

DeletedUser341

Guest
"Obvykle", stejně jako "ne vždy" pořád ukazuje na většinu. Já tvrdím, že to většina ani zdaleka není, takže, budu-li citovat přímo Váš příspěvek (zjevně trváte na vykání, pardon :) ) - "Nesuďte lidi podle sebe"...
Mobilní aplikace je skvělým doplňkem pro každého, kdo chce hrát i v době, kdy se na PC dostane, a já si třeba rád alespoň jednou denně seberu výrobu, i když jsem na týden na dovolené bez počítače. Možnost tam navíc hrát turnaje je super!

A DS, pokud ho sem chcete tahat (ale nepatří sem, jak už psal @Angedev ) má ceny na nic (krom cen za TOP místa, ale ty jsou pro dva cechy, ne pro všechny), s tím souhlasím, ale... Já ho hraju pro zpestření, pro spolupráci s cechem, a ne pro odměny - to jsou ty jiné priority :)
 

papap

Mistr slova
Tato hra by se mohla už pomalu v pc zrušit a nechat jí jen na mobilu,co říkáte... Myslím si že na pc verzi se pěkně dlouho kašle,že se opraví nějaké chyby o kterých člověk ani neví nebo nějaké písmo atd.,to mi jako zlepšení hry moc nepřijde.Myslím si že by se to mohlo postupně rozdělit,třeba jednu,dvě aktualizace se věnovat mobilní a pak zase normální verzi.
 

papap

Mistr slova
Tak když se zavádí věci z PC do mobilní aplikace,proč se to také nemůže zavést naopak,to by hru posunulo vpřed a zvedlo by to hratelnost,jelikož v apce je pár skvělých vychytávek.Poslední dobou je to samá úkolová řada a dobrodružství,které se moc zrovna nejeví jako domyšlené a navíc je zbytečně brzo po sobě.Tomu se logicky věnuje spousta času,ale hře samotné podle mého asi moc né a hra pak stojí na mrtvém bodě.A to podle mého není správný krok.Toť můj názor. :)
 

DeletedUser341

Guest
Asi bych se opakoval, takže jen okopíruji...

"Stejně jako u FoE a dalších Inno her, i tady určitě platí "oddělení týmů" - jeden vyvíjí eventy, jeden rozvíjí hru jako takovou (nové rasy), jeden opravuje chyby, jeden řeší mobilní verzi, atd. Takže kritizovat jedny, že nedělají práci těch druhých, je naprosto mimo mísu!"
 

DeletedUser4169

Guest
To je hezké, ale oni všichni, tak nějak, dělají pořád jen jednu hru. Jestli mi tedy něco neušlo.
 

DeletedUser341

Guest
No, to samozřejmě... A co to s tím má společného? Myslíš, že proto, že dělají jednu hru, se budou vzájemně brzdit, nebo na sebe čekat?
 

DeletedUser4169

Guest
No vidíš, myslím. Asi sem trochu zabržděnej v minulosti, ale pořád ještě si myslím, že tým vytvářející jeden produkt by měl v rámci svých struktur komunikovat, na venek být zcela konzistentní a koncepce produktu jasně daná a funkční na všech platformách, které se rozhodnou využívat. Pokud SW píše profesionál, tak se mi prostě nemůže stát, že funkcionalita nebo layout např. autocadu bude jiná v kanceláři, doma v pracovně nebo pokud chci něco dokreslit na laptopu v zahradě. A výmluvou na to by bylo, že zrovna tenhle interface nedělal petr, ale pavel. To je přece naprosto absurdní.
 

DeletedUser341

Guest
Myšlenka dobrá, ale "kancelář / doma / laptop na zahradě", to je pořád stejná platforma. Programování pro prohlížeč, a pro mobil, je naopak úplně jiné (jsem programátor, mám zkušenost s obojím, i když s mobily velmi malou). Oni vlastně pro ten mobil programují vše znovu od začátku...
Proto jsme v situaci, kdy se na mobil udělalo packování lépe (místo aby kopírovali starý styl, udělali rovnou nový lepší) a aby toto fungovalo zase na PC, musí se to v PC verzi kompletně přeprogramovat, a to zjevně nemá vysokou prioritu :)
Totéž platí opačně - to že na PC můžeš dávat body do divů, přišlo po roce existence hry. Existuje už mobilní verze rok? :) Ono to tam bude, ale chvilku trvá, než se naprogramuje a odladí.

Je to právě o tom, že jednotlivé uvedené týmy na sobě nepotřebují být závislé s jedinou výjimkou, a to je tým (pravděpodobně dva, jeden pro PC a jeden pro mobily) opravující chyby - na tom jsou závislý všichni :D

Taková tvorba eventů je věc úplně bokem. Proč by kvuli tomu, že je jiné packování na PC a na mobilu měli lidi, co maj na starosti kreativní vymýšlení nových událostí "dát si pauzu", a čekat, než se PC verze a mobil sladí? O třídu výš to ještě platí u týmu co řeší rozvoj nových ras a všeho s nimi spojeného. Už takhle hráči nadávali, že na elementály se čekalo rok. Co myslíš že by řekli na "sorry, počkáte si další půl rok, musíme nejdřív dodělat na mobil všechno, co je v PC a na PC předělat všechno, co je na mobilu aktuálně lepší"?
 

DeletedUser4169

Guest
No, myšlenka je pořád stejná. Já chápu že se to musí psát pro jinou platformu nově (což mimochodem reflektoval můj případ, můj laptop má jiný OS a aplikační prostředí než desktop), ale pořád jde z hlediska uživatele jen o to, že to není budování nové hry, ale její port na jinou platformu a ty základní věci, které fungují na platformách ostatních a na které jsou uživatelé zvyklí by měli být funkční již v době uvedení aplikace. Pokud se to uvádí jako plnohodnotná hra, což uvádí. Nebo udělat nějakou betu a tam je jasné, že nejsou uživatelé hráči, ale testery.

A co si dělají které týmy je nepodstatné, ať si vytváří cokoliv, musí tam být zastřešující prvek, který nastaví jasné mantinely, co se kdy spustí a zda to bude pokryté technicky tak, aby to fungovalo a fungovalo to všude. A tady to skřípe.
Vždyť nefunguje ani ta beta v jejím hlavním smyslu, tam se něco objeví, zjistí se že jsou v tom chyby ale stejně to nahodí za 14dní i na provozní servery a ty chyby řeší až potom.

Já nechci nikoho prudit, takhle to funguje samozřejmě ve většině podobných platforem a je jasné že se to všechno podřizuje obchodní stránce, ale když už za to platím, měl bych dostat nějaký standard.
 
Nahoru