• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.39

DeletedUser2739

Guest
tak já mám naštěstí kolem sebe pár sousedů s dobrým srdcem :D
 

bembela

Znalec fóra
jen pro info ... přečtěte si ... právě jsem nahlašovala chybu v tom neodolatelném majáku ... takže já nedostávám už ani ten trošek co má dávat
 

DeletedUser744

Guest
Několikrát jsem si zde v diskuzi přečetl, že hráč má mincí dostatek a proto nemá smysl motivovat sousedy. Myslím, že to je dostatečná inspirace pro vývojáře, jakým směrem pokračovat ve vývoji hry. No zkrátka, snížit přísun mincí:).
 

DeletedUser2624

Guest
Fredy1159?Jestli se vyplní to co píšeš,tak můžou vývojáři začít hrát za mě.Ostatně stačí jakákoliv negativní úprava.
 

sejki

Učedník
Ja si myslim ze by měli zavest truhlu povinne za kazdou podporu v ramci cechu a 50% sanci na podporu v ramci oboustranne vymeny podpory s oklnimi hraci. Pak by ta aktualizace co udelali mela smysl, jinac je na nic, v naší ali uz kvůli této novince skončil jeden hrac a zbytek z této aktualizace není vůbec nadsene... Jak vidno tak Inno dela vse aby odradila hrace od hry :-(
 

milda0007

Pokročilý žák
Pamatujete ještě když se před časem nějakou aktualizací hry změnil obchodník a nákup surovin u obchodníka. Také se zvedla vlna nevole a i přes to obchodník již zůstal jak jej máme dnes a nikdo už na tom nic nezměnil. Myslím, že i když je tu prozatím pět stran negativních názorů na úpravu Zvonice a Majáku mi jako hráči s tím stejně nic nesvedeme. Zvonice a Maják se zpět už prostě nevrátí, bylo rozhodnuto a upraveno a přes to prostě vlak nejede a hotovo. No a mi si tu můžeme remcat jak chceme stejně to nikoho nezajímá naše názory.
Někteří hráči po úpravě Zvonice a Majáku s hrou skončí ale co je hlavní místo nich přijdou jiní, kteří už bývalou Zvonici a maják nezažili a ti prostě remcat nebudou :)
 

DeletedUser1327

Guest
Tuhle hru hraju už od její BETA verze a za tu dobu se změnilo tolik věcí, že bych si už jen těžko vzpomněla, jak to bylo původně. A nikdy se ještě nestalo, že by se něco změnilo a vracelo se to zpět, protože se to hráčům nelíbilo. Jak už bylo řečeno, INNO je společnost, které jde o zisk. A jakýkoliv krok, který jim ten zisk přinese, je správný, bez ohledu na to, zda přijde správný těm, kteří produkt využívají, nebo za něj dokonce platí. INNO své publikum zná a má z těch miliónů hrajícíh tolik statistik, že si velice snadno spočítá, co jim přinese větší zisk. A tomu pak produkt přizpůsobí. Protože tahle hra není nic jiného než produkt, který byl uveden na trh za účelem výdělku. To, že nás baví a hrajeme ho pro potěšení, je jen cesta, jak vydělat. Protože vydělávat na tom, co se nelíbí, zkrátka nelze. A i přes všechny dosavadní zásahy do hry je Elvenar hezká a zajímavá hra, která dokáže chytnout za srdce :)
 

Maxa

Znalec fóra
To, že nás baví a hrajeme ho pro potěšení, je jen cesta, jak vydělat. Protože vydělávat na tom, co se nelíbí, zkrátka nelze.
tak pod tohle se podepíšu. Jen bych podotkl, že u mě platí druhá věta .
Za srdce mě hra rozhodně nechytla. Jako jine tyto flesove hry. Hraji ji proto, že se hru vždy snazím pochopit a pak z ni vytřískat maximum v co nejkratším čase. Takový dlouhotrvající qvíz. Když se mi hra líbí, podpořím ji ve vývoji finančně. Když se mi nelíbí, podpořím ji kritikou.
V našem světě je spousta hráců, co zaplatí, az kdyz hru poznají. Tady ale není za co platit. Na sklaní hráce seje pes. Tady se asi pocitá s hráci na 3 mesice, kteří zaplatí, poznají a odejdou. Tuto hru asi vyviji žáci v programátorské skole a zisk jim vystacuje na zaplacení výuky. proto tolik chyb a kazda. oprava prinese vice chyb jak oprav.

//opraveny nevhodné výrazy, Iddun
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2333

Guest
Člověk se vrátí po měsíci z dovolené a první co je zjistí je, že se změnil div, který byl pro něj celkem zásadní pro sousedskou. Tudíž mu nyní bude stačit motivovat členy společenství jako vždy a na ostatní sousedy může kašlat, protože k čemu motivovat někoho cizího bez nějakých těch surovinek za odměnu. Za mě palec dolů
 

Tirhaz

Pokročilý žák
No takhle....klikám i vláčky...to je hra...sice zůstala jen "Beta" verzi, ale jsou různé světy...a můžu říct, že pokud je tam chyba, hráči dostanou omluvu a kompenzaci ať už formou zlatých (obdoba dia) nebo prémiového účtu, čas od času tvůrci pošlou dotazník co se hráčům líbí a co ne, odměnou za vyplnění je opět prémiový účet...mezi svými představami a představami hráčů udělají tvůrci jakýsi kompromis a do hry pak vloží to, co by hráče mohlo bavit a zajímat...jsou soutěže, kde odměny jsou různé, ale i zlaté a prémium účet...a proč to sem vlastně píši? Protože jak je vidět, tak to jde...spolupráce hráčů s tvůrci hry funguje, lze hráčům beze strachu dát odměnou zlaté, či prémiové účty, jde hráče zkrátka skutečně odměnit a přitom neprodělat...protože velmi silně pochybuji, že tvůrcům hra nevydělává...:D...zkrátka lze "jít hráčům naproti" ze strany tvůrců, aniž by se tvůrci báli, že když hráčům dají odměnou výhodu zlatých, či prémiového účtu, tak prodělají...naopak ...a i ti, co si dají "pauzu", tak se na hru vrací a i tak si zlaté, či prémiový účet koupí....jak se říká...kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody....
 

DeletedUser2325

Guest
Tak kromě toho, že denně dostávám o tisíce surovin méně, se zdá, že za poslední týden mi úplně přestali dávat motivaci 4 sousedé... díky, Inno.
Dále je rozložení surovin dost podezřelé, aspoň v mém případě - z 21 truhel padly 1x drahokamy, jinak padají méně cenné suroviny.
 

DeletedUser2818

Guest
Tak to dopadlo přesně tak, jak se dalo předpokládat. Hodně lidí ze spolku motivovalo i celou mapu, teď už motivujeme jen sebe navzájem a sousedům pouze vracíme pacičky, když se náhodou zastaví. A i ti sousedi, co byli celkem spolehliví teď vrací méně. Takže ve výsledku máme méně kultury, méně vzájemných motivací - méně kladívek, méně surovin... Krása, vážně.
 

DeletedUser494

Guest
Asi se vám nebude líbit, co vám teď napíšu, tak se omlouvám předem.

Popravdě snad v každé hře, která je nějakým způsobem ve vývoji (=přidávají se tam nové věci), se dělají změny již fungujících věcí. Ve World of tanks se některé tanky vylepšují (vývojáři posilují jejich pancíř, dělo, poškození atd), ve World of warcraft či Star wars: the old republic je běžné měnit schopnosti, posilovat či naopak zeslabovat sílu určitých spellů a schopností. Je to běžná praxe - buffování a nerfování. Je to pro účel vyvažování. Vývojáři vždycky chtějí, aby se používalo tak nějak všechno. Aby nebyly slabé větve a silné větve. Aby to bylo vyrovnané, každá clasa/větev/whatever mělo něco do sebe, ale ve výsledku to bylo vyvážené a mělo smysl hrát všechno, aby si každý našel tu svoji cestu.

To samé je prostě zde v Elvenaru. Vyvažovaly se bojové jednotky, aby měly smysl všechny a ne jen některé. Teď se vyvažují divy. Nevím ted v jaké aktualizaci to bylo, ale to se těch divů vyvažovalo celkem dost, prakticky všechny - a třeba do té doby byly tyhlety dva divy - Maják a Zvonice - úplně na prd. Pokud si dobře pamatuju, sice dávaly suroviny za každou výpomoc, ale v nízkých dvouciferných hodnotách - na 5-6 úrovni to tuším bylo kolem dvaceti kusů, takže nic moc. Po té velké změně divů to najednou dávalo desetinásobek.

A teď, po nějaké době, se prostě zjistilo, že je to zase přesílené. Že hráči prakticky nemusí vyrábět suroviny, neboť si je bonusováním získají ve větším množství, než by manufaktury byly vůbec schopné vyrobit. Tím pádem se manufaktury stávají zbytečnými, a to je špatná cesta. Takže se udělá co? Stejně jako v každé jiné hře, prostě se ty divy nerfnou, sníží se jejich bonus tak, aby to nebylo přesílené. Je možné, že za dalších pár měsíců si vývojáři řeknou "Ou, to jsme trochu přehnali, tak to zas trochu zvednem" a místo nevím, 3000 surovin to bude dávat 6000. Prostě se budou snažit to nějak dovyvážit, aby to mělo smysl, ale bylo to srovnatelné s jinými divy.

Chápu, že pro vás je to na dvě věci - já byl taky naštvaný, když mi nerfli oblíbený tank a najednou jsem si připadal na bojišti k ničemu - ale časem se to srovná, zjistíte, že to tak blbý není (byť to v porovnání s tím, co bylo doteď, tak vypadá). Můžete doufat , že časem to zase zvednou. Kdo ví.

Jen jsem chtěl říct, že tohle vyvažování je naprosto normální. ;-) A teď se do mně můžete pustit, já tu zas tak měsíc nebudu :-D
 
Nahoru