• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.39

DeletedUser2739

Guest
vyšší odměny jedině dobře :p:cool: škoda jen, že mi teda neprojde to otevírání 4 truhel denně :D:p:D:rolleyes:
 

DeletedUser2818

Guest
Maxa: Já tomu rozumím tak, že pokud máš postavený např. maják, tak společně s truhlou dostaneš větší obnos surovin. Ale zajímalo by mě, jak to bude počítané. Do teď byl menší obnos surovin za každou motivaci, takže se na motivaci všech sousedů dalo i něco surovin nasbírat. Kdyby bylo teď ve třech truhlách tolik surovin, jako v součtu od všech sousedů a spolku, bylo by to fajn. Ale něco mi říká, že spíš ne...
 

DeletedUser2325

Guest
znamená to tedy, že maják/zvonice budou celkem dávat méně surovin než v současnosti v případě, kdy hráč motivuje všechny sousedy a aliančníky? bude tato ztráta nějak kompenzována? budou třeba navráceny BV aspol. investované do majáku/zvonice, aby si hráč mohl postavit něco jiného?
 

DeletedUser2739

Guest
takže tato poznámka měla být ironická.
Ironická ani ne. Hele, já počítám, že radikální změny, jako když se předělal turnaj nebo přepočítali prastaré divy, nejsou tak často. Tohle bude nejspíš drobnost, ale to se taky počítá. Trochu nerozumím tomu, proč se přidává bonus divu, který je (dle mého soudu) mezi hráči jeden s nejpopulárnějších, místo toho, aby se třeba zatraktivnil nějaký jiný (co tak chodím po městech, tak mi hlubina nekonečna nepřijde nějak extra vylepšovaný div).
Ale prostě tohle je + pro hráče a to se počítá. Osobně hádám, že když bude truhla, dostaneš ještě jednou to samé, co jsi dostal za výpomoc. Nečekám třeba 10x víc.
znamená to tedy, že maják/zvonice budou dávat méně surovin než v případě, kdy hráč motivuje všechny sousedy a aliančníky? bude tato ztráta nějak kompenzována? budou třeba navráceny BV aspol. investované do majáku/zvonice, aby si hráč mohl postavit něco jiného?
Myslím, že to vnímáš jinak. Tak, jak to je nyní, to zůstane zachováno + když otevřeš truhlu, dostaneš další suroviny ;)
 

Maxa

Znalec fóra
Tak, jak to je nyní, to zůstane zachováno + když otevřeš truhlu, dostaneš další suroviny
a tim si prave nejsem jisty. mohl by nam to nekdo vysvetlit.
kazdopadne vecer budu vedet. dal jsem ho stavet na betě

edit. tak uz znam odpoved. material nam, co motivujeme, za odmenu seberou.
  • The mechanics for the Ancient Wonders, Crystal Lighthouse and Great Bell Spire, have changed.
    This Ancient Wonder now gives 10 times more goods. This change also means that you can only find the goods in chests.
A word from the team:
We changed the mechanic for this ancient wonder. For the vast majority of players, you will end up having more rewards than you used to. For some players, you may get a tiny bit less. So why do this? Simple because now, this system will be easier to balance and track on our side.

Some may say they would have fewer reasons to do NH, but in fact, the majority of players is not doing NH for these rewards, but to actually help their fellowship members and neighbors.

We do want NH to be more and more convenient to perform in the future (see the mobile system). And we think that this is the most important element to push people to perform Neighborly help and make sure it's as easy convenient as people.


Kind regards,
Your Elvenar Beta Team
 

OrickJ

Znalec fóra
Tak teď už motivace od sousedů ustanou úplně, za pár zlatek jim to nebude stát.:(. Za mě teda krok zpět.
 

DeletedUser2739

Guest
super, tak to mi přijde sprostý :/ Jako je to výhodný pro ty, kdo udělají míň jak 30 návštěv denně - což jsem běžně i já. Ale jsou hráči, co prostě obejdou těch návštěv 100 a pro ně je to teda ztráta. Myslím, že spolu s tímhle by měli zavést promněnlivý počet truhel podle návštěv. Založeno lehce na náhodě, ale víceméně by bylo pravděpodobné třeba
1. truhla po 1. - 3. návštěvě
2. truhla po 2. - 6. návštěvě
3. truhla po 8. - 15. návštěvě
4. truhla po 20. - 30. návštěvě
5. truhla po 50. - 80. návštěvě
a podobně dál, přišlo by mi to fér....
ale jinak v konečném součtu na tom já asi vydělám (denně tak 15 návštěv, jen když potřebuju prachy, tak víc)
 

Maxa

Znalec fóra
prave koukam na protesty a nevole na bete. dlouuha diskuse, ale rekce inna zatim zadna.
ja se musim jen smat. klasicke jednani od inno.
majak byl div, ktery nikdo nestavel. Pak byla provedene zmena a prave kvuli materialu se zacal na vyssich lvl vyplacet. hraci do neho nacpaly tisice VB, aby z tohoto divu inno po par tydnech udelalo zase div ke zboutaní .

edit : tak už jsem konecne narazil na reakci. https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/release-notes-version-1-39.9159/page-7#post-54514
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
S divy je to těžké a úpravám se asi nevyhnem ani do budoucna.
Nevím co by kdo chtěl upravovat na hlubině, pravda, mám jí na Lvl 6, ale to mi nepřijde jako taková darda a dává mi víc zásob než dílna a stačí jí sklidit jednou za den.
O nepotřebě lidí a kultury na její provoz nemluvě.

K tomu Inno vyjádření z bety, mohl by my to někdo vysvětlit?
Omlouvám se za špatnou amgličtinu.

Ale jestli jsem to pochopil správně, tak se zavedením mobilní aplikace bude sousedská výpomoc tak jednoduchý a čas neberoucí proces, že není důvod hráče motivovat surovinami.
Současně se předpokládá, že změna bude tak zásadní, že hráči nebudou dávat výpomoc jen kolegům ale z čiré radosti z pomáhání i neznámému a nereagujícímu sousedovi.

Tedy krom chudáků bez chytrého telefonu, ty asi budou klikat postarua frflat.
 

Lukula

Velmistr písma
Obvykle tu nepíšu negativní příspěvky, ale z tohohle "vylepšení" skákat radostí fakt nemůžu. Je hezké že odměna bude cca 10x vyšší než teď, ale pokud si v tuto chvíli obejdu 100 sousedů, má odměna bude více než 10-ti násobek. Takže na tom opravdu vydělají ti, kteří stěží obešli své společenství.
Je sice fajn, že se chystá vylepšení systému sousedské výpomoci, ale jak už se také ozývají hráči ve světě, tohle má jeden zásadní problém. A to ten, že tento systém je prozatím jen v mobilní aplikaci. Takže by bylo moudré tyto 2 změny(úpravu divu a systému výpomoci) vypustit do hry současně, nebo nejprve změnit systém výpomoci a potom teprve upravit bonus majáku/zvonice.
Je naprosto jasné, že opravdu málo hráčů provádí sousedskou výpomoc z čiré radosti z pomáhání. Motivace klesne, klesne i výpomoc. To, že budu schopný naklikat výpomoc 100x rychleji neznamená, že ji budu provádět častěji, pravidelně a s radostí. Maximálně tak v rámci společenství, ale sousedy na mapě si od této chvíle rozmyslím, zda mi ty mince a kladiva budou stát za tu námahu...
Palec dolů, minimálně do doby, než přijde změna systému výpomoci. Pokud se jí v brzké době dočkáme. :confused:
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Ačkoliv jsme si vědomi, že ne všichni budou ze změny nastavení Křišťálového majáku a Vysoké zvonice úplně nadšeni, rozhodli jsme se pro ni, protože jsme plně přesvědčeni o tom, že tato změna bude mít z dlouhodobého hlediska pozitivní dopad na celou hru.

Pro většinu hráčů tato změna přinese větší odměny (hráči zpravidla dávají sousedskou výpomoc maximálně 24 hráčům, tj. členům svého společenství) a méně námahy. Větší odměny vyžadující méně námahy budou hráče motivovat k tomu, aby udělili alespoň malé množství sousedské výpomoci. Ve výsledku to povede k tomu, že se zvedne celkový počet udělených výpomocí.

Ano, malý počet hráčů bude po této aktualizaci dostávat menší množství odměn, než byli zvyklí, nicméně pro většinu hráčů půjde o vítanou změnu. Naším cílem je to, aby hráči více udíleli sousedskou výpomoc, ne ovšem v nějakém monstrózním množství. Chceme, aby hráči udíleli více sousedské výpomoci členům svého společenství, čemuž tato změna velmi pomůže. Pevně věříme, že hráči udílející větší množství sousedské výpomoci to nedělají jenom kvůli odměnám, protože to by neměl být hlavní smysl této činnosti. Odměny jsou jedním stimulem, mince a zásoby jsou druhým, ale tím největším by měl být pocit, že pomůžete svým přátelům ve hře. Pokud si hráči, kteří udílejí větší množství výpomoci, myslí, že to za tento pocit nestojí, mohou výpomoci udílet méně a volný čas využít někde jinde ve hře.
 

Lukula

Velmistr písma
@Forseti zatím s tebou tak úplně souhlasit nemůžu a to v tom, že to bude více motivovat členy společenství k vyšší míře výpomoci v rámci společenství. Vedu společenství, takže vím, o čem mluvím. Namotivovat lidi si dokážu sám a věř, že zajímavějším systémem. Jak ale může motivovat k větší míře výpomoci fakt, že odměnu dostanu pouze za 3 motivace denně? Denně jsou totiž k dispozici jen 3 truhly. A zpravidla truhly napadají během prvních 5 výpomocí a je úplně jedno, jestli motivuju společenství nebo sousedy na mapě. Takže tato změna naprosto popírá smysl. Pokud by byly truhly odměnou pouze v rámci společenství a padaly více rozloženě (nebo by truhel bylo více než jen 3), pak OK. Ale takhle to fungovat podle mně nebude. Prostě nevěřím, že to pro většinu hráčů bude dostatečná motivace k poskytování výpomoci ve větší míře. Jakmile jim napadají bedny, už nebudou mít dále důvod motivovat. Doteď ho mají stále v podobě nějakého, byť menšího množství zboží. A čím více bude motivovat, tím více dostane. Teď mu bude stačit 5-7 motivací k získání podobného bonusu. Tak proč by se obtěžoval s další motivací... A já budu muset více motivovat členy k tomu, abych udržel stejnou míru výpomoci jako dříve.
Když to zjednoduším, tak vlastně tato změna motivuje hráče k menší míře výpomoci a ne naopak. A nebo k tomu, že se rozhodne maják/zvonici nepostavit. Nemluvě o hráčích, kteří do divu kvuli stávajícímu bonusu investovali tisíce VB.
A budu teď trochu citovat ze zahraničního fóra, kde to přirovnávají jednoduše takto.
Chcete dítě (zvíře) motivovat k nějaké činnosti. Podáte mu pamlsek pokaždé, když tak učiní. Dokud to tak děláte, je vše v pořádku. Ve chvíli, kdy mu to odepřete, ztratí motivaci dále pokračovat. Věřit tomu, že hráči budou poskytovat sousedskou výpomoc z čiré radosti pomáhat je opravdu naivní.
Ale uvidíme, jak to ve finále dopadne. Třeba se pletu a bude to úplně jinak. Ale zatím mě to nepřesvědčilo. Za mně prostě v tuto chvíli jedna z největších špatných změn ve hře.
 

DeletedUser341

Guest
Po dlouhé době zase diskuze pro zapojení :)
Pozorně čtu celé ohlasy na betě od chvíle, co tato změna byla ohlášena a, evidentně naivně, čekám, kdy ji na betě zruší. Místo toho nám ale dochází k jejímu zavedení na ostré servery, což považuji za velkou chybu. První efekt této změny totiž je, pro Inno bohužel velmi standardní postup, "poškodit nejaktivnější hráče" (jak ostatně sám zmiňuje Marindor ve svém vysvětlujícím příspěvku na betě - odkaz na tento příspěvek dal již výše Maxa, nebudu znovu vkládat). Ztráta třeba pro mne je místo současných cca 250 pomocí (250*x surovin) pokles na 24 pomocí pro cech (tři truhly, 3*10*x=30*x surovin), tj. ztráta 87,5% (kdybych skutečně denně poctivě packoval sousedy, tak 172*(250-30)=37840) surovin denně!.
Namotivovat ty méně aktivní je sice hezká vidina, ale oni jsou méně aktivní z nějakého důvodu, a zvýšení odměny povede, s největší pravděpodobností, jen k těm prvním cca 5 "packám" (jak již píše Lukulus), a nic víc. Pomoci od méně aktivních tedy výrazně nepřibude, pomoc od více aktivních na druhou stranu s velkou pravděpodobností rapidně klesne. A jsou to právě tito "nejvíce aktivní", díky kterým vůbec nějakou pomoc (mimo "povinných" v cechu) ostatní hráči mají.
Zavádět tuto změnu před změnou systému udělování sousedské pomoci tedy hodnotím velmi negativně. Ač možná budu ochoten časem přehodnotit, nebude to dříve než s příchodem změny sousedské pomoci, a tato ještě není ani na betě (pouze na mobilní aplikaci), takže se ji v nejbližší době nedočkáme ani na ostrých serverech.
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím ,
i já plně nesouhlasím se změnou , která zde nastane ohledně motivace skrze divy. Přijde mi to dost sprosté. Maják mám na úrovni 11 a blížím se ke 12 úrovni.
Truhly kolikrát nevybírám snad pouze když mi chybí relikvie skrze event. Mám přes 200 sousedů. Právě to , že mám podporu divu a za pracné klikání na všechny sousedy mi přináší zisk surovin skrze které to dělám a ještě využívám úkolovou řadu. Teď dostávám za jednu motivaci 400 ks surovin. Takže mne nakonec opět okradete o hafo surovin . Tahle změna se mi nelíbí a jsem zásadně proti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3392

Guest
Také to vnímám velmi zhoršení hry pro hráče co již hru nějakou dobu hrají a mají více sousedů, jí mám již 200 provincii a pro mě je to znatelný pokles surovin které získávám díky denní motivaci sousedů

To se vyplatí jen hráčům co začínají jinak přestává mít tato budova takový efekt

Je to další krok který jde proti těm co zde tráví hodně času a dlouho hrají
 

DeletedUser2308

Guest
Ano INNO,len do nás.Ved,vlastne sa nič nedeje.Teraz sme za tlapkovanie dostávali suroviny,aká to zbytočnosť:( Odteraz,dostaneme viac.Ten dobrý pocit,že sme niekomu pomohli.To nadšenie v nás,s dobrého skutku.Víchor radosti z čistej nezištnosti.Sa budem vznášať na krídlach euforie ...:p
Eeee,dovolil by som si otázku.Na akých drogách fičia tý ludia,čo to vymysleli?
 
Nahoru