• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.27 + Vylepšení efektů prastarých divů

Eragon92

Znalec fóra
No podle mne je ta zlatá propast dost propadák. U nás na tu propast nadává hodně lidí. Přidalo sice mincí, ale obyvatel tam rapidně ubylo.
Byl to jeden z nejhodnotnějších prastarých divů a teď je z toho jen výrobna mincí. Přebytek mincí je ale k ničemu, protože zakoupení surovin u obchodníka po změně je pouze vyhazování těch mincí. Chvíli počkám a pak se rozhodnu, jestli tu zlatou propast nevyhodím.

Zkus promazat cache atd. taky mi to neukazovalo dobře...
 

Santerr

Veterán
Já jsem ani nemusela nic promazávat, stačilo mi hru vypnout a při dalším přihlášení se ukazovalo vše už dobře.
 

DeletedUser467

Guest
ale u obchodního cechu se mi zdá, že mi teď dává mít na Elfí výrobny
Může být. Záleží na jakém je obchodní cech úrovni. Prováděli tam vyvážení, viz na naší wiki údaje před úpravou a tady údaje po úpravě. Pro tvůj lvl 4 to tedy bylo dříve 10%, nyní 9%.

Jinak úpravu divů také chválím :) Pokud by vás zajímalo jak to vypadá na různých lvl divů a zvládáte angličtinu, doporučuji již výše zmiňovanou stránku elvenarchitect.com. Nezaručuji, že tam je všechno správně, ale co jsem zkoušela, tak mi to sedělo. Snad se brzy dostanou i nové údaje k nám na wiki :)
 

DeletedUser2988

Guest
je sice hezké, že hráči, co jsou na vyšší úrovni to uvítali a pomohlo jim to, ale začátečníci a menší hráči si rapidně pohoršili.. jak o mince, tak o obyvatelstvo (píšu teď konkrétně jen o zlaté propasti), takže pro mě je to spíše krok vzad s ohledem na to, jak i tak je docela těžké tu začít hrát (komunita není tak aktivní, mě konkrétně to hodilo na úplný okraj mapy, kde jsou pouze prázdné vesnice a pár neaktivních hráčů)... že by nástroj, jak donutit lidi kupovat diamanty? čert ví
 

DeletedUser2991

Guest
Jak se tedy počítají ta procenta? Pracuje mi 98,6% lidí a propast ukazuje 67 lidí, ještě včera bylo 200. A to jsem musel smazat několik budov, abych se dostal z mínus 133 lidí.
Mince taky není jasné, jak se bere výpočet.
Děkuji

Pozn. Promazal jsem cache, prohlížeč i flash je aktualizovaný.
 

Maxa

Znalec fóra
nevim komu se tak zvyhodnila zlata propast, ale malejm to ubralo a to pro ně citelně a velkym to nepridalo. Ja mam lidi tak akorat na to, co si město zádá a zlatá propast mi na 14 lvl (vážení...pišu na 14 lvl, tak si spočtěte tu kupu VB) a místo 2400 mam tet 2660 lidi. Tohle beru jako výsměch hráčům.
Divy nejsou nijak vylepšené, pouze na OKO vas to bude lakat na vyšších úrovních divy stavět, protože se na lvl 1 budou zdát kapku výhodnější. třeba ona propast v VI kapitole vam ukaže místo 200 lidi 600. Innu jde jen o to, aby jsme si zaflákali místo a platili a platili.
Ano, tato změna nehází konečně klacky pod nohy, ale nevidím zde ani to pozitivum.
 

DeletedUser149

Guest
Za sebe musím říct, že jsem s aktualizací spokojená. Velmi příjemně mě překvapil Trpasličí val. Výcvikovou frontu dlouhou víc než 7 hodin už jsem dlouho neměla. :)
 

DeletedUser494

Guest
Maxa: Já Zlatou propast postavenou ještě nemám - nechtělo se mi to stavět kvůli 200 obyvatelům na 1. úrovni a troše mincí. Teď ji určitě postavím - jen na první úrovni mi to připíše 1600 lidí a 105 000 mincí za 3 hodiny. Čili nemůžu s tebou souhlasit, že vyšším hráčům to nic nepřidává. Jak bude růst tvoje město, bude se automaticky zlepšovat i efekt Zlaté propasti.

Co se týče ostatních divů, tak třeba Horské sídlo (6. úroveň) mi ted místo 1000 obyvatel dává 3306 lidí. Svatostánek dával na 11. úrovni 3500 kultury, ted z něj mám 14 000+...

Určitě hodnotím tuto změnu pozitivně. Chápu, že nižší kapitoly z toho nemají takový pocit, ale ono se to vyplatí, jak budou růst. Mimochodem stejnak nechápu, kde na svých úrovních berete ty VB navíc, abyste to sypali do divů... o_O
 

DeletedUser2991

Guest
Vždyť to přece nemůže být pravda - píšou, že "Bonusové obyvatelstvo: procentuální hodnota z celkového počtu pracujícího obyvatelstva". Mně na 1. úrovni pracuje 98,6 procent lidí a propast dává 67 lidí.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser149

Guest
Tupolev, ale ono nejde o to, že ti pracuje 98,6 % populace. Jde o počet pracujících obyvatel. Dám příklad od sebe z města.
Celkový počet obyvatel: 82 601
Pracující: 74 156
Volní: 8 445

Klíčoví by měli být "Pracující", tohle číslo si Zlatá propast pronásobí koeficientem (někdo je sem na forum už dával) a vyjde z toho obyvatelstvo, které ti Zlatá propast nakonec přidá. Já jsem na 3 616.

Btw našla jsem, kde se to už řešilo. Jde o vlákno se spoilery z beta serveru, strana 6, příspěvek od Nibeliona. Jsou tam jak koeficienty, tak i způsob výpočtu.

Udělal by někdo z moderátorů semka odkaz, aby se to lépe hledalo?

//Sloučen doublepost, odkazy po celém foru umí i hráči, na toto není potřeba zneužívat moderátora ;) Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2991

Guest
Právě. U mě je to takto:
Celkový počet obyvatel: 2 994
Pracující: 2 953
Volní: 41
Včera jsem musel zborat 4 manufaktury, abych se dostal z mínus 133 lidí... Ach jo...

Výpočet počtu lidí

Takže tady je napsáno, jak se to počítá.
https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/zprávy-z-beta-serveru-spoilery.2206/page-6

Výchozí popis je trochu zavádějící, protože svádí ke špatnému vzorci, a to k výpočtu pracujícího obyvatelstva vůči vlastní populaci. Kdo nezná pozadí, tak automaticky použije (včetně mě) tento (nesprávný) matematický výpočet.

//Odstraněna zbytečná citace a sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2449

Guest
Zlatou past jsem měl na levelu 4. Nyní po tom slavném update mám o cca 230 obyvatel méně(nezruinuje mne to, ale štve to dost, když se tak dívám na ostatní divy tak stále mě to nenutí k tomu abych nějaké další stavěl a zabíral si tak cenné místo bezcennými budovami). Bohužel jsem musel prodat jednu budovu abych aspoň trcohu vyrovnal tu ztrátu obyvatel.
Takže pokud si někdo polepšil tak jen ti jenž jsou na vysokem stádiu vývoje/pokroku tedy např. od kapitoly VI. Trpaslíci a výše.
 

GorGlin

Veterán
Já zrovna vstupuju do trpaslíků a je pravda že jsme o lidi z propasti přišel.
Ale je to takové pidiměstečko, kdybych chtěl makalo by mi tam těch lidí víc.
A celý začátek mi připadá tak nějak svižný, takže tím nikdo snad dlouho trpět nebude.
 

DeletedUser341

Guest
Za sebe se přidám taky s nadšením, ale musím souhlasit s tím, co už bylo psáno - hráčům na "začátku" to zrovna nepomůže.. na druhou stranu - začal jsem 30.11.2016, dnes jsem zrovna dokončil trpaslíky... Jak dlouho tedy člověk na tom "začátku" je? Pracujících lidí mám 30k (téměř přesně), takže propast lvl 4 přihodila asi 600lidí, efekt ostatních divů rostl podobně...
Pro štouraly - ne, tohle je skutečně bez kupování diamantů...
 

DeletedUser2884

Guest
Za sebe a myslím že za všechny nedávno začínající hráče dávám palec dolů. Tyhle změny jsou dobré pouze pro déle hrající hráče a pro všechny nováčky jsou naprosto neefektivní. Mám zlatou propast na 4. úrovni, načal jsem IV. éru a bonus který mi po této aktualizaci dává propast, je naprosto minimální. Všechna dosavadní investice, kterou jsem do divu vložil, je prostě k ničemu. Takže na 99% div zase zbourám, abych získal stavební parcelu pro efektivnější využití místa a možná se k propasti vrátím, až budu o 2-3 éry dále a bonus který bude dávat, bude mít nějaký smysl!!!

Za sebe se přidám taky s nadšením, ale musím souhlasit s tím, co už bylo psáno - hráčům na "začátku" to zrovna nepomůže.. na druhou stranu - začal jsem 30.11.2016, dnes jsem zrovna dokončil trpaslíky... Jak dlouho tedy člověk na tom "začátku" je? Pracujících lidí mám 30k (téměř přesně), takže propast lvl 4 přihodila asi 600lidí, efekt ostatních divů rostl podobně...
Pro štouraly - ne, tohle je skutečně bez kupování diamantů...

Ne každý má možnost prosedět u hry několik hodin denně. Já začal hrát skoro před 2 měsíci a o trpaslících si můžu zatím nechat zdát. Mně dává současně propast bonus cca 124 obyvatel (nevím teď přesně), takže pokud místo propasti postavím normální obytnou budovu, budu na tom lépe. Takže budu bourat, potřebuju místo efektivněji vyzžít. Jen bych rád věděl, zda mi demolice vrátí vložené prostředky do výstavby, hlavně mi jde o relikvie potřebné pro zvýšení základní výroby. A jestli i ostatní divy mají podobně upravené vlastnosti, tak nevím proč zůstávají jejich výzkumy v nižších érách, když jejich stavba pro menší hráče stejně nemá žádný smysl!!

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2996

Guest
Připojuji se k nagativnímu hodnocení vylepšení prastarých divů. Dokončuji II éru a zlatá propast, kterou jsem teprve před několika dny postavila s tím, že jsem fakt dlouho dávala dohromady potřebné suroviny na její postavení, mi po aktualizaci dává bonus 26 obyvatel na první úrovni. Čtu ve vlákně, jak je dynamické vypočítávání bonusu pro většinu hráčů přínosem, ale opravdu ne pro hráče na nízké úrovni. Propast zabírá stavební místo 3x3 a pokud místo ní postavím obyčejnou obytnou budovu o rozloze 3x2, bude mi dávat asi o 140% obyvatel více. Vzhledem k tomu, že v této fázi hry nemám ani volné obyvatele, ani volné stavební místo, je mi zlatá propast absolutně k ničemu. Chci ji zbourat a možná se k ní vrátím někdy za půl roku, až bude mít její postavení nějaký využitelný smysl. Jen bych chtěla vyjádření někoho z moderátorů, proč zbourání divu nevrátí zpět alespoň část vynaložených prostředků (kterých fakt nebylo málo), tak jako při bopurání běžných budov. A pokud i ostatní prastaré divy budou po této aktualizaci mít podobný efekt, tak pěkně děkuji za další nevyužitelný prvek hry pro nové hráče, na který jsem se tak těšila...
 

Eragon92

Znalec fóra
Neumíte myslet dopředu to je ten problém - a aktualizací které byly více výhodné pro menší hráče tady bylo habaděj. Navíc divy přibývaly a nevýhodu měli větší hráči takže za mě se to tímhle podle mě srovnalo. Navíc když div dává např. podle prac. obyvatel tak se bonus zvyšuje aniž bych do něj cokoli investoval :). Upřímně se až divím, že to Inno zavedlo...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2097

Guest
Nováčkům doporučím šetřit si úlomky run a divy stavět až někdy v éře víl, dřív ne. Zprvu bezvýznamné staty divů se v této době začínají vyplácet a u některých dokonce šetří místo ( např. Zlatá propast, divy s bonusem do kultury aj. ) nebo dokonce přidají speciální bonus do města , který nenabízí žádná jiná budova.

Pořád nechápu proč si lidé myslí že divy, které jsou hlavně na vysokých urovních významným bonusem v každém městě, musí mít ihned postavené a nebo musí mít na 1. úrovni bonus velký jako "kráva". Update se vskutku vydaříl a hráčům doporučím hrát budovatelskou hru Elvenar a strategicky uvažovat. Nikdo nikoho nenutí si divy postavit v éře, kde je vyzkoumal a nyní s dynamickým prvkem je to i hloupost.

Postavíte si jej snad tehdy, kdy to bude výhodné a budete mít z toho užitek, stejně jako vyměníte či stavíte jakoukoli jinou budovu ve hře, aby vám přinesla co možná nejlepší staty a zároveň nezabírala většinu volného prostoru a budete mile překvapeni jako my, déle hrající hráči, kteří si je vychvalujeme.
 

Eragon92

Znalec fóra
Nic proti ale to není eventová budova - div se vyplatí postavit v jakékoli éře pokud se mi daný div vyplatí byť časem
 
Nahoru