• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vaše (nejen) oblíbené filmy

DeletedUser180

Guest
Asi hodinu jsem hledal na internetu odkud jsem to kupoval (je to už fakt hodně dlouho) a buď ten servr zaniknul, nebo už neprodává BR do evropy.
Kupoval jsem to tenkrát přes nějaký Australský servr, kde to vycházelo o dost levněji. Vím že jsem za to platil nějakých 130 Dolarů ( to byl Dolar za nějakých 22 KČ) A mám tam české znění i české titulky.

Co jsem tak pátral, tak jsem narazil na docela hodně stránek které mají i českou lokaci. > Třeba tady <
 

Sindri

Guest
Zahlédl jsem cosi o pokračování Johna Wicka... první díl někdo viděl? Hodnocení? :)
 

DeletedUser180

Guest
Pokračování bylo na spadnutí hned po premiéře. To muselo být jasné každému.

Na to že to dělaly kluci od kaskadérů (včetně režie) je to po delší době povedený akčňák. Sice nemusím tyhle krváky - zbytečně moc násilí - ale když to má dobrou choreografii a příběh, tak se klidně podívám. Scény jsou KONEČNĚ přehledné a kameraman nemá "třesavku" (to mě vytáčelo u Monstra od J.J.Abramse)
Kdybych měl hodnotit na % stupnici, tak by to bylo 70%.

Druhý díl asi vidět nepotřebuju, protože pokračování většinou nejsou tak dobré.
 

Sindri

Guest
Jj, na první pohled se mi to jevilo jako tuctový akční film, ale děj, resp. jeho ráz ve mně tento pohled změnil... velmi a k lepšímu. A s myšlenkou hotelu, v němž jsou v pokojích jeden vedle druhého ubytováni nájemní vrazi (a navzájem to o sobě vědí kdo jsou a čím jsou), jsem se také ještě nesetkal.
 

DeletedUser76

Guest
Ahoj Sindri , já jsem ho viděla a těžko říci , na čsfd má docela málo hodnocení. Nenudila jsem se, ale znovu bych si ho nepustila.
Což jsem ti asi zřejmě moc nepomohla :D, tedy.
Koukat se na to dá ;)
 

DeletedUser180

Guest
Ta myšlenka z hotelem, je z nějaké hry. Něco jsem o tom četl.
 

Gwedik

Guest
Teď jsem se dodíval na YT na dokumentární rekonstrukci o dobývání vesmíru.
Líbí se mi že dokument nehledí na to kdo to vlastně staví a kdo byl v jakém státě, ale zaměřuje se na fakta a technické věci.
Dokument se jen okrajově zabývá třeba politikou, ale jen proto, že Werner von Braun byl u SS a neměl tolik důvěry u američanů, nebo že Sergej Koroljov musel překonávat komunistické bláboly.
Neměly to lehké ani jeden ani druhý, ale oba chtěly jen dobýt vesmír a poslat raketu na Měsíc. Klacků pod nohy jim naházely slušně.
Dokument se nevěnuje tomu že to byly AMERIČANÉ, nebo RUSOVÉ, o to tady nejde. Jde o to že dva lidi měly sny, které se nakonec uskutečnily.

Na YT to můžete najít pod názvem Závody v dobývání vesmíru.
 

DeletedUser1213

Guest
Mě osobně se líbí i pohádky,některé dnešní filmy mi připadají hodně komerční a je těžké si vybrat dobrý film,ale to je možná tím,že jsem náročná :Dnaposledy jsem se koukala s dětma na pohádku -Konečně doma /animovaný,komedie,scifi/
 

Sindri

Guest
Název zní sice strašně dětsky, ale koukal jsem na jednu ukázku, že by to ani tak strašný být nemuselo, vypadá to jako pěkný animák. :)
 

DeletedUser61

Guest
Sranda animáků není nikdy dost. Já si u nich vždycky perfektně odpočinu. :D V poslední době jsem se zasmála u pohádky Hodný dinosaurus. Jsou tam fakt dobrý špeky. :)
 

DeletedUser1213

Guest
Lukula,ano,tu pohádku znám,je to zajímavě pojato,tak jak smýšlí dnešní děti nebo i jejich rodiče :)
 

DeletedUser1213

Guest
Sindri myslíš tím ten zootropolis,nebo jakou pohádku máš na mysli?
Sonea taky si odpočinu a zasměju se u pohádek,parádní relax:)Mám ráda i tučňáky z Madagaskaru;)
 

DeletedUser76

Guest
Já mám ráda westerny , mezi mé oblíbené patří Tenkrát na západě, Malý velký muž, Sedm statečných a Nespoutaný Django, The Homesman,
Ztracené, Bouřlivé srdce


 

DeletedUser1213

Guest
Černé moře
Film nás zavede do života kapitána Robinsona,který je po mnoho letech vyhozen ze služeb námořní společnosti kde měl na starosti ponorky a jelikož se už údajně ponorky nevyužívají tak jak by si přál nejspíš i sám Robinson tak musí od válu.Jeho život ponorky ovlivnily natolik,že kvůli neustálému pobytu na moři přišel o ženu a dnes již 12 letého syna.Proto rád přijme nabídku bývalého kolegy ,aby dal dohromady tým a vyzvedl ze dna černého moře nacistickou ponorku,která měla převážet zlato jako půjčku od SSSR.Je si jist,že takovým bohatstvím získá rodinu zpět.Vyzvednutí zlata,ale není tak snadné jak se zdá a když k tomu připočtete ,že posádku tvoří Rusové,Angličané a 18 letý kluk ,který ani neví,že ponorka nemá okna tak máte o zábavu postaráno.Ano filmů z tohoto prostředí je natočených už dost,ale zde mě dostala opravdu věrohodná atmosféra,která je místy tak hustá,že se dá krájet,dále jsem měla pocit,že pořád nemám tušení jak to celé dopadne a tím mě film držel v napětí téměř dokonce.Takže pokud máte rádi filmy z tohoto prostředí a nebo jen máte rádi výborné výkony Juda Lawa tak budete jistě spokojeni tak jako já
 

Lukula

Velmistr písma
samer1976 - Černé moře je povedený film... Mě v něm opravdu nejvíc zaujal Jude Law. Role mu více než sedí... Z "ponorkových" filmů je to jeden z nejlepších...
Woody69 - když zmiňuješ ty westerny, nemohl jsem si nepovšimnout Nespoutaného Djanga. Co říkáš na Quentinův nový počin Osm hrozných? ;)

Jinak abych tu jen nekecal a nic nedoporučil.
Jste-li unavení americkými romantickými komediemi s "fekálním humorem" a otřepanými frázemi určenými pro mladé nic netušící nebo máte dost romantických pohádek typu Pretty Woman, dovolím si doporučit dva britské počiny, které mě poslední dobou hodně zaujaly a rozesmály a trochu uklidnily v tom smyslu, že ještě stále existují filmy pro lidi středního věku, které nevynensou do vzdušných zámků.

S láskou, Rosie - dva mladí lidé Rosie (Lily Collins) a Alex (Sam Claflin), spolu tráví dny od dětství, což se záhy projeví jako překážka pro rozvinutí vážného vztahu. Obě osůbky s tímto nicméně bojují a nakonec si přes veškeré překážky najdou k sobě cestu. Příběh s humorem vyresluje životní situace, které připomenou naše skutečné "karamboly" a jiné nepřístojnosti a omyly. Za chvíli se proto přistihnete, jak jim to hrozně přejete. Oba herci jsou přirození, díky čemuž získáte pocit, že vám někdo vypráví skutečný příběh a Lily Collins působí, jako by to sama už prožila. A protože je to klasická citovka, holky si připraví kapesníčky....:D

Vzmuž se - tento film mě opravdu osvěžil. Pro mě osobně výtečně obsazený film. Lake Bell jako Nancy coby osamělá třicátnice, která už nedoufá, že najde normálního chlapa a Simon Pegg jako ukecanej tvor Jack s pošramocenou duší z posledního vztahu. Tito dva se potkají díky náhodě a navzdory nedorozumění a záměně identity v případě Nancy (Lake Bell) si uvědomí, že jsou uplácáni jeden pro druhého... Trocha britského humoru je osvěžující, Simon Pegg dokazuje, že je rozený komik a Lake Bell, že i "ošklivá" žena může být přitažlivá. Film má šmrnc a se stopáží 88 minut příjemnou "rychlost", díky čemuž vám nezdřevění pozadí... ;)

U obou filmů záměrně nevytvářím "spoilery", abych vám nezkazil dojem z podívané.... ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser76

Guest
Mám ráda filmy a mám i své oblíbené režiséry mezi ně namátkou patří :
Peter Greenaway - Kuchař ,zloděj,jeho žena a její milenec, Topení po číslech atd...
Jirm Jarmusch - Kafe a cigára, Noc na Zemi, Mrtvý muž atd...
Woody Allen - Užívej si co to jde, Jasmíniny slzy, Iracionální muž atd ...celá jeho tvorba
Quentin Tarantino - Čtyři pokoje , Od soumraku do úsvitu , atd...až na Hanebný parchanty (ty jediné nějak mít nemusím)
Clint Eastwood - Tajemná řeka, Million Dollar Baby atd...samozřejmě i jako herce ho mám ráda
Tim Burton - Velká ryba , Ospalá díra atd... veškerá jeho tvorba
Pedro Almodóvar,Ingmar Bergman, Miloš Forman a další a další... nebaví mne to vypisovat :)

Nové filmy které jsem viděla :
Osm hrozných - jsem zvyklá na jeho styl a vždy mne pobaví ,takže za 1, (už je v mé sbírce)
Revenant Zmrtvýchvstání - měla jsem zcela jinou představu a na film jsem se těšila ( vzhledem k tomu,že má představa byla odlišná) musím ho dát znova ( došlo totiž ke zklamání z mého pohledu )
Carol ( Cate Blanchett) patří mezi mé nejoblíbenější herečky , film se mi velice líbil ( zařazen ve sbírce)
Dánská dívka - velice dobré, moc se mi líbil přidán do sbírky
Most špionů, Marťan ( toho jsem četla ,dřív než film),Brooklyn,Sázka na nejistotu,Spotlight ,Sicario - nájemný vrah, Legendy zločinu,Black Mass: špinavá hra,Purpurový vrch namátkou ...filmy ,které jsem zhlédla ,ale nezanechaly žádný otisk, prostě filmy.
Nehodnotím filmy dle efektů,kamery atd...to bych si to nedovolila, vždy když čtu komentáře na čsfd tak se chytám za hlavu :D přímo odborníci co nikdy nic nenatočili...
Film mne prostě zaujme příběhem,prostředím,nápadem a dějem...když uchvátí mé srdce je ve sbírce ,jsou filmy,které si pouštím dokola
a stále v nich něco nacházím, stanou se mými společníky na celý život :)

Osm hrozných jsem viděla s titulky, upřímně poslední dobou se fakt českého dabingu vážně bojím :D , Nespoutaný Django s titulky skvělý, ovšem s dabingem českým děs,takže mám převážně filmy s titulky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru