• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vaše (nejen) oblíbené filmy

Lukula

Velmistr písma
Tak mi to nedá a taky přidám svůj názor.
WoW jsem pařil aktivně cca 6 let na ofi serveru, pak jsem přestal kvuli Pandarii, která podle mě posunula hru úplně mimo... Warcraft III je pro mě dodneška oblíbenou hrou. Protože jsem i náruživý čtenář, oblíbil jsem si i knihy z tohoto prostředí, které dost přibližují historii světa Warcraft a dle mého patří ke špičce žánru (ikdyž jsou specifické). A protože jsem se těšil téměř 6 let na film (od té doby, co byly ohlášeny přípravy), byl jsem hodně zvědavý na to, co se rozhodnou natočit.
Už z těchto důvodů jsem nemohl jinak, než volit velké plátno a ve 3D, tudíž pro mě byl jasnou volbou, přes kterou nejede vlak, IMAX 3D a to asi udělalo své i při hodnocení filmu.
Takže pro Vás, co jste ještě neviděli. Tento film si dopřejte na velkém plátně, pokud ale ve 3D, tak snad jedině IMAX. Na prožitku filmu je to znát.
Líbí se mi, že to pojali opravdu tak, aby to ocenila jak samotná hráčská komunita, která je obrovská (a Blizzard si je moc dobře vědom, že je zklamat nemůže), tak i jedinci, kteří hru neznají a proto se dává poměrně velký prostor představení postav a film s tím nespěchá. Přesto akční scény nechybí,(i přes vysvětlování příběhu, který je velmi důležitý), a jsou propracovány na vysoké úrovni i přesto, že film tvoří z velké části CGI efekty. Mimochodem ty jsou naprosto dokonalé. Orkové a jejich pohyby bomba. Propracování kouzel (magie je důležitou součástí filmu) pecka. Prostředí - pro toho, co hru hrál, jako by se objevil ve hře. Pro mě osobně první záběr na Ironforge mi zvednul chlupy na rukou... :D
Herci skvěle vybraní (snad až na krále, který mě nepřesvědčil), herecké výkony na úrovni. Vyzdvihnout musím roli Durotana, Garony a Lothara. Tyhle jsem si vážně užíval...
Jak už zmínila @regular96 - takový murlock uprostřed potůčku a jeho nenapodobitelné bublání vykouzlí úsměv na tváři a je zde spousta momentů, díky kterým si Vás film získá.
Abych ještě doplnil jeden fakt, film je natočený na motivy knihy Poslední strážce. Kdo četl, ví, co může očekávat. Několik rozdílů oproti knize příliš nevadí celkovému ději a film je dobře vyvážený. Mě osobně moc potěšil náznak toho, na co se můžeme v příštích letech těšit, a proto teď budu s nedočkavostí očekávat příběh Thralla - orka, který má na další dění ve Warcraftu velký vliv. (Tolik ke spoilerování.... ;))
Koukám, že jsem se rozepsal, tak už radši mlčim. :D
Rozhodně film doporučuju a kdo může, frčte do IMAXu...
 

DeletedUser1213

Guest
Já jako malá hrávala nadšeně Warcraft III a velice ráda si projíždím kampaně doteď :D A třeba když v té hře jdeš močálem a tam jsou takoví žabí mužíčci s paraplátky...tak ti byli i v tom filmu, když pocházeli okolo jezírka :D Fakt do detailů udělaný, supr :) By ses někdy mohl podělit o hru I i II :p
no já osobně se musím přiznat,že jsem nevěděla,co to je za hru :D ale film mám v plánu shlédnout :)
 

DeletedUser61

Guest
Mně se Warcraft líbil. :)
Pro milovníky komedií, kdo ještě neviděl Špióna, tak doporučuji. Je to trochu střelený, ale u některých scén jsem se od srdce zasmála. Např. italský agent nemá chybu.:D:D:D Komedie Jak přežít single je taky moc fajn.
Pro fandy sci-fi, kam se řadím i já, doporučuji Pátou vlnu. Moc hezké. Doufám, že bude pokračování. Už jsem si koupila i knihu.;)
Pro "fajnšmekry" je velmi zajímavý film Kolonie. Nedoporučuji slabším povahám. Jedná se o film podle skutečnosti.
 

DeletedUser76

Guest
Mně se tedy Warcraft vůbec nelíbil :(. Možná je to tím, že tu hru neznám. Po vizuální stránce se tomu nedá nic vytknout , samozřejmě.
Ale nevtáhl mne do děje. To je po druhé za život co jsem po 30 minutách odešla z kina.
To se nedá vůbec srovnat s mistrem Tolkienem , Pánem prstenů (trilogie) s Hobitem. Kde je vlastně počátek všech filmů, her a knih .
Pak jsem doma rychle procvakala film , jestli náhodou jsem se třeba nezmýlila v úsudku svém a ne . Za mne velké mínus :(.
 

Lukula

Velmistr písma
@woody69 jak jsem tu psal, je to velice specifický film i příběh. Určitě nejde po stopách klasického fantasy. A s Tolkienem se opravdu nedá srovnávat. Ale to se nedá 99% všech ostatních natočených fantasy... Už jen proto, že Tolkien je otcem tohoto žánru.
Abys to pochopila, nezastávám se filmu, jen každý z nás občas potvrdí pravidlo, že ne každému se líbí stejné věci. ;)
Mě se třeba vůbec nelíbilo "8 hrozných". A přitom Tarantina mám hodně rád...

@sonea u Špióna jsem se taky pobavil, po dlouhé době film, ve kterém si i herec jako Statham umí sám ze sebe udělat šoufky. Takže taky s klidem doporučím.
Sci-fi mám rád, ale Pátá vlna mě nepřesvědčila. Asi je to i tím, že podobné filmy poslední dobou vyrábějí v nějaké továrně na lince... Je pro mě těžké se v tom orientovat. Jelikož jsem ale vyrůstal na Independence Day, docela se těším, až zhlédnu pokračování. Tyhle nesmyslný "akčnárny" můžu.

Naproti tomu, co se katastrofických filmů týče, naposledy jsem shlédnul norský počin Vlna, který se podle mého hodně povedl. Na nory překvapivý výkon (poprvé jsem viděl ve filmu správný způsob masáže srdce, proto mají u mě hodně veliké plus - když jsem viděl "Rocka" v San Andreas dávat masáž srdce, chtělo se mi brečet :confused:). Samozřejmě si kdejaký hnidopich najde chybičku nebo hloupost, ale takovému filmu se to dá odpustit. Takže doporučuju.
A na Kolonii se chystám, už jsem o tom hodně slyšel a herecké obsazení vypadá taky slibně.

A z novinek na "plackách" doporučím Tajemství jejich očí. Kdo neviděl a má rád dramata, mrkněte. Julia Roberts je přesvědčivá a poprvé bych si o ní neopřel ani kolo... :D (to jen tak na odlehčení, jinak je jako vždy skvělá).
 

DeletedUser76

Guest
Lukulo milý proto nikdy na čsfd nehodnotím filmy a nepíši komentáře :).
Zkrátka a dobře buď mne příběh zaujme a vyvolá emoce ( jakékoliv) a nebo mne nechá chladnou .
Kolikrát tam má film vysoké hodnocení a já se vážně divím :D.
Co se týče 8 . hrozných řezala jsem se . Prostě parodie na western , ten film mi sedl. A mám ráda to prostředí, tu dobu ,westerny , tvrdý chlapy :D
Zaujala mne velice Dánská dívka už jsem o ní psala.
Pěkná je Švadlena.
A Kolonie mne třeba zas tolik neoslovila . Nebyla špatná , ale znovu bych jí neshlédla.
Když už jsme u těch parodií Kingsman: Tajná služba , velice jsem se bavila.
Dodatek : momentálně čučím na Piráty z Karibiku 2, všechny tři díly mám moc ráda, taková kravina , která mne vždy pobaví plná humoru, akcí :D:D
Čtvrtý díl nepočítám, ten se mi moc nelíbil, trojkou to mohlo klidně skončit ;).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Fulla

Guest
Máte někdo nějaký tip z nových filmů, na co se podívat, případně na co zajít do kina? Zaujalo vás něco? :) Já už v kině nebyla dlouho a zašla bych se podívat na nějaký zajímavý film...
 

DeletedUser1148

Guest
Fulla no my s dcerkou půjdeme do kina na film Doba ledová : Mamutí drcnutí. Dcerka se moc těší a i já se ráda pobavím :)
 

DeletedUser2281

Guest
Osobně mne překvapil film "Final Fantasy XV - Kingsglaive", velice kvalitní CGI, neuvěřitelně čistá animace, solidný příběh, parádní práce.
Seriály teď "Gotham" (kvalita a hodně hluboké charaktery) a novinka "Westworld" vypadá na velikou pecku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lukula

Velmistr písma
@Sintarandir Gotham super, naprosto s tebou souhlasim. Velmi kvalitní seriál. Doufám, že jen tak neskončí... Zeptám se - Final Fantasy, co zmiňuješ je tvořené stejnou animací jako byla Esence života? Tu jedinou jsem viděl a naprosto mě uchvátila.
 

DeletedUser2281

Guest
@Sintarandir Gotham super, naprosto s tebou souhlasim. Velmi kvalitní seriál. Doufám, že jen tak neskončí... Zeptám se - Final Fantasy, co zmiňuješ je tvořené stejnou animací jako byla Esence života? Tu jedinou jsem viděl a naprosto mě uchvátila.

@Lukula Ne, FF15-Kingsglaive je dělaná nejmodernější CGI kombinovanou s "motion capture" technologií... Tedy animace je komplet dělaná high-end sestavami, no pohyb je snímám na reálních hercích, ve výsledku je animace naprosto čistá a místy film vypadá, jako by byl točen normálně a né rendrován počítači... Neuvěřitelně parádní animace, nic podobného není...

Osobně taky ocenim i další snímek od téhle "rodinky" a tím je "Final Fantasy VII - Advent children", který je podle mne naprosto dokonalý sequel k herní sérii (a sedmému dílu, kterýobsahuje více her s paralelním dějěm) a celkově k Final Fantasy univerzu...

Jo a tohle je prequel : "Last Order: Final Fantasy VII"
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1089

Guest
Ja som víhrdne fanúšik žánrov
Sci-fi, Fantasy, Hororu , a Dobrodružných filmov

Môj naj seriál je Stargate - hviezdna bráne
a každé sci-fi ktoré dajú a dá sa pozerať
Metrix bol celkom v pohode :rolleyes:

obľubujem aj komédie Dva a pol chlapa , :D:D teória veľkého tresku, Návštevníci- francúzsky nie ten česky seriál
hlavne kde sa dá dobre zasmiať

sklamanie : Mythica I. II. a eragon film bol dosť sklamanie :cool:

Ahoj,
Mythica mě také zklamala. Eragona by měli natočit znovu. Třeba stejní lidé, kteří si dali práci s Pánem prstenů a Hobitem. To by pak bylo krásné pokoukáníčko. A samozřejmě také všechny 4 díly. Stargate je jeden z nejlepších seriálů. I moje máma si je pouští dost často. :) Teorie velkého třesku je dobrá na špatnou náladu. Hned mi ji vylepší...
 

DeletedUser2717

Guest
Vzhledem k tomu, že jsem nenapravitelný romantik, tak mám rád Westerny, Nejraději: Tenkrát na západě a Sedm statečných - první verze, Hvězdná brána, tu jsem si stáhnul všechny díly.
Nepohrdnu ani akčníma a válečnýma.
 

Scratka

Znalec fóra
Mé oblíbené filmy - Pán Prstenů, Hobit, Underworld, X-Men, Piráti z Karibiku,
The Hunger Games, Harry Potter, Narnie, Addamsova rodina - s Anjelicou Huston, Interview s upírem, Solomon Kane, Van Helsing (Hugh Jackman), Twilight, Troja, Království Nebeské, Pompeje - 2014, Sněhurka a lovec, Mumie, Čokoláda, Don Juan DeMarco, Pýcha a předsudek s Keirou Knightley, Vévodkyně, Marie Antoinetta........
....dále miluji tvorbu Tima Burtona - Ospalá díra, Mrtvá nevěsta, Noční můra před Vánoci, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu....

Takže převládají Fantasy a historické filmy......ale ráda se podívám i na komedie - Sestra v akci + i další filmy s Whoopi Goldberg, Policejní akademie, Mizerové, Tisíc slov, Policajt v Beverly Hills.....či klasické pohádky - Tři oříšky pro Popelku....

Dále miluji animované filmy - Na Vlásku, Karcoolka, Ledové království. Nemo, Doba ledová, Zootropolis......

Ze seriálů....Hra o trůny, Živí mrtví, Grim, Ospalá díra, Borgiové, Tudorovci, Mistr popravčí, Vikingové, Lovci duchů, Upíří deníky, Kráska a zvíře, Mušketýři, Na věky věků, Pilíře země...a samozřejmě Dexter :-D Námořní vyšetřovací služba, Mentalista, Castle na zabití, Policejní odznak, Myšlenky zločince, Rizzoli & Isles, Dokror House, Chalupáři.....
 

Iefyr

Guest
Před několika týdny jsem viděl tenhle válečný film... 3x 90 minut (další díly jsou na YT taky) a stojí za to. Konečně taky pohled z tý německý strany. Nevím, jestli to někdo znáte, asi jo, ale ke mně se to dostalo až před nedávnem, no. :D Zhlédl jsem to na jeden zátah všechno. :D
 

Lukula

Velmistr písma
Tak přece jenom to moje marodění k něčemu bylo.:D
Objevil jsem neskutečně super seriál. Něco takovýho mi v té záplavě seriálů dlouho chybělo a musím říct, že tu do teď snad nic podobného a na tak vysoké úrovni ještě nebylo. A o jaký seriál jde? Jmenuje se Stranger Things. Mysteriózní, pro někoho drama, pro někoho horor, pro někoho zase něco jiného. Je to sice mišmaš různých žánrů a v seriálu si každý přijde na své, ale zaručeně to vše spolu funguje. Možná proto, že děj je zasazen do 80 let. Možná právě proto mě tento seriál chytil a nepustil, jelikož jsem v těchto letech prožíval dětství.
Ze seriálu dýchá vyprávěčské umění Kinga a filmařské umění Spielberga a Carpentera, role jsou obsazené výborně - v hlavních rolích se objevuje W. Ryderová a D. Harbour a mezi dětskými rolemi vyniká Millie Bobby Brownová.:eek:
Kdo máte rádi tento žánr, rádi na sebe necháte dýchnout kouzlo osmdesátek a milujete tehdejší hudbu, nenechte si to ujít. Mě se zježili chlupy v zátylku už u úvodní znělky a prvních záběrech. A možná i potěší, že první série, která proběhla v červenci a srpnu loňského roku má jen 8 dílů. Nicméně druhá série je na cestě letos v létě. Seriál posbíral i spoustu nominací a cenu SAG. Jednoznačně doporučuju všem, kteří milovali E.T.-ho, nebo třeba klasický sci-fi horor Věc. Nebudete litovat.;)
 
Nahoru