• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Svitky

DeletedUser6917

Guest
@Lovec Krys jak píšu - záleží to však hlavně na ochotě hráčů přizpůsobit město situaci a hrát opravdu strategicky a pro kolektiv.
Navíc, činidla se dají, dle mě, efektivněji (a rychleji) získat výrobou v Akademii + Věž jich sama o sobě taky sype dost (ať už samostatně v truhlách, či na konci ve společných odměnách).
Závěrem - nemyslím si, že 1 činidlo denně/Knihovna je zase takový terno..

Jinak, až teď koukám, že jsem v sekci "nápady a návrhy" a tedy mé řeči o "prndání na fóru" jsou trochu off topic - omlouvám se. Jsem tu relativně nová a měla jsem za to, že se zapojuji do obecné debaty...
 

Vicky1177

Mistr slova
@Teresa : přesně tak - 1 činidlo denně není nic "super duper hyper". Pro mne je taky lepší vyrábět v Akademii (nebo je získat z Věže). Ale k tomu je nutný aktivní přístup, ten čas ve Věži strávit, ne jen pasivně čekat než Knihovna vyrobí...
 

luterina

Veterán
U mě to bylo tak, že byl svitkový turnaj nejtěžší a nejvíc se globálně vykupoval místo uhrával jen na vojáky, tak bylo pořád svitků nedostatek, set Měsíční knihovny to krásně vyrovnal a na trhu vybalancoval, jenže to nevydrželo dlouho, svitky začaly přibývat a přibývat i těm co na ně nemají bonus a tak se bez nich začali na výměnu na trhu obcházet a svitků začal být náhle přebytek, který roste a roste..., tedy za mě Měsíční knihovna je skvělá, ale teď by to chtělo ještě třeba dva další sety, jeden na hedvábí a jeden na křišťál.:D

Mohly by mít stejné rozměry jako set Měsíční, a já bych si je už dle potřeby vždy namixovala, stačilo by mně vždy jen vyměnit jeden set za druhý, aniž bych musela město přestavovat, v jednom světě mám 3 a ve druhém 4 sady Měsíčního setu, to už se s poměrem těch setů ve městě experimentovat dá. :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Teresa Mně osobně umožňují činidla z knihoven v kombinaci s činidly z věže vyrábět v akademii jen kouzlo magická výroba (toho se dá získat z turnaje nejomezenější množství oproti dalším dvou kouzlům) a udržovat tak výrobu v akademii blízko 24/7 i bez výroby činidel v řemeslné výrobě (mám 3 knihovny čistě kvůli 3 činidlům denně + činidla z věže). A ano, výměna výroby svitků v knihovně za druhé činidlo by mi umožnila zmenšit místo na věžový set a navíc vyrábět i více činidel denně než dnes a na ušetřené místo postavit něco jiného (nejlépe další manufakturu nebo zbrojnici, která kromě zboží/orků dá i body).
 

luterina

Veterán
Mně osobně umožňují činidla z knihoven v kombinaci s činidly z věže vyrábět v akademii jen kouzlo magická výroba (toho se dá získat z turnaje nejomezenější množství oproti dalším dvou kouzlům) a udržovat tak výrobu v akademii blízko 24/7 i bez výroby činidel v řemeslné výrobě (mám 3 knihovny čistě kvůli 3 činidlům denně + činidla z věže).
S tím naprosto souhlasím, od té doby co mám knihovny na 3 - 4 lepidla denně, nemusím je vyrábět v akademii, kde díky tomu vyrábím kouzla magické výroby a za další, knihovny nedávají jen lepidla, dávají mi kromě lepidel i velmi slušné množství svitků, many, semínek a živoucího zboží, což v kombinaci ještě s velmi slušnou kulturou a přídavkem populace je prostě jako hybridní budova bezkonkurenční, všechno z toho se mi náramně hodí, tedy bourat je, jen pro nějaký bojkot či vyvážení toho, co se dá vyvážit přímo v systému, mi nepřijde jako moc šťastné rozhodnutí, spíše bych ocenila ty další sety k Měsíčnímu, na hedvábí a křišťál a další zbývající druhy živoucího zboží. :)
 

DeletedUser4336

Guest
Na to snad už ani nemá cenu reagovat. Skoro by mi bylo záhadou, že by o tom vývojáři ještě nevěděli, takže to na mě působí, že buď to nechávají být, nebo se snaží občas přijít s nějakou budovou, která dává suroviny, jenže za poslední dobu se odměny celkově tak zeslabují (popř. neřeší to, proč knihovnu hráči stavějí, činidla by se dala oddělit do nového setu, který neprodukuje zboží, a to které produkuje by se oddělilo zcela do jiného, třeba do sluneční knihovny), takže ve výsledku to absolutně nefunguje.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
nemyslím si že by samotný tvůrce nevěděl co se v jeho stvoření děje, spíše bych ráda věděla, co s tím chystá udělat, jestli už ten plán tedy dávno nemá hotový a nečeká jen na vhodnou dobu vypuštění...
ona by ta sada ani nemusela být knihovna, ta se jako taková hodí přímo ke svitkům, na hedvábí by mohla být např. sada Motýlího domu a na křišťál sada Sluneční skály :) nebo prostě klidně sada se svým originálním názvem
 

Deleted User - 513035

Guest
Postavil sis šest setů a pak se překvapivě divíš, že zaplavovat trh by šlo, ale s odbytem je velký problém? :rolleyes: Ach jo...

...ved ja pisem, ze u mna nikto taky problem nema. Ja vyrabam hodvab a za den ho vyrobim cca 240 000, 6 setov mi da cca 63 000. Aby som drzal sklad 1:1:1, tak ja zvitky na trhu menim za "moj" hodvab, no prioritne menim spoluhracom zi spolku a az potom zvysku na trhu. Nic viac...

@Teresa Spousta hráčů má několikanásobný set knihovny postavený kvůli činidlům, takže bojkot nepřichází v úvahu.

...presne koli tomu mam ich ja. Akademia ide nonstop, vyrabam aj veci co nepotrebujem, hlavne nech sa nezastavi a tocia sa truhli z odmenami...
 

DeletedUser4336

Guest
citellus >> Čili chceš říct, že situace se musí řešit tak, že hráči co nemají svitky musí své město zastavět manufakturami na ostatní produkty, což ale většina nedělá. A ještě si můžou dovolit udělovat ceny na trhu, a přitom nemají problém si vyrábět i svitky ve velkém bokem, což svitkaři ne.
 

Deleted User - 848885990

Guest
Už samotný koncept přidat do této hry budovu, která produkuje pevně stanovené zboží, je nesmysl. Eventové budovy jsou nastavené rozumně, produkují zboží posunuté v návaznosti na moje posílené, takže to tak je i u všech ostatních a při dostatečném počtu lidí se to "nějak vyrovná". Ale koho by napadlo, že když takovou budovu dáme jako získatelnou v rámci věže, kterou mohutně propagujeme a hodně na ni cílíme, že tu budovu budou lidi stavět a nedejbože sbírat její produkci? I kdyby to nebyl problém teď, je to jen otázkou času, protože ze všeho ostatního získáváme zboží +- všichni stejně, ale z téhle spoustu lidí získává jen a pouze ten jeden jediný typ.

Takže co s tím?
A) přidat další budovy které produkují pevně zbylé 2 typy zboží a udělat je tak, aby hráči měli tendenci je stavět a získávat zboží ve stejném množství jako svitky. Otázkou je, zda by se tím nenaboural trh ještě víc a manufaktury by byly bezcenné. Takže by do toho museli snížit produkci svitků, což by ale zase vyvolalo vlnu nevole, protože lidem s neposílenými svitky současná situaci nijak zvlášť nevadí.

B) změnit produkci, aby byla posunutá ve stylu ostatních eventových budov. To že to ještě neudělali znamená, že se do toho nikomu moc nechce, protože by v prvé řadě museli přiznat, že "někdo něco udělal špatně". Nezapomínejme, že INNO je korporátní subjekt.

C) budovu zmrazit a čekat, až se to díky inflaci v dalších kapitolách samo vyrovná. Z kapitoly 14 na 15 se produkce svitku (už v rámci setu) zvyšuje z 4400 na 5000. Z kapitoly 15 na 16 je to z 5000 na 5200, při současném růstu produkce manufaktury hedvábí z 540 na 800 (za 3h, v základu).

Můj názor - moc dobře o tom ví, ale radši čekají až to vyšumí a změna bude jen když se to úplně položí.
 

Tassadar

Kolemjdoucí
Mně osobně umožňují činidla z knihoven v kombinaci s činidly z věže vyrábět v akademii jen kouzlo magická výroba (toho se dá získat z turnaje nejomezenější množství oproti dalším dvou kouzlům) a udržovat tak výrobu v akademii blízko 24/7 i bez výroby činidel v řemeslné výrobě
přesně to bych si přál, kdybych mohl udělat. A možná to tak i dopadne. Akorát že mi dosud stále připadne padlé na hlavu, abych zrušil všechny manufaktury na svitky, když mám na ně bonus.
 

luterina

Veterán
jako "dočasné" řešení, být teď v situaci těch co mají bonus na svitky a nemoct je jak udat, asi bych mnf na svitky našupala do inventáře a vystavěla další bonusovky na T1 a T3, svitky se dají lehko za T1 a T3 v obchodě získat a to pod cenou a zboží T1 a T3 je stále žádané (a to i za T2), myslím, že by se tím zboží ve skladu dalo vybalancovat slušně
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Tydlibum: Myslím že u budov z událostí je to s vazbou na bonus řešeno až u některých z posledních, možná kvůli ohlasu na tento problém, starší to myslím ještě neměly, nebo aspoň ne ty co si pamatuji.
 

DeletedUser4336

Guest
LucyLoo >> Vítej ve svitkovém pekle. Doufám že už se někde připravuje nějaké řešení. Mohli by udělat např. že by si hráč při postavení mohl vybrat co mu to bude dávat za surky.
 

LucyLoo

Pozorovatel
@Pauleo no to si nedovedu představit . To už by jsme to měli moc jednoduché. Už jsem hrála dříve a dost dlouho, ale nikdy se nestalo aby jedno zboží bylo v tak obrovském množství aby se rozpoutala diskuze na fóru. Doufám, že to začne docházet i vývojářům :cool: :)
 
@Jirinazel tvoje rada zní, svitkaři, nebudete mít VB a vyrobíte méně. Tomu neříkám přizpůsobení. Ještě by se to možná dalo nazvat oběť, ale nic to nevyřeší. Zvlášť pokud to postaví ostatní. O důvod víc naše svitky pak nekupovat ;)
 

Jirinazel

Znalec fóra
Emhyr var Emreis II
To není rada, ani oběť (protože oběť je dobrovolná, zatímco my jsme jaksi obětováni) - možná rezignace, přizpůsobit se nelze. Četla jsem tu různé návrhy, např. uklidit svoje svitkárny a postavit jiné manufaktury. Nebo nakoupit kupce, kteří dávají OOnic. To mě vytrhne? A vážně si myslíš, že naši sousedé potřebují ještě další důvod proč svitky nekupovat, krom toho, že už je neberou ani ti nejobětavější? Ty snad znáš nějaké řešení? Ale teď jsme mimo téma, a možná budeme vyškrtnuti ;).

Jo, a mám poslední vůz a ještě 1000 kusů paliva. :)
 
Naposledy upraveno:

Melindra

Učedník
Pokud máte enormní přebytky svitků že nevíte co s nimi. Proč si za to u obchodníka nenakoupite křišťál a hedvábí které dal smenite na tržišti, nebo kupovat VB. To se dá pěkně rychle rozfofrovat a kolik svitků za to zaplatíte vás nemusí trápit, každopádně z toho něco máte.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru