• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Svitky

zralok73

Pokročilý žák
Zdarec
Hru mám rád hraj jí cca 1,5 roku. Ale co se děje teď tak to je mazec, nadbytek Svitku .... Já dnes pomalu nemohu nic vyměnit jelikož většina hráčů v mém obchodě mění všechno za svitky. Mělo by se s tím něco dělat a k tomu ve věži sestava produkující svitky. Nevím jak už získávat ostatní surky ..... SOS
 

baumax

Učedník
První co ti pomůže je dobré společensví. Další triky jsou nabízet 1:1,5 t3 pokud nemáš drahokamy, zkusit postavit pár budov co vyráběj jinou t2 (perníková chaloupka, staré sety pokud máš, festivalový obchodník), vím, že to je neefekivní :/. Případně najet na obchodníka společně s divem je možné dokupovat jak za svitky, tak za zásoby a mince.
 

hrac552

Znalec fóra
Částečné řešení je nechat si třeba jen jednu manufakturu na svitky a zvýšit počet manufaktur T1 a T3 a vyrábět tyto suroviny na trh. (Díky Teleportačním kouzlům nemusíš bourat, ale dáš manufaktury do inventáře, třeba se situace časem změní).
 

DeletedUser4336

Guest
Tak to jsem udělal, že svitkárny mám už jen tři, protože čtyři byly i se setem lunární knihovny moc. Stačilo by i daleko míň svitkáren, klidně ta jedna. Přesto to nic moc neřeší, protože ne každý bere odlišné třídy, a za dvojky to chce nasadit pro mě nevýhodný poměr, to mi vždy (zatím) někdo vezme. A i tak si myslím, že to někdo bere jen z principu, aby to zam neshnilo navěky. Společenství je řešení opět jen nouzové, protože všichni mají stejný problém, takže ano, vymění druhým křišťál a hedvábko, ale ne nějaké větší množství, a sklady mají plné svitků.
 

Saux

Znalec fóra
Díky budovám z "věže nevděčnosti" má nyní každý hráč asi nadbytek svitků a trh je jimi zasycen. Navrhuji, aby se produkce těchto budov měnila - co já vím - třeba po měsíci. Tedy "věžný set" by dával jeden měsíc svitky, další měsíc třeba hedvábí apod.
 

Slniecko

Znalec fóra
Hlavne by bylo dobré tuhle situaci už nejak rešit konečne, protože tech svitku je opravdu hodne.. Nevím, proč by meli být takhle zvýhodnené práve svitky, že jich má každý nadbytek a ostatní suroviny proste chybí.. Melo by se to nejak vyvážit, at nevzniká situace,že jeden druh suroviny bude víc dostupný, než ostatní..
 

hrac552

Znalec fóra
Návrháři hry by mohli odpovědět krátce na dotaz co bude se svitky? a aby to měli jednodušší, připravil jsem možné odpovědi:
a) - připravujeme změnu v produkci svitků sady Měsíčních knihoven
b) - je to záměr a poraďte si s tím
c) - zatím netušíme :)
 

Deleted User - 513035

Guest
...osobne mam 6 setov kniznic a davaju mi 63600 zvitkov kazdy den. Snazim sa drzat tovar v pomere 1:1:1, cize nemam inu moznost len dalej vymienat hodvab (bonusova produkcia, mam ich iba 6 a jedna dava 6848/3h, spolu 41088/3h) za zvitky. No osobne uprednostnujem obchody medzi spoluhracmi v spolocenstve. Tu nastava problem ak je spolocenstvo co sa tyka vyroby nevyvazene a hrac navyse je na mape, kde jeho objaveni aktivni susedia vyrabaju to iste...

...nikto v mojom terajsom a ani v tom predchadzajucom spolocenstve tento problem nemal, takze tu niejde o globalny problem. Obavam sa, ze k zmene vyroby v knizniciach tak skoro nedojde...

...osobne by mi nevadilo aby kazda setovka, alebo ina eventovka davala tovar +1 alebo +2, nemyslim, ze by to bol problem nastavit, ale..........

...na zaver len poviem, ze mi je luto, ze taky problem ma ista skupinka hracov, no v danom case sa s tym musi popasovat sama (ziadat o zmenu miesta na mape az kym nebude medzi susedmi, ktori menia aj zvitky, alebo zmenit spolocenstvo, resp. skusit prijat novych hracov, ak je miesto, ktori vyrabaju nieco ine ako zvitky, resp. byt stratovy na trhu a davat 3* ponuky)...
 

Tassadar

Kolemjdoucí
Záplava svitků, obávám se, není vůbec jen lokální problém.

Mám bonus na svitky a potýkám se s tím taky. Svitky jsou neprodejné, spoluhráči mi je dosud obchodovali jen z dobré vůle, abych se vůbec dostal k hedvábí a křišťálu. Jenže pak začali mít ti, co nemají vůbec na svitky bonus, svitků víc než svého bonusového zboží!!! A to už o několik mega.
Spočítal jsem, že jedna hráčka z našeho společenství, která má 5 měsíčních knihoven a další věci ze sady k tomu, tak vyprodukuje tolik svitků, co moje dvě svitkárny s bonusem lvl. 27!!! To je zkrátka naprostá šílenost! Místo aby kupovala svitky, protože na ně nemá bonus, tak je pomalu může prodávat!!
JE POTŘEBA S TÍM NĚCO DĚLAT!

Kvůli tomuto problému jsem si právě teď založil účet na fóru, což snad bude dostatečně demonstrovat, jak moc mi to už delší dobu leží v žaludku. Považuji to za obrovskou nevyrvnanost ve hře. Proč třeba není nekonečné hedvábí??? Nekonečný svitek je totiž ještě horší než samotná knihovna, protože zabírá málo místa a produkuje spoustu svitků.

Nakonec jsem to udělal tak, že mám 8 oceláren a hedvábí a křišťál kupuju se ztrátou za ocel. Ale to prostě není udržitelné.

PROSÍM, KDO MÁTE PŘÍSLUŠNÁ OPRÁVNĚNÍ, NĚCO S TÍM UDĚLEJTE.
Děkuji,
Tassadar
 

hrac552

Znalec fóra
I předchozí téma nadbytku svitků víceméně potvrdilo, že se rozhodně nejedná o lokální problém ani v jednom ze světů (A,W) .
Ještě jedna věc:
Citellus:.. .osobne mam 6 setov kniznic a davaju mi 63600 zvitkov kazdy den. Snazim sa drzat tovar v pomere 1:1:1...
Nechci tě chytat za slovo -viz citace výše - protože sám mám postavenu jednu sadu Měsíční knihovny a když mám místo, tak postavím na omezenou dobu vše, co mám v inventáři ze sady, ale je z toho vidět, jak významná je produkce svitků mimo svitkové manufaktury a jak to rozkolísává trh.

Vývojový tým nám samozřejmě neodpoví:)
Jinak já bych navrhoval produkci z měsíčních knihoven nahradit činidlem (tzn. při plném bonusu by knihovna nedávala žádné suroviny, ale 2 činidla). Pak by knihovny hráčům zabíraly méně místa.
Určitě nejlepší návrh, co jsem zatím četl.
 

Vicky1177

Mistr slova
...osobne mam 6 setov kniznic a davaju mi 63600 zvitkov kazdy den.
Postavil sis šest setů a pak se překvapivě divíš, že zaplavovat trh by šlo, ale s odbytem je velký problém? :rolleyes: Ach jo...
Já mám jeden postavený set a spolu se dvěma mnf na dračí svitky opravdu nepotřebuju víc.
Ale zjistila jsem ještě jednu zajímavost: je tu vytvořen přebytek svitků a třeba výzkum od půlky konstruktů až do konce Elvenarů vyžaduje všechno jiné než svitky...
A že je vytrvale nedostatek hedvábí, to se jaksi pomíjí, i když královský samet je hodně vyžadovanou komoditou ve výzkumu. Naštěstí tam zatím problém nemám, vždycky s někým směním za elixíry (ale musím k tomu přistupovat jako obchodník, ne jako řezník Krkovička:)).
 

DeletedUser5507

Guest
Ahoj, můj pohled na měsíční sadu a celkově na všechny sety je takový ...

Hra se stále vyvíjí, to všichni víme a taky s tím počítáme ...
Je ale na čase si uvědomit, že měsíční sada se nepovedla, je na to celá řada témat a je třeba na to reflektovat a udělat menší změnu, aniž by bylo třeba dělat kompenzace ...

Budova nekonečný svitek je hodný svého jména a je logické, že dává svitek ... ok, může třeba pár stovek, ale ne že celá sada dá xy svitků.
Pokud má někdo ve městě víc jak jednu sadu, to je už věc jiná.

Pokud už snad přijde nějaká sada, což samozřejmě vítám, neměla by ale upřednostnit jen 1 druh surovin ... vždy to byly sady, které dávaly mince/kladivo/úlomek/manu/semínka/lidi/kultura a když už suroviny, tak to bylo vždy +1, +2 na set.

U měsíční sady taky vidím mínus v tom, že jde získat týden co týden, naproti tomu karnevalovou sadu a ostatní nemáte šanci se o ně pokusit.

Můžeme o tom tady vést dlouhé debaty, jedna skupina bude říkat ano, druhá ne, ale nic to nemění na tom, že základem hry je bonusová výroba/společenství/trh.

Navíc nemám měsíční set ani jeden, pokud by to někoho zajímalo, protože kdo hraje věž věčnosti týden co týden, minimálně na dvě patra, má úlomků a činidel dost, navíc se dají činidla i úlomky získat i jinak než jen z měsíční sady.

Doufám a věřím, že nám k tomuto tématu dá někdo rozhřešení ať je jasno :cool:
 

DeletedUser6917

Guest
Zdravím vespolek,

též mám svitky jakou bonusovou komoditu.

Napadlo mne, že by to šlo zčásti řešit, alespoň interně a v dobrém cechu, jednoduchou prokolektivní domluvou - (minimálně) Ti, co nemají bonus na svitky prostě Knihovnu nepostaví a využijí prostor k jiné stavbě (netýká se to samozřejmě komponentů produkujících manu či živoucí, ale jen samotné budovy Knihovny).
Kromě toho, že tak získají prostor, budou mít však i nadále možnost získávat svitky velice výhodně, protože hráči z mapy je budou stále nabízet pod cenou a tedy nebude problém si jich opatřit dostatek, který, věřím, plně nahradí to, co by bývala vyprodukovala samotná Knihovna. I já dávám na trh nabídky svitků typu 1,5-2:1
Minimálně v rámci cechu by se tak dal problém aspoň trošku eliminovat.
Záleží to však hlavně na ochotě hráčů přizpůsobit město situaci a hrát opravdu strategicky a pro kolektiv.

Přeci jen - všichni si stěžují že je svitků přespříliš, ale většina z nich má stejně postavenou alespoň jednu Knihovnu (a často i víc) ... (pokud by byl někdo šťoura a nakoukl mi do štatlu, zjistí, že mi tam taky jedna stojí.. :D Je to však vskutku jen proto, že rozčarovat ji na úlomky nemá smysl - mám jich x desítek tisíc - a dokud mám místo navíc tak vnímám jako výhodnější ji postavit a za 2-3 dny zbourat, než aby mi plnila úložiště coby zbytečný plevel)

P.S.: Krom toho by samotný bojkot stavění Knihovny mohl tvůrce nakopnout k nějaké změně (a upozornit na problém) víc, než (promiňte mi) prndání na fóru s tím, že se Knihovny vesele staví dál...
Troufám si to srovnávat s běžnou praxí/životní zkušeností, že když je problém, je třeba s ním něco konkrétního začít dělat a ne si na něj jen stěžovat v hospodě..
 
Nahoru