• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno světový chat

Vlnik

Guest
Je podle vás, aktivních návštěvníků a přispěvatelů něco, co by vám chat oproti fóru nabídnout nemohl co do komunikace s ostatními?
Chat je čistě na pokec a nějakou tu otázku, fórum je tu od všeho ostatního, ať jde o návrhy, soutěže, hlášení chyb nebo i hry (ty by asi na chatu šli, ale těžko víc najednou). Chat také obvykle nenabízí přímé vkládání obrázků, nehodí se na dlouhé texty a těžko se v něm hledá něco z historie (obzvlášť pokud se maže :D ) , takže se rozhodně nedá používat pro dlouhodobé uchovávání informací jako představení, ať už vlastní nebo cechu, případně sdílení svojí tvorby. Je toho hodně, v čem má fórum výhodu a zrovna XenForo má výborné zpracování i oproti jiným fórum, natož oproti chatu :)
 

DeletedUser312

Guest
Frigg o5 máš i nemáš pravdu ......
dokud my vás nedonutíme na ně tlačit protože to chceme do tý doby oni o změně svýho názoru nebudou uvažovat.....
my musíme hučet do vás a vy to musíte hučet do nich :D
 

DeletedUser1067

Guest
Ale jak píše správně GoldAngelcz, my si tady můžeme polemizovat jak chceme, pokud se vývojáři nerozhodnou to tam doplnit, máme smolíčka pacholíčka :)

Ano, ale jak psal Raduzz, pokud vy jim naše návrhy nepřepošlete, nedostanou se k nim.
Udivuje mě očividný odpor týmu fora proti world chatu, asi jste toho online moc nenahráli (to neberte jako výtku, jde jen o prosté konstatování), jinak by vám bylo jasné, že to bez toho opravdu nepůjde (stejně jako bez world trade).
A pokud si to vývojáři opravdu prosadí, půjde Elvenar spíš dřív než později pod virtuální kytičky, ať už si o tom tým fóra myslí, co chce...
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nikde není psáno, že návrh nebyl/není/nebude přeposlán do InnoGames! ;)

Každá hra nemá světové fórum a jak šlapou, ale jestli vidíš budoucnost všech her jen v tom, aby sis pokecal, tak můžeš jít jen do nějakého chatroomu a nemusíš hrát žádné hry. Hra má být o hrání a ne tlachání. ;) A jak už jsem psal, ve většině her (co jsem hrál), tak funkce světového chatu bývala většinou zcela nevyužita! To, že v pár hrách to funguje notně neznamená, že to bude fungovat všude.
 

DeletedUser180

Guest
Héééj !!? Kdo opravil tu chybu v názvu ? Teď to už není ono.

Co se týká chatování (nebo chalupování) tak mě osobně tady světoví chat nechybí. Stejně by se tam vyplkávalo jen několik jedinců, kteří by stejně brzo přešly do výpadových vět a bylo by na adminovi jestli by jim to zatrhnul nebo by měl jakoby zavřité oči
Podle mého stačí firemní chat.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Světový chat určitě nemá takovou váhu a není tak důležitý. Určitě ne tak, aby bez něj hra šla do kytek :) To si myslím že je akorát zveličení důležitosti a spíš takový ne zrovna efektivní přesvědčovací argument... Koukni, i já prošel spoustu her a můžu s klidným svědomím říct, že existuje spousta her, které jsou úspěšné i bez nějakého světového chatu :) A lidé si po něm ani nepostesknou. Já nevím, jako hra je o komunikaci, to je pravda :) O tom žádná. Ale jediná komunikace která je "potřeba" je se společenstvím (tedy chat ve spolku), případně s pár sousedy co se týče obchodování nebo "tlachání" (to už ale zprávy zvládnou, tam už problém není). Ale komunikace "s celým světem" vlastně není potřeba. Jasně, bylo by to pro někoho fajn, protože místo kecání s přáteli někde venku má hru a tam "žije" nebo tam prostě tráví svůj čas a potřebuje se při klikání zabavit tím, že si bude psát s každým kdo bude po ruce. Ale otázkou je, jestli je to potřebná funkce pro hru, která by hru oživila nebo jen pro pár lidí, který neví jak naložit s časem :) Já mám na ten světový chat prostě stejný názor jako na začátku...

Ten světových obchod by zas tak špatný být nemusel, tam bych asi i souhlasil. Surek není nikdy dost a když je "špatná doba", jsou někdy nějaký surky v podstatě k nedostání. Zvlášť pokud třeba jedné suroviny máte ve společenství nedostatek a vyrábí ho jen pár lidi ve spolku. Teď sousedi ho taky nenabízí a ani "nesousedi" co nemáte ještě objevené. A kdo vycítí, že to zboží je v tuhle chvíli nedostatkové, tak si ho umí pěkně natáhnout. A to je pak docela pech :D Takže světový obchod by snad i vyřešil tyhle problémy. Ale zase zvětšení jen dosahu obchodování (na celý svět) by asi taky nebylo řešení. Tak by pak možná stálo poupravit poplatek za obchod mimo objevené hráče. Třeba na vzdálenost. Ale to už je jen úvaha :)
 

Vlnik

Guest
Je pravda, že pro některé hry nebo některé hráče je světový chat dostatečně nahrazen jinak. Mají dostatečně aktivní a komunikující spolek nebo to hrají s reálnými přáteli, se kterými si pak můžou o hře pokecat třeba cestou ze školy. Případně je ve hře lepší způsob interakce mezi hráči třeba formou útoků. Ale v Elvenaru většina lidí nic z toho nemá, v tom případě to ani nemá smysl hrát v prohlížeči. Stačilo by předělat na umělou inteligenci trh (možná by tak byl i lepší) a můžem si v klidu hrát offline, občas si skočit pokecat na fórum :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Právě proto je tu společenství a aktivnější sousedi. Případně, hráči tady z fóra s kterými si rozumíš můžeš oslovit ve hře a psát si i tam :) Holt to správné společenství se musí hledat, ne vejít do prvního co uvidíš a být tam i když ti nevyhovuje. Tím spíš pokud se tam nic neděje. A než někdo bude psát, že ty nejlepší a největší společenství jsou plný, tak to není pravda. To že je spolek velký (bodově) ještě neznamená, že je super :) Najít správný lidi nikdy není lehký a to v jakýkoliv hře - a to jak na spolupráci tak i jen na zábavu (to mi ostřílení hráči co teda hráli spoustu her určitě dají za pravdu). Někdo má štěstí a najde je hned a někdo se holt musí víc snažit a hledat... Ale to musí být alespoň snaha :D
 

Vlnik

Guest
V tom je ten problém. Jasně že se dobrý cech najít dá a jsou i mezi těmi "horšími", to vážně potvrdit můžu. V goodgame Empire jsem v lianci na 156. místě a je to lepší než první desítka :) Ale najít ten správný cech může být otázka někdy i měsíců a je otázka, jestli člověk vůbec ve hře tak dlouho vydrží. Já se to snažím brát z pohledu nováčka (nebo smolaře :D ), co ještě cech nemá a na fórum se mu nechce nebo ho ani neobjevil. On pak člověk i ty chatující trochu líp pozná a ví, s kým by třeba chtěl být i v tom spolku :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To je pravda. Tak zkus některé lidi co znáš odsud :) Jestli by neměli volné místečko. Je spousta cechů, která jsou "na oko" plná, ale ve skutečnosti tam mají hráče, kteří třeba přestali hrát :) Nebo nemotivují a jen se vezou. Takový ty adepty na vyhození za který se hledá náhrada. Určitě se něco najde :) Nebo si napiš tady, třeba se někdo objeví. Možnosti jsou, jen je potřeba je objevit. A to bys byl opravdu smolař, kdyby nic nevyšlo :D
 

Vlnik

Guest
Neříkám, že zrovna teď hledám :D Mluvím ze zkušenosti, ne aktuálního stavu. A třeba na TheWest nebo infinitum můžu říct, že světový resp.,oblastní chat v tomhle ohledu vážně pomáhá :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Zrovna u toho westu je to trochu jiné. Tam jsou ty regiony na mapách a podobně... Ono zase nemůžete srovnávat jablka s hruškami :) Tím myslím typy her.
 

Vlnik

Guest
Rozdělení na, myslím, 12 regionů oproti celosvětovému až zas tak výrazný rozdíl už není. Myslím, že zrovna v tomhle ohledu se dají srovnávat jakékoliv hry, které vůbec mají spolky. Pokud ti tedy víc než na komunikaci nezáleží na tom vyhodit za hru výplatu v super nejlepším cechu na světě, ale takových hráčů moc není :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, jde o to, že v regionu je více měst které spolu mají "alianci" a spolupracují. Na bojích o pevnosti a podobně. Tady žádná týmová spolupráci mezi hráči není. Natož nějak mezi společenstvími. Proto ve westu se takový chat hodí a má smysl :) Zase se drž tématu a neplácej tu pátý přes devátý :D
 

Vlnik

Guest
Tak zrovna v té spolupráci význam světového chatu moc nevidím. Od získání spojenců je soukromý chat s vůdci měst a od samotné spolupráce chat alianční. Na pevnostech se možná dá na chatu sehnat pár bezaliančních k doplnění počtu, ale to jen jedna fukce navíc, která se ani moc nevyužívá, spíš jde právě o zmíněné samotné hledání města a získávání informací, případně obchodování, ale to tady může fungovat taky. Ty rozdíly tu samozřejmě jsou, ale nejsou zase tak výrazné, jak se ti může zdát.
 

Atira

Pokročilý žák
Právě proto je tu společenství a aktivnější sousedi.
Bohužel musím trošku nesouhlasit, pokud je hráč nový, nemá moc aktivních sousedů ani žádné společenství. V jiných hrách pak byla možnost, že na světovém chatu potkáš někoho, kdo ti pomůže/poradí (ne každému se chce, obzvlášť ze začátku, kvůli každé hlouposti prohledávat wiki, než najde to, co hledá)/nabídne místo ve společenství... Navíc co si budeme povídat, omezené místo pro budování města může způsobit, že musíte používat kratší výroby, aby se rychle nashromáždilo vše potřebné a je nudné prostě jen sedět a koukat jak výrobě ubíhají vteřiny, protože ze společenstva zrovna nikdo pokecat nechce a odbíhat na tak krátký časový úsek k něčemu jinému se prostě nevyplatí. A to že se nás hra opravdu všemožně snaží dotlačit k tomu, abychom tu buď strávili mládí, nebo kupovali předražené drahokamy. Nic ve zlém, jen můj názor.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, zase která hra nemá lákadla na urychlení věcí nebo na koupi "nadstandartních" funkcí. Na tomhle principu jsou založené všechny online hry. Jinak samozřejmě souhlasím, nově registrovaní hráči to mají o dost složitější, to je pravda. Právě proto zase slouží fórum a konkrétně ta sekce kde si hráč můžeš napsat o společenství, případně najít společenství které hledá hráče. V chatu to může být nepřehledné a rychle se to ztratit, pokud tedy nebude spamovat každou minutku "hledám společenství pls pls vemte mě někdo" a podobně typické příspěvky v těchto globálních chatech. Stejně tak si vezmi, když bude dejme tomu 10 lidí (z té hromady hráčů co jsou ve hře) si psát o něčem a do toho třeba skupinka dalších lidí o něčem jiném. Totální chaos v kterém se nepůjde vyznat. Nakonec se na to všichni vykašlou, protože to bude nepřehledné a vydrží tam jen ti, kteří se prosadí a "vystrkají" svojí trpělivostí ostatní. Zbytek se nakonec přesune do zpráv, případně na skype kde si udělají vlastní skupinku. Nakonec to bude chat pro pár lidí a vývojáři si řeknou "proč jsme sakra dělali něco, co využívá mizivá část lidí?". Ono to chce myslet i víc dozadu, ne jen že teď by to bylo super, protože kamarád co se regnul včera je na druhý straně mapy a já si s ním nemůže povídat :) Chce to mít i ten dlouhodobější výhled a vzít v úvahu i ostatní věci, případně jak by to vypadalo za půl roku a podobně...

A wiki je tu právě proto, aby s našlo co se neví :) Případně pak fórum, když to bude náročnější otázka nebo problém. A místo čekání na pětiminutovky v dílnách můžeš mezičas využít právě pro čtení wiki :) Nebo třeba já při tom dělám spoustu věcí kolem. To znamená ačkoliv jsem třeba online "pořád", tak běhám k PC jen jednou za tři hodiny sebrat natěžené surky, naklikat další a jdu zas něco dělat. Případně když je třeba zareaguju, když ne tak si dělám co je potřeba. Spousta lidí to takhle dělá :)

Jako já vás chápu, chcete si prosadit svůj názor a světový chat. A protože se najdou důvody "proč jo" a stejně tak se najdou důvody "proč ne", bude to nekonečná debata :D Jak už jsem psal, tohle bohužel není na nás obyčejných hráčích a dokonce ani na elvenar týmu. Když vývojáři zavelí, my na ně můžeme jen nadávat a nebo to prostě vzít a doufat v to, že se vývojáři umoudří :) Jako ten světový chat určitě má nějaké využití, to neříkám že ne. Ale dle mého názoru to není tak podstatný přínos pro hru, jako třeba nová doba kterou nejspíš vývojáři teď dělají (což je vlastně nejdůležitější - aby bylo co ve hře vůbec dělat), případně další novinky které jsme mohli vidět v inno TV nebo jak se to jmenuje... Případně jsou tu závažnější věci (různé chybičky ve hře, doladění věcí, ...) které asi vývojáři teď řeší... Dohadovat se tu můžeme, ale bojím se, že nebude k ničemu :D Spíš možná by nebylo marný to promyslet víc. Udělat pořádný nápad, promyslet funkce... A až to bude komplexnější, tak to předhodit vývojářům.
 

Atira

Pokročilý žák
Takže chápu-li tě správně, tak každý nový hráč, který do hry přijde, by vlastně měl mít ideálně otevřená v prohlížeči tři okna, v jednom hrát, ve druhém neustále prohledávat wiki, kvůli každé blbosti, se kterou si neví rady a ve třetím ještě fórum, aby si tedy vlastně našel nějaké aktivní společenství, které by bylo ochotné ho přijmout a případně mu pomoci/poradit?
Nechci se do někoho navážet, ale kdo v dnešní době je ochotný to tak dělat? Někdo kdo hraje na slabším stroji by s tím mohl mít dokonce docela závažný problém a i jen to by ho mohlo odradit a to ani nemluvím o tom, že do fóra se musíš vlastně "registrovat" podruhé, což mi přijde už taky docela přehnané, protože komu by se pořád chtělo číst další a další podmínky použití, i když s tím už se asi také počítá, že to každý odkliká, aniž by vlastně věděl s čím, že to souhlasí...
Jinak netvrdím, že nechápu, že je nutné mít nějaké ty drahokamy na to, aby se hra uživila, ale takto předraženou hru jsem ještě za těch několik let, co se věnuji takovému typu her, neviděla, ale to už sem nepatří.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Očividně nechápeš, protože sis to vyložila jinak než jsem původ napsal. Fórum je vcelku velká část hry. Je tu možnost najít si přátele, společenství, pochytit nějaký typy a rady, případně najít odpovědi na problémy. Takže ano, fórum je určitě značná část. Hodně lidí se bez něj obejde, protože ho nepotřebuje. To je v pořádku, ani já nikdy nefungoval nijak aktivně na nějakém fóru u hry, které jsem hrál. A to jsem je hrál několik let. A stejně tak bez fóra můžeš nerušeně a plnohodnotně hrát. Ale chodit sem tam na fórum a trochu se i zapojit (ať už ve svém zájmu nebo prostě jen z nudy a zábavy) je určitě přínos :) Nikdo po nikom nechce a nenutí ho aby tu spamoval v pokecu nebo odpovídal na nějaké ankety či hrál hry v "zábavním koutku" fóra a podobně. Jde jen o využití možností, které fórum nabízí a ulehčit si tak třeba hledání společenství.... Navíc, najít si společenství ti zabere... no, když to hodně přeženu... 15 minut. Takže fórum určitě nemusíš mít otevřený pořád. A wiki jen když se budeš nudit u klikání, ne si to číst celý den a učit nazpaměť.

Registrace určitě není problém. Klikáš tu pětiminutovky a dřepíš u PC nějakou dobu, tak pár sekund registrace nikoho určitě nezabije :) To jsou zase nesmyslné argumenty, který nejsou nějaký důvod k zamyšlení. Spíš jen hledání všeho možného co hodit "proti". A to asi není ta správná věc na argumentování ;)

Diamanty tě nikdo nenutí kupovat. Na tohle téma, kdy někdo křičí na diamanty tu už bylo nespočetně krát. Rád bych se tomu vyhnul, protože zde se řeší chat, ne ukřivděný názor na to, že někdo diamanty používá a někdo si je nechce či nemůže koupit. Tedy tohle sem vůbec nepatří a jen to rozjede novou debatu. Což není zrovna nejlepší. Takže příště prosím až budeš vědět, že něco někam nepatří (jak si sama napsala), tak to nepiš. Rádi se na to zaměřují lidé co chtějí tuto myšlenku za každou cenu rozvést (většinou s nedobrým úmyslem) a pak se to zvrtne úplně jinam (což už tu taky bylo).
 

Atira

Pokročilý žák
Vidím, že jsi asi ty úplně nepochopil mě, zkus si to prosím znovu POMALU přečíst a věnovat pozornost tomu "co je tam opravdu napsané", protože snažit se ti to vysvětlovat polopaticky krok po kroku by mohlo vyvolat další zbytečné debaty a to by bylo jen mrhání mým časem...
A ještě dodatek, jestli nejsem úplně slepá, tak s "kupováním nadstandartních funkcí" sis začal ty, pouze jsem ti odpověděla....
 
Nahoru