• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno světový chat

DeletedUser34

Guest
no po dlhšom čase ma zase niekto napad
a ten nápad znie

prečo by nemohol byť spoločný čet pre viacero spolkou alebo rovno pre celu mapu

niečo ako funguje aj u viacerich hrách že je Chat rozdeleny na celosvetovi a spolkovi
bolo by to večia sranda a mohli by komunykovať viacerý hráči nielen s ludmy čo su v splku

čo vy na to ?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Umíte si představit ten neskutečně nepřehledný a chaotický "spam" na "světovým chatu"? :D Já teda rozhodně ne... mezi spolky možná, to by asi mělo ještě nějakou úroveň. Ale už jen chat kde by bylo aktivní třeba i 100 lidí (což je zanedbatelná část světa) by byl chaos :) Když by bylo víc skupinek lidí co by si povídali, nevyznali by se v tom. Každý by plácal jeden přes druhého :D Nevím jaký máte zkušenosti vy, ale mě stačí třeba skype konverzace, kde je třeba i jen 50 lidí (většinou je to prostředek pro plánovaní "věcí" v různých online hrách a podobně) a je to skoro až nepříjemný :) A vždycky se najdou spameři, co prostě budou dělat schválně bordel na chatu :D což právě globální chaty jsou největší lákadla pro ně
 

DeletedUser34

Guest
no neviem ako vimate skusenosti ale na Foe bol verejny cet a bol tam najviacta 10 aktyvnych lud a nemislim vsetky servry ale en cz server ze hrači na cz serveri by boli spolu a tiez pochibujem ze by sa tam naraz sretlo viac ako 10 ludi aspon na FoE to tak bolo
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No pokud se tam sejde tak málo lidí teda, je zbytečný to dělat zase, pokud od toho čekáš toto. Ale nějaký společný chat pro společenství by marný nebyl. Taková náhrada za společné fórum.
 

DeletedUser254

Guest
Umíte si představit ten neskutečně nepřehledný a chaotický "spam" na "světovým chatu"? :D Já teda rozhodně ne...

Já ano. Hraju hru kterou momentálně hraje v ČR nějakých 371 007 lidí a celosvětově 53 006 045 lidí a na chatu se nás jednou sešlo asi 25. To byl největší úspěch jakého se do té doby nikomu nepodařilo docílit.
Na světovém chatu jsem viděl ( podle nicků "on-line" ) asi 58 lidí a chaos to moc velký nebyl.
 

DeletedUser34

Guest
inak čet na FoE je dobre riešeny je tam cet pre spolo potom verejny alebo si mozes niekoho vybrat z verekneho a sukromne si psat
 

DeletedUser467

Guest
Chat mezi společenstvími by byl dobrý, kdyby tu byla možnost, aby se společenství shlukovaly do nějakých větších celků, aliancí, jinak to je k ničemu a byl by vhodnější ten global chat pro chatování s lidmi i mimo společenství. Souhlasím s GoldAnglem, že chaty můžou být solidně chaotické, stačí mi občas i jen ten spolkový, když se najednou baví více lidí a chci na něco reagovat nebo se na něco nového zeptat a ještě to víc zamotám :D, ale pravděpodobně by na global chatu zkejslo jen pár lidi, jak to tak u těchto her bývá, a dalo by se v tom vyznat. A komu by se to tam nechtělo projíždět a sledovat toho víc naráz (osobně global chat nepotřebuji), tak by tam prostě nechodil. Samozřejmostí by měla být možnost vypnout ten chat pro ty, co by tam být nechtěli, aby jim to zbytečně nesvítilo :) Soukromé chaty jsou podle mě totální zbytečností. Myslím, že když se chtějí někteří bavit mezi sebou na chatu a překáží jim v tom konverzace ostatních, tak můžou přejít ke zprávám, které tu jsou i hromadné, čímž se dá v pohodě vyřešit konverzace mezi více hráči ;)
 

DeletedUser312

Guest
Umíte si představit ten neskutečně nepřehledný a chaotický "spam" na "světovým chatu"? :D Já teda rozhodně ne.

já si to představit umím a právě tohle je to o čem tyhle hry jsou.... a to je že jsou to hry o komunikaci..... není komunikace není důvod to hrát... je to myslím celkem jednoduchá rovnice.... když tu nebudu mít možnost komunikovat s jinýma můžu si rovnou pustit miny co jedou na woknech a nemusím kvůli hře dávat někomu svůj email aby mě na něj potom chodil spam z půlky světa.... a hlavně to můžu hrát ez internetu :-D
 

DeletedUser312

Guest
to nejsou nesmyslný řeči... to jsou řeči o tom že není komunikace se světem.... psát se sousedama si můžu jak ? myslíš osobní zprávy ? si upad z jahody na znak :-D
 

DeletedUser34

Guest
no komunikacia pomocov sprav pošty je dost ako by som povedal zdlhava predsa len na čete je reakcia takmer okamžitá
a aj vidím kto je prihláseny amozem hopopripade oslovit je na nom ci uz odpovie ale by som hned nezavrhol verejny Chat .D
 

DeletedUser1067

Guest
Naprosto souhlasím s Raduzzem, mám spoustu zkušeností s online hrami, všechny úspěšné mají bez výjimky světový chat ( pokud nějaká výjimka existuje, rád se poučím - napište jméno prosím), v žádné i přes miliony registrovaných hráčů žádný chaos v chatu není. Všechny tyto hry jsou primárně o komunikaci a obchodu (další problém - světový trh, ten místní je naprosto nedostatečný a skoro nefunkční). Bez světového chatu a trhu tato hra skončí dřív, než se vůbec rozjede.

Nechápejte mě špatně, této hře fandím, má určitě potenciál být úspěšná, proto sem vůbec píšu, abych jí aspoň svým názorem pomohl :).
 

Vlnik

Guest
Naprosto souhlasím s Raduzzem, mám spoustu zkušeností s online hrami, všechny úspěšné mají bez výjimky světový chat ( pokud nějaká výjimka existuje, rád se poučím - napište jméno prosím)
Je otázka, co považuješ za úspěšnou hru. Já se se světovým chatem setkal jen u 2 her - FoE a Infinitum (A to zrovna moc úspěšné není :D ), možná ještě TheWest, ale tam je to myslím dělené alespoň na sektory. Ostatní, co jsem hrál (Goodgame empire + bigfarm; divoké kmeny, Shakes & Fidget, Ikariam, asi i víc, nevzpomenu si) mají maximálně spolkový chat/fórum a pak jsou tu 2 (goalunited a howrse), kde se na nějakou normální komunikaci mezi hráči vykašlali úplně, bohužel i na fóru, tedy alespoň v době kdy jsem to aktivně hrál, to už bude pěkných pár měsíců)

Nicméně tam, kde jsem na chat narazil, musím říct, že nějaký přehnaný spam vážně nehrozí, pokud se zrovna nepřipojí nějaké vysokointeligentní děcko, ale to se nestává často a podle fóra myslím, že elvenar hrají spíše dospělí víceméně normální lidé. Komunikace mezi hráči je u těchto pohodových her zásadní a i když fórum funguje dobře, myslím, že globální chat by se hodil. Je to taky dobrá příležitost, jak si nováček může opatřit informace, případně i surovinovou pomoc nebo spolek, což by snad mohlo trochu zlepšit současný poměr mezi hrajícími a registrovanými :)
 

DeletedUser312

Guest
musím říct, že nějaký přehnaný spam vážně nehrozí, pokud se zrovna nepřipojí nějaké vysokointeligentní děcko,

proti tomu já musím souhlasit ;) vysoce inteligentní nemusí být děcko ale stačí uražený ego nějakýho cvoka ...... to jsme myslím zažili i tady na fóru..... a i když fórum funguje dobře má jednu nepřekonatelnou slabinu a to že to znamená další registraci a další otevřený okno a má to miliardu chlívků a v každým se píše o něčem jiným.... světovej chat je jedna cimra kde jsou všichni a kdo chce ten jen čte kdo nechce ten ani nečte a kdo chce ten se zapojí...... pokud se podívám na hry který sem hrál do teď tak všechny měly světovej chat a všude se našel problémář ale to je jeden za měsíc a toho umí admin od chatu odstavit ... tzn prudí v průměru asi hodinu než spambot nebo jinej nástroj hlídající třeba sprostý slova upozorní admina kterej to pak vyřeší na tři kliknutí a je po prudičovi...... on ten světovej chat kromě klasickýho plácání nesmyslů má i tu funkci že si tam najdeš fungující alianci a jak píše Vlník i spoustu rad zkušenejch těm co právě začali a další a další výhody by se daly vypisovat ......
 

DeletedUser1067

Guest
Vlniku za úspěšné považuju třeba všechny současné onlinovky Blizzardu, z browserovek třeba Settlers online.
A opět naprostý souhlas s příspěvkem Raduzze nade mnou.
Je jen otázka, jestli to tu čte někdo, kdo to v Elvenaru může i aktivně ovlivnit, nebo se tu jen my vypisujeme naprázdno bez šance na zlepšení.
 
Nahoru